Задържан автомобил от КАТ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Задържан автомобил от КАТ

Мнение от Митко Стоянов » 07 Фев 2018, 20:16

Здравейте, колеги

Преди 10-ина дни си купих от Карлово Е53, нов внос от Гърция, но понеже никога не съм регистрирал кола внос оттам, от съображения за сигурнист накарах продавачът да я регистрира първо на негово име, след това нотариус и така. И понеже нотариалното прехвърляне беше на следващият ден, след регистрирането в КАТ Пловдив, изобщо не погледнах номера на рамата (двигателя беше записан без номер). Прибрах се до Варна, пообслужих джипката, отстраних някои дребни проблеми и дойде време да мина КАТ...Да, ама не.. Понеже съм ангажиран и излизането ми от работа е трудно, дадох колата за регистрация на упълномощено от мен лице (така наречените регостратори). Оставих му колата сутринта, към 10 ми звънна и ми казва, че има манипулиран символ от номера на рамата, цифрата 6 е преправена на 8. Направо бях потресен...Колата остана да чака комисия, аз аз веднага натиснах продавачът от Карлово. И какво излиза - наистина има някаква интервенция по въпросния 14ти символ, но тя е направена незнайно кога и по каква причина, съответно е описана в полето "забележки" на гръцките документи, въпросният текст е преведен, легализиран и документа е приложен заедно с оригиналните документи в КАТ Пловдив, на базата на които е разрешена регистрация. Въпросната забележка обаче не е вписана в новия голям талон и съответно ми задържаха колата. Продавачът от Карлово има копия на гръцкия талон и преведения текст, но оригиналите са в КАТ Пловдив и съответно копията нямат никаква тежест пред комисията. Подписах протокол за доброволно предаване и се разделих с колата.

Може ли някой, който е наясно с нещата, да сподели каква е процедурата оттук насетне?
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от gentata » 07 Фев 2018, 22:42

Лоша работа :shock: Но като чета това което си написал май за момента няма какво да направиш освен да чакаш комисията. Със сигурност ще стигнат и до оригиналните документи от КАТ-Пловдив но не се знае кога ще се случи това. Въпреки това не пречи да потърсиш инфо от М-кар (предполагам има как) за двата варианта на рамата, поне за някаква твоя информация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от Фидел Кастро » 08 Фев 2018, 0:12

gentata написа:Лоша работа :shock:

Освен, че е лоша страшно ми намирисва на голяма нередност от страна на карловския "джентълмен". Спестявам за момента думата измамник.
Колега, той въобще ли не те предупреди за този проблем с манипулирания номер на рамата?? Дори и всичко да е наред този автомобил е "белязан" и може да ти докарва само главоболия. Аз лично никога не бих взел такова возило. :roll:
Каква комисия, кви пет леА?? Те до КАТ Пловдив ли не могат да позвънят??? :dunno:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от c04 » 08 Фев 2018, 1:03

Фидел Кастро написа:Колега, той въобще ли не те предупреди за този проблем с манипулирания номер на рамата?? Дори и всичко да е наред този автомобил е "белязан" и може да ти докарва само главоболия. Аз лично никога не бих взел такова возило. :roll:

E, той точно и за това си е мълчал де :mhihi:. Иначе сега освен да ги чакаш, ама колко и дали не знам. Имаше някакъв филм да ти я върнат за отговорно пазене, но не съм наясно кога и при какви условия ставаше това. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от merx » 08 Фев 2018, 8:01

c04 написа:
Фидел Кастро написа:Колега, той въобще ли не те предупреди за този проблем с манипулирания номер на рамата?? Дори и всичко да е наред този автомобил е "белязан" и може да ти докарва само главоболия. Аз лично никога не бих взел такова возило. :roll:

E, той точно и за това си е мълчал де :mhihi:. Иначе сега освен да ги чакаш, ама колко и дали не знам. Имаше някакъв филм да ти я върнат за отговорно пазене, но не съм наясно кога и при какви условия ставаше това. :dunno:

Това с отговорното пазене ти я дават, ако отидеш в КАТ за пререгистрация и се оказже, че колата има запор от съдия изпълнител. Ама тогава просто си я имаш, до колкото знам нямаш право да я караш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от 520i » 08 Фев 2018, 8:52

Има 1000 теми тук, за абсолютно същия проблем. Порови и ще намериш, има писано много.
В общи линии, в най-добрия случай и с връзки, след 3-6 месеца ще ти я дадат за отговорно пазаене и тая кола си е вечено твоя.
Лошият случай пиеш една студена вода.
Изображение


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от dbanchev » 08 Фев 2018, 9:25

А какво ги бърка това, че по цифрата има интервенция щом това е описано в гръцките документи и не се издирва ( не е крадена)?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от Nickelback » 08 Фев 2018, 9:40

Има законов срок от минимум два месеца, през който тече "разследване". Това разследващия полицай ми го каза за моя случай. След този срок нямат основание да се размотават и топката е при теб да ги натискаш, да се произнесат (евентуално прокорор на базата на срановището на комисията). Ако прокурорът постанови, че няма данни за извършено престъпление с този автомобил и т.н, и колата не виси в ШИС, в КАТ нямат правно основание да ти откажат регистрация. Най-добре отиди с адвокат да ги насоли о'време :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от Митко Стоянов » 08 Фев 2018, 9:52

ogata написа:Eвтиното ляга скъпо . ;)
И как стигна до това заключение? Може би всички, които са им задържани колите в КАТ, са ги взели тънкаж? Крайно несериозно изказване, което дори не е и по темата...

Фидел Кастро написа:
gentata написа:Лоша работа :shock:

Освен, че е лоша страшно ми намирисва на голяма нередност от страна на карловския "джентълмен". Спестявам за момента думата измамник.
Колега, той въобще ли не те предупреди за този проблем с манипулирания номер на рамата?? Дори и всичко да е наред този автомобил е "белязан" и може да ти докарва само главоболия. Аз лично никога не бих взел такова возило. :roll:
Каква комисия, кви пет леА?? Те до КАТ Пловдив ли не могат да позвънят??? :dunno:
Не съм знаел за манипулацията, беше ми спестено, но за това вината си е моя, че се подведох от прясната регистрация и не сверих рамата талон-шаси, както правя винаги. Инересното е, в гръцките документи си е регистрирана с заводската рама, а забележката за корекцията на рамата е от 2005г. Явно колата е крадена още докато е била актуален модел, после е върната на собственика и оттам е интервенцията. Такъв термин "позвъняване в КАТ Пловдив" няма, по-скоро ще се изискат документите от първата регистрация по служебен ред.

dbanchev написа:А какво ги бърка това, че по цифрата има интервенция щом това е описано в гръцките документи и не се издирва ( не е крадена)?
Бърка ги, защото това не е описано в българските документи и реално за тях е потенциално крадена.
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от speeder88 » 08 Фев 2018, 10:36

Митко Стоянов написа:
dbanchev написа:А какво ги бърка това, че по цифрата има интервенция щом това е описано в гръцките документи и не се издирва ( не е крадена)?
Бърка ги, защото това не е описано в българските документи и реално за тях е потенциално крадена.

И реално вината е и в КАТ Пловдив, ама ше си признаят грешката на путк@н ден...

Жалка действителност!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от 520i » 08 Фев 2018, 11:06

Дано имаш успех, но аз на твое място бих опитал да си взема парите от карловеца... С малък шанс за успех, но все пак...
Аз съм го ял 2 пъти вече това дърво и винаги е едно и също. Чакаш към 3 месеца, после търсиш прокурора, "разбирате се" и той ти я дава за отговорно пазене до края на живота ти...

От тогава, купувам ли кола, първо минава канал и веднага след това я плащам. Който не ще, да се оправя, друга търся. Писнало ми е от изменкяри, мошеници, пренабивани номера, запори и т.н.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от c04 » 08 Фев 2018, 11:21

А тия от КАТ-Пловдив къде са блели.При положение, че всичко е описано и документите са в Пловдив, според мен рано или късно ще ти я регистрират .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от kiko » 08 Фев 2018, 11:41

520i написа:От тогава, купувам ли кола, първо минава канал и веднага след това я плащам. Който не ще, да се оправя, друга търся. Писнало ми е от изменкяри, мошеници, пренабивани номера, запори и т.н.

Е нали точно затова е минала канала в кат Пловдив :dunno: Щом е с бг регистрация още повече на няколко дни би трябвало тази кола да е редовна от всякъде.
Според мен трябва да се изчака срока от 2м. и с един адвокат да ги нагъзиш.Тоя от Карлово как я регистрирал? да не е магьосник?Не виждам и той какво е виновен в случая?Ако е знаел че ще има проблем и той да си остане с пръс у г@з нямаше да се навие да я регистрира.И да е имал човек в кат оня никога няма да се навие при положение че измамата ще лъсне до дни и рано или късно по обратен ред ще се види кой е правил прегледа и вече става малко неудобно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от 520i » 08 Фев 2018, 11:45

Абе канала в Пловдив, мани ти. Имал съм случай колата е минавала без проблем канал в Хасково и на другия ден в София ми я заключиха. С познати ли са, схема ли е някаква, не знам, ама вяра нямам никаква вече.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Задържан автомобил от КАТ

Мнение от chucky » 08 Фев 2018, 13:36

Тея от КАТ са си е**** майката. Преди така не искаха да ми регистрират една е36ца, щото била с пренабивани номера :dunno: казах им, че няма нищо такова, но искаха да ме пращат да ми образуват досъдебно :kuku: После минах през някаква комисия за неоригинални рами и двигатели и човека там ги нахрани доволно, колко са некадърни и смотани и ми оправи проблема по нормалния си път, не по ''втория начин''.

п.п при мен всичко се случи за 3 4 часа някъде

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook