Хладилни техници има ли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 07 Фев 2018, 9:55

Ако някой може да ме консултира... Купих си за гаража една хладилна витринка, съвсем малка:
Изображение

Изображение

Естествено - втора употреба. Ето две снимки на етикетите и отзад:
Изображение

Изображение

Компресорът:
Изображение


Витринката е доста безшумна и сякаш изстудява добре, но някои неща в работата й ме притеснявати затова имам следните въпроса:

1. Колко е нормално да загряват решетката отзад и компресорът? Когато работи, черната серпентина отзад се нагрява доста и при пипане ми пари на ръката - не съм мерил температурата, но може би достига 50 - 60 градуса.

2. В правоъгълната кутийка отзад има вентилаторче на 12V, като тези за охлаждане на компютрите. Сега вентилаторчето смуче въздух около компресора и го праща нагоре - към решетката. Така ли трябва да бъде, или обратно (да смуче около решетката и да го вкарва при компресора)?

3. Струва ми се, че витринката охлажда нормално (бирата става приятна за пиене... :bchug: ), но все пак - каква температрура трябва да прави вътре? Мисля да сложа един термометър и да я проверя.

4. Отзад в ляво има две копчета със стрелки, които се въртят:
Изображение

На долното има надписи "LIGHT" и "MAX" - там е ясно (поне така си мисля...). На горното копче не виждам означения - то за какво може да служи? Сега съм ги нагласил и двете в средно положение (пада се със стреките надолу).


Иначе витринката ме кефи как свети и изобщо... Отгоре събира 7 кенчета по 0,5 литра (вероятно може да събере и повече, при друга подредба...), а отдолу остава място за мезе:
Изображение

Та това е, ще бъда благодарен за всякакви мнения и съвети.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от speeder88 » 07 Фев 2018, 10:18

Off topic:

Тая витринка идеално май пасва за мъжко нощно шкафче! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 07 Фев 2018, 10:53

Точно, и вентилаторите бучат едно приспивно и те унасят... особено след 4-тата бира. Кофти е само, че тъкмо си заспал и трябва да ставаш до тоалетната - крайно време е да измислят нещо и по този въпрос.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Knoxville_ » 07 Фев 2018, 10:56

Хладилните витрини най-често държат интервал 1-6/7 градуса.
Би трябвало някъде да имат врътка, с която да се нагласят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1243
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от hacker4eto1 » 07 Фев 2018, 11:03

Спрямо точка 1. Напълно нормално е да грее компресора и решетката . Тея градуси неса нищо това масло вътре в компресора се нагрява и отдава доста.
Спрямо точка 2. Така трябва да е да изсмуква горещият въздух от компресора и да го изкарва на вън :)
С 2 думи пий си биричката и не му мисли .. Ако имаше нещо термата(терморегулатора) щеше да ти покаже :mhihi:
П.П А как ми се припи биричка...
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Benord » 07 Фев 2018, 15:31

Средното положение е между "LIGHT" и "MAX",а не надолу.Регулатора има свободен ход и не пълният оборот показва къде му е средата ,а указаната скала.Греенето отзад показва,че машинката си работи добре.При работещ компресор и студен охладител отзад,значи че фреона си е заминал нанякъде.
Горното копче сигурно е някаква тапа на съда за събиране на конденза от изпарителя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Jordana » 07 Фев 2018, 16:01

Тая витрина е ремонтирана , личи си още на пръв поглед че е барал баш майстор около компресора . Сложи един термометър вътре , така на око е трудно да се прецени дали работи нормално . Това греене в момента на студено време лятото ще стане толкова че да не можеш да го пипнеш кондензатора . Машината не е на фреон а на изобутан , макар и да му викат фреон на R600.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от ildivvy » 07 Фев 2018, 16:12

На работа съм и не виждам снимките! По всички питания,отговора е,че всичко е нормално! Тези витрини не правят отрицателни температури вътре! Дори при настройка за най-студено,вътре ще е 3-4-5'С (това си е охладител принципно)! От вкъщи ще разгледам и снимките и ще видя това,което притеснява колегата (за външната намеса по витрината)! Изобутана е с означението R600a! По разговорно му казват фреон,но не е! Ако пробваш на домашния си хладилник,когато завърти газа в него,радиатора отзад също става доста топъл/горещ! Това само за пример!

П.П. Работя в завод за производство на хладилници и фризери!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е53

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от sa_hellrot » 08 Фев 2018, 5:37

сложи термометър - ако направи 4 гр. е добре
по т.2 не съм мн. съгласен, но може и да бъркам

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 08 Фев 2018, 7:52

Benord написа:Средното положение е между "LIGHT" и "MAX",а не надолу.Регулатора има свободен ход и не пълният оборот показва къде му е средата ,а указаната скала.

Ясно, това е полезна информация. Ще изправя стрелката хоризонтално - право назад.

За горното копче - не се върти безконечно, а също е ограничено (като долното) и прави по-малко от един оборот. Като го въртях, не съм чул нещо да прищрава вътре - предполагам, че не е свързано с някакъв регулатор или нещо подобно. Ще пробвам да го извадя, без да го насилвам, разбира се.

Имаше и един етикет отзад под решетката с наименование на някакво вещество (вероятно това е въпросният "газ", с която е напълнена системата) - ще го снимам и що го покажа. Благодаря на всички колеги, друго си е да получиш компетентно мнение... :bowdown: :bowdown:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 08 Фев 2018, 12:29

Ето тази бележка е залепена отзад под решетката - сигурно това е "газът":
Изображение

Тук съм снимал витринката точно отзад:
Изображение

Атук съм опитал да хвана по-ясно двете въртящи се копчета, за които питах (ама май пак не съм успял...):
Изображение


Ако някой може - препоръчайте ми подходяш термометър - да направя проверката и да го оставя да показва постоянно. Има едни с кабелче и сонда, които стоят отвън и показват температурата вътре. Като търся, попадам и на други - които май стоят посточнно вътре? Не знам, кажете какъв да купя?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от ildivvy » 08 Фев 2018, 17:13

Дори най-обикновен стаен,спиртен термометър за 2лв ще свърши работа! Едва ли ще търсиш огромна точност до 2-3 знак след десетичната запетая... Този ще ти покаже веднага какво става или ако започне да се разваля охладителя!

П.П. Само за пробата,ако имаш електроизмервателен уред,в което не се съмнявам,погледни дали е от тези със сонда и термометър в комплекта! Ако е така,мериш с него за проверката и си готов! След това слагаш спиртния за постоянно и готово! Веднъж годишно може да му правиш сверка и с уреда :mhihi: ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 09 Фев 2018, 7:44

Да, имам сравнително добър мултисет, но дали мери и температура - не съм се сетил да погледна... :bowdown: :bowdown: През уикенда ще проверя, благодаря за съвета. Иначе вече поръчах два дигитални термометъра, с кабелче и сонда. Като ги получа и напрая проверка за температурата - ще докладвам.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от ogata » 09 Фев 2018, 8:44

Някои ако има такова "мъжко нощно шкафче" за продаване - да пише ! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Хладилни техници има ли?

Мнение от Borymeckata » 09 Фев 2018, 10:38

Разрови из Продавалника и Базара, аз там я намерих витринката. Добре е, ако можеш да идеш да я видиш на място, защото пълноценен тест в офиса на куриерскатра фирма не можеш да направиш.

От личен опит (това ми е втората подобна, която купувам за себе си) - явно има причина хората да не си слагат такива (търговски) хладилни витрини у дома. Вярно е, че са направени надеждно и изглеждат добре, но са и доста по-шумни от обикновен домашен хладилник. Друга особеност е, че са учудващо тежки - не знам дали заради стъклопакета на вратата или нещо друго, но са поне 3 пъти колкото обикновен хладилник със същите размери.

Ето и другата ми витрина:
Изображение Изображение

И двете освен компресор имат и два вентилатора (външен и вътрешен) и бучат. В магазина си закратко, а там по принцип е шумно и не пречи, но у дома (особено вечер, когато е по-тихо) се усеща. Аз затова съм закарал по-голямата витрина в коридора - тъкмо да осветява нощем. Не е болка за умиране, но трябва да се има предвид, ако смяташ да си купиш такава.
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook