Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 14 Апр 2019, 10:12

Нещата бавно си идват на мястото :mrgreen:

Ще има малко гювеч за Ботас в Баку и после пак всичко по старо му. Това което Хамилтън направи вчера е беше унищожително за амбициите на Ботас.

Ферари за пореден път се простреляха в крака със стратегията :mhihi: Докато си уточнаяват отношенията в отбора немците ще събират точките. Вместо Фетел едва сега да почва с игричките, можеше да вдигне напрежението още на предсезонните тестове и вече да е ясно кой кого. Сега ще се боричкат поне до Барселона и ще губят точки :banghead:

Балансът на силите от към техника вече е ясен. Ферари имат по-мощната задвижваща система, но тя не е съвсем надеждна и има проблеми с охлаждането. За сметка на това имат проблеми с аеродинамиката и трябва да карат с вдигнати крила.

Мерцедес изостават като мощност, но са по-надеждни и могат да си позволят по-свалени крила. В Бахрейн с трите ДРС зони и сравнително късите прави, вдигнатите крила не бяха проблем и предимството на мотора личеше. На писти като Китай челното съпротивление започва да натежава.
В първата тренировка с близки настройки на крилата Ферари имаха 20км/ч предимство в края на дългата права. След това Мерцедес свалиха крилата, Ферари ги вдигнаха и това предимство си отиде. Нещо като победите на Ред Бул преди години на Монца - мотора на Рено не беше на ниво, но шасито позволяваше свалени крила и те успяваха да печелят така.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 14 Апр 2019, 13:35

Не мога да ги разбера малко Ферари, нарочно ли бавиха боксовете на Леклер, за да има после по-"логично" обяснение на това, което стана или просто толкова можаха да измислят :paranoid: Реално нямаше никакво значение дали Фетел или Леклер беше по-напред в момента, в който им казаха да се разменят, после вече тотално си закопаха едната кола, а другата просто се возеше.

Фетел омрънка света, че не харесвал колата още, блокира днес 16 пъти предницата и след състезанието ми изглеждаше мега незаинтересован като цяло. Все едно беше супер щастлив и в същото време без всякаква амбиция за нещо повече. Ферстапен вчера ги прекара всички до трето коляно още по радиото, показва хъс и агресия, това не го виждам при Фетел (малко е стил Кими :mhihi: ).

Ботас, ако не беше насрал старта, можеше и да се закачи по-сериозно може би...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 14 Апр 2019, 17:51

Малко тъпичко състезание, ако не беше Леклер да събере сърмите на Макс с по секунда на обиколка всички щяха да си изкарат до финала с хард гумите. И после защо го вкараха .. за 2 обиколки в които той караше с харда , а Макс с медиума времената им бяха равни .. айде и да го беше изреварил 5 6 обиколки преди края щеше да сложи софта и да вземе бонус точката ..
Според мен ако нямаше заповеди от бокса Макс можеше да удари и 2те коли и да излезне пред тях, затова може би разделиха стратегиите естествено в полза на Фетел. А той сякаш си кара по течението , както каза колегата никакъв хъс нищо .. нямахме нужната скорост и до там.
Според мен са доста зад Мерцедес и по отношение и на мотор и на шаси което е кофти. Ботас не може по никакъв параграф да се доближи до Хамилтън и май ще си гледаме пак повторение на сезоните в началото на турбо ерата :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 14 Апр 2019, 18:00

Ферари тотално прецакаха стратегията на Шарл! :ranting: :ranting:
Жалко за Хаас, поредно слабо представяне. :confused:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 26 Апр 2019, 11:27

Ако състезанието беше в София тая шахта щеше да стърчи или да е като дупка и никога нямаше да мине така през нея :mhihi:
Стюардите са култови :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :bowdown:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 27 Апр 2019, 20:41

I am stupid :mhihi: :mhihi:

Поредният фарс от Ферари, дано поне утре състезанието оправдае очакванията и е интересно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 27 Апр 2019, 22:15

Докато не изгонят повечето жабари от отбора и не назначат нормални хора едва ли ще видим нещо от тях.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 28 Апр 2019, 0:01

Аз пък не виждам вина в отбора на Ферари при катастрофата на Шарл - да, пуснаха го с медиум гуми, но той си призна, че е бил предупреден да внимава, но не го е направил и дали от пренавиване или липса на опит се заби в стената. Започнал спирането на същото място където спирал с меките ама колата не спирала по същия начин :mhihi: Хамилтънв същата ситуация отиде в зоната за сигурност. По-добре сега да бърка докато е пренебрегван от отбора, а не като Фетел - да е фаворитизиран и пак да се дъни във всяко състезание. Не може да му се отрече на Шарл обаче, че има скорост и самочувствие и е въпрос на време да блесне с пълна сила. Признава си грешките, за което има огромен респект от мен :bowdown:
По-интересно е как ще се развият нещата около фетел - губи почва под краката си, под напрежение е и започва все повече грешки да прави. Може би ще е най-мизерно оттеглилия се шампион :mhihi:

Гасли съвсем скоро ще излети от ред бул и предполагам Албън ще го замести - прави добро впечатление с ограничения ресурс на Торо Росо. Норис също започна да влиза в час.
Все още е необяснимо за мен защо от Уилямс решиха да заложат на Кубица. Да, беше добър пилот, но в момента е инвалид за стандартите на Формула 1. Респект за борбата и възстановяването, но младите показват, че имат място при големите. С такива динозаври обаче тоя шанс няма да го получат :help:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alozavar » 28 Апр 2019, 12:42

То и Фетел щеше да я отнесе същата стена за много мъничко :mhihi: Не знам, за мен беше пълна глупост да го пускат с тези гуми, очевидно е пилотска грешка, но по-скоро "предизвикана", ако мога да заема този термин от тениса. Сигурно можеше и да я изправи колата и да я вкара в зоната за сигурност, но от отбора би трябвало да предвиждат тези неща, не да поставят по-неопитния си пилот в по-несигурна ситуация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Venelin1111 » 28 Апр 2019, 15:48

И пак “ Ферари” нищо , навремето те имаха хегемония , сега “ Мерцедесите”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 28 Апр 2019, 15:59

Стратезите от ферари сигурно взимат пари от Мерцедес, не е нормално такива тъпи стратегии да гласят, та все друг отбор да е облагодетелстван :banghead:
За чий го държаха 35 обиколки и чакаха да го подминат половината коли в челото за да го вкарат за гуми...сигурно са доволни, че спечелиха "безплатния" бокс в края и взеха допълнителната точка :ranting: :banghead: Абсолютно безличен Фетел, без грам напрежение и аз ще я закарам колата до финала със същия успех :mhihi: . Да се надяваме, че появата на Елкан в бокса за да види наживо какво се случва ще доведе до промени и занапред ще спрат с тъпотиите дето творят
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Апр 2019, 16:18

TheDriver написа:Нещата бавно си идват на мястото :mrgreen:

Ще има малко гювеч за Ботас в Баку и после пак всичко по старо му. .........


Даже очаквах безапелационно да спечели :mrgreen:
Той горкия едва успя с помощ от колата за сигурност и алфата накрая.

Не става само четкане и превъзнасяне. Леклерк е неопитен и ще допуска още грешки подобни на вчерашната. Ясно е че е бърз, но се искат и други неща. Вместо да се възползва от слабостта на Фетел той се закопа по отношение на отбора вчера и резонно днес получи стратегия ала Райконен.

Не мисля че има за какво да виним Ферари и вчера и днес. Когато нямаш чисто темпо трябва да опитваш различни неща. Те го направиха и вчера и днес. Не мисля, че Леклерк щеше да е много по-напред ако го бяха вкарали по-рано. Ако обаче останалите бяха хапнали гумите, Леклерк щеше да има шанс със стоп по-малко.
Последна промяна TheDriver на 01 Май 2019, 18:11, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Апр 2019, 17:47

Честито на феновете на Мерц и Ботас, скучно състезание като цяло, дори и една SC не излезна ..
Ферари мъчат да настигнат лидерите, но като гледам са доста назад от тях. В състезанието във всеки един момент контролираха разликата с Фетел, а това не става с по-бърза кола, а с много по-бърза.
С Шарл така и не успяха да раздвижат малко стратегията, реално със софт гумите нямаха нужното темпо и затова го оставиха толкова с медиума, искаше ми се да пробват стратегия с 2 стопа и 2 софта, но не се случи.
Въпреки че ги отписаха вече Ферари, все си мисля че има още някаква минимална надежда. В Испания ще видим дали нещата ще потръгнат при червените или Хамьо ще се короняса за 6ти път, напук на тъпия коментатор, който цяло състезание не се усети ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 28 Апр 2019, 20:40

Дано на по-топлите писти да имат някаква разлика, че двата мерцедеса като се подгониха накрая отвориха към 6 секунди на Фетел за 4 обиколки.

Част от причината за задържането на Леклерк толкова време може би беше и идеята да ги забави така, че Фетел да съкрати разликата, ама и това не им се получи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Апр 2019, 20:57

Ферари просто не направиха почти никакъв прогрес във войната за технологично развитие. Мерцедес от първите тестове до сега постоянно вадят нещо ново и всичко работи.

Постоянно ги критикуваме, че са прекалено пасивни по отношение на стратегията, а те днес опитаха нещо агресивно, не трябва феновете им пак да мрънкат.

Аз не съм сигурен, че високите температури ще им помогнат. Май по-скоро профила на пистата и настилката ще са важни за тях.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook