Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 16 Апр 2018, 8:04

Ферари незнам защо хвърлят всичко само и само да извадят Фетел отпред :dunno: това състезание точно тая им логика ги провали(до някъде). Спокойно щом Кими отиде толкова назад можеха да пробват пресичаща стратегия ако можеше да го извадят на чиста писта де и с Фетел да покриват действията на Мерцедес, но 1-2 бързи обиколки забавянето в бокса и ето как се топи разлика от 3-4 секунди. Нищо поне може и да си вземат урок :mhihi: Мерцедес и те загубиха стратегически като не влезнаха в бокса.
Следващото състезание в Азербейджан се очертава също да е много интересно, предвид предишните 2 :mhihi: Редбул са бързи на тази писта и могат отново да объркат сметките на 2мата 4ри кратни :mhihi: интересно е ако Ботас продължи да пляска Хамилтън и дръпне с някоя и друга точка пред него как ще действат от отбора :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от whatdaf » 17 Апр 2018, 16:33

Ферари тази година имат дори по-силна кола от миналата , а от към стратегия са още по-зле . Най-интересно ми е кой къде се е намирал на пистата при обявяването на СК .

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 18 Апр 2018, 17:47

Поне в момента, в който я обявиха в тв предаването, Ботас и Фетел бяха на старт-финалната права, така че за тях е било твърде късно. Но щом Верстапен* успя да влезе, то значи и Хамилтън и Райконен са били в състояние.

* Някъде прочетох името му като Ферщапен, което звучи логично, ако правилата за четене са като в немския... Какво мислите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 19 Апр 2018, 21:40

Ей сега гледах това клипче ..

Тоя педал малкия изобщо не заслужава да е в такъв голям отбор, трябваше да е някъде в Заубер или Тороросо да се научи 1во как се кара :censored: коментарите са му адски надменни и изобщо не взима от дума.
От сега знам какво ще стане - сега и в Испания ще се кротне малко и 100% ще завършва след Дани че и по-назад. В Монако и Канада ще му дойде куража и след това пак очаквам включване в режим турпилиране :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от M17cH » 20 Апр 2018, 10:42

MapkoB написа:* Някъде прочетох името му като Ферщапен, което звучи логично, ако правилата за четене са като в немския... Какво мислите?


Холандския има различно произношение от немски. Верстапен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 20 Апр 2018, 11:04

don_gori написа:Ей сега гледах това клипче ..

Тоя педал малкия изобщо не заслужава да е в такъв голям отбор, трябваше да е някъде в Заубер или Тороросо да се научи 1во как се кара :censored: коментарите са му адски надменни и изобщо не взима от дума.
От сега знам какво ще стане - сега и в Испания ще се кротне малко и 100% ще завършва след Дани че и по-назад. В Монако и Канада ще му дойде куража и след това пак очаквам включване в режим турпилиране :mhihi:
И аз така мисля. Още 2016 когато го взеха в РедБул ми изглеждаше прибързано и като гледам съм бил прав.

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 25 Апр 2018, 9:25

Как само се обърнаха нещата.

https://www.autosport.com/f1/news/13556 ... al+Content

Мислехме си, че след първите състезания ФИА ще играе игрички, за да спре доминацията на Мерцедес.

Сега обаче излизат с директна атака срещу Ферари :shock: , даже не се постараха да има "collateral damage"(Рено). Струва ми се, че прибързват и преиграват малко, но да видим.
Явно и лобитата на Мерцедес и Ред Бул са оказали силен натиск.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 25 Апр 2018, 13:16

Дръжки .. опитват се да разконцентрират Ферари, защото останалите явно започват да изостават и това е видимо. Аз още незнам този напредък на кое се дължи - на новия им мотор или по-дългото шаси :roll: Мерцедес имат потенциала, но в сравнение с миналата година проблемите им с гумите са се задълбочили вместо да са ги решили.
Ще видим тази Събота в Баку, ако и там кончетата спечелят Р1/2 значи работата е сериозна :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 25 Апр 2018, 18:57

TheDriver написа:Сега обаче излизат с директна атака срещу Ферари :shock:


Няма смисъл ФИА да атакува Ферари. Верстапен за сега се справя добре :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Апр 2018, 21:08

Браво на Фетко, а дано утре късмета е с него и да надве двата Мергела зад него. Ако Кими беше завършил обиколката без грешка сигурно щеше да е на пол и утре щеше да им е по-лесно на Фераритата.
Останах изненадан че Ферари отново са пред Мерцедес особенно на такава писта .. със сигурност състезанието ще е яко :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Апр 2018, 21:41

Мерцедесите с парти режима доминираха в третия сектор сериозно, явно все още имат лека преднина в това отношение. Но колата отново е ”diva", голямо лутане падна в тренировката, Хамилтън едва на края на третата тренировка си уточни нещата и то благодарение на обмена на информация с Ботас. Страшно ми харесва 16ти завой 8) . Сам по себе си не е нищо особено, но заради ”самолетната писта” след него е решаващ за цялата обиколка. В комбинация със спирането при спускане и променливия вятър най-накрая място което да е трудно и да изисква майсторлък на тия нови писти.
От водещите 5 единствено Хамилтън блокира ценните гуми от втората част на квалификацията. Утре ще му е много трудно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 29 Апр 2018, 18:32

Макс Верстапен е тотално побъркан!! Няма такъв дебил просто!! Този ще стане шампион, но при блъскащи се колички.

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 29 Апр 2018, 20:06

Уникално състезание и страшен късмет за победителя :bowdown: Ферари въпреки много по-силната си кола отново се подхлъзнаха, което не е добре. Фетел спокойно можеше да почака още 1-2 обиколки и тогава да пробва Ботас.
Йоско този път се издъни много шумно, такъв буданлък не съм гледал от доста време. Кофтито е че единствения им пилот, който може да се бори за титлата след днескашната случка почти сигурно ще напусне тима. Коментарите на доктора не са изобщо уместни и неразбирам защо продължават да окуражават надървения тийн :kuku:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Апр 2018, 20:43

Ами явно има спонсори, които искат той дастане пилот. Друго обяснение нямам аз. Като го държат бая време, то Фетел и Хамилтън ще позалезят малко, евентуално тогава може да има шанс ако някой нов не се е появил. Но аз не вярвам и тогава да има защото неговия чип е тотлано сбъркан и просто едно преинсталиране няма да помогне, според мен трябва всичко ново, тоест нов пилот. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 30 Апр 2018, 9:34

Някой някъде в управляващите Ф1 реши че им трябва нов герой, нов Сена, който да вдигне отиващата си популярност и да привлече фенове по европейските писти.

Според мен тръгна от Бърни това, а новите шефове дойдоха на готова "схема".

Само че нещата се объркаха и няма да могат още дълго време да го дондуркат.

Когато се появи наистина беше обещаващ и има безпорни качества, разбирам че първите сезон, два трябва да си по-агресивен, да си създадеш име един вид. После обаче трябва и малко разум. Всичко вървеше по вода докато беше нов(за Ф1), агресивен и се харесваше на публиката. Но тъй като няма кой да го накаже като прекали(нито ФИА, нито от собствения му отбор), той вместо да заложи на пресметливост във важните моменти се насочи към още повече агресия.

Имам чувството че живее с представата(или други му я набиват), че на всяка цена трябва да стане велик шампион( и не само това, мисли си че това му е отредено) при това трябва да го направи сега докато е млад(явно някакви рекорди гони). Съответно когато нещата не вървят това адски го натоварва психически и започва да върши глупости.



Колкото до състезанието - нещо като компенсация за Австралия. Мерцедес обаче не трябва изобщо да се радват, защото за пръв път от доста време са догонващи.
Ботас в момента разбира колата и гумите по-добре от Хамилтън(който е изпаднал в някаква странна летаргия). Нещо като повторение на началото на сезона миналата година, когато отново колата беше с малък операционен прозорец и тогава Ботас се справяше по-добре.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook