Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 10 Ное 2018, 21:18

Изглежда че няма да го накажат, а се издъни на два пъти.

Фетел също трябва да го отнесе. Неприятно е да те викнат на кантара, но правилата са си правила.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от acidburn-525tds » 11 Ное 2018, 16:05

С претекс, че Сироткин не бил във времева обиколка ами просто загрявал за такава. :kuku: :kuku: :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от whatdaf » 11 Ное 2018, 20:31

ФИА са посмешище . За това нещо Окон му дават 10сек . Като цяло изоставащите коли много пъти прецакват по-бързите и никакви наказания не им дават .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от acidburn-525tds » 11 Ное 2018, 23:39

Просто не знам колко трябва да си слабоумен за да започнеш да се надпреварваш с лидера в състезанието при положение, че си 14 или 16 не помня точно и имаш син флаг.. :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 12 Ное 2018, 17:41

Тоя Верстапен е пълен нещастник! Вместо да отвори завоя той го затваря! Нали е с обиколка Окон какво пречи да го пусне и после пак да го изпревари? Не може да понесе, че го изпреварват тъпака арогантен! Чак налита и на бой боклука!! Дори и да спечели 2-3 титли пак няма да го харесвам!

https://clubs1.bg/news/o-v-h-e--45813
„Наистина съм изненадан от поведението на Макс. ФИА трябва да го спре – беше агресивен, блъскаше ме, това не е професионално”, каза Окон.

„Правилата сочат, че може да наваксаш обиколка, ако си по-бърз и аз това направих, защото темпото ми бе страхотно. Минах от външната страна – същата маневра, която приложих при [Фернандо] Алонсо, както и спрямо много други пилоти. Но нещата след това не се развиха по същия начин.”

Къде е вината на Окон тогава?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 12 Ное 2018, 21:40

bmw maniqk ivo bmw написа:Тоя Верстапен е пълен нещастник! Вместо да отвори завоя той го затваря! Нали е с обиколка Окон какво пречи да го пусне и после пак да го изпревари? Не може да понесе, че го изпреварват тъпака арогантен! Чак налита и на бой боклука!! Дори и да спечели 2-3 титли пак няма да го харесвам!

https://clubs1.bg/news/o-v-h-e--45813
„Наистина съм изненадан от поведението на Макс. ФИА трябва да го спре – беше агресивен, блъскаше ме, това не е професионално”, каза Окон.

„Правилата сочат, че може да наваксаш обиколка, ако си по-бърз и аз това направих, защото темпото ми бе страхотно. Минах от външната страна – същата маневра, която приложих при [Фернандо] Алонсо, както и спрямо много други пилоти. Но нещата след това не се развиха по същия начин.”

Къде е вината на Окон тогава?

:banghead: :banghead: :bowdown: пак избухна!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от немо » 12 Ное 2018, 22:27

bmw maniqk ivo bmw написа:Тоя Верстапен е пълен нещастник! Вместо да отвори завоя той го затваря! Нали е с обиколка Окон какво пречи да го пусне и после пак да го изпревари? Не може да понесе, че го изпреварват тъпака арогантен! Чак налита и на бой боклука!! Дори и да спечели 2-3 титли пак няма да го харесвам!

https://clubs1.bg/news/o-v-h-e--45813
„Наистина съм изненадан от поведението на Макс. ФИА трябва да го спре – беше агресивен, блъскаше ме, това не е професионално”, каза Окон.

„Правилата сочат, че може да наваксаш обиколка, ако си по-бърз и аз това направих, защото темпото ми бе страхотно. Минах от външната страна – същата маневра, която приложих при [Фернандо] Алонсо, както и спрямо много други пилоти. Но нещата след това не се развиха по същия начин.”

Къде е вината на Окон тогава?

+1 :yes:
Окон беше максимално в дясно,т.е. беше оставил цялата останала ширина за Верстапен.На всичкото отгоре следващият завой е ляв,Верстапен няма какво да се пренапъва толкова,а то малко акъл се иска да се сети,че не Окон му е проблема що се отнася до спечелване на състезанието.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 26 Ное 2018, 16:58

Еее жалко за Кими, че отпадна! :( Надявах се да спечели една последна победа с Ферари.
Аз вече съм Ферарист, но само за Шарл ще викам, че Фетко не го харесвам.
Прекрасен беше начина за изпращане на Алонсо с донати!

Сезна свърши и според мен беше много интригуващ, а вие как бихте го определили?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 26 Ное 2018, 17:53

bmw maniqk ivo bmw написа:Еее жалко за Кими, че отпадна! :( Надявах се да спечели една последна победа с Ферари.
Аз вече съм Ферарист, но само за Шарл ще викам, че Фетко не го харесвам.
Прекрасен беше начина за изпращане на Алонсо с донати!

Сезона свърши и според мен беше много интригуващ, а вие как бихте го определили?

Беше интригуващ до лятото.
Не знам как може да е интригуващ, след като шампиона все короната 3 състезания по-рано??!!
Интригуващ е когато се борят до последното състезание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от acidburn-525tds » 27 Ное 2018, 2:09

Не много интригуващ, но хубав сезон. Сега ни очаква обаче доста по интересен и динамичен сезон с много въпросителни. С нетърпение чакам да видя Хонда какви двигатели ще поднесат на биковете, както и новият им пилот Гасли, който според мен не е показал супер добри качества, но ако нямат друг вариант ... и още повече с двама млади пилоти 97,96 набор, ще гледаме. Следващата година смятам да се раздвоя и да продължавам на симпатизирам на Лудия Макс, но и на ЛеКлер, като смятам че той може би ще постигне повече с булида на Ферари(не знам защо съм така скиптично настроен към тези ходни, а не са лоши двигатели, но дано не съм прав). И тая диема спорт са супер олигофрени ... последно състезание, а нищо повече не излъчиха 10 минути преди и 10 минути след състезанието и бързаха да пуснат повторение на футболни мачове от преди 20 години, каква е тази политика не знам. Догодина мисля да минавам на Ф1тв про, абонаментът му е мисля 3 евро за месец и 25 евро за година, аз така или иначе им давам на тия 7 лева и гледам само формулата, не знам защо съм се набутвал така яко.
П.С: Ако някой обмисля да посещава състезание да пише, че аз се замислян за Red Bull Ring, но още съм 50/50

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 27 Ное 2018, 11:29

Аз вече взех билети за Hungaroring :yes:
Ще видя как са служебните ангажименти и посещение на Red Bull Ring също е в плановете :lalala:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от KoolyO » 27 Ное 2018, 11:40

Интересен сезон беше.
Предполагам, обаче, че следващият ще е по-скучен. Винаги когато е имало по-големи промени се намира един отбор, който да е "напипал" верният път и докато другите наваксат, те са станали шампиони.
От последното състезание най-много ми харесаха няколко момчета до нас, финландци, в екипи на Кими, веднага, след като колата му спря, свалиха си фанелките, хвърлиха ги на пистата ядосани, а от долу всички бяха с фанелки Алфа Ромео. :lol:
За догодина някое европейско състезание ще е. Поне да не е свършила интригата.
Аз лично силно се надявам Хонда да са много близко до фаворитите, но да не са се изравнили. Че тия ред були ако са със еднакъв по сила и издържливост двигател, както останалите, няма кой да ги стигне. Да не говорим, че Ейдриан Нюи е един от най-добрите "напипващи" верният път при промяна на правилата.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 27 Ное 2018, 12:14

Аз мисля, че имахме един добър сезон въпреки, че Мерцедес го спечелиха преди края.

Всъщност мисля, че балансът на силите/правилата трябваше да бъде задържан по-дълго време. Паниката не е хубаво нещо, а всичките промени са породени от паниката след Австралия.

Австралия 2019 и Австралия 2021 няма да са много по-различни.


Във Ф1 чудеса не се случват и няма такова нещо като напипване на верния път. За да го има "чудото" Браун ГП, Хонда наляха огромни ресурси и започнаха работа много рано работа по 2009. Мерцедес са започнали работа по V6 turbo мотора няколко години по-рано.

Хонда едва ли ще направят някакъв сериозен скок следващата година, техните основни организационни/производствени и технически проблеми си остават. Имаха една "сладка" година с Торо Росо без да са в светлината на прожекторите. Сега в Ред Бул ще се искат резултати на момента и не мисля че те са способни да се справят с напрежението.


Промените в правилата може леко да разместят балансът на силите, но не са достатъчно сериозни, за да има дупка в правилата която някой да използва. Напротив това са най-рестриктивно написаните правила за аеродинамични елементи които е имало.

Първото последствие ще е Х% намаление на аеродинамичното притискане, което значи че колите с най-много притискане в момента ще пострадат най-много.
Има обаче следващо ниво, а именно кой ще успее по-добре да замести настоящите вортекси.

С други думи, ако колата с най-много притискане в момента разчита много сериозно на Y250, за да генерира това притискане, то тази кола ще загуби най-много първоначално. Но всяко подобрение в тази област ще им носи най-много ползи.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 29 Ное 2018, 6:30

Ш.Льоклер - Ferrari - 1:36.450
С.Фетел - Ferrari - 1:36.812

От тестовете в Абу Даби.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2018, 7:25

Скоростта в тези тестове не показва много. Не се знае с какви настройки са били и с колко гориво.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook