Съвет за кутия за багаж Thule

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от laviatan » 08 Фев 2018, 11:21

Нещо не ми стига нястото в багажника на джипа. Взех си нови БМВ греди за Х3-ката .
Относно самата кутия - за единия бранд/надпис/ БМВ да се дават повече пари няма смисъл . Затова се ориентирах към кутия на Thule.

Имам няколко въпроса :
Всички модели на Thule ли ще станат на тези оригинални напречни греди ?
Съвет за модел определен ? Гледам има по-дълги и по-ниски . Има и по-къси , но малко по-високи . Предполагам по-дългите са за ски ? На мен идеята ми е за багаж - не съм скиор :mhihi:
Питането ми е към ползвалите такива : кой вариант е по-добре ? Предполагам по-високия ще има и по-лоша аеродинамика / но може да е по-удоен за багаж / , но ще го преживея :lol:

На пърео време се загледах в
Thule Touring 200
вместимост [l] 400
дължина [cm] 175
ширина [сm] 82
височина [cm] 45
тегло [kg] 13

Thule Touring 600
вместимост [l] 300
дължина [cm] 190
ширина [сm] 63
височина [cm] 39
тегло [kg] 12


Thule Touring 700
вместимост [l] 430
дължина [cm] 232
ширина [сm] 70
височина [cm] 42
тегло [kg] 15

Всичките са с полезен товар [kg] 50


За цвят съм се ориентирал твърдо за черен . Идва според мен по-универсален за всякакъв цвят на колата , но за модела нещо се чудя :roll:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от speeder88 » 08 Фев 2018, 11:25

От приятели ползватели знам, че без значение формата максималната скорост е 140. Кумът ми е с бяла кола и той е решил също за черен цвят. относно багажа и т.н., един приятел направи обратното - като си избира куфара отиде с детската количка и мери тя да се събира вътре, а останалите боклуци да си вози по традиционния начин. Може и това да го иамше предвид, защото на мен ми се вижда логично.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от kiko » 08 Фев 2018, 11:45

Виж в ескадра чат пад продават тулета втора употреба а по някой път са ползвани един единствен път.За три коли съм купувал греди втора употеба от там и цената 1/2 а реално са си като нови.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от laviatan » 08 Фев 2018, 11:55

speeder88 написа:От приятели ползватели знам, че без значение формата максималната скорост е 140. Кумът ми е с бяла кола и той е решил също за черен цвят. относно багажа и т.н., един приятел направи обратното - като си избира куфара отиде с детската количка и мери тя да се събира вътре, а останалите боклуци да си вози по традиционния начин. Може и това да го иамше предвид, защото на мен ми се вижда логично.

Да- за количка и за друг багаж. Като пътуваме доста багаж с двете жени има :mhihi:


kiko написа:Виж в ескадра чат пад продават тулета втора употреба а по някой път са ползвани един единствен път.За три коли съм купувал греди втора употеба от там и цената 1/2 а реално са си като нови.

Проверих - нямат . Също май черните са по-търсени . Намерих от един познат възможност да си вкарам с отстъпка нов ;)
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от mi6obmw » 08 Фев 2018, 12:41

Аз бих взел първия модел. Според мен е най- функционален, щом няма да я ползваш за ски. Иначе за цвета и светло сиво е много добър вариант. Аз ползвам Тюле Пасифик 200 черна и съм доволен, събира много. За захватите не се притеснявай - универсални са. Моята е с двустранно отваряне, което е доста полезно. Май повечето от новите са така де, но все пак - проверявай. А, те на бмв кутиите пак са производство на тюле.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от KPETEH » 08 Фев 2018, 17:00

Имайте едно на ум с тези кутии маркови и скъпи, че на един приятел съвсем скоро му я гепиха заедно с гредите. Колата му седи на улицата де...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от laviatan » 08 Фев 2018, 17:08

mi6obmw написа:Аз бих взел първия модел. Според мен е най- функционален, щом няма да я ползваш за ски. Иначе за цвета и светло сиво е много добър вариант. Аз ползвам Тюле Пасифик 200 черна и съм доволен, събира много. За захватите не се притеснявай - универсални са. Моята е с двустранно отваряне, което е доста полезно. Май повечето от новите са така де, но все пак - проверявай. А, те на бмв кутиите пак са производство на тюле.

Нещо и мен на първо четене ме тегли точно този модел :yes:


KPETEH написа:Имайте едно на ум с тези кутии маркови и скъпи, че на един приятел съвсем скоро му я гепиха заедно с гредите. Колата му седи на улицата де...


Да - разбира се . Тя е в гараж . Ще си стоят постоянно гредите - уж модела със заключване :mhihi: . Самия куфар само като се ходи на екскурзия , планина или море .
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от K_Ilkov » 08 Фев 2018, 17:18

Моята е сива и да ти кажа също добре се връзва на различни цветове, че вече 3 бмв-та сменя :mhihi:
Ако се ходи на море, по-малко се напича от черното, а зимата повече носи на мръсно ...

Иначе за захвати се увери, че е с тези врътките за бързо захващане и подвижни, те са универсални.
На туле май всички са такива ама не съм задълбавал. Сваля се и се слага много бързо.

За размера ти си знаеш, но ако искаш да слагаш багаж търси височина, кутиите са скосени отпред
и реално мястото за висок багаж е малко и предимно в средата, но ти си знаеш най-добре какво ще носиш.
Дългата кутия е кофти щото ще ти стърчи над джама, а и може да пречи на 5тата врата да се отваря

И един съвет, вероятно си се сетил, но ... джип + кутия - винаги едно на ум при влизане насам натам, че ставаш височък :D
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от laviatan » 08 Фев 2018, 17:37

K_Ilkov написа:Моята е сива и да ти кажа също добре се връзва на различни цветове, че вече 3 бмв-та сменя :mhihi:
Ако се ходи на море, по-малко се напича от черното, а зимата повече носи на мръсно ...

Иначе за захвати се увери, че е с тези врътките за бързо захващане и подвижни, те са универсални.
На туле май всички са такива ама не съм задълбавал. Сваля се и се слага много бързо.

За размера ти си знаеш, но ако искаш да слагаш багаж търси височина, кутиите са скосени отпред
и реално мястото за висок багаж е малко и предимно в средата, но ти си знаеш най-добре какво ще носиш.
Дългата кутия е кофти щото ще ти стърчи над джама, а и може да пречи на 5тата врата да се отваря

И един съвет, вероятно си се сетил, но ... джип + кутия - винаги едно на ум при влизане насам натам, че ставаш височък :D

За цвета - има резон в мнението ти :yes:

За захвата -това не знаех и ще проверя . Точно и аз до този извод стигнах : не толкова дълъг, но за сметка на това по-висок.

джип + кутия = "-" няма да мога да влизам в гаража където живея , няма да мога да влизам и в гаража на работа . Мисля ,че и в повечето моло-ве :mhihi:
"+" Трябва да е лесен монтаж-демонтажа , за да се ползва само като се пътува. Това е решението :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от msi200 » 08 Фев 2018, 17:43

Качването и свалянето на такава кутия на джип и бус е супер неприятно, а пък да караш постоянно с нея не става. Товаренето и разтоварването също са неприятни.
Пробвай дали джипката влиза в гаража с тюлето отгоре. Ако влиза, може да го окачиш с въжета за тавана на гаража, за да не го вдигаш на ръце всеки път.
За дълъг път вдига разхода и шуми, но до 140 се търпи. Гледай да може да се товари и от двете страни. Втора употреба са на половин цена.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от laviatan » 08 Фев 2018, 17:50

msi200 написа:Качването и свалянето на такава кутия на джип и бус е супер неприятно, а пък да караш постоянно с нея не става. Товаренето и разтоварването също са неприятни.
Пробвай дали джипката влиза в гаража с тюлето отгоре. Ако влиза, може да го окачиш с въжета за тавана на гаража, за да не го вдигаш на ръце всеки път.
За дълъг път вдига разхода и шуми, но до 140 се търпи. Гледай да може да се товари и от двете страни. Втора употреба са на половин цена.

За съжаление ще трябва да се качва и сваля :confused: . Няма да взеле и в двата гаража - с асансьори са .

Тези Thule в които съм се загледал може да се товарят и от двете страни . За разхода и шума четох . За ограничението от 140 км./ч добре дошло - ще ми е като задължителна спирачка ,че някой път се отплесвам :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от slatanic » 08 Фев 2018, 20:32

Като вземеш да снимаш и кажеш,че и аз имам нужда за ЗИЛ-а. :mhihi:
Завалията е със заводско сложена резервна гума вътре(у лево) + 90 литра газова бутилка(у дясно) и мястото е маааалко тегаво.
Мислех да слагам от онези товарните метални мрежи(тип баничарка),ама още не съм намерил подходяща,че да мога да товаря и нагоре до тавана.
Ако намеря ще действам в тази посока,ако не багажничето и готово.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от Don_Diego » 09 Фев 2018, 0:41

Колкото по-ниска е кутията и аеродинамични са гредите, толкова е по-малко шума. На скорост държат и повече от 140 :yes:
Виж Motion XT серията, дизайна е много по-лесен, с по-хубаво и добро затваряне са кутиите и като вътрешен обем са подобни.

Пп: сега видях, че ще се ползва само няколко пъти годишно. Не се занимавай с покупка, ескадра дават под наем, 10-15лв/ден и депозит
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от c04 » 09 Фев 2018, 0:58

slatanic написа:Като вземеш да снимаш и кажеш,че и аз имам нужда за ЗИЛ-а. :mhihi:

:OT: Извинявам се за офф-а, ама може ли да дадеш някоя снимка(може и на ЛС) на тоА ЗИЛ, че ми стана много интересно :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Съвет за кутия за багаж Thule

Мнение от The_Ancient » 09 Фев 2018, 7:28

speeder88 написа:От приятели ползватели знам, че без значение формата максималната скорост е 140.

Ти ще кажеш... Миналата година си карах по магистрала Струма със 180 км/ч и настигнах едно F10 с такъв багажник, което се движеше със 160. Когато ме видя в огледалото въпросният "маниак" реши, че не може такъв дръгел да го изпреварва и вдигна скоростта на 200. Покарахме така нервно около десетина минути. На всеки завой той чукваше спирачка до към 190-195 и после на правите пак настъпваше. Накрая се отказах и го оставих да си лети. :clap:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Jordana, slavi7575

Последни теми
Facebook