Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от maxoyn » 16 Юли 2019, 10:03

BMW_POWER написа: ако намериш снимка или данни за пилот, седнал да проектира каквото и да е по колата си.


По време на едно от състезанията българските коментатори много се прехласваха как Кими отишъл в завода на Заубер и им нарисувал как да му направят педала на спирачката. :D

mclaren твърдят, че Алонсо много е помогнал за развитието, което се вижда тази година. Колко е така те си знаят.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 16 Юли 2019, 16:15

Don_Diego написа:По твойта логика и аз и ти можем да подкараме тия болиди дори по-добре от ...


Това пък откъде го реши????



maxoyn написа:
BMW_POWER написа: ако намериш снимка или данни за пилот, седнал да проектира каквото и да е по колата си.


По време на едно от състезанията българските коментатори много се прехласваха как Кими отишъл в завода на Заубер и им нарисувал как да му направят педала на спирачката. :D

mclaren твърдят, че Алонсо много е помогнал за развитието, което се вижда тази година. Колко е така те си знаят.


Айде айде, и аз мога да рисувам, но не мога да проектирам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от немо » 16 Юли 2019, 19:52

BMW_POWER написа: Пилотът се качва и кара. Казва какви проблеми има на състезателния си инженер и оттам нататък е проблем на екипа да му помогне.

Именно.... :yes:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Venelin1111 » 27 Юли 2019, 20:24

Ферари" продължава да копае дъно във Формула 1
Това вот Германия днес..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Юли 2019, 8:21

Абе Ферари заприличаха на на аматьорски отбор :mhihi:
Незнам хора ли няма, некадърни ли има ама такова нещо при Аривабене беше абсурд. Хубаво Ферари направили кола, която да печели на писти като Германия и т.н. ама как да спечелят като не могат да тръгнат :mhihi:
Поне ще има изпреварвания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 28 Юли 2019, 10:28

Само часове, след като тъпака Биното спомена, че Фетел може би вече не можел да печели квалификации така, както преди.

А тия двамата пауни, ако още веднъж споменат как миналата година се удари, ще им бъде за сефте. Като лидери на колоната са катастрофирали и Сена и Менсъл и Шумахер и още доста големи имена в спорта. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от stefan8898 » 28 Юли 2019, 11:33

Май наистина Фетел трябва да се махне, то това е някаква пародия на отбор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 28 Юли 2019, 12:18

Фетел им е последния проблем на Ферари в момента.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 28 Юли 2019, 17:05

stefan8898 написа:Май наистина Фетел трябва да се махне, то това е някаква пародия на отбор.


Ko, ко, ко речи? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Superexstatic » 28 Юли 2019, 17:26

Супер състезание. Верстапен да го дръпнат Ферари и може и да им тръгнат нещата
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 29 Юли 2019, 9:13

Аз се радвам, че дъждът беше достатъчно лек, за да ни оставят да гледаме мокро състезание. Ще мине доста време преди звездите да се подредят пак по правилния начин.

За съжаление настоящите болиди, а до някъде и пилоти съвсем не се справят дори и при този лек дъжд.

Мисля че поредният "рейн мастър" в лицето на Хамилтън беше развенчан. Един вид няма вече "рейн мастър" който да не се е дънил :mhihi:

Германия 2018 изпрати Фетел в дупката, дано Германия 2019 го извади :mhihi:

Да видим Мерцедес колко струват сега след този грандиозен провал на юбилея пред родна публика. Кадрите от хаоса в пита след удара на Хамилтън са безценни. Имат страхотна организация и мениджмънт, но не всичко може да се предвиди, тренира или прекара през дейта центровете, а когато л*****о удари вентилатора си трябва инстинкт или както му викат "race craft".

Ако Ред Бул не им се налагаше да търпят наказания заради смяна на задвижващи системи Макс щеше да е сериозен конкурент за титлата. Сега им трябват още издънки на Мерцедес, за да станат нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 29 Юли 2019, 10:35

Много интересно състезание, от доста години не бях гледал подобно зрелище :clap:
Евала на новия рейс директор, че най-накрая пусна старт от място. Самото състезание показа, че всеки човек греши напук на фенчетата на Мерцедес и Хамилтън в частност, че той е мегакарач при всякакви условия :mhihi:
Просто толкова много случки, че да се чуди човек какво да коментира. Ферари напук на всички простотии, които направиха до момента пък се представиха смея да кажа перфектно в стратегически план :dunno:
Иначе Редбул ако не се лъжа ползват 2рата си ЗС, както Мерцедес и Ферари :dunno: може да са я сложили 1-2 състезания по-рано, но за момента нищо фатално. Те също се представиха отлично в стратегически план + уникалните боксове, които правят в рамките на 2.0-2.2 сек :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 29 Юли 2019, 11:37

don_gori написа:Иначе Редбул ако не се лъжа ползват 2рата си ЗС, както Мерцедес и Ферари :dunno: може да са я сложили 1-2 състезания по-рано, но за момента нищо фатално.:


Мисля че вече имат 3 системи в пуула.

Стартираха сезона със Spec 1, в Баку беше въведена Spec 2, а във Франция Spec 3. Със сигурност в момента карат със Spec 3, която е направила Франция, Великобритания и Германия.

Евентуално да са пропуснали Spec 2, но нямам такъв спомен :dunno:

В Унгария ще ползват някоя от вече ползваните системи, но след това се чака Spec 4 и дори Spec 5 при благоприятно стечение на обстоятелствата. Мисля си, че няма да се разминат без минимум едно наказание. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 29 Юли 2019, 12:21

Да в момента са на 3я PU , сложен във Франция и определено ще имат накразания до края на сезона. Важното е от Хонда да продължат да работят така позитивно, както до момента. Има доста писти в календара, които предразполагат към изправарвания и биха компенсирали едно по-задно тръгване. Да не говорим че голяма част от отборите вече си търпят наказанията :)
https://maxf1.net/en/2019-f1-power-unit-elements-usage/

Според мен е много оптимистично да гледаме Макс като претендент за титлата този сезон, липста на малшанс/глупост/некадърност от страна на Ферари и разбира се постоянство от негова и Редбул го държат на 3тата позиция, но това е друга тема :mhihi:
Интересен период предстой в Мерцедес, всяка смяна по високите етажи води до своите катаклизми по-надолу. Ще е интересно да видим дали добре смазаната германска машина може да се разколебае по някакъв начин. Видяхме при Ферари до къде доведе :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 29 Юли 2019, 12:49

Мнооого полезен сайт :yes:

Аз го карах на памет до сега.

За да имат шанс поне да оспорят титлата не трябва да губят точки спрямо Хамилтън. Стартиране от дъното в "нормална" надпревара гарантира губене на точки.
За мен имат 1-2 старта(в зависимост от новите спецификации) в които гарантирано ще загубят точки спрямо Мерцедес.

Може би най-добрият сценарии е да изкарат Spec 4 за Монца и да поемат наказание там, а вече в зависимост от това как върви шампионата да решат за Spec 5.
Но може да се отложи и за Сочи - не мисля че ще искат наказания в Япония или Мексико.

Аз пък мисля, че в момента Ред Бул/Верстапен са пред Ферари в квалификационно темпо, а в състезателно са на нивото на Мерцедес. В началото на сезона проблемите на конкурентите го задържаха напред в класирането, но след ъпгрейда във Франция Ред Бул-а( в ръцете на Макс) има сериозно темпо. Парти режимът им не е на нивото на Мерцедес и Ферари, но запазват по-добре гумите даже и от Мерцедес.

Разбира се както казваш сега е важно на къде ще тръгнат Мерцедес след този провал. Дали всички похвали, които сипвахме по адрес на организацията им ще са заслужени.
Ако наистина са това за което ги спрягаме би трябвало да се изтупат и да продължат, а не да се сринат като Ферари.
Въртят се обаче и някакви неща около Ботас, които могат да разместят пластовете. Първото от двете важни състеания за неговото бъдеще беше провал, ако не успее да се вдигне за Унгария, Тото ще трябва да вземе труно решение. Ако все пак го остави в отбора ще погази принципите и думата си, което неминуемо ще се отрази на отбора. Ако вземат да върнат Окон преди края на сезона(почти невероятно) и той се "разиграе" като Леклерк нещата може и да тръгнат настрани. :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook