Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ildivvy » 25 Май 2018, 14:26

Толкова "зор" да набутат тези ел.системи преди години,а сега ще им ограничават използването :dunno: ...Според мен,в управлението на този спорт отдавна няма последователност! Всичко се прави на парче и се променя много често,ако не им се получи,както са го мислили!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ///M Power » 25 Май 2018, 15:06

don_gori написа:Много се размътиха нещата нещо, и за този уикенд бъраникат колата на Ферари без доказателства :mhihi: Както се казва да върви Мерцедес напред :mhihi:
За мен нещата ще се изяснят след Канада, където ще дойдат новите ЗС и на Ферари и на Мерцедес. Този уикенд се очаква яка борба за пола/победата утре , аз си мисля че Дани и Фетко ще се борят за нея, а Кими Макс и Хамилтън ще се мъчат да грабнат 3тото място.


Обикновенно кончетата са бутания отбор, като знам колко инфомация стига до нас феновете и как се интерпретира, много вероятно да са си хитреели.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bam-bam » 26 Май 2018, 14:20

Някакъв стрийм на диема спорт 2 да знаете ?
Скай 1 си ги имам, но понякога ми се слушат глупостите на нашите коментатори :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 27 Май 2018, 18:46

Рикардо направи шампионско каране! Уникален! :clap: :clap: Голяма грешка ще е ако Ред Бул го оставят да си тръгне или го третират като пилот номер 2. Пак не го наказаха наглата пъпка!! Трябваше да върне позицията на Сайнц след като мина напряко през шикана! Не разбирам какво му спестяват наказания на този психопат!! :ranting: :ranting: Крайно време е да го накажат с пропускане на едно състезание! :evil:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 27 Май 2018, 19:23

А Сайнц от къде мина, за да си защити позицията обиколка по-рано?

От кога се дават наказания за пресичане на шикан, а чак и лишаване за цяло състезание :kuku:
Това че върши глупости по принцип не означава, че трябва да бъде наказван на всяка крачка.

Да не говорим, че той реално не мина напряко.
Аз мисля че съвсем правилно стюардите не се намесиха в този двубой.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 27 Май 2018, 19:37

Наказанието за лишаване от цяло състезание не казвам да е за ситуацията с шикана, а попринцип, че има нужда заради многото катастрофи.
Но не съм съгласен, че правилно не са се намесили. Всеки трябва да бъде наказан ако мине така и не върне позиция.
Леле, не бил минал напряко :mhihi: :mhihi: Ти какво си гледал?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Don_Diego » 27 Май 2018, 20:04

При първата ситуация Сайнц мина през покана защото беше принуден от Макс, нямаше как да завие през болида му и за да избегне удар реши да пресече покана. При втората ситуация обаче, макс нарочно излезе по този начин за да блокира и изблъска Сайнц и да не го изпревари докато той е в покана. И според мен трябваше да има намеса на съдиите в тази ситуация, изигра го като оперативен автомобил от НСО това положение :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 27 Май 2018, 21:51

Don_Diego написа:При първата ситуация Сайнц мина през покана защото беше принуден от Макс, нямаше как да завие през болида му и за да избегне удар реши да пресече покана. При втората ситуация обаче, макс нарочно излезе по този начин за да блокира и изблъска Сайнц и да не го изпревари докато той е в покана. И според мен трябваше да има намеса на съдиите в тази ситуация, изигра го като оперативен автомобил от НСО това положение :mhihi:

И ти си гледал същото състезание като мен. :mhihi: :mhihi: Всичко си го написал точно както е. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 28 Май 2018, 9:49

И двете ситуации бяха спорни и при двете ситуации не се намесиха, защото така са инструктирани по принцип(съвсем правилно според мен).

Беше глупаво Сайнц да връща позиция, но щеше да е грешно и Верстапен да я върне.

На първо четене се сещам за идентично изпреварване на Хамилтън в Канада от външната страна на 1ви завой при което излезе с четирите гуми извън пистата, за да го завърши.

Това което Хорнер му каза по радиото точно обрисува ситуацията. Изпреварването не беше чисто, но и не беше достатъчно в "киреча", за да могат да го оспорят ефективно.

Тази зона от правилата която покрива изпреварванията и защитата на позция е може би най-сивата и отворена за тълкования зона в целия правилник, да не говорим че различните стюарди я прилагат различно. Така че няма как ние да сме на едно мнение. И да бяха отсъдили връщане на позиция пак щяха да са спазили правилата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 28 Май 2018, 12:33

Преди 2 години Хамилтън направи почти същата маневра спрямо Рикардо на същото място, и отново нямаше наказание .. и за мен по-скоро трваше да върне позиция но явно стюардите гледат нещата по друг начин.
Относно състезанието браво на Дани, наистина се зарадвах на неговата победа въпреки че моя фаворит е друг, а и с тая повреда спъна цялото състезание :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 10 Юни 2018, 22:28

Честита победа на Ферари и Фетел, наистина уникално каране направи германеца :clap: състезанието не бе чак толкова интересно, но доста карти паднаха. Редбул с Рено дръпнаха още повече и вече се борят и на писти, които изискват силна ЗС, на по-бавните писти определено ще са фактор и накрая на сезона може и техния пилот да се бори за титлата, мисля и че стана ясно коя ЗС ще изберат :)
Мерцедес според мен вече трябва да наваксват, надали новата им ЗС би стопила разликата която показа Фетко днес, хубавото е че и лимонадите вече се намесват в топ местата и Хамилтънчо от 14т. аванс се оказа с 1т. пасив ... та интригата се заплита :clap:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 11 Юни 2018, 11:51

Честито на Феновете на Ферари и Фетел!

Айде да не бързаме с прогнозите за новата ЗС на Мерцедес дали ще стопи разликата или не, защото това са само приказки без покритие. А това да съдиш по вчерашното състезание какво ще стане в следващото не е уместно понеже пистата е различна и не се знае дали ще пасне на Ферари..
Последна промяна bmw maniqk ivo bmw на 11 Юни 2018, 11:57, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 11 Юни 2018, 11:55

За Мерцедес беше сериозен проблем оставането със стария мотор. Опитаха се да замажат ситуацията, но то се видя.

Планът от самото начало е бил за това състезание да имат "свеж" мотор(не говорим изобщо за новата спецификация). През предишните надпревари този мотор е "цеден" и е използван Режим 1 и 2 с идеята, че две от състезанията за него ще са Унгария и Монако. И сега изненада вместо Унгария имаме Канада. Изглеждаше сякаш Люис е хапнал повече от ресурса на мотора, свободните тренировки пестеше повече.
Като цяло и двамата пестяха. Използваха агресивните режими само в последната част на квалификацията и финалните обиколки в които разрешиха на Люис.

То се видя и останалите с двигатели Мерцедес, че имат проблеми с мощността.

В добавка и изборът на гуми за състезанието леко ги закопа тъй като нямаха достатъчно комплекти хипер-софт с които да тренират. Явно обаче Ботас по-добре разбира по-меките гуми, Хамилтън определено има проблеми с тях.

Според мен със свеж мотор щяха да са на едно ниво с Ферари. Ред Бул всъщност изостанаха, по принцип са с по-добро състезателно темпо.

Интересни са гумите суперсофт. Тук те са различни от тези в Барселона и беше видно, че Мерцедес имаха проблеми да ги накарат да работят в първите 10тина обиколки. Поне за мен всички подозрения от Испания се потвърдиха.

Във Франция пак ще са налични гумите с тънкия протектор. Според мен ще видим повторение на Барселона и Мерцедес отново ще са в много добра форма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 11 Юни 2018, 12:06

И аз така мисля, че във Франция Мерцедес отново ще са в добра форма, но не го твърдя на 100%, че ще е така.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 11 Юни 2018, 13:19

Абе състезание, което последните години Мерцедес са тотални доминатори да го загубят с толкова много значи, че и от другата страна имаме нещо интересно. Във колата на Ферари се видя, че има още доста резерв така че и тази разлика е малко измамна. За Франция нищо не се знае, защото колите стъпват на тази писта след 10 годишна пауза.
Интересно ми е какво се случи с Кими, излезна зад Хамилтън с нови гуми гони го няколко обиколки и след това изостана много .. някакъв проблем по колата :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: barty, Jordana, TNT

Последни теми
Facebook