Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 13 Мар 2018, 8:53

Колеги мислите ли, че Пирели под натиск могат да окажат влияние този сезон върху Мерцедес ? Какво имам предвид, видно е още от тестовете че шампионите се справят повече от перфектно с по-твърдите смеси гуми и така имат още по-голямо предимство. Та с избора на гуми Пирели спокойно могат да дават предимство на останалите като избират по-меките смеси, та така хем си вързват гащите че състезанието ще е по-интересно с 2 или 3 стопа, хем Мерцедес няма да карат 40+ обиколки с гумите медиум и да продължават да пишат рекордни времена :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 13 Мар 2018, 10:27

Според мен една от причините за минаване една смес надолу е именно това.

Смесите за първите състезания до Канада вече са обявени и макар на пръв поглед изборът да изглежда разумен, като се вземе предвид, че минаваме с една смес към по-меките спрямо миналата година нещата стават интересни.

В Китай например ще липсва смес с еквивалент на миналогодишния Медиум, което според мен ще доведе до проблеми за предна лява и задна лява.
За Канада смесите също са доста "агресивно" подбрани. Най-твърдият вариант е еквивалент на миналогодишния Ултрасофт :mhihi:

И ако сега има две състезания в които смесите са подбрани по-агресивно, ако се оправдаят очакванията за доминиращ Мерцедес, очаквам да видим подобен избор на смеси и за следващите състезания.

Бахрейн ще бъде състезанието което ще покаже кой къде се намира. В Мелбърн винаги всичко е леко хаотично, но пистата в Бахрейн не е такава.

Мерцедес изглежда най-уточнената кола с най-стабилно темпо в дълги серии, но все още обича да хапва гумите.
Ферари изглеждат с много потенциал, но минаването към по-дълга база, повече рейк и новите изисквания за маслото им причиняват проблеми. Аз съм скептичен че ще усеят да ги решат навреме.Хубавото е че все още пазят гумите.
Ред Бул отново имат прекрасно шаси, но двигателят ги дърпа назад, така че ще ги видим да се конкурират само на определени писти. По отношение на гумите са между Мерцедес и Ферари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 13 Мар 2018, 13:01

Ферари показаха прекрасна скорост на тестовете, двигателя изглежда бетон както този на Мерцедес, от към мощност/ефективност може би са по-назад. Точно Мерцедес показаха хубаво темпо с по-твърдите смеси, а такива не се вижда следващите състезания.
Редбул според мен ще са фактора, който ще пречи на Мерцедес и Ферари за победите.
Сега гледам и избора на гуми за Мелбърн като Хамилтън е с най-много от тея розафките :mhihi: докато при Ферари са по-умерени при избора си .. та ще видим :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 13 Мар 2018, 13:42

Да, гледах го и аз, но ми е трудно да коментирам.

На пръв поглед посланието е "не ни трябват Софт гумите, колата ни се справя страхотно с Хиперсофти ще го ползваме най-много"

Обаче дали е така наистина ще видим. Мелбърн не е място на което става ясно кой как работи с гумите заради асфалта. Дори някой да има проблеми с прегряването по принцип, там няма да си проличат.

Ферари имат известни проблеми въпреки многото оригинални решение. Състезателните им симулации бяха по-бавни от тези на Мерцедес и трябваше да пестят повече гориво. Разбира се не е ясно кой колко се скатава, но докато при бързите обиколки това е сериозен фактор при състезателните симулации не е така.

От това което се видя до момента Ферари са пострадали повече от промяната в правилата за маслото и картерната вентилация(което е изненадващо). Двигателят им харчи повече и от Мерцедес и от Рено, а тази година заради повечето притискане колите харчат повече(повече притискане по-голям % от обиколката на пълна газ). Това е и основната причина симулацията на Ферари да е по-бавна, просто правеха повече "lift and coast".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 13 Мар 2018, 17:16

Интересен анализ на Тенчев който потвърждава мнението ми за прибързаните прогнози
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 19 Мар 2018, 15:17

Не остана много до старта :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 19 Мар 2018, 16:34

Затишие преди буря дето се казва :mhihi: Ферари хвърлиха бялото знаме още преди да е започнал сезона или поне така ги изкараха специалистите :mhihi: Биците би трябвало да са много близко до Мерцедес в квалито, а в състезанието пред тях :mhihi:
Да видим Неделя кой ще се нареди на почетната стълбичка, аз имам предположение но ще го дам Петък след тренировките :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от cmdkick » 19 Мар 2018, 22:40

Аз казвам че и двата мерцедеса ще са на стълбичката, другата кола ще е или ферари или ред бул, позициите незнам :)
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 20 Мар 2018, 14:24

Според мен победител ще е Хамилтън, но не изключвам и възможността да е Фетел. Ако РедБул са силни и Пъпката Верстапен може да има шанс.

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 21 Мар 2018, 19:13

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 23 Мар 2018, 16:23

След тренировките днес и прогнозите за дъждовно квали мисля, че Хамилтън, Рикардо и Верстапен ще се борят за пола. Ферари спроед мен имат темпо в резерв, което нямам как да покажат в тези условия, ако Неделя вали може да се класират доста назад. Хаас и Рено пред Оранжадите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 23 Мар 2018, 17:54

Горките Мак "много са зле" :mhihi: :mhihi: Толкова зле, че са пред Торото и в двете трен. :mhihi: :mhihi:
Евала на мойте хора от Хаас в тренировките се представиха обещаващо :P
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 23 Мар 2018, 18:28

Не знам ма с тия козирки на колите направо ме е яд да ги гледам. Зяпам и изобщо няма кеф.. адски неестетично. Наред с другите глупостии случващи се през последните години това ще е май повратната точка на много хора да спрат да гледат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 23 Мар 2018, 20:01

bum_bum написа:Не знам ма с тия козирки на колите направо ме е яд да ги гледам. Зяпам и изобщо няма кеф.. адски неестетично. Наред с другите глупостии случващи се през последните години това ще е май повратната точка на много хора да спрат да гледат.

И на мен са ми ужасно грозни и ме съмнява, че ще вършат добра работа. но това няма да ме спре да гледам.
Надявам се да се откажат от Хало-то след 1-2 сезона.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 24 Мар 2018, 11:03

Като гледам май Хамилтън и Мерцедес пак ще мачкат Ферари, но ще видим утре дали ще се потвърди мнението ми. :D
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook