Зарядно за акумулатор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 01 Фев 2018, 15:43

Аз имам лидълско, но имам и друго, от метро. Лидълското не се включва ако акумулатора е под 9 волта. Тогава му подавам хамалското от метро и после го дозареждам с лидъла. Лидълското е 4А а другото ми е 6А, от което зависи бързината на зареждане. Не казвам, че трябва да имате от двете, просто ми потрябва, купих си от метро и след седмица излязоха в лидл и си взех и от там... СТЕК-а е доста над 100 лева....
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от bum_bum » 01 Фев 2018, 16:01

dextuar написа:
bum_bum написа:Мен точно такова ми уби два акумулатора.

Как?


Едно на мотора и едно на колата, която не карам. Мотора си палеше без проблем, но рекох да го дозаредя за сезона и замина. Колата я палих и карах веднъж, след което реших и него да го дозаредя и пак го прецака. :dunno:

Може самото зарядно да не е нещо в ред.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 01 Фев 2018, 16:17

bum_bum написа:
dextuar написа:
bum_bum написа:Мен точно такова ми уби два акумулатора.

Как?


Едно на мотора и едно на колата, която не карам. Мотора си палеше без проблем, но рекох да го дозаредя за сезона и замина. Колата я палих и карах веднъж, след което реших и него да го дозаредя и пак го прецака. :dunno:

Може самото зарядно да не е нещо в ред.

Според мен си имал проблем със зарядното, моето го давам на роднини/познати, без да преувеличавам, заредило е вече едно има няма 20-30 коли, винаги през клемите при двигателя + няколко батерии за UPS :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от maxoyn » 01 Фев 2018, 18:14

KPETEH написа:Аз имам лидълско, но имам и друго, от метро. Лидълското не се включва ако акумулатора е под 9 волта. Тогава му подавам хамалското от метро и после го дозареждам с лидъла.


Точно същата схема пробвам и аз с един Бош С5 54Ah, който успя за 8 месеца да умре тотално и лидълското не иска да почне зареждането. :|

Малко пояснения - колата се караше през няколко месеца, но се зареждаше. Накрая колата се кара месец редовно, спрях за точно 40 дена, забравих да махна акумулатора и умря на "възраст" 8 месеца.
Стария акумулатор беше много стар, незнайна марка и през подобен период на оставяне не е имал проблем. :ranting:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от ka4i » 01 Фев 2018, 18:35

Аз съм с Лидълско и си е супер за парите, към 35 лева беше!!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Cyberloner » 01 Фев 2018, 23:10

За моментите, в които ми се е налагало да зареждам мъртви акумулатори (0 на мултицета) ползвм класически метод - траф+грец+крушка :mhihi:
Но от опит казвам, че такъв акумулатор при първа възможност се сменя

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Knoxville_ » 02 Фев 2018, 8:26

laviatan написа:Дай снимка или номер



Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от hell's angel » 02 Фев 2018, 8:33

Един малко страничен въпрос, да ме прощава колегата.
Каква е вероятноста, АГМ - ски акумулатор зареждан на нормално зарядно (на кола която сега се кара по-рядко) да се прецака ? Да си търся ли друго зарядно или да си карам на принципа, че колата ще си го дозареди като се поразходи ? :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Cyberloner » 02 Фев 2018, 9:14

няма да имаш проблеми, но акумулатора няма да е 100% зареден. Ще е на около 85-90% максимум.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от plradev » 02 Фев 2018, 9:36

maxoyn написа:
KPETEH написа:Аз имам лидълско, но имам и друго, от метро. Лидълското не се включва ако акумулатора е под 9 волта. Тогава му подавам хамалското от метро и после го дозареждам с лидъла.


Точно същата схема пробвам и аз с един Бош С5 54Ah, който успя за 8 месеца да умре тотално и лидълското не иска да почне зареждането. :|

Малко пояснения - колата се караше през няколко месеца, но се зареждаше. Накрая колата се кара месец редовно, спрях за точно 40 дена, забравих да махна акумулатора и умря на "възраст" 8 месеца.
Стария акумулатор беше много стар, незнайна марка и през подобен период на оставяне не е имал проблем. :ranting:

Аз също имам лидълско и по спомени мисля ,че границата е 7,5 V под която не иска да зарежда 12V акумулатор . Затова ,когато стария ми акумулатор беше сринат от некаране на колата, го пуснах да го зарежда в мотоциклетен режим (където пък зарежда до 7,5V) ,достигна 7,5 и тогава го прехвърлих на "автомобилен" режим . Дозареди акумулатора без проблем и живя още няколко месеца преди да умре от естествена смърт ...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 02 Фев 2018, 14:58

Начини има колкото искаш, желанието е което ни липсва в повечето случаи.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от nikola59 » 02 Фев 2018, 15:04

hell's angel написа:Един малко страничен въпрос, да ме прощава колегата.
Каква е вероятноста, АГМ - ски акумулатор зареждан на нормално зарядно (на кола която сега се кара по-рядко) да се прецака ? Да си търся ли друго зарядно или да си карам на принципа, че колата ще си го дозареди като се поразходи ? :mhihi:

Правилно е написал колегата @Cyberloner, ( при зарядните с AGM функция напрежението е до 14.7V ) a ще допълня също, че е препоръчително веднъж в годината независимо от карането акумулатора да се включва към зарядно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 02 Фев 2018, 15:08

nikola59 написа:
hell's angel написа:Един малко страничен въпрос, да ме прощава колегата.
Каква е вероятноста, АГМ - ски акумулатор зареждан на нормално зарядно (на кола която сега се кара по-рядко) да се прецака ? Да си търся ли друго зарядно или да си карам на принципа, че колата ще си го дозареди като се поразходи ? :mhihi:

Правилно е написал колегата @Cyberloner, ( при зарядните с AGM функция напрежението е до 14.7V ) a ще допълня също, че е препоръчително веднъж в годината независимо от карането акумулатора да се включва към зарядно.

Аз карам предимно градско и то не повече от 10-15 км в посока сутрин и после вечер, като колата спи навън. Особено зимата я слагам веднъж в месеца да го дозареди.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от pimpo » 02 Фев 2018, 15:44

Cyberloner написа:За моментите, в които ми се е налагало да зареждам мъртви акумулатори (0 на мултицета) ползвм класически метод - траф+грец+крушка :mhihi:
Но от опит казвам, че такъв акумулатор при първа възможност се сменя

Един монбат съм го сривал до 0 волта 3 пъти и въпреки това изкара 7 годни!
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 02 Фев 2018, 16:16

pimpo написа:
Cyberloner написа:За моментите, в които ми се е налагало да зареждам мъртви акумулатори (0 на мултицета) ползвм класически метод - траф+грец+крушка :mhihi:
Но от опит казвам, че такъв акумулатор при първа възможност се сменя

Един монбат съм го сривал до 0 волта 3 пъти и въпреки това изкара 7 годни!

Вероятно е седял съвсем малко напълно разреден и въщо така е бил новичък, иначе ако се заседи по дълго на 0 е фира.
Иначе и аз имам едно от лидълското, купих го на майтап, но работи перфектно, има си функция за АГМ, можеш да си оставиш колата с месеци закачена на него иняма проблем.
По едно време си бях зарязал е36цата закачена на него повече от половин година, спирачките и бяха блокирали и едвам я раздвижих, но акумолатора беше в топ състояние :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: tango, Коцето

Последни теми
Facebook