Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 14 Юли 2019, 23:43

На това му се вика КАРМА. С нетърпение чакам момента, когато Шарл ще задмине швабата в класирането по точки. Дано жабарите не се намесят в типичен стил с цел опазването на една позаставяраща звезда. Ф1 има нужда от свежа кръв и раздвижване на пластовете. Шарл и Вестапен са двамка. Дано Маковете се засилят и вкарат още интрига в състезанията. Най-интересното в момента е, кога ще падне и последния рекорд на Шумахер. Хамилтън е уникален пилот и мачка много здраво. Мерцедес са на светлинни години пред останалите и ако не се случи чудо, ще се интересуваме само от класирането след 5-то място.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 15 Юли 2019, 7:38

Фетелчо е много зле, в криза ли е, толкова си може ли, ама не е за Ферари. Ще се накефя видимо да не го подкрепят и да стане 2 пилот, време му е вече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 15 Юли 2019, 7:46

Интересно състезание се получи, за жалост с интрига от 3то място назад което пак си е нещо де. Хамилтън извади късмета със SC иначе нещата отиваха в полза на Ботас.
Прави ми впечатление за пореден път как Редбула излиза адски здрав след катастрофи :shock: Фетел стабилно си го преби отзаде, подскочи от шикана и останаха в добро здраве шаси, ск.кутия и мотор.
Заформя се много жесток и успорван сблъсък между Шарл и Макс.
Явно има някакъв ефект от новите правила, защото наблюдавахме битки нон стоп на пълна газ в рамките на 10+ обиколки с разлика под 1сек , което е супер. Редбула се справя по превъзходен начин с гумите и състезателното му темпо е много добро, Ферари още са загубени някъде в превода. Мерцедеса си остава чудовище в новите регулации и няма кой да го пипне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 15 Юли 2019, 7:53

Интерсното е, че моторите Хонда хем не се чупят вече много, хем и силица имат, та како са тръгнали може да започнат да завършват редовно след Мерцедесите, а Фирари да погледне към следващата година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 15 Юли 2019, 8:22

Ако погледнат към другата година спокойно могат да зачеркнат и нея :mhihi: пък и за сезон 2020 не се предвижда някаква кой знае каква промяна. Трябва да догонят до края на сезона Мерцедес в състезанията иначе работата им е спукана. Редбул също са опасно близко и ако Хонда подобрят още малко квалификациония режим нещата ще станат хептен заплетени. Редбула така и не успя това състезание да излезне на чиста писта зад Мерцедесите да видим реалното му състезателно темпо, пък и SC обърка нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 15 Юли 2019, 9:31

don_gori написа:Интересно състезание се получи, за жалост с интрига от 3то място назад което пак си е нещо де. Хамилтън извади късмета със SC иначе нещата отиваха в полза на Ботас.
Прави ми впечатление за пореден път как Редбула излиза адски здрав след катастрофи :shock: Фетел стабилно си го преби отзаде, подскочи от шикана и останаха в добро здраве шаси, ск.кутия и мотор.
Заформя се много жесток и успорван сблъсък между Шарл и Макс.
Явно има някакъв ефект от новите правила, защото наблюдавахме битки нон стоп на пълна газ в рамките на 10+ обиколки с разлика под 1сек , което е супер. Редбула се справя по превъзходен начин с гумите и състезателното му темпо е много добро, Ферари още са загубени някъде в превода. Мерцедеса си остава чудовище в новите регулации и няма кой да го пипне.


Ботас трябваше да прави още един стоп задължително за друг тип гуми. Когато излезе сейфти кара Хамилтън имаше предмство като цяло.

Борбата за челото изобщо не ми беше безинтересна. Хамилтън за пореден път изнесе открит урок на Ботас по стратегия(уговорката преди състезанието), тактика(притискането в началото и същевременно запазване на ресурса на гумите) и изпъление. А черешката на тортата беше НБО накрая с твърдите гуми на половин състезание :mhihi:
Ботас като типичен аматьор завъртя няколки обиколки със софта, записа НБО и се отпусна да се вози. Без изобщо да се сеща, че преди 2 състезания Хамилтън за малко да му грабне НБОто в последната обиколка пак със стари гуми.

Ред Бул-а Нюй го е подсилил като си познава детето :mhihi:

Иначе споделям мнението на bum bum, Фетел просто заложи на червено и завъртя ролетката. Цялото това нещо е в резултат на тактиките, които Макс въведе преди години и сега всички малко или много използват. Сега постоянно се дебнат за това малко дръпване в ляво или дясно и са наясно, че традиционното гмуркане от вътре няма да сработи, защото ще последва блокиране на ръба на зоната за спиране. Съответно всички знаят, че дори някой да затваря вътрешната линия той задължително се мести на външната преди завоя. Макс беше тръгнал да прави точно това, но явно видя Фетел и се премести съвсем леко. В някаква степен идентичен инцидент с този от Баку 2018, не е случайно че Макс пак е удареният.

Не съм сигурен обаче дали това може и дали изобщо трябва да се регулира. Леклерк изглежда няма проблем, но старото поколение не се справя особено добре.

Леклер много сериозно започва да блести в дефанзивен план. Не мисля че съм виждал друг пилот толкова много да залага на контраатака и да успява да я реализира. Изобщо винаги правилото е било, че щом си задминат шансовете ти да си върнеш позицията са минимални. Леклерк обаче започва да разчупва тази рамка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 15 Юли 2019, 10:20

Интересно състезание се получи, младоците показват много желание и умение. Макс е много добър пилот, макар и много дразнещ поради редица причини, но таланта е безспорен. Леклер наистина прави чудеса с "обърканата" кола на Ферари и от няколко състезателни уикенда насам тотално "надкарва" съотборника си, неколкократен световен шампион. Не знам дали само на мен ми направи впечатление, че вчера наистина кара по-твърдо и безкомпромисно в сравнение с предните състезания. Четох интервю където сам казва, че щом позволяват на Макс по-твърди единоборства той е окей и също ще го прави, вчера когато се налагаше беше безкомпромисен, защитите и контраатаките му бяха удоволствие да се наблюдават. Дано и във Ферари ги виждат тия неща и вземат та започнат да му помагат, а не само да го спират. Фетал си е за пенсия вече, изпаднал е в някаква зверска дупка и няма изгледи да излезе от нея. Силната конкуренция от съотборника му също не му помага. Не знам от инат ли, спортна злоба, за пари или поради друга причина, но много се дразня, че динозаврите в спорта изяждат местата на младите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 15 Юли 2019, 13:21

Don_Diego написа:Интересно състезание се получи, младоците показват много желание и умение. Макс е много добър пилот, макар и много дразнещ поради редица причини, но таланта е безспорен. Леклер наистина прави чудеса с "обърканата" кола на Ферари и от няколко състезателни уикенда насам тотално "надкарва" съотборника си, неколкократен световен шампион. Не знам дали само на мен ми направи впечатление, че вчера наистина кара по-твърдо и безкомпромисно в сравнение с предните състезания. Четох интервю където сам казва, че щом позволяват на Макс по-твърди единоборства той е окей и също ще го прави, вчера когато се налагаше беше безкомпромисен, защитите и контраатаките му бяха удоволствие да се наблюдават. Дано и във Ферари ги виждат тия неща и вземат та започнат да му помагат, а не само да го спират. Фетал си е за пенсия вече, изпаднал е в някаква зверска дупка и няма изгледи да излезе от нея. Силната конкуренция от съотборника му също не му помага. Не знам от инат ли, спортна злоба, за пари или поради друга причина, но мтного се дразня, че динозаврите в спорта изяждат местата на младите.

И аз се надявам да започнат да му помагат на Шарл, защото се справя по-добре от Фетел. Битката му с Макс ме изкефи много!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 15 Юли 2019, 19:29

Don_Diego написа:Не знам от инат ли, спортна злоба, за пари или поради друга причина, но много се дразня, че динозаврите в спорта изяждат местата на младите.

Реално погледнато, в момента само Кими е "динозавър", но не мисля, че изяжда нечие място.
Фетел е на 32 (току що навършени).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 15 Юли 2019, 21:27

don_gori написа:Явно има някакъв ефект от новите правила, защото наблюдавахме битки нон стоп на пълна газ в рамките на 10+ обиколки с разлика под 1сек , което е супер.


Което ме подсеща - защо махнаха допълнителната DRS зона? Било опасно.. ми като искаш да си на сигурно, стой си в къщи ебаси. Именно поради тази причина в мотоциклетните състезания има стотици изпреварвания. Ако ти стиска го правиш, ако не седиш и гледаш нечии стопове.

Кефим се, когато има тук-там по някое изпреварване на правата. А изпреварванията трябва да са в завоите. Нещо като Макс - Шарл в последното състезание, но повторено поне 30-тина пъти между първите 3-4 коли.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 15 Юли 2019, 21:40

bum_bum написа:
don_gori написа:Явно има някакъв ефект от новите правила, защото наблюдавахме битки нон стоп на пълна газ в рамките на 10+ обиколки с разлика под 1сек , което е супер.


Което ме подсеща - защо махнаха допълнителната DRS зона? Било опасно.. ми като искаш да си на сигурно, стой си в къщи ебаси. Именно поради тази причина в мотоциклетните състезания има стотици изпреварвания. Ако ти стиска го правиш, ако не седиш и гледаш нечии стопове.

Защото колите нямат необходимата притискаща сила да минат завоя на пълна газ. Миналата година Хаас пробваха и отлетяха и двамата. И когато отпуснеш, DRS-ът се затваря. Съответно наличието на зоната се обезмисля.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Venelin1111 » 15 Юли 2019, 21:47

Шарл е много уравновесен и скромен. В интервютата говори спокойно и уравновесено. Много ми харесва това момче. Ферари спечели с това , че го привлече в отбора. И дано и за напред е по-добър от Себастиян Фетъл и го признаят за първи пилот в отбор.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 15 Юли 2019, 22:48

MapkoB написа:
Don_Diego написа:Не знам от инат ли, спортна злоба, за пари или поради друга причина, но много се дразня, че динозаврите в спорта изяждат местата на младите.

Реално погледнато, в момента само Кими е "динозавър", но не мисля, че изяжда нечие място.
Фетел е на 32 (току що навършени).


Алонсо (до миналата година) - единствено мрънкаше, световен шампион дето не допринесе с нищо да се развие отбора на McLaren
Кубица - тоя вече е за бой. Респект за възстановяването и ината ама тоя спорт не е за инвалиди. Преспокойно можеше още един младок да се школова в техния отбор. Заради такива като него Окон седи без отбор...
Фетел - започва все повече да прилича на Алонсо...не знае кога да спре със спорта. Респект поне, че си признава грешките. Колата не им е чак толкова зле щом новобранеца взима редовно подиуми (реално ако не беше рамото от отбора сега Шарл щеше да е с повече точки), но той някак си успява да се дъни непрестанно: завъртания, контакти, слаби квалификации...Гасли го размина като малка гара онзи ден :kuku:
Кими ако ще да кара докато стигне възраст да се налага с очила и катетър да кара аз винаги ще съм му фен. Пък и не е егоист като гореизброените или поне не толкова силно изявен
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от BMW_POWER » 16 Юли 2019, 6:42

Don_Diego написа:
MapkoB написа:
Don_Diego написа:Не знам от инат ли, спортна злоба, за пари или поради друга причина, но много се дразня, че динозаврите в спорта изяждат местата на младите.

Реално погледнато, в момента само Кими е "динозавър", но не мисля, че изяжда нечие място.
Фетел е на 32 (току що навършени).


Алонсо (до миналата година) - единствено мрънкаше, световен шампион дето не допринесе с нищо да се развие отбора на McLaren
Кубица - тоя вече е за бой. Респект за възстановяването и ината ама тоя спорт не е за инвалиди. Преспокойно можеше още един младок да се школова в техния отбор. Заради такива като него Окон седи без отбор...
Фетел - започва все повече да прилича на Алонсо...не знае кога да спре със спорта. Респект поне, че си признава грешките. Колата не им е чак толкова зле щом новобранеца взима редовно подиуми (реално ако не беше рамото от отбора сега Шарл щеше да е с повече точки), но той някак си успява да се дъни непрестанно: завъртания, контакти, слаби квалификации...Гасли го размина като малка гара онзи ден :kuku:
Кими ако ще да кара докато стигне възраст да се налага с очила и катетър да кара аз винаги ще съм му фен. Пък и не е егоист като гореизброените или поне не толкова силно изявен


Колега, бъркаш. Ама много бъркаш. Няма пилот, който да "допринесе с нещо" в развитието на отбора. Изключая финансово. Няма пилот, който да е експерт в аеродинамиката, ДВГ или което и да е система в автомобила. Ще ти купя каса уиски (етикет по твой избор), ако намериш снимка или данни за пилот, седнал да проектира каквото и да е по колата си. В последните 30 години да речем. Алонсо и Фетел нямат нищо общо. Алонсо е биткаджия и се бори до край. Каквото и където да кара. Кто него има 3-4-ма в колоната. Той казва истината в очите и това е за уважение. Не е "реване". Кими също каза след състезанието, че нямал скорост на правите. И той ли е "ревльо"? Пилотът се качва и кара. Казва какви проблеми има на състезателния си инженер и оттам нататък е проблем на екипа да му помогне. Фетел според мен да окача ръкавиците на пирона и да става коментатор по RTL.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 16 Юли 2019, 7:45

По твойта логика и аз и ти можем да подкараме тия болиди дори по-добре от Люис :kuku:
Екипа му дава различните пакети подобрения, но пилота трябва да ги накара тия неща да работят като казва кое и как да се настрои по колата.
Алонсо е мъжкар за това, че не се крие от предизвикателства и хОя му дори е карач ама докато караше неспираше да мрънка от двигателя на Хонда. Какво стана тоя сезон с двигателя на Хонда...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook