Зарядно за акумулатор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2018, 11:40

Демек, който се е прееб*л, прееб*л, другите да купуват LIDL-ското и да си свиркат :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 21 Фев 2018, 11:42

добре... са да видим с бутоните на стека кво правим :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 21 Фев 2018, 11:44

Knoxville_ написа:На Стек това беше изтъкнато като предимство (обаче в началните постове на темата, не в последните страници), ако не се лъжа - че може да зарежда директно в колата, без да се разкачат клемите.

За Бош Ц3 се отнася същото :ok:


Че това кое зарядно не го може :shock:
Може би някое от преди 20 години...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Knoxville_ » 21 Фев 2018, 11:45

А, не знам. От такива неща не разбирам, затова пуснах тема.

Останах с впечатление, че е възможно LIDL-ското да направи някоя мизерия, ако се зарежда при вързани клеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Don_Diego » 21 Фев 2018, 11:48

Няма как да си се прее*Ал с нещо, което ще ти спести смяна на акумулатор :ok:
Просто според вида автомобил, акумулатор и честота на използване на зарядното си преценяваш какво да вземеш. Аз мойта кола я дозареждане веднъж пролет и веднъж есен (и винаги зарядното изключва доста бързо). За тия две ползвания на най-обикновен обслужваем акумулатор няма сила на земята дето да ме накара да дам пари за стек (не отричам качествата му и че за по-нови и сложни коли и батерии е може би по-добрият избор). Спора тръгна оттам, че ползвателите на цтек осмяха ползвателите на евтиното лидълско зарядно, а не изтъкват някакви особени доводи за превъзходство :dunno:
Акумулатора на осмицата се дозарежда при всяко влизане в официалния сервиз, а това е често :mhihi: (там не знам какво ползват)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от host » 21 Фев 2018, 11:53

Don_Diego написа:Няма как да си се прее*Ал с нещо, което ще ти спести смяна на акумулатор :ok:
Просто според вида автомобил, акумулатор и честота на използване на зарядното си преценяваш какво да вземеш. Аз мойта кола я дозареждане веднъж пролет и веднъж есен (и винаги зарядното изключва доста бързо). За тия две ползвания на най-обикновен обслужваем акумулатор няма сила на земята дето да ме накара да дам пари за стек (не отричам качествата му и че за по-нови и сложни коли и батерии е може би по-добрият избор). Спора тръгна оттам, че ползвателите на цтек осмяха ползвателите на евтиното лидълско зарядно, а не изтъкват някакви особени доводи за превъзходство :dunno:
Акумулатора на осмицата се дозарежда при всяко влизане в официалния сервиз, а това е често :mhihi: (там не знам какво ползват)


руско "истинско" зарядно :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от b00st » 21 Фев 2018, 14:15

dextuar написа:
KPETEH написа:Явно типа от зарядно се определя от това дали разкачате акумулатора от клемите на колата или не. Има ли някъде написано от СТЕК или ЛИДЛ, че не трябва да разкачаме клемите?!

От БМВ пише, че се зареждат поне сравнително новите скапани Е90-ки, през клемите отпред, за да е наясно с това IBS сензора. Винаги може да си изгорите и FRM3 модула де...

CTEK зарядните се ползват в BMW дилърствата и оторизираните сервизи за поддържане на батериите (също и в Mercedes-Benz) и ти гарантирам на 100%, че колата може да се зарежда напълно безопасно през клемите в моторното отделение с такова зарядно, понеже редовно го правя, дори когато ползвам NCS Expert, ISTA и т.н, зарядното компенсира дърпането на ток, но е направено така, че няма да вдигне над 14V, за да не замине някой модул. В упътването на лидълското, в което се кълнат някой хора, че е същото тука, обаче пише, че батерията се зарежда разкачена задължително, понеже за 10лв китаеца е нарпавил нещо, което известните брандове като BOSCH, AEG, BANNER и CTEK са се объркали да му търсят 50 евра.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2018, 14:21

b00st написа:
dextuar написа:
KPETEH написа:Явно типа от зарядно се определя от това дали разкачате акумулатора от клемите на колата или не. Има ли някъде написано от СТЕК или ЛИДЛ, че не трябва да разкачаме клемите?!

От БМВ пише, че се зареждат поне сравнително новите скапани Е90-ки, през клемите отпред, за да е наясно с това IBS сензора. Винаги може да си изгорите и FRM3 модула де...

CTEK зарядните се ползват в BMW дилърствата и оторизираните сервизи за поддържане на батериите (също и в Mercedes-Benz) и ти гарантирам на 100%, че колата може да се зарежда напълно безопасно през клемите в моторното отделение с такова зарядно, понеже редовно го правя, дори когато ползвам NCS Expert, ISTA и т.н, зарядното компенсира дърпането на ток, но е направено така, че няма да вдигне над 14V, за да не замине някой модул. В упътването на лидълското, в което се кълнат някой хора, че е същото тука, обаче пише, че батерията се зарежда разкачена задължително, понеже за 10лв китаеца е нарпавил нещо, което известните брандове като BOSCH, AEG, BANNER и CTEK са се объркали да му търсят 50 евра.

Не им убивай кефа, еднакви са, ние сме се прецакали и сме будали, че сме купили по-скъпото :ok:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Lenco » 21 Фев 2018, 15:06

dextuar написа:....Не им убивай кефа, еднакви са, ние сме се прецакали и сме будали, че сме купили по-скъпото :ok:

Не си се прецакал, особено ако колата или акумулатора ти не стават и зареждаш постоянно.
Аз ползвам китайско (не, че стека е другъде произведен) от Практикер за 50лв, трансформаторно до 10А с регулатор на напрежение. Ползвам го веднъж на 3-5 години, когато трябва да се предвижа до магазин за нов акумулатор.
Ако отварям жичкаджийски сервиз може да си купя стек, но се съмнявам, че ще държи напрежение/ток за експерименти.

ПП: Да не говорим за Дачия, че тая дето се опитват да убият пред очите ми мина 400 000км :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от nikola59 » 21 Фев 2018, 15:12

Knoxville_ написа:На Стек това беше изтъкнато като предимство (обаче в началните постове на темата, не в последните страници), ако не се лъжа - че може да зарежда директно в колата, без да се разкачат клемите.

За Бош Ц3 се отнася същото :ok:

:D И си има необходимите приспособления. Разлика със СТЕК и оригиналното BMW зарядно няма. Справка и как се използва тук: http://www.bmwblog.com/2016/01/28/bmws- ... y-charger/
БГ инструкция за екплоатация на CTEK: http://www.akumulatori.bg/media/docs/Ak ... 45kFDE.pdf
1.png
2.png
3.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Knoxville_ » 21 Фев 2018, 15:23

Те тия от БМВ са балъци и не разбират :lol: Как може да не предлагат LIDL-ското зарядно :ok:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Kroki » 21 Фев 2018, 16:01

И аз съм със СТЕК от 3 години, доволен съм. От акумулаторибг.нет го купих. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от plradev » 21 Фев 2018, 16:02

b00st написа: В упътването на лидълското, в което се кълнат някой хора, че е същото тука, обаче пише, че батерията се зарежда разкачена задължително.

Аз не се кълна в него щото струва 35лв и ми е през.... сещаш се. И в инструкцията за експлоатацият никъде не пише за ЗАДЪЛЖИТЕЛНО разединяване на акумулатора от инсталацията на автомобила. А пише, че демонтиран акумулатор трябва да се зарежда на проветриво място :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Jordana » 21 Фев 2018, 16:17

Лидълското и стек зарядното нямат нищо общо , некоректно е да се сравняват по показател цена и функционалност . Горното е лидълското долното стека .
lidl zarqdno.jpg

ctek 1.jpg

ctek2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от nikola59 » 21 Фев 2018, 17:10

:yes: @Jordana :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook