Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 17 Мар 2019, 10:19

Ферари пак оплескаха нещата с гумите на Фетел, при Льоклер сработиха доста по-добре нещата и трябваше да го оставят да подмине Фетел, най-малкото щяха да жегнат егото му и да се стегне малко.
Супер уикенд за Ботас - силно се надявам да продължи със силните състезания и отбора му да не може да го спъва и да му взима победите.
Хонда - Верстапен летеше, но Гасли се мъчеше назад в колоната.
Идея защо задържаха Джовинаци толкова дълго с първите гуми? Ако го бяха прибрали по-рано щеше да е в 10ката според мен, добро състезание и за Кими
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Venelin1111 » 17 Мар 2019, 16:54

Такааа ,днес "кервана" на F1 потегли и пак разочарование ...Ферари за пореден път бяха слем Мерцедесите ,а даже и след Ред Бул.. .Фетел го даваше лежерно .Радвам се за Кубица ,навремето когато караше за отбора на БМВ летеше .Пожелавам си и на всички фенове на Ф1 прекрасен сезон
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 17 Мар 2019, 17:07

Честита двойна победа на всички фенове на Мерцедес! Този път си признавам Хонда и Ред Бул се справиха много добре, но и грешното ранно спиране на Фетел им помогна. На Ферари не им прави чест, че прецакаха състезанието на Шарл като не го оставиха да мине Фетку! Хаас пак се изложиха, но поне този път Магнусен завърши в точките.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 17 Мар 2019, 18:47

Чести нов сезон 2019 :)
Честито и на Мерцедес за двойната победа. Сега няколко коментара за случващото се.
Състезанието не беше кой знае какво, новите правила като гледам са повлияли съвсем минимално, ще видим на някоя класическа писта с възможност за изправарвания как ще е, но аз съм негативно настроен. Все си мисля че ако колите бяха спирали по още веднъж в бокса щеше да стане по-голям екшън. Отделно тази година са избрали още по-твърди смеси, които можело да изкарват повече с цел пилотите да натискат повече. Е то добре ама като отпред има кола която е с 0.2-0.5сек по-бавна няма никакъв шанс да я минеш .. :dunno: Демек МЕрцедес пак са облагодетелствани от по-твърдите смеси като цяло, защото при тях единствения проблем е работата с гумите а видяхме миналата година в 3те пробни състезания с тези гуми как се представяха, но както и да е.
Сега за колите - Мерцедеса са направили много бърза кола, явно новия мотор хем е по-мощен хем и по-икономичен, съответно могат да си позволят да тръгнат с по-малко-гориво от останалите. Мисля че отново са се спряли на идеята да печелят квалификации и да карат на чиста писта, където наистина нямат спирка. Мисля че ще им е трудно да карат зад друг автомобил, но ме съмнява че и тази година ще печелят квалификациите без никакъв проблем.
Ферари тотално объркаха уикенда, дали пистата не им пасва (защото и миналата година ситуацията беше подобна, но имаха късмет със SC) или не намериха праивлните настроики незнам но бяха наистина много зле. За мен ситуацията с Шарл не беше много правилна, но все пак Биното има свой подход над нещата :dunno: Добре ще е за нас зрителите скоростта, която показаха в предсезонните тестове да не е била мираж и да покажат все пак някакви зъби, защото Мерцедес изглежда доста по-силен спрямо миналата година. В Бахрейн и Китай ще видим наистина каква скорост има в колата им, но се видя че през целия уикенд Фетел не беше доволен от колата което е и разбираемо.
Редбул с Хонда направиха крачка напред спрямо ЗС на Рено, в квалификациите отново няма да имат шанс но в състезателно темпо изглеждат доста солидни, а и като прибавим почти перфектната стратегическа работа която им дават от бокса нещата стават доста положителни.
Всичко зад 3те топ отбора е някаква пълна каша 10 коли събрани в 1-2сек :mhihi: Нямам търпение на по-отворените писти да гледам какви мелета ще стават :mhihi:
Сега е ред на ФИА да започнат да разглобяват машината на АМГ и да търсят защо е толкова бърза, защото миналата година същото нещо се случи с Ферари щом показаха зъби и излезнаха пред Мерцедесите :mhihi: ама надали :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 17 Мар 2019, 20:31

Аз мисля че трябва да изчакаме поне Бахрейн преди да вадим някакви заключения. Австралия е странна писта и винаги тук е имало отбори или пилоти 'извън позиция'.

Според мен разликата между Ферари и Мерцедес не е чак толкова голяма просто имаше някаква комбинация от фактори - пистата не пасва, лоши настройки, провален опит за различна стратегия.

Няколко неща ми направиха впечатление.

- Хонда са направили крачка напред и задвижващата система има "парти режим" който изобщо не е лош. Изисква обаче обиколки за презареждане и охлаждане, Ферари и Мерцедес са много напред в това отношение.

- Колите се следват по-лесно, днешното състезание беше много различно от миналогодишното. Масово разликата която се пускаше до предния беше 1.5 секунди миналата година стояха на по 2.5-3 сек. Това е не малък напредък при положение, че промените не бяха кой знае какво.

- Очаква ни поредна година доминирана от състезания с един пит стоп. Поне разликата межуд смесите е по-малка и може да има игра там.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 30 Мар 2019, 18:10

Нещата с разпределението на силите си идват на мястото. :smoke:

Трябва само и Китай да мине, за да се види кой как стои в сектор доминиран от много дълга права.

Радвам се за Макларън дано и в състезателно темпо устискат и французите не ги подведът пак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 30 Мар 2019, 19:10

Честито на малкия, уникално каране :clap: Нещата изглеждат като преди 2 седмици, само че Ферари и Мерцедес си размениха ролите :mhihi:
Хубаво е в отбора на Ферари да има наистина битка и конкуренция, за да могат и двамата пилоти да вървят напред. Предполагам утре ако Лекрер успее да задържи 1вата позиция след първите спирания ще вземе и победата. Със стратегиите как стоят нещата - колко спирания се очертава да има с тези смеси. Като прехвърлях Q2 ми се видя, че всички топ отбори ще потеглят със софта :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 31 Мар 2019, 13:54

Дано наистина оставят Льоклер да победи ако има тази възможност, а не да ги завъртят в бокса или директно да му заявят да отстъпи.
Честно казано вече симпатизирам повече на него от двамата, Фетел взе много да се пропуква под напрежение, да прави грешки и да обвинява другите за своите несполуки. Шарл е на другия полюс - скромен, самокритичен и показващ желание да се учи, дори от грешките си. Вече поставен в силна кола показва, че има качества и е бърз пилот.
Макларън са приятната изненада от вчера, дано запишат добро представяне днес. Очаквах или по-скоро исках по-добро представяне от Рено и Рикиардо защото също е добър пилот и не заслужава да тъне в посредственост
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 31 Мар 2019, 19:20

Е как да си купиш 'талянска кола след такова състезание :banghead: :banghead: :banghead:
Изключителен малшанс за Шарл, пръсна ги с каране и коментара на Люис след състезанието "Чака те голямо бъдеще!" е показателен за това (също и мъмренето на отбора, че са извадили късмет с техническия проблем на Шарл).
Фетел за пореден път се излага грандиозно - като го наближи пряк конкурент и се завърта (вече дори не му трябва контакт :mhihi: ), под напрежение никакъв го няма, а все по-често не може да уцели и настройките на колата.
Жалко за Рено, но Макларън отсрамиха задвижващата им единица - силно състезание за Норис.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 31 Мар 2019, 19:40

Аз честно казано леко се дразня на цялото това хиперболизиране на Шарл( Момчил Манчев е особено дразнещ). Кара много добре, но допусна и грешки които не трябва да замитаме. Голямата победа за него е, че изглежда печели сърцата на отбора. А в същото време Фетел сам се закопава.

Норис за мен направи идентично по сила представяне. Лош старт, последван от супер представяне след това. Радващо е че Макларън имат темпо, но Рено за пореден път са зле.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 31 Мар 2019, 19:50

Нормално е да го възхваляват сега, супер млад във Ферари и вече започна със силните изяви. Аз го харесвам заради другите му качества - земен, скромен (за справка: извини се на отбора за технически проблем) и амбициозен. Днес всички младоци караха много силно :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Venelin1111 » 01 Апр 2019, 1:24

Днес цял ден си ближа раните , Фетъл инертен сам си разби болида, колата на Шарл Льоклер се скапа и го лиши от победа. Тия от “Ферари” са много уплашени и са се спекли яко. След Шумахер и Кими празнота. Хегемония на Мерцедесите... жалко за феновете на “ Кончетата”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 01 Апр 2019, 7:54

Незнам дали да честитя това състезание :dunno: За кой ли път Мерцедес изваждат късмет в точния момент .. няма състезание където Ферари да доминират в тренировки, квалификация, състезание и Мерцедес да се поздравят с двойна победа :help:
Аз май отеглям подкрепата си към Фетел .. :dunno: Еми не става просто, човека прави грешка след грешка и явно не иска да се промени. Да в повечето случай е имал по-бавната кола, по-кофти стратегия и т.н. но винаги се дъни във важните моменти. Напрежението върху него е огромно в момента, но за това си е виновен само и единствено той. Льоклер въпреки че направи 2 състезания ми прави изключително добро впечатление - и двата старта трябваше да се разминава по инфарктен начин с Фетел, Хамилтън и в двата случая се представи просто перфектно. Има хъс, има желание за победи и това според мен ще дърпа напред Ферари този сезон, дано и Фетко се амбицира от това хлапе и започне да показва наистина на какво е способен, но силно ме съмнява :|
Мерцедес по подобие на Ферари след Австралия имат доста проблеми за решаване, но докато Австралия не е много показателна писта то Бахрейн си е класическа такава и остава да видим в Китай на дългата права кой може повече. Успокойтелно е поне за Ферари, че имат скорост но незнам дали тя е реална като се има предвид, че колата на Льоклер се счупи. Фетел нямаше проблем, но според мен той не натискаше толкова здраво колкот съотборника си .. незнам. Ще се радвам колегата @TheDriver да драсне кратко превю на случващото се :)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 01 Апр 2019, 10:01

Случващото се общо взето се връща към нормалността от тестовете.

Ферари имат предимство на "масовите писти", а на "странните" трасета баланса на силите ще се променя, но далеч не колкото в Австралия. Много бързо ще натрупат данни за новите коли и следващият път когато пистата им е неудобна ще знаят как да минимализират загубите.

Мерцедесът явно е наследил проблемите със задните гуми на предшествениците си и за поредна година ще трябва да работят там, все пак решението от средата на миналата година няма как да се ползва.

Ботас след гръмките заявки пак се върна там където са му силите и освен в Баку и в Русия на други писти ще се изненадам ако победи Хамилтън.

Борбата между Леклерк и Фетел ще е интересна. Честно казано очаквах Фетел да се държи като шампион и още с идването на Шарл да го подложи на сериозен психологически натиск и да създава напрежение в отбора. Нищо такова изглежда не се случва и съответно Фетел сега бере плодовете на добронамереността си. Самият той е подложен под напрежение и губи отбора около себе си, докато всички явно харесват Шарл. Браво на Шарл за което и ще се радвам да продължи в същият дух. И двамата обаче допускат грешки, което при наличието на добре смазаната немска машина здраво ги закопава.
Според мен ни чака сезон подобен на 2007 с разменени роли. Вместо Алонсо и Хамилтън имаме Фетел и Леклер. Биното ще трябва да действа бързо и решително, загърбвайки италианските "мурафети", за да не загубят титлата за пореден път. Ако ги оставят да се боричкат двамата докато Хамилтън вършее сам пак ще има разплакани в края на годината. Аз не бих чакал по-дълго от Барселона, за да заложа на единия от двата коня.

Гасли е отчайващо слаб и не съм сигурен до кога ще бъде търпян. Пред Марко обаче няма много варианти, едва ли може да върне Квят, а Албон е прекалено зелен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 01 Апр 2019, 10:16

Някъде срещнах откъс от интервю с Фетел където казва, че след този сезон се отказва. Льоклер и Мик Шумахер били бъдещето на Ферари и той нямало да им пречи да се развиват. Първоначално се твърдеше, че ще изчака новите правила за сезон "21 и тогава ще вземе решение, ако наистина се откаже при първата по-сериозна конкуренция от съотборник и няколко негови издънки... *бем ти шампиона :kuku:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook