Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 14 Май 2018, 9:37

Не беше излишно спирането, защото като смени гумите беше по-бърз от Верстапен.
:mhihi: :mhihi:

Спирането се оказа голяма грешка на края, само че трябва да го гледаме към момента когато излязоха двойните жълти знамена и виртуалната кола за сигурност.

В общи линии те стреляха в Хамилтън като смятаха, че ще излязат пред Верстапен. Имайте предвид, че Фетел най-вероятно щеше да изгуби позиция спрямо Ботас, ако беше останал на пистата или поне щеше да е сериозно застрашен(Фетел каза, че гумите му са били зле, Хорнер потвърди че първият комплект свален от колата на Фетел е изглеждал зле).

Т.е. в този момент за Ферари е изглежало като чиста размяна - ако Фетел остане на пистата е 3ти, ако влезе в бокса пак е трети, но с нови гуми и ако вируталната кола за сигурност стане просто кола за сигурност може да атакува победата.

Само дето сметките им се объркаха - Фетел се забави в бокса донякъде по негова вина и Верстапен разтегна правилата за виртуалната кола за сигурност до краен предел( Фетел много ясно е обяснил в интервюто си). От там насетне това решение се оказа провал, но поначало беше "long shot" който можеше и да проработи. А с тия медиуми които му сложиха допълнително се закопаха, но пък може да не са имали наличен софт.

Ясно е, че работният прозорец на гумите ще е ключът тази година и вероятно все за тях ще говорим. Миналата година играта беше с маслото, тази година ще са гуми и брой задвижващи системи.
Ферари контролират супер меки(с изключение на вчерашните "специални гуми"), ултра меки и хипер меки много добре, Мерцедес разбираемо са недостижими с медиум и работят добре със софт, а на Силвърстоун и Пол Рикард вероятно ще са по-добри и със супер меките(пак ще са с гуми като тези от Испания). Само че Ред бул ще "крадат" точки от Ферари на Монако и Сингапур.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 28.06.2010
Местоположение: Смолян
Пол: Мъж
Кара: е36 323i coupe 98'
Мечтае да кара: e36 ///M3 evo GT
Детайли за колата: Avusblau Metallic

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от ZLATIST » 14 Май 2018, 19:51

Добър разбор колега, но както казах по-горе недоумявам как не сложиха по-меки гуми, а точно тия медиум...., ако са нямали налични софт трябваше да сложат суперсофт, с каквито Алонсо направи около 25 обиколки от старта, точно колкото му трябваха и на Фетел....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 14 Май 2018, 23:11

Суперсофт нямаше да изкарат 20+ обиколки с високо темпо гонейки Ботас. Целта не беше просто да го закарат до финала, а да му дадат шанс да атакува Ботас. Аз бих избрал комплекта софт(при липса на нови)с които направи последната си обиколка в Q3, но явно са имали причина да не го направят :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 16 Май 2018, 7:36

Колегата @TheDriver много добре е обяснил ситуацията и това защо толкова лесно се видя как Фетел от Р2 отиде чак на Р4. При влизането си в бокса имаше на разположение 2 комплекта използвани софт, един от който използва в 1вата бърза обиколка в Q3 и ги блокира а 2я комплект предолагам е бил от петъшните тренировки, което до някъде прави избора им логичен.
Не ми харесва обаче как този сезон се опитват по всячески начин да спънат Ферари в полза на Мерцедес .. това с гумите е най-жалкия начин защото тази година най-накрая колите се изравниха. Нямало изпреварвания .. ами как да има със 1 питстоп :kuku: сложени най-твърдите смеси гуми и чакаме някакво развитие .. за да стане интересно състезание на по-спънати гуми трябва да има минимум 2 питстопа да не кажа 3 , за да има шанс за различни стратегии. Но силно се съмнявам с тази политика, която наложиха за гумите :no:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 16 Май 2018, 9:17

Не мисля че ФИА има как изкуствено да провокира 2-3 стопа там където сега се правят 1-2.

Сложните стратегии от 90те с много стопове ги имаше заради презарежданията с гориво(които никога няма да се върнат) и липсата на ограничения за брой агрегати. Просто тогава можеше да си по-бърз с повече стопове.

И тъй като при настоящите(след 2009та) правила това не е възможно решиха, че могат чрез гумите да ги принудят да спират. Което според мен вече близо 10 години е пълен провал.

На пръстите на едната ми ръка сигурно се броят състезанията в които е имало много спирания в бокса без да има разрушаващи се гуми. В същото време имахме десетки състезания с проблеми с гумите и критики към Пирели.

Единственият вариант при който чрез гумите може да се провокират повече стопове е Пирели да избере меки смеси, а отборите да запазят агресивните си настройки.
Е имаше няколко такива "грешки" през годините(Канада 2010 ако не ме лъже паметта). Като цяло обаче отборите се научиха че е по-добре да удължават живота на гумите максимално и да спират по-малко в бокса(така или иначе са ограничени от други компоненти и не могат да натискат обиколка след обиколка, за да си "избият" пита). А пък Пирели им писна да си съсипват имиджа заради глупостите на ФИА.
Дори обаче Пирели да доставят "галоши", отборите просто ще менажират темпото и ще променят настройките така че колата да пази гумите повече, а следващият сезон ще я направят по начало да е "по-нежна" към тези гуми. И да имахме ХС, УС, СС за Барселона спиранията пак щяха да са 2.

Всеки път Пирели прави прогноза, че гумите ще изкарат 20 обиколки примерно и след това виждаме как се въртят по 30, та дори 35. И това още със започването на сезона. Отборите винаги ще "надхитряват" Пирели и ФИА, каквито и гимнастики да правят вторите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 16 Май 2018, 11:26

Избирайки по-меки смеси съответо стоповете стават повече, няма как с М и S да става интересно състезание. 1 стоп е крайно недостатъчен да могат отборите да разгърнат различни стратегии. Отделно с по-твърди гуми топ отборите лесно прескачат Q2, където и избират стратегията си за Неделя. Ако стане така, че мястото им в топ10 да е застрашено и правят турове с по-меките гуми за Неделя остават повече отворени врати. В Испания ако имахме една идея по-меки смеси 2я питстоп беше гарантиран и от там всичко ставаше доста по-различно.
От видяното до сега Мерцедес се справят отлично, когато няма кола пред тях и трагично когато се залепят зад някой, дори според мен миналата година този ефект беше по-малък. Незнам как ще развиват колата си за догодина, когато "уж" трябва се гонят един зад друг цяло състезание :)
Ферари пък пропускат златни шансове, въпреки превъзходството си и къде малшанс къде кофти стратегия ги прецаква. Редбул пък наказват отвори ли се шанс или Макс да не им изчисти и двете коли :mhihi:
Ще ми е интересно в Монако как ще се представят Ферари с по-дългото си шаси, добрата новина за тях е че на разположение ще са възможно най-меките смеси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 16 Май 2018, 12:36

Аз не мисля че "дългото шаси" ще им е проблем в Монако.

Миналата година се създаде някаква илюзия, че Мерцдес бяха трагични в Монако заради шасито, а това далеч не беше така.

Мерцедесът по това време миналата година пак беше "дива" и те просто не успяваха да вкарат гумите в работния прозорец. Бяха готови дори с по-къса версия на колата само за Монако, но се отказаха защото беше безмислено на фона на проблемите с гумите.

Ще видим, аз си мсиля, че Ред Бул и Ферари ще са с напълно изравнени сили и всичко ще се реши от малки грешки на пилотите, което е добре, нали това в крайна сметка искаме да гледаме.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 17 Май 2018, 15:56

Сега прочетох, че Фетел е защитил Пирели за промяната в гумите. Даже казва, че без промяната е можело да е по-зле.

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 17 Май 2018, 16:11

“Obviously you don't get the chance to revisit these kind of decisions that are made but we did it today and the result is that if we used the normal tyres on Sunday, it would have probably been worse, so it was the correct call. And it was our fault for not having the same tyre wear or life as other people."

Тънкият момент е колко по-зле щеше да е за Мерцедес. А и не се знае дали не е бил "посъветван" да охлади разгарящия се скандал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 18 Май 2018, 12:04

TheDriver написа:
Тънкият момент е колко по-зле щеше да е за Мерцедес. А и не се знае дали не е бил "посъветван" да охлади разгарящия се скандал.
Да бе много удобни оправдания. Аз на Фетел ли да вярвам или на теб?

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 18 Май 2018, 17:18

Ми и на мен ми е странно как след състезанието каза едно и то се видя и на пистата, а след ден започна да говори друго. Тази година очевидно се работи в посока срещу Ферари по всячески начини, ето за Монако пак ще им разкостват колата да гледат дали екетрическата им система не подава повече мощност от разрешеното ... Това само разконцентрирва тима и има негативен ефект. Чудно ми е как така 4 години Мерцедеса си похапваха неограничено масълце и никой нищо не каза, а тази година Ферари успяха да направят по-добра кола и ги скъсаха по всички възможни параграфи ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 21 Май 2018, 11:03

don_gori написа:Ми и на мен ми е странно как след състезанието каза едно и то се видя и на пистата, а след ден започна да говори друго. Тази година очевидно се работи в посока срещу Ферари по всячески начини, ето за Монако пак ще им разкостват колата да гледат дали екетрическата им система не подава повече мощност от разрешеното ... Това само разконцентрирва тима и има негативен ефект. Чудно ми е как така 4 години Мерцедеса си похапваха неограничено масълце и никой нищо не каза, а тази година Ферари успяха да направят по-добра кола и ги скъсаха по всички възможни параграфи ..
Стига с тия конспирации. Друг им е виновен на Ферари, че ги подозират. Явно не са се справили достатъчно добре щом толкова бързо им приключи предимството.

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 23 Май 2018, 15:11

Интересни слухове подема италианската преса.

Според тях ФИА ще си затвори очите за предполагаемата хитра система на Ферари за заобикаляне на ограничението за максимално използваната електрическа енергия на обиколка. Като в замяна Ферари са покрепили промените в правилата за 2019 на прословутата среща.

И вторият слух е, че Мерцедес е трябвало да променят горивната си система преди началото на сезона по искане на ФИА, но въпросната промяна и естеството й са останали в тайна. Тя обаче се е отразила на мощността на двигателя.


П.С. Първият слух до голяма степен отпадна вчера. ФИА все пак "ограничи" използването на електрическа енергия при Ферари. По-скоро затвори възможността това да се случва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 25 Май 2018, 10:04

Много се размътиха нещата нещо, и за този уикенд бъраникат колата на Ферари без доказателства :mhihi: Както се казва да върви Мерцедес напред :mhihi:
За мен нещата ще се изяснят след Канада, където ще дойдат новите ЗС и на Ферари и на Мерцедес. Този уикенд се очаква яка борба за пола/победата утре , аз си мисля че Дани и Фетко ще се борят за нея, а Кими Макс и Хамилтън ще се мъчат да грабнат 3тото място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 25 Май 2018, 13:54

don_gori написа:Много се размътиха нещата нещо, и за този уикенд бъраникат колата на Ферари без доказателства :mhihi: Както се казва да върви Мерцедес напред :mhihi:


Щом бърникат значи има защо. А за това, че било за да върви Мерцедес няма доказателства, че е така.
Дано Хам да спечели и пола и състезанието..

Изпратено от моят Lenovo TAB 2 A7-30DC с помощта на Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook