Зарядно за акумулатор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от BMW_dreamer » 18 Фев 2018, 12:53

dextuar написа:Никой не твърди, че са боклуци, става въпрос, че за разликата от 100лв може да вземеш наистина много по-добро, най-малкото и акумулатор от почти 0-лата може да заредиш, по-горе писахте как с лидълското не ставало. Отделно, колко от вас имат само по 1 кола в семейството? Така че няма да се набутате, ако вземете CTEK-а, както казах е й с 5 годишна гаранция. Колите стават с все повече електроника, IBS си сАка своето и всеки сам си избира с кво да си троши колата.

Да добавя само, че CTEK има специална RECOND функции за стари/повредени акумулатори, която май вашите нямат.


Стар/повреден акумулатор не може да го свести нищо, независимо какво твърдят търговците на зарядни, в най добрия случай ще запали веднага след като си го махнал от зарядното и 30 мин след като си изгасил колата пак няма да има никой. Акумулатор падне ли до 0 е за вторични, СТЕК-а е по добър това е ясно особено ако не си караш колата цяла зима, включваш и забравяш, за всички останали случаи това от плод зеленчука върши същата работа, а е 4 пъти по евтино.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от maxoyn » 18 Фев 2018, 13:09

dextuar написа:Никой не твърди, че са боклуци, става въпрос, че за разликата от 100лв може да вземеш наистина много по-добро, най-малкото и акумулатор от почти 0-лата може да заредиш, по-горе писахте как с лидълското не ставало. Отделно, колко от вас имат само по 1 кола в семейството? Така че няма да се набутате, ако вземете CTEK-а, както казах е й с 5 годишна гаранция. Колите стават с все повече електроника, IBS си сАка своето и всеки сам си избира с кво да си троши колата.

Да добавя само, че CTEK има специална RECOND функции за стари/повредени акумулатори, която май вашите нямат.


На мен точно за съживяване ми трябваше и четох недоволни хора от стека по чуждите форуми, а беше намален в амазон. Навсякъде по наще хвалеха чудото на лидл и така... То все пак накрая успя след подаден ток от друго зарядно да го съживи, просто му трябваше повече натискане на бутона да спре да излиза от режима.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от koziak » 18 Фев 2018, 14:15

Говорите за педантично поддържане на скъпиценни 90ки, и избирате само най-доброто за тях, в същото време търсите вариант за възстановяване на скапан акумулатор и вдигането на такъв от 0та.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Владо » 18 Фев 2018, 16:03

НАЛОЖИ ми се да си взема такъв стек, даже полар... просто щото сега съм тук, на полара :mrgreen:

За 5 часа вдигна двата акумулатора на навара до позиция 7 от половин оборот завъртане и блокаж на -20 и нещо... което ми говори че и 2-та са по-скоро на умиране, отколкото друго :mhihi:

Имам шанс да си взема парите и да им го връча, ама ми харесва, и смятам да го задържа... независимо от цената, е удобна джаджа :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 18 Фев 2018, 16:31

koziak написа:Говорите за педантично поддържане на скъпиценни 90ки, и избирате само най-доброто за тях, в същото време търсите вариант за възстановяване на скапан акумулатор и вдигането на такъв от 0та.


Чукча писател, не читател...

dextuar написа:Според мен си имал проблем със зарядното, моето го давам на роднини/познати, без да преувеличавам, заредило е вече едно има няма 20-30 коли, винаги през клемите при двигателя + няколко батерии за UPS :mhihi:


Лично на моя акумулатор не ми се е налагало да го зареждам от нулата, но на достатъчен брой други хора се е и със CTEK нещата се случват за разлика от твоето. А ти утре като ти се случи да си забравиш фарове/плафони или нещо друго и акумулатора умре, нали си баровец, ще скочиш на някой нов, а стария на коша, няма да пробваш да го заредиш, щото баровците си купуват от евтинджос захранванията от ЛИДЛ на промоция...

:OT: Не знам какво толкова те бърка и не го харесваш CTEK, без значение дали се ползва на E90 или G30, с токовете по тея коли шега не бива, все пак разликата между двете е към 100-ина лева, а това е дългосрочна инвестиция, така че ми е чудно защо се опитваш да ме убедиш, че едва ли не, ако кочинката ти не е последен модел, трябва да избиваш от едно тъпо захранване. В автокъщата, където паркирам колата, зареждат още с тия руските захранвания, няколко модула им думнаха, докато им дойде акъла и купиха едно ЛИДЛ-ско, което като не е карана колата дълго, въобще не може да почне да зарежда и им давам моето да ги "съживят", та белким ЛИДЛ-ското тръгне. Така че много добре знам за какво става въпрос и щом цената им е спаднала, определено си заслужават!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Зарядно за акумулатор

Мнение от koziak » 18 Фев 2018, 16:50

Както съм написал за чукча читател и сичка видове чукчи още в първият си пост, като за 30 лв толкова. Има и 3 години гаранция. Стек може и да е по добре. Но за 30 ле няма как да е стек, не възстановява стари акумулатори нито пържи яйца



Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.09.2017

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Hst » 18 Фев 2018, 16:57

Зарядното от Лидл спира при прекъсване на тока, Стек-а тръгва сам при възстановяване на захранването. Лидл-ското остава на стенд бай и трябва да го пуснеш от бутона.
Ако си си оставил колата в гаража за по-дълъг период на зарядно за поддържане в готовност и нямаш възможност да я наглеждаш, с Лидл-ското може да останеш неприятно изненадан.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Фидел Кастро » 18 Фев 2018, 21:06

Съжалявам ако някои колеги са възприели поста ми, като подигравка и съвсем не така! :D
Подчертал съм, че зарядното ще се използва често и това силно наклони везните, както и възможността за AGM акумулатори. Тоест аз и приятелите правим инвестиция. В случая аз давам парите, но пък те също ми вършат приятелски услуги безплатно дори в събота и неделя. :ok:
Наистина ако ще се ползва 1-2 пъти годишно подобна инвестиция е безмислена, но ако имате група желаещи около себе си може да помислите. Не забравяйте, че подобни изделия се изработват при съвсем различни методи за контрол над качеството и елементната база е с максимално висока градация. Нещо, като оригиналните части за автомобилите.
Нали не случайно много колеги подчертават тук, че дават повече пари за оригинални части и са сигурни, че не грешат! :yes:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от nikola59 » 19 Фев 2018, 3:07

Фидел Кастро написа:Съжалявам ако някои колеги са възприели поста ми, като подигравка и съвсем не така! :D
Подчертал съм, че зарядното ще се използва често и това силно наклони везните, както и възможността за AGM акумулатори. Тоест аз и приятелите правим инвестиция. В случая аз давам парите, но пък те също ми вършат приятелски услуги безплатно дори в събота и неделя. :ok:
Наистина ако ще се ползва 1-2 пъти годишно подобна инвестиция е безмислена, но ако имате група желаещи около себе си може да помислите. Не забравяйте, че подобни изделия се изработват при съвсем различни методи за контрол над качеството и елементната база е с максимално висока градация. Нещо, като оригиналните части за автомобилите.
Нали не случайно много колеги подчертават тук, че дават повече пари за оригинални части и са сигурни, че не грешат! :yes:

:yes: Съ сигурност не си сгрешил. Със СТЕК съм вече 4-5 години. Някъде отвън го купувах, че тук както и сега цените са им надути. Особено за AGM на мен ми върши чудесна работа. Преди функцията беше "програма за студено време" после смениха надписа на AGM (едно и също е). При тази функция зарядното напрежение е до 14.7V, незнам лидълското дали има такава функция. Да не говорим за предимствата когато се налага дълъг престои на колата. Въобще направил си "правилната" покупка. Приятно ползване!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Knoxville_ » 19 Фев 2018, 11:47

Като автор на темата изпитвам огромно желание да ви споделя какво си купих. Знам, че тръпнете в очакване да разберете избора ми :ok:

Оттук нататък акумулаторите на двете смешни Хонди (живот и здраве едната Хонда ще бъде заменена от БМВ в обозримо бъдеще) и умрялата Алфа ще се поддържат от Bosch C3, благодарение на потребителите, които в темата дадоха препоръка за него. :ok:

Алфата не беше палена над един месец, акумулаторът тотално забравил предназначението си. За около 15-16 часа зарядното си свърши работата (първите 3-4 часа работеше за "събуждане", след това премина в нормален режим на зареждане). Въпросният отдавна не е в гаранция, дори не знам на колко години е, ще видим колко ще издръжи сега. Пуснах си и моя акумулатор за контролно дозареждане, след 1-2 часа зарядното изключи и после си е стояло на stand by :ok:

Благодаря на всички участници в темата за съветите и се извинявам, че прекъснах забавния ви спор. Моля, продължавайте :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от (bubsa) » 19 Фев 2018, 12:16

Добър избор :yes: Аз съм много доволен от моето!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от andy » 19 Фев 2018, 12:36

Hst написа:Зарядното от Лидл спира при прекъсване на тока, Стек-а тръгва сам при възстановяване на захранването. Лидл-ското остава на стенд бай и трябва да го пуснеш от бутона.
Ако си си оставил колата в гаража за по-дълъг период на зарядно за поддържане в готовност и нямаш възможност да я наглеждаш, с Лидл-ското може да останеш неприятно изненадан.


Това е достатъчна причина за да се дадат едни 100-на лева повече за Стек-вото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Фидел Кастро » 19 Фев 2018, 21:29

nikola59 написа: Някъде отвън го купувах, че тук както и сега цените са им надути.

Да, знам, че са понадути, но от чакане на групичката нямахме време за избор. Аз също се чудех за БОШ-а защото и там имам даже по-добри условия от СТЕК. СТЕК-а го взех от Имахижу с отстъпката, която ми даде преди поне 5-6 години вече бивш техен служител.
Преди покупката успях да видя, че в akumulatori.bg моят модел е на промоция и е 163.20 лв
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.10.2013
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: Х5,Е класа

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от krasimo » 20 Фев 2018, 10:22

Някой знае ли къде ги ремонтират тия зарядни СТЕК? Не ми дава да натискам моде бутона
.Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Фидел Кастро » 20 Фев 2018, 11:53

Без да им правя реклама!

http://www.vegaautomotive.com/bg/%D0%BE ... 1%D0%B8#o0

Те са единият вносител и от тях взех зарядното.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook