Хладилни техници има ли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Фидел Кастро » 11 Фев 2018, 0:07

Боримечка, пазиш ли документите за покупката на тези витрини защото има опасност да си ги купил от някой гепард? :mhihi:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 11 Фев 2018, 0:19

Имам товарителниците от Еконта... Стига де, как се краде хладилна витрина от магазин? По-скоро са били повредени и изхвърлени, някой ги е прибрал и докарал, оправил ги е да работят и... ми ги е набутал на мен... :mhihi: :mhihi:
Няма драма...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от hell's angel » 11 Фев 2018, 1:59

Много празни нещо, ти само за осветление ли ги ползваш ? Или покрай заявките от форума ги накупи :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Фидел Кастро » 11 Фев 2018, 9:06

Не бях ясен в шегата си. Не става въпрос за крадени, а за това да не би някой да е "забравил" да ги върне на фирмата-собственик. Разказвали са ми за подобни случки. :)
Ако са бракувани и след това рециклирани всичко е наред.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 11 Фев 2018, 9:21

Не им знам историята, купих ги по обяви от Базар-а. Първо исках да взема нова и затова се поинтересувах как се намират. Оказа се, че трябва да имаш заведение или магазин, да продаваш въпросната напитка и да сключиш договор с производителя. Тогава ти дават витринката безплатно, но има някакви клаузи за нея в договора. Идеята ми дойде, като видях в един магазим витринка на Монстър Енерджи - много тясна и висока, като колона изглеждаше. Беше много готина, черна, с вътрено LED-осветление и светеща реклама отгоре, с интересен дизайн... Останаха ми очите в тая витринка, направо щеше да заспи в единия ъгъл на хола... Но нямаше начин да се уредя с такава, затова разрових из Продавалника и другите сайтове за обяви...

Заявките за Форума бързо се реализират, а и продуктът е траен - не се налага да стои в хладилник... :mhihi: :mhihi: Стоят празни витринките, щото нали е зима - студ има предостатъчно, а и бирата не върви много. Няма смисъл да ми бучат по цяла нощ. Лятото ще бачкат... :bchug:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Benord » 11 Фев 2018, 15:16

Всъщност врътката за тези хладилни витрини е,че си задължен да продаваш само тяхна стока и по този начин си осигуряват независима търговска площ в обектите.Безплатни са точно,затова.Другото дърво е консумацията им на електричество,което си е за сметка на търговеца и въобще не е за пренебрегване като разход.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 15 Фев 2018, 8:06

Вчера проверих витринката с термометъра. Първо нагласих врътката отзад на средно положение (според скалата), сложих термометъра вътре (преди това го тествах на себе си - точно 36 градуса показа) и я включих. Температурата от стайна (някъде около 20 градуса) започна бързо да пада и само след десетина минути стигна +1,0 - тогава някъде компресорът излючи, но вентилаторите продължиха да въртят:
Изображение

Изображение

Интересно беше, че въпреки спрелият компресор, температурата продължи да пада...:
Изображение

Изображение

... и стигна 0 градуса:
Изображение

После започна бавно да се покачва и стигна +3,0 градуса - тогава компресорът се включи:
Изображение

Температурата продължи закратко да се покачва и стигна +3,2, после пак започна да пада:
Изображение

Значи компресорът изключва на +1,0 и се включва на +3,0 градуса, а температурата във витринката варира от 0,0 до +3,2. Вентилаторите (външен и вътрешен) въртят постоянно, когато е включена. Мисля, че всичко е наред, даже може да я намаля леко и... чакаме лятото... :bchug:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Knoxville_ » 15 Фев 2018, 10:52

Чудно :ok:


От моя опит мога да споделя, че масово Бира се пие между 4 и 8 градуса, тъй че ако искаш, може малко да я "усилиш". Вече има някои специални видове, които изискват 10-12, за да може да им се усети хубаво вкуса. На всеки етикет си го пише :ok:


Всичко е въпрос на вкус, но внимавай да не я замразиш, че веднъж го играх този филм :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 15 Фев 2018, 12:27

Да, или съм я "засилил" витринката повече (при въртене на копчетата отзад), или енергийната напитка се охлажда повече от бирата... :dunno: :dunno: Във всеки случай чакам жегите с оптимизъм!
Excellent! Steven is my name!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook