Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 04 Окт 2018, 8:10

Най-накрая едно логично обяснение по повод спада в темпото при Ферари
https://clubs1.bg/news/ferrari-spad-moshtnost-fia-45507

Малко преувеличено ми се виждаше, че Мерцедес с едни нови джанти и спирачки ще се изтрелят отново пред Ферари. Вижда се и намесата от страна на ФИА в ключов момент от шампионата, не че ако пилотските и отборните грешки липсваха нещата щяха да са по-различни, но поне можеше да има някаква интрига последните състезания :dunno: Общо взето последните 2 години, когато Ферари настигнаха Мерцедес не мога да си спомня ФИА да се е намесила срещу Мерцедес в полза на италиянците :dunno: винаги се получава точно обратното и винаги във важните моменти .. миналата година с маслото беше същото, забраниха го но за всички отбори освен Мерцедес :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 04 Окт 2018, 9:18

ФИА често се намесва неадекватно и опитва да менажира борбата за титлата, но точно по отношение на този въпрос мисля че случая не е такъв.

Не става въпрос за използване на сиви зони от правилата, а за прекрачване на конкретно регламентирани параметри. Освен това ФИА не забраниха и не накараха Ферари да промени нищо просто поставиха още един датчик.

Това е все едно някой да гори повече от 0.8кг масло, като е намерил начин да заобиколи измерването на ФИА, съответно ФИА си подобрява измерването и авантата свършва.

Ако Ферари бяха глупави(а те не са) и вторият датчик беше хванал повече енергия тогава ги чакаше серизоно наказание. В този случай са по-скоро печеливши - бяха намерили начин да заобиколят правилата и си развяваха коня половин сезон. Ако си в позиция не просто в сивата зона на правилата, а отвъд тях, трябва да си наясно, че това ще свърши в един момент.


Виж по отношение на огледалата съм съгласен, че Ферари са ощетени(не че дават някакво страшно предимство, но е показателно). Ферари сложиша допълнителна подпора с оправдание- "тя е там за подислване на структурата" , но ФИА ги отряза. Мерцедес направиха подобна подпора със същото оправдание, но тяхното решение беше прието.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 04 Окт 2018, 10:07

Е то е ясно, че няма да се оставят да ги хванат, затова и всичко си е в норми но видимо изгубиха темпо резко :dunno: СлучаЕност .. не мисля. Няма как лека полека на писти, където Мерцедес миналата година бяха недостижими да почнеш да ги биеш на квалификацията и после в състезанието и изведнъж рязко да загубиш това предимство, та дори и да изостанеш с още толкова. Колко пъти този сезон колата не Ферари беше разглобена от до и колко тази не Мерцедес ? Защо се появиха гумите с по-тънък протектор за точно определени състезания в началото, когато Мерцедес имаха проблем точно със загряването/прегряването на гумите .. все въпроси, които оставят едни такъв кофти привкус.
Силно се надявам Хонда да успеят да си донастроят мотора до края на сезона, и да започнат с Редбул начисто. Виждаше се в началото на тази година, че когато и биковете са в битката за победа нещата за Мерцедес не изглеждаха никак розови.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 04 Окт 2018, 17:58

Е аз за другите неща съм съгласен даже няколко пъти съм ги повдигал темата.

Определено Ферари са под натиск цял сезон и се взимат едни решения в полза на Мерцедес.

Според мен в началото някой се уплаши, че Ферарито е прекалено доминиращо и Фетел ще дръпне много в точките. В което няма нищо лошо, но явно се е планирал оспорван шампионат.

За това и започнаха ударите по Ферари които в някаква степен подействаха и нещата се поизравниха.

Само че както винаги се случва с тънките сметки - те обикновенно не излизат.

Диригента не беше предвидил, че Ферари ще се самопрецакат на няколко пъти и че ФИА ще бъде поставена в ситуация да трябва да им проверява щателно батерията.

Т.е. предобриха с намесите и сега са в по-лоша ситуация отколкото започнаха.

Защото доминация и титла за Ферари щеше да е по-добър резултат за спорта от оспорвана борба и титла за Хамилтън.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 04 Окт 2018, 18:06

Нито Ферари, нито Фетел са способни за титла при наличието на Мерцедес и Хамилтън в момента. Швабчето е силно с много по-добра кола спрямо другие, да тръгва първи и да финиширва първи иначе стреса му идва в повече.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от MapkoB » 04 Окт 2018, 20:44

Аз да си призная, не виждам по какъв начин ФИА показва пристрастия.
Миналата година само за Мерцедес се знаеше, че пийва масълце - отрязаха го. Много хора отдаваха добрия старт на сезона на Ферари именно на намалената консумация на масло от Мерцедес.
Дебелината на протектора на гумите беше намален, за да се предотврати блистъринг, от който страдаха абсолютно всички. Да, може би Мерцедес повече от Ферари, което се набива на очи най-много, защото на никой не му пука за Заубери и Торо Росота, но от промяната на гумите спечелиха всички. Някои повече от други, но това не мисля, че някой можеше да предвиди. Самият Фетел беше един от пилотите, които направиха тестове на гумите преди това, и се изказа, че това е било правилното решение за всички.
Относно използването на батерията и поставянето на допълнителни датчици - ФИА не си го решава просто ей така. Всичко става след запитвания от други отбори, най-активни в конкретния случай които са Рено и преди това Ред Бул.
Като цяло логиката да се бута отбор Х за сметка на най-популярния, най-обичан от най-много фенове по света отбор ми се губи...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Владо » 06 Окт 2018, 9:19

ферари са най-тъпия отбор евър...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Knoxville_ » 06 Окт 2018, 10:19

Тотална липса на малшанс днес :lol:

Добре поне, че хамилтън е първи и няма да ни се налага и утре да гледаме циркове :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Владо » 06 Окт 2018, 11:31

Колега, без лоши чувства, но "липса на малшанс" е оксиморон...

И колко акъл ти трябва да тръгнеш с най-бързите гуми, и да се настроиш според условията, ако трябва :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 07 Окт 2018, 15:02

Честита победа на всички фенове на Хамилтън и Мерцедес! Фетел да забрави за титлата. Верстапен може да е бърз и да има талант, но за пореден път показа какво нагло говедо е! Излиза от пистата и затваря Кими, но пак друг му е виновен и бил оставил място хахаха, лъжец скапан!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 07 Окт 2018, 17:52

Тоя Аривабене не знам защо толкова много го забавиха. Очевидно няма възможностите, които се изискват за подобен пост.

А Фетко колкото и да съм му фен тая година се осра могъщо просто. Подобни левашки грешки изобщо не мога да ги асоциирам с четирикратен световен шампион. Утешителното е поне, че дори и без тях с оглед представянето на Мерцедес в последните състезания пак едва ли щеше да има шанс за титла.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 07 Окт 2018, 19:51

Незнам дали проблема е в Аривабене, все пак напредъка в колата на Ферари се дължи на него. Но пък чисто ръководно май не се справя със задачата ..
Фетел пък този сезон наистина показа много слабости, дали издиктувани от решенията в някой състезания на отбора, дали от собствени грешки, но наистина той провали тази година Ферари.
Мерцедес имат страхотен екип, страхотно лоби което им пази гърба в ключови моменти и разбира се много добра пилотска двойка. Като под двойка имам предвид силен първи пилот с характер и силен 2ри пилот, който играе изцяло подържаща роля.
За съжаление Ферари в същия състав и догодина не ги виждам как могат да спечелят нещо, надявам се че Редбул ще влезнат с пълна сила в борбата за титлите и ще нарушат тази хегемония, която налагат Мерцедес последните години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 07 Окт 2018, 21:51

Имах в предвид, че не го бива за администратор явно. Кел файда от бърза кола като на всяко второ състезание става някакъв голям провал със стратегията.

В последните години Ферари явно имат някакъв генерален проблем във втората половина от сезона. Същото беше и по времето когато Алонсо се бореше с Фетел за титлата. В първата половина или води или са кажи-речи на равно и след лятната пауза се осират мощно. Алонсо явно издържаше психически на тоя зор ама тогава пък колата им редовно се чупеше.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от Владо » 21 Окт 2018, 23:22

за това този път се върнаха към колата от началото на годината... и евала на кими, а и на фетел...

а кими си е.. кими... "ти взе ли шампионата?..." :bowdown: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2018, 23:29

Дано Фетко си намери читав психар през зимната пауза, че е направо жалко такива аматьорски грешки да го спъват.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook