Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 09 Апр 2018, 14:55

Яко състезание стана! Яд ме е за Кими, че отпадна по такъв нелеп начин. Механикът много тъпо беше застанал още при спирането на колата :banghead:
Фетел наистина направи отлично каране и отново показа, че болида на Ферари работи много добре с гумите. За справка: вижте регреса в представянето на Хамилтън последните обиколки преди влизането си в бокса и където Фетел го размина като малка гара. Фетел дори в последните обиколки даваше константни времена и нямаше този рязък срив в представянето на гумите. Имаха и достатъчно скорост в това състезание. Изкефи ме как директно преминаха на план D след отпадането на Кими :lol: . Според мен от Мерцедес до последно се надяваха Фетел да направи второ спиране в бокса и това им изяде главата, не им се вярваше как Себ навъртя 38 обиколки с меките гуми :mhihi: Проблемите в радио връзката също се оказали влияние, тъй като Хамилтън не е бил много наясно с това какви времена трябва да прави всяка обиколка
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Апр 2018, 17:43

50 000 евро са глобени Ферари за инцидента с механика, а той вече е опериран.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 10 Апр 2018, 9:57

Балансът на силите е като миналата година, а изглежда Мерцедесът все още работи с гумите както го правеше в край на предходния сезон.

Пирели изглежда бяха объркали "ваксата". Тези гуми или нямат качествата като по изисквания или просто от Пирели бяха направили прекалено консервативен избор, ще видим. Като обявиха преди началото на сезона типовете гуми изборът за Китай ми се стори агресивен, ако и там няма проблеми с износването значи това което се искаше от гумите този сезон не е постигнато.

Поздравления за Фетел, изработи си победата с чисто каране и работа с гумите. Голямо надлъгване и блъфиране беше, но браво на Ферари че рискуваха и не играха на сигурно. Мисля си че донякъде суматохата около проблемите на Кими ги забави и пропуснаха момента за другата стратегия.
Пролича си нивото на Ботас накрая. Тия показвания в огледалата може и да проработят, ако имаш 15 обиколки и Ланс Строл е пред теб, но срещу Фетел в последната обиколка да пропилееш важен завой избирайки лоша линия в опит да го сплашиш :dunno:

П.С. Всеки има някакви пристрастия разбираемо е, но Манчев(за тези които гледат по Диема) е страшно дразнещ. Б*си фенщината по тая Хонда и оплюване на Алонсо и Макларън.
А Гасли го обяви за новия Фетел :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 14.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Не и БМВ

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Hater » 10 Апр 2018, 10:41

Не знам за какво оплюване на Алонсо става дума, но Манчев е сигурно най-големият фен на Фернандо. Личи си от коментара му през последните 10 години.
Минавам само, за да хейтя в "Извън темата".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 10 Апр 2018, 11:54

Само заради тоя тъпак Манчев ще спра да плащам Диемата .. адски много дразни и изобщо не е в час със случващото се. 1я старт в Австралия го гледах по Skyposrts F1 и разликата е от земята до най-далечната галактика .. просто тоя може да те накара в някой момент да счупиш телевизора, пълен дебил :mhihi:
Някакви прогнози за Китай :dunno: там ще е по-хладно и Мерцедес ще могат да развържат най-сетне коня. Като гледам този сезон ще е от решаващо значение представянето на 2-мата финландци с поддържащата роля, пределно ясно е че ще играят 2ра цигулка и никой няма да им пусне фандък.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 10 Апр 2018, 11:55

TheDriver написа:П.С. Всеки има някакви пристрастия разбираемо е, но Манчев(за тези които гледат по Диема) е страшно дразнещ. Б*си фенщината по тая Хонда и оплюване на Алонсо и Макларън.
А Гасли го обяви за новия Фетел :banghead:


И мен много ме издразни Манчев. Не се спря да ги хвали все едно Гасли е спечелил титлата с Хонда.

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Последна промяна bmw maniqk ivo bmw на 10 Апр 2018, 19:21, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 10 Апр 2018, 12:59

don_gori написа:Само заради тоя тъпак Манчев ще спра да плащам Диемата .. адски много дразни и изобщо не е в час със случващото се. 1я старт в Австралия го гледах по Skyposrts F1 и разликата е от земята до най-далечната галактика .. просто тоя може да те накара в някой момент да счупиш телевизора, пълен дебил :mhihi:
Някакви прогнози за Китай :dunno: там ще е по-хладно и Мерцедес ще могат да развържат най-сетне коня. Като гледам този сезон ще е от решаващо значение представянето на 2-мата финландци с поддържащата роля, пределно ясно е че ще играят 2ра цигулка и никой няма да им пусне фандък.


Дори да е по-хладно Шанхай има 12ти/13ти завой допълнен от 1ви/2ри. Левите гуми страдат страшно много, а и Пирели са избрали по-меки смеси.

Мисля че Мерцедес ще вземат квалификацията, най-вече заради дългата права където двигателят им все още може да спечели нещо.

Ако успеят да стоят начело на чиста писта, може и да удържат гумите и съответно Ферари, ако оплескат старта или Ферари ги завържат с някаква стратегия да стоят зад друга кола не мисля че имат шансове да спечелят. Както казваш всичко ще зависи от двете "патерици". Ако някой от двамата финландци липсва в челото противникът ще има шанс да завърти стратегия като в Австралия. Не мисля че Мерцедес втори път ще се хванат на тази стръв(Райконен), но този път Ферари може да го ползват по друг начин.

Ред Бул са неизвестна още.Имат добро шаси, но двигателят на Рено изглежда не е направил никаква крачка спрямо Ферари и Мерцедес даже напротив(те французите си го казаха де).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 10 Апр 2018, 13:07

Редбул отново ще са фактор на бавните и спънати трасета, на писти с подобни дълги прави където мотора играе голяма роля са твърдо зад Ферари и Мерцедес. Не разбирам кой и как ги набеди за 2ри отбор пред Ферари и "много близко" до Мерцедес, но и тоя сезон могат да му пишат една Хасковска регистрация :mhihi:
Интересното за Китай е че Ферари подготвят нов аеро пакет, което може да ги стабилизира в завоите, пък на правите мисля че са заедно вече с Мерцедеса (без вкл. парти де :mhihi: ). Интересен е и пушека с маслените капчици дето хвърлят зад себе си кончетата, в Австралия се видя че не се понася хич добре на Мерцедес :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 14 Апр 2018, 14:36

Май нещо се изненадАха от Мерцедес, че са 0.6 стотни назад от Ферари :shock: Определено ще е интересно утре. А РедБул как са му сглобили колата на Дани само те си знаят :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 14 Апр 2018, 18:07

alozavar написа:Май нещо се изненадАха от Мерцедес, че са 0.6 стотни назад от Ферари :shock: Определено ще е интересно утре. А РедБул как са му сглобили колата на Дани само те си знаят :bowdown:


В състезанието може и да са по-бързи Мерцедес, но ще видим утре какво ще стане. :D

Торо Росо и Хонда яко ги хвалеше Момчилчо Манчев миналото състезание пък сега в квалито са пълна скръб :mhihi: :mhihi:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Апр 2018, 20:03

Голям шамар. Дали този път няма Мерцедес да пробва едно влизане, а Ферари 2?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 14 Апр 2018, 20:07

Явно новите промени по Ферарито са го стабилизирали много, и Фетел и Райконен бяха изключително доволни от баланса на колата, имат скорост на правите имат сцепление в завоите работят добре с гумите ..
Мерцедес за пореден уикенд са объркани и не могат да хванат верния път, само дано Алисън не се окаже главния виновник с тея големи приказки зимата :mhihi:
Ферари правят изкючително силен старт на сезона и с двете коли, не съм ги виждал скоро да започват толкова амбициозно, дано утре сипят още от големия черпак на Мергелите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Владо » 15 Апр 2018, 8:53

тия ферари са неграмотници.... и сега кво, кими за 7-мо ли се бори, та не сменя... :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 15 Апр 2018, 10:16

Ферари се самозастреляха с тая стратегия .. незнам как така я измислиха при толкова комфортни разлики спрямо Ботас и Хамилтън. После жертваха отново Кими да доближат Себ максимално до Ботас, но пак не се получи :kuku:
А тоя малкия пъпчив идиот е време да го понижат при Хондите, сериозно не е нормално тоя смешник да унищожава по такъв начин шампионата. Дани му показа как се прави !
Състезанието иначе беше уникално :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 15 Апр 2018, 12:16

Радвам, че Рикардо победи! Този път не само с късмет, но и с каране спечели, браво! Верстапен пак се прояви като камикадзе :mhihi: :mhihi: трябва да се научи, че за да спечелиш първо трябва да завършиш. Рикардо трябва да е пилото номер 1 в отбора, защото е по-зрял от хлапака.
Мерцедес направиха грешка според мен, защото трябваше да влезнат в бокса докато имаше сейфти кар както направиха Редбул.
Жалко за Хамилтън, че пак нямаше шанс да спечели, но поне този път завърши пред Фетел.
Язък, че ги похвалиха Торо Росо този път бяха трагични.
Мкл продължават да са стабилни и постоянни и да взимат точки, браво на тях.
Хаас за жалост за сега са далеч от темпото показано в Автралия, но поне взеха една точка.
Поредното интересно състезание се получи, аз съм доволен.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook