Формула 1 - обща тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 11 Юли 2018, 9:49

don_gori написа:Редбул скоро усещам, че ще изостанат доста спрямо Ферари и Мерцедес, които дръпнаха с много последните 2-3 състезания. А с тея ограничения тоя сезон скоро може и да започнат да стартират от дъното на колоната. В първите стартове тази година бяха доста близко от 2та топ отбора, но явно през сезона не хвърлят толкова усилия за развитие на колата или пък от Рено ги спъват със ЗС :roll:
Верспатен след тежкото начало на сезона се стабилизира и последните състезания е видимо, че е по-бърз от Дани. Малкия напарави и няколко интересни маневри с които да затвърди, че може да изпреварва красиво без толкова много агресия и да пресмята ситуацията, контрата на Кими на Силвърстоун много ми хареса :clap:


Контрата срещу Кими ми напомни за Остин 2017. Той успя да си върне позицията срещу Кими, защото на излизане от завоя беше с 4те гуми извън пистата.

Kimi vs Max.png


Но правилата в тази област са много разтегливи. Едва ли някой стюард ще се нагърби да наказва в такава ситуация. По скоро наказват когато има очевидно печелене на преимущество каквото беше в Остин. Тук някак се промуши между всичко останало което се случваше на пистата.


П.С. Между другото Кими спомена нещо много интересно за което не се говори много. Според него Ред Бул е най-трудната кола за следване, а Мерцедесът е доста по-лесен.
Още когато се заговори за намаляване на wake-a образуващ се зад колите през 2008 се замислих, че каквото и да въведат от ФИА отборите имат интерес да правят колите си максимално трудни за следване без значение какво им се иска на ФИА, шефовете или публиката.

От една страна "нормалната" работа на аеродинамиката допринася за това - колкото по-сложни са вортексите и по-добре се избутва "tyre wake-a" толкова е по-трудна за следване дадена кола, а при Ред Бул тези процеси са най-сложни. От друга ще се учудя ако отборите нямат механизми/дефлектори/крила/вортекси, чиято единствена цел е да създават повече "мръсен въздух" зад колата и с нищо не допринасят за по-добро притискане. Та в тази битка ФИА винаги ще са на губещата страна, няма как да се бориш с армията от инженери на отборите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 11 Юли 2018, 15:57

Някакви слухове др чуат, че Алонсо може да отиде пак в Рено. Условието на Рено е да подпише за повече от 1 година.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 11 Юли 2018, 17:26

alekangg написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:
alekangg написа:Предполагам няма съмнение, че Трошан е по-различен от останалите или за някой това не е така?
Той, може да не е на 100% виновен този път, но няма друг с изключение на Верстапен, който да има толкова удари, ама поне пъпката завършва и в челото, а Трошан не.

Това дето завърши 4-ти предното състезание не е ли в челото?? Абе говори си какво се занимавам аз да споря с хейтър.

:bowdown: :bowdown:
Аз не знам защо изобщо се обаждаш..
https://www.formula1.com/en/results.htm ... ivers.html

Е тука виждам, Трошан на 15-то място, като съотборника му е 9 и има над 3 ПЪТИ ПОВЕЧЕ точки от него, ама какво ли разбираме ние и защо ли ги дават тия точки глупаците.. :dunno: :dummy:


Защо извърташ нещата? Първо говориш за това как Грожан не е завършвал в челото което аз доказах за грешно, а сега ми говориш, че съотборника му имал повече точки. :dunno: Първо трябва да завърши сезона и тогава може да сравним кой се е представил по-добре от двамата, защото може класирането да се промени. Точките са му малко и заради издънката на механиците му в Австралия което няма нищо общо с качествата му на пилот.
Последна промяна bmw maniqk ivo bmw на 11 Юли 2018, 17:40, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 11 Юли 2018, 17:36

bmw maniqk ivo bmw написа:
alekangg написа:
bmw maniqk ivo bmw написа:
alekangg написа:Предполагам няма съмнение, че Трошан е по-различен от останалите или за някой това не е така?
Той, може да не е на 100% виновен този път, но няма друг с изключение на Верстапен, който да има толкова удари, ама поне пъпката завършва и в челото, а Трошан не.

Това дето завърши 4-ти предното състезание не е ли в челото?? Абе говори си какво се занимавам аз да споря с хейтър.

:bowdown: :bowdown:
Аз не знам защо изобщо се обаждаш..
https://www.formula1.com/en/results.htm ... ivers.html

Е тука виждам, Трошан на 15-то място, като съотборника му е 9 и има над 3 ПЪТИ ПОВЕЧЕ точки от него, ама какво ли разбираме ние и защо ли ги дават тия точки глупаците.. :dunno: :dummy:


Защо извърташ нещата? Първо говориш за това как Грожан не е завършвал в челото което аз доказах за грешно, а сега ми говориш, че съотборника му имал повече точки. :dunno: Първо трябва да завърши сезона и тогава може да сравним кой се е представил по-добре от двамата, защото може класирането да се промени.


Ще е добре да завърши сезона първо!
https://www.sportsmole.co.uk/formula-1/ ... 30239.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 11 Юли 2018, 17:45

И къде Гюнтер казва, че няма да завърши сезона ? Смешно е, че говори така понеже и отбора направи една позорна грешка, но сега Грожан му е виновен. :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 11 Юли 2018, 18:18

Историята помни такива случаи с такива като него, току виж не завърши сезона както е тръгнало.
За теб всичко е смешно и само това което ти говориш е вярно нали?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 11 Юли 2018, 18:51

alekangg написа:Историята помни такива случаи с такива като него, току виж не завърши сезона както е тръгнало.
За теб всичко е смешно и само това което ти говориш е вярно нали?

Къде казах, че само това което аз говоря е вярно? За Грожан съм 100% сигурен, че съм прав, защото грешката на механиците в първото състезание също повлия негативно на отбора и е тъпо само Грожан да им е виновен.
А ти каквото искаш си говори това си е твое право, но не разбирам защо ме нападаш? Ако нещо съм те засегнал се извинявам, но твойто мнение ми прозвуча хейтърско.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 21 Юли 2018, 15:33

Хамилтън продължава с глупостите!

Мислех си, че щом подпише договора ще започне да се държи нормално с екипа, но не.... :ranting:

Поредна квалификация изпълнена с негови грешки обаче тоя път не му се размина.

Сега заради хитруването на дребно, което се опита да направи може да се прости с двигател, скоростна кутия и кой знае какво още друго което е свързано с хидравликата. :banghead:

Строи ми се, че дори им каза "Can't hear you..." :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от bum_bum » 21 Юли 2018, 19:47

Фераритата обаче явно са много стабилни вече. Фетко пак почна с роботските обиколки, каквито правеше с Редбул преди.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 22 Юли 2018, 8:08

Аз се чудя как Ботас е толкова зле, днес пак ще потъне ми се струва. Кими и Ботас са като близнаци в представянето си.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от alekangg » 22 Юли 2018, 16:47

Фетко се насра жестоко. Оказа се, че Хам не е виновен за вчерашните дертове, а днес им скъса шортите просто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 22 Юли 2018, 16:53

Ужасна грешка на Фетел, помня преди години пак по същия начин подари победата на Хамилтън .. Мерцедес извадиха голям късмет с двойния подиум, Ферари също им помогнаха с калпавата си стратегия. Мерцедес подариха победата на Хамилтън :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 22 Юли 2018, 17:17

alekangg написа:Фетко се насра жестоко. Оказа се, че Хам не е виновен за вчерашните дертове, а днес им скъса шортите просто.

Или просто с ПР решение го покриха, което като цяло не е важно, по-важното е че игнорира нарежданията на инженерите си и продължи да кара.

Вчера мислех да пиша на bum_bum, че Фетел докато е в такава ”зона” е недостижим, но паралелно с това е склонен да върши глупости.
Сега ще изяде повече хейт отколкото заслужава ми се струва. В тоя момент си беше лотария, стадиона беше сух обиколка по-рано, Фетел така или иначе не натискаше много. Не отричам обаче че Хамилтън показа сериозни умения натискайки в тези условия.

Този път Ферари проспаха колата за сигурност :mhihi:
Райконен можеше да е зад Хамилтън след рестарта.
Ферарито обаче е по-бързата кола в момента. Тия карамболи ще свършат и ако Мерцедес не извадят някой заек от шапката през лятната пауза ги чака труден край на сезона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от don_gori » 23 Юли 2018, 7:18

TheDriver написа:Ферарито обаче е по-бързата кола в момента. Тия карамболи ще свършат и ако Мерцедес не извадят някой заек от шапката през лятната пауза ги чака труден край на сезона.

Това изобщо не е успокоение, защото вместо да ударят Мерцедес когато трябва те им подаряват адски много точки, които в края на сезона си мисля че ще са фатални за скудерията :no: Този сезон учудващо много технически проблеми мъчат Хамилтън, докато при Ферари още не са дошли, та представи си 2-3 състезания ако колата на Фетел започне да се чупе и недай си боже отпадне още веднъж, тази грешка какво би коствала ?
За мен Ферари я объркаха още с влизането на Кими в бокса, искаха хем да излезнат пред Хам, хем да примамят Ботас също да влезне поради пресичащата стратегия, но от Мерца не се хванаха на тоя блъф, демек пак хвърлиха Кими на кучетата с тоя бокс. После да покажат че и 2мата им пилоти се борят за титлата :kuku: оставиха Фетел достатъчно много обиколки зад Кими за да си съсипе гумите в надежда да покаже някакви извънземни умения и да изпревари Кими. То и по обаждането на Жок си пролича как отдалече тръгнаха .. абе гумите , в различни стратегии сте .. абе пусни си го че иначе няма как да те мине а трябва да е 1ви :kuku: Ако на Кими беше наредено още след като излезна зад него да го пропусне, мисля че нямаше да се стигне до това фиаско, защото в новите гуми на Фетел имаше супер скорост, която от Ферари убиха.
Та мисълта ми беше, че Мерцедес и конкретно Хамилтън от позиция за ограничаване на щетите стават победители, а Ферари за кой ли път вече този сезон от пол позишън и топ кола се дънят и си тръгват с една голяма 0.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Формула 1 - обща тема

Мнение от TheDriver » 23 Юли 2018, 9:29

Аз мисля, че издънките са по-равно към момента.

Мерцедес - Австралия, Китай, Австрия, Силвърстоун
Ферари - Баку, Франция, Германия

Да, Ферари малко дървено го отиграха със смяната на местата, но те си имат сантименти от Германия :mhihi:

По-скоро беше продиктувано от ПР-а цялото нещо, което според мен е ужасна грешка(намесването на ПР стратегии в състезанието).

Опитват се да градят някакво лице на "добрите" и за това не взеха твърдо решение, а започнаха с политическите коректности. Кими ме зарадва как ги тролеше :mhihi:


П.С. Можеха да са изобретателни и двата отбора и да видим - "Sebastian is faster than you...Do you confirm?" и "Multi 21 Valteri" :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook