Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2018, 20:32

bmw maniqk ivo bmw написа:Не се сещам къде в момента, но на Монца му прецакаха победата за да бави Хамилтън.


Измисли нещо по-интересно. Това не се получи. ;)
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 23 Окт 2018, 0:11

TheDriver написа:Ако в началото на сезона догодина Леклерк започне да понатупва Фетел както Рикардо го направи през 2014 в Ред Бул, с Фетел е свършено.

Не мисля, че има психиката да издържи на натиск от млад и амбициран пилот който може да кара.

2014 в Ред Бул имаше цялата подкрепа зад гърба си и въпреки това Рикардо го отнесе. След този сезон италианците по-скоро го ненавиждат така че ще му е още по трудно в сравнение с 2014.

Разбира се всичко зависи от качествата, амбицията и клаузите в договора на Леклерк. Ако трябва да съм честен ми се струва, че за момента медиите излишно го величаят. Прави силни карания, но ги редува с провали и някой доста левашки грешки. Тази година има доста завъртания в моменти в които условията не са идеални, което поне за мен означава, че му липсват някои качества с които описваме големите пилоти.


Младежа е за пъра година във формулата и директно смля много по-опитния Ериксон. Догодина с определено много по-добра кола и екип, вещерчето ще бере ядове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 23 Окт 2018, 2:59

немо написа:
MapkoB написа:И докато миналата година имаше моето уважение, че с по-слаба кола добута борбата почти до края, този сезон съвсем затвърди убеждението ми, че е най-незаслужилия четирикратен шампион...

Да ти кажа,че ми съобщиха,че заради лишаването от твоето уважение Фетел е изпаднал в дълбока депресия,която е причина за загубата на титлата през този сезон........ :winky:
А това кой е заслужил или не шампион ми чупи тъпомера всеки път,когато го прочета..... :ok:

Че е депресиран, депресиран е, ама не ще да е заради мен :mhihi:
Факт е, че след 50 години (ако още има формула) пилоти като Сена и Прост ще бъдат приравнявани на някой, който се гипсира при най-малкия признак на напрежение или локвичка на пистата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 23 Окт 2018, 8:15

Според мен Ферари отново стъпват накриво към сезон 2019 .. Не знаем какъв ще е статута на Лекрек в 1ия му сезон за Скудерията, но по пресата чета че много си е вдигнал целите. В което няма нищо лошо де, но така титла няма да спечелят. Имаме един 4ри кратен СШ и много наранено его от този сезон и един младок без опит, но с големи амбиции и ако от отбора не вземат конкретно решение за пилот 1 и 2 отново канчето ще остане празно, както бе през миналия и този сезон.
Мерцедес колкото и да отричат си имат пилот номер 1 и пилот номер 2, който играе изцяло подържаща роля и всеки си знае кой кой е. По този начин този и миналия сезон много пъти точно Ботас печелеше важните точки, когато Хамилтън имаше затруднения. При Ферари има сякаш някаква негласност, уж 2мата пилоти са равнопоставени ама не баш така защото Фетел се мисли за номер 1 а Кими по някой път не му се иска да е номер 2 и на пистата във важните моменти се получава пълно разминаване и го няма този синхрон който демонстрират Мерцедес.
За мен шанса догодина с тандема Фетел/Лекрек да спечелят нещо е само и единствено отново да дадът последен шанс на Фетел за световната титла, а младока да играе изцяло за него. Ако тръгнат развнопоставени и това продължи и след средата на сезона работата им е пукната и отново Хамилтънчо ще обере каймака от цяла ситуация.
Догодина се надявам и фактора Редбул да се намеси сериозно в борбата за титлата, така ще стане още по-интересно и попукванията в отборите ще зачестят. Тогава ще се види кой каква психика притежава :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 23 Окт 2018, 8:33

Нещо си противоречиш ми се струва.
Да не би да искаш да кажеш, че Фетел не е твърдо пилот номер 1 във Ферари от както е стъпал там?
Къде видя да го жертват заради Кими?
Въпреки това, той е все по-далеч от титлата и е все по-неуверен и прави все повече грешки. Няма кой да го чака, ако догодина след 2-3 състезания води Льоклер в точките няма да ми цепят басма изобщо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 23 Окт 2018, 9:12

Затова написах че има някаква негласност в тима, виждаш че и по радиокомуникацията си проличава и винаги когато някой трябва да пропусне някой става много сложно.
Картинката около това кой ще се бори за титлата в тима до края на годината се изясняват някъде преди средата на сезона, до тогава съм съгласен да има равнопоставеност между двамата пилоти на отбора но след това трябва да се вземе ясно решение кой каква роля ще играе до края на сезона, което при Ферари липсва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 23 Окт 2018, 9:45

BMW_POWER написа:
TheDriver написа:Ако в началото на сезона догодина Леклерк.....


Младежа е за пъра година във формулата и директно смля много по-опитния Ериксон. Догодина с определено много по-добра кола и екип, вещерчето ще бере ядове.



Ериксон е един от най-посредствените пилоти в решетката така че не е голямо постижение победата над него.


Затова написах че има някаква негласност в тима, виждаш че и по радиокомуникацията си проличава и винаги когато някой трябва да пропусне някой става много сложно.
Картинката около това кой ще се бори за титлата в тима до края на годината се изясняват някъде преди средата на сезона, до тогава съм съгласен да има равнопоставеност между двамата пилоти на отбора но след това трябва да се вземе ясно решение кой каква роля ще играе до края на сезона, което при Ферари липсва.


Италианци с комплекси от ерата на Михаел + "Alonso is faster then you...". Не очаквай подреденост като при Мерцедес. Във Ферари винаги ще има драма, театър и опити за замазване на случилото се. Да не говорим за обстановката вътре в отбора и политическите борби.Тази негласност е там от доста време и за това да си пилот на Ферари изобщо не е лесно - имаш да се справяш с една опърничева италианка.

Твоята логика е вярна, но ти изключваш емоциите и настроенията. Фетел може да е изпуснал 10 титли, но така имаш пилот с опит в 10 борби за титлата. Глупаво е да не го подкрепиш , за сметка на бърз, но неопитен младок. Младокът може с агресия да вземе няколко ранни победи, но титлата се кове след средата на сезона. Ако го направиш получаваш 2007 Алонсо/Хамилтън. Хамилтън здраво скочи на гърба на Алонсо обаче младостта си каза думата в Китай и Бразилия.
Проблемът е, че във Ферари емоциите са в повече и подобни прагматични разсъждения може и да не се случат. Няколко ранни успеха за Леклерк и италианците веднага ще го заобичат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 23 Окт 2018, 11:22

Това говоря и аз, няма как един младок с няколко добри състезания да вземе привилегията да е пилот номер едно за сметка на Фетел. Всеки нов пилот трябва да мине през някакво израстване преди отбора да му гласува 100% доверие. Грешка ще е още 1я сезон да хвърлят Леклерк директно срещу Фетел в борба за шампионата. Ситуацията при Макс е сходна, но поне при него се натрупа ценно количество опит миналите 2 сезона когато Редбул още не бяха в играта. Лекрерк ще седне директно в кола конкурентна да се бори с Мерцедес за шампионската титла догодина,а липсата на опит при него ще се отрази по някакъв начин през шамионата сигурен съм. Докато при Фетел нещата са доста по ясни, колата е развита около него и ако се събере след този сезон и влезне отново в онзи ритъм нещата може би ще се получат.
Този сезон отново една груба грешка (ГП Германия) и трагедията със СМ няколко дена по-късно разклатиха Ферари сериозно, което им коства всичко този сезон. Добре ще е да се съберат до края на сезона и да задържат скоростта на колата. Видно е че промените които направиха в Сингапур и Русия не сработиха и се върнаха на концепцията отпреди лятото която работи все още. Важното е че около мотора няма големи драми и зимата ще трябва да работят здраво около новото аеро.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 23 Окт 2018, 12:35

TheDriver написа:
BMW_POWER написа:
TheDriver написа:Ако в началото на сезона догодина Леклерк.....


Младежа е за първа година във формулата и директно смля много по-опитния Ериксон. Догодина с определено много по-добра кола и екип, вещерчето ще бере ядове.



Ериксон е един от най-посредствените пилоти в решетката така че не е голямо постижение победата над него.
.


"Посредствена" е и колата, която карат. Заубер тази година изплува и представянето му миналия сезон не е показател. Виж им точките сега и това говори само по себе си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 23 Окт 2018, 15:33


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 23 Окт 2018, 17:11

Да, обеснява доста неща от хода на състезанието.

В крайна сметка обаче нищо съществено не се променя. Дава разбира се поле за протсти от страна на червените фенове, но до там.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 25 Окт 2018, 21:09


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 29 Окт 2018, 14:30

Много съм доволен!! Браво Хам!!
Честита пета титла на Хамилтън и феновете на Мерцедес! По-добрия пилот спечели титлата. :) Това ще ми е последен сезон да съм за Хамилтън, реших да подкрепям Шарл от 2019-та. Ставам пак червен след 19 години. :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 29 Окт 2018, 20:26

Е, очакванато се случи накрая. И спечелването на 5-та световна титла от Хамилтън, и победата в Мексико на Верстапен.
Първо, Ред Булите наистина бяха в своя собствена лига в Мексико, въпреки малките разлики в квалификацията. В състезателно темпо обаче, Верстапен с по-твърди гуми и занижени параметри на двигателя без проблеми си държеше 10 секунди от Фетел.
Което още повече сипва сол в раната на Рикиардо... Жал ми става, само като се сетя. Човекът дори да беше спечелил всички състезания, в които не отпадна по технически причини, пак нямаше да стане шапион...
Страхотно впечатление ми направи Фетел. Не го знам колко надежди е таял реално, видимо не му беше кеф на стълбичката, но веднага отиде и поздрави Хамилтън, а след това отиде и в бокса на Мерцедес и поздрави целия екип.
Мерцедес, както каза Хамилтън, направиха ужасяващо състезание. Уж им бяха разрешили да си използват джантите, гумите ставаха на парцали за пет обиколки. 10 бокса да бяха направили, пак нямаше да могат да натискат през цялото време.
Остана да видим кога ще вземат титлата и при конструкторите.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Mladenoff » 10 Ное 2018, 20:48

Много интересно ще стане, ако FIA не накажат Цигани...Хамилтън за абсолютно същото нещо, което наказаха Фетел в Австрия.... :banghead:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook