Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 02 Май 2019, 11:52

Venelin1111 написа:Хора при първа победа на Ферари ще полудея от кеф, казвам Ви.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk

А ако победата я вземе Шарл аз ще издивея от щастие! :mhihi: :mhihi: Хаас тотално се изложиха тази година, жалко за Грожан...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 11 Май 2019, 16:25

Абе ко стана, Хамилтън му свърши късмета или Ботас му дойде паЛъра?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Venelin1111 » 12 Май 2019, 15:48

И днес Ферари не вървят както ни се иска. Каталуния не е трудна писта , обаче настройките на болидите не са оптимални . Фераритата се влачат.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 12 Май 2019, 17:04

bum_bum написа:Абе ко стана, Хамилтън му свърши късмета или Ботас му дойде паЛъра?


:nono: :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 13 Май 2019, 13:59

След предишното състезание вярвах, че Ферари още имат шанс да се преборят за титлата, но след вчера не съм сигурен, че е възможно. Много ме е яд как след старта Фетел направи грешка и от зор да си запази позицията помогна на Верстапен да изпревари Шарл! Тва състезание доказа, че май колата на Ферари не е най-бързата, но въпреки това според мен за следващите състезания е възможно да се представят по-добре. Хаас този път се представиха по-добре и двете коли са в точките! Кевин малко прецака Грожан и ме издразни с тая тъпа маневра! Уж първо се дърпа все едно го пуска и после рязко се връща към него :banghead: Що за простотия е това! :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 13 Май 2019, 22:31

За мен сезона свърши, колкото и да ми се иска да има някаква интрига просто няма как да стане :dunno:
Видя се че Ферари са тотално загубени по всички параграфи, като се почне от мотора минем през шасито и свършим при стратегията.
Междупилотската битка в Мерцедес също е ясно предрешена в полза на Хамилтън, така че сезона се превръща в повторение на скучните времена от началото на турбо ерата.
Редбул имат голям напредък и след средата на сезона може да съберат сили за нещо повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Venelin1111 » 14 Май 2019, 5:50

don_gori написа:За мен сезона свърши, колкото и да ми се иска да има някаква интрига просто няма как да стане :dunno:
Видя се че Ферари са тотално загубени по всички параграфи, като се почне от мотора минем през шасито и свършим при стратегията.
Междупилотската битка в Мерцедес също е ясно предрешена в полза на Хамилтън, така че сезона се превръща в повторение на скучните времена от началото на турбо ерата.
Редбул имат голям напредък и след средата на сезона може да съберат сили за нещо повече.



Много ме е яд на ситуацията ,но е точно така както си го написал.Може би времето на Феттъл във "Ферари" изтича. Шарл е по-мотивираният.Така мисля.
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 14 Май 2019, 8:20

Разбираемо Шарл да е по-мотивиран и нахъсан, но си личи че има още доста да учи. Да Фетел греши често, но в доста от случаите беше в по-неизгодната позиция спрямо конкурентите си и шанса за грешка разбираемо е по-голям.
Незнам защо и как Ферари са решили да следват идеологията с бърза кола на правите .. за мен има нещо което или не са предвидили или нещо е било променено без тяхно знание :dunno: Но пък и гуми и правила бяха ясни на отборите доста от рано.
Изоставането е прекалено голямо и като гледам до края на сезона Ферари и Редбул ще се мъчат да настигнат Мерцедес, докато немците спокойно ще мислят напред и догодина пак ще изненадат конкуренцията .. за жалост. Отбора им е на много високо ниво във всеки един аспект и подобна преднина с това управление няма как да се изгуби. Кофтито е че Ботас никъв го няма и битката между пилотите на Мерцедес ми изглежда доста нагласена и ясно предвидима.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 14 Май 2019, 10:00

Ферари със уж засилено темпо на въвеждане на ъпгрейди не могат да се конкурират с темпото на развитие на Мерцедес. :shock:

Ред Бул едва успяват да потдържат темпото на Мерцедес в това отношение.

Просто организацията която имат зад кадър е невероятна. Не ми се мисли какво ще правят Ферари като дойде Канада, защото освен нов мотор Мерцедес ще имат и още куп нови части.

Ферари не са направили почти никакъв прогрес от Австралия насам, Ред Бул и Мерцедес крачат здраво напред.

Време и да седнат с Леклерк и Фетел и да се изяснят какво ще правят по време на състезание. В момента само си пречат един на друг. Имат коренно различен подход двамата по отношение на състезателното темпо и това постоянно ги води един към друг.


Кевин малко прецака Грожан и ме издразни с тая тъпа маневра! Уж първо се дърпа все едно го пуска и после рязко се връща към него :banghead: Що за простотия е това! :kuku:


Това е напълно легална маневра и честно казано е доста джентълменско изпълнение.Напълно позволено е да се върнеш обратно към външната страна на пистата стига да оставиш място за другия, а Кевин го правеше. Доста други пилоти правят трика на Верстапен, Саинц например го приложи няколко пъти на Рикардо. Стоят в средата, в зоната на спиране правят флик в дясно и след това се връщат обратно в ляво.

Кевин направо ме изненада с това ранно изместване на вътрешната траектория.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 14 Май 2019, 11:16

На мен ми хареса риска, който Фетел пое на старта. Беше напълно оправдан и имаше шанс да му се получи. Въпреки, че после с това темпо не виждам как щеше да ги задържи зад себе си.

А те Ферари са си от край време май с това мислене- да бега яко бате на правата, а в завоя ще му мислим.

На мен Ботас ми харесва, очевидно не е от класата на Хамитън, а и напрежението да се бориш с подобен противник седящ в същата кола нали се сещате какво е. Прави грешки, може и по-добре, но пък колко от тия, които са в спорта сега биха могли да се борят с Хамилтън като равни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 14 Май 2019, 11:47

Мислех си същото за Фетел и се радвам, че не му скочиха с критики заради това че го опита. Това беше единствения им шанс за нещо повече, ако не ги задържеше поне можеше да ги забави и да им наруши комфорта.

Според мен можеха да са малко по-агресивни със стратегията с гумите след като се видя че ги направи квадратни. Хем Фетел нямаше да губи време, хем Леклерк щеше да си гони напред.
Просто много ранно насочване към два стопа без опция за друга стратегия. Не мисля че Албон, Квят и компания щяха да са много по-сериозна пречка 5 обиколки по-рано. :dunno:


За Ботас сме на различни мнения.

Мисля си обаче, че Хамилтън до момента изобщо не му прави живота труден, та нивото на напрежението далеч не е там където може да бъде.

Това което имат сега е цветя и рози в сравнение с Макларън 2007ма или Мерцедес 2014-2016та.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 14 Май 2019, 13:29

Аз за Ботас не твърдя да съм прав, нито за останалите неща. Погледа ми върху нещата е твърде лаишки и за това и с удоволствие следя темата заради твоите коментари и тези на don_gori основно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 14 Май 2019, 15:01

Аз също може да се окажа в грешка и да бъда оправдан в хода на сезона. Те пилотите като колите не стоят на едно място по отношение на формата и психическото си състояние, та може в даден момент Ботас да направи следващата крачка под влиянието на нещо.

Много хора го харесват, аз също по дефолт симпатизирам на финландците, обаче по някаква странна причина финландците рали пилоти са много различни от финландците в пистовите шампионати :mhihi:

И Хакинен, и Райконен, и сега Ботас са леко бездушни и им липсва агресията на колегите им от ралитата.

Ботас правеше страхотни неща в Уилиамс след което дали беше подведен или само се закопа не знам, но за мен начинът по който влезе в Мерцедес го съсипа. Гоненето на позиция в топ отбор на всяка цена често води до провал и примери доста.
Спомням си как Хамилтън отказа на Рон за Макларън през 2006, защото не беше готов и условията не го устройваха съвсем. Ботас с това наведено влизане в Мерцедес си гарантира статус на номер 2 и това със сигурност го срина психически и повлия на карането му. И след като резултатите не бяха съвсем на ниво нещата се задълбочиха.
Хуабво е, че сега се опитва да излезе от тази дупка, но ми се вижда като че впряга всички сили, за да се навие, а това едва ли може да продължи цял сезон.

Дано успее да устиска, а защо не да пробва някой от номерата на Розберг, че иначе май ни чака много скучен сезон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от немо » 21 Май 2019, 6:50

Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Tenata » 21 Май 2019, 7:45

Няма как Мерцедес да изпуснат положението до края на сезона.
Ботас може да се опита за още някоя победа, но ще му е трудно да се бори за титлата.
Имам надежда (желание) Верстапен да се намеси доста по-сериозно в битката с Ферари.
В неделя в Монако може да се получи доста интересно състезание. Надявам се за Ферари, но с показаните стратегии до сега ще им е доста трудно.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook