Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 23 Юли 2018, 12:41

Ми той(Фетел) реално беше по-бърз от Кими, но с едни и същи коли с един и същ тип гуми(разлика от 10 обиколки) няма как да се изпреварят, въпреки че според мен имаше поне секунда преднина в темпото на Фетел спрямо това на Кими, когато германеца излезна от бокса.
Следващото състезание в Унгария ще е критично според мен за сезона, Ферари отново са фаворити, пистата им приляга и двойния им пол е почти сигурно гарантиран. Ако отново остартират от 1ва редица и се издънят накрая не ми се мисли. След почивката Мерцедес мисля има какво да покажат и Ферари ще съжеляват за тези много изгубени точки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 23 Юли 2018, 13:07

Ред Бул ще са фактор в Унгария, както и в Сингапур по-късно през годината. А това работи за Мерцедес, защото Ред Бул имат най-голям шанс да "откраднат" точки в състезания удобни за Ферари.

Като цяло добре се развива сезона за нас като зрители. 8) И за сега намесите от ФИА са минимални макар и почти изцяло срещу Ферари. Но то този негласен "Balance of performance" си върви постоянно когато има как да се наложи.

Аз си мисля че големите, ще успеят да изкарат сезона без допълнителен мотор. Единствено Хамилтън е под въпрос за един мотор и скорости след изпълненията в събота.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от stefan8898 » 23 Юли 2018, 16:06

Кими като цяло много ми харесва, ама Фетко си го пребива и на квалификация и на състезание, просто като го види трябва да си знае да се дърпа, иначе ще видят титла 2055 най - рано.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 23 Юли 2018, 16:12

Кой сега е номер 1?? Хамилтън е номер 1!! :D
Много интересно състезание стана към края благодарение на дъжда. Аз съм доволен и дори Хамилтън да беше изпуснал победата пак щях да похваля състезанието. Доволен съм и от Грожан пак е в точките и показа, че заслужава да остане в Хаас.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 24 Юли 2018, 18:09

Направо ми стана гадно като му казаха на Ботас по радиото да си седи мирен, според мен щеше да го изпревари до края или поне да се пробва още един път. Не знам как се преглъща такова нещо, когато си на пистата и се бориш за победата :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Tenata » 24 Юли 2018, 20:19

alozavar написа:Направо ми стана гадно като му казаха на Ботас по радиото да си седи мирен, според мен щеше да го изпревари до края или поне да се пробва още един път. Не знам как се преглъща такова нещо, когато си на пистата и се бориш за победата :kuku:

И след това да се радваш на “победата”.
В този спорт е така или го приемаш или си тръгваш.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 24 Юли 2018, 20:33

Те и Ферари бяха същите, даже там не разбрах какво омрънка света Фетел, при положение че дори не беше в ДРС-а на Кими, но го "бавел" и му съсипвал гумите :paranoid: Еми то после се видя къде завърши... Но това с Ботас беше грозно, разбирам, че "така се става шампион" и винаги ще има приоритизиран пилот, колкото и да плямпат по медиите, но това е много грозно показно. Поне можеха да ги оставят малко, в момента, в който му се показа в огледалата и го отрязаха :bang: Наистина страшна победа...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2018, 21:25

alozavar написа:Те и Ферари бяха същите, даже там не разбрах какво омрънка света Фетел, при положение че дори не беше в ДРС-а на Кими, но го "бавел" и му съсипвал гумите :paranoid: ..


Какъв е смисъла да караш на по-малко от секунда от съотборника си? Особено пък с гумите, които трябва да завършиш състезанието.

След като Кими го пусна Фетел му слагаше към 1 сек на обиколка, докато натрупа удобна преднина. Колко по-бърз трябва да бъде?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 24 Юли 2018, 21:59

Да, на теория е така- съотборника ти трябва да те "пусне", ако си по-бърз от него. Мен като неутрален зрител отстрани това ме дразни изключително много, да не говорим, че на Кими в случая започнаха да му разтягат локуми 5 минути и някви теории и т.н. Какво ще стане, ако не се отмести обаче и остане в състезателно темпо и трябва да се изпреварят наистина? Светът ли ще свърши :no: Абсолютно съм наясно, че спортът е такъв и трябва да се съобразяваш с някой над теб, обаче това за индивидуален спортист с огромно его и топки да караш такава кола сигурно действа адски смазващо и демотивиращо. :dummy:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 24 Юли 2018, 23:01

Чекът за 10 милиона на края на годината също е доста демотивиращ...
На Кими му е пределно ясна ролята му в отбора и, ако не му изнасяще, щеше да напусне още преди две години. Ботас също надали се надява при съотборник, борещ се за пета титла и то в толкова оспорван сезон, да бъде оставен да си "развява коня". Мерцедес пък, от едва ли не загубено по всички показатели състезание, да се окажат 1-2, е пълен абсурд да допуснат двама "луди", преливащи от адреналин и тестостерон, да решават спора помежду си. Патиха си вече в миналото, но тогава бяха недостижими и нямаше значение. В сезон като този - никакъв шанс. Ред Бул и Форс Индия могат да потвърдят резултата от допускането на "честна битка".
Формула 1 е спорт за милиони и милиярди, и докато е отборен такъв, с по две коли, винаги ще има по-първи и по-втори пилот. На който не му харесва, най-добре да се насочи към друг спорт.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Mladenoff » 24 Юли 2018, 23:41

Да си по-бърз вече не е достатъчно. Напредналата аеродинамика и "мръсният въздух", който оставят колите зад себе си, правят изпреварванията изключително тегави. Тенчев на няколко пъти засяга тази тема и общо взето излиза, че трябва пилотът да е с поне 2-3 секунди на обиколка по-бърз от този пред него, за да има възможност да го натисне и в последствие изпревари. Не случайно пускат още ДРС зони и от догодина ще правят отварящите се крила още по-големи, за да вдигнат разликата в скоростта.
Миналият сезон не малко моменти имаше как си правят разлика от по 0.4-0.5 секунди на обиколка, но като се настигнат, изведнъж темпото рязко намаля и почват дори да изостават.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 25 Юли 2018, 11:40

Още нещо има което се пропуска. Дори да си доста по бърз, за да изпревариш трябва да отхапеш сериозна част от ресурса на гумите си.
Фетел трябва да е луд да пържи новите си гуми стоейки на под 1сек. натискайки съотборника си.

Хамилтън го демонстрира по прекрасен начин това в Австрия съсипвайки новите си гуми за норматив.
Реално колите в момента не са чак толкова по-трудни за изпреварване, но битката, за да изпревариш носи много повече негативи.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 26 Юли 2018, 12:00

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 29 Юли 2018, 18:44

Хамилтън пак е номер 1!! Браво шампионе! Фетел също имаше шанс за победа заради стратегията с 1 стоп, но трябваше по-рано да изпревари Ботас.
Кими трябваше да изпревари Фетел, но се отказа което беше грешка според мен, защото беше по-бърз!
Почти винаги когато Кими е по-бърз гледат да му пречат от Ферари. :bang:
Състезанието беше много интересно, аз съм доволен. :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 29 Юли 2018, 21:42

Ферари с този бокс се закопаха според мен, около 2 секунди се замотаха отгоре и после трудна работа. А и като цяло не мисля, че тази гума им допадна особено, със софт се държаха доста по-добре. Не беше лошо състезанието, Ботас в първата катастрофа не мисля, че има вина, но втория път вече бая изправи завоя, не че има значение наказанието му. 24 точки не знам дали ще са по силите на Фетел оттук нататък...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook