Зарядно за акумулатор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от b00st » 20 Фев 2018, 14:05

Ползвам само CTEK MXS 5.0 от 2г. насам. Изключително качествено зарядно :yes:
И според ауто билд - http://www.autobild.de/bilder/ladegerae ... tml#bild10
p.s. да се сравниш това с лидълското от 5 лева е несериозно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от bum_bum » 20 Фев 2018, 14:12

krasimo написа:Някой знае ли къде ги ремонтират тия зарядни СТЕК? Не ми дава да натискам моде бутона


И моят бутон е прецакан. Мислех дали да не го отворя и да го сменя с някакъв друг.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 20 Фев 2018, 15:48

b00st написа:Ползвам само CTEK MXS 5.0 от 2г. насам. Изключително качествено зарядно :yes:
И според ауто билд - http://www.autobild.de/bilder/ladegerae ... tml#bild10
p.s. да се сравниш това с лидълското от 5 лева е несериозно.

И какво точно му е по доброто на тоя стек?
Освен петорната цена :mhihi:
Съжалявам но това не е айфона на зарядните и само защото е стек да му се плащат едни пари :mrgreen:
Мерил съм показателите на лидълското от 35лв. тока е колкото е написан, напрежението също е колкото е написано, има режим за обикновен акумулатор има и за АГМ, има и за 6v батерии на мотоциклети, както и режим да си закачиш колата та да го включиш в контакта и да си седи така с месеци и всичко работи по описания начин тествано лично от мен.
Какво повече ще ми даде един стек?
Отговора е много лесен "нищо" ;)
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от b00st » 20 Фев 2018, 16:11

vld написа:
b00st написа:Ползвам само CTEK MXS 5.0 от 2г. насам. Изключително качествено зарядно :yes:
И според ауто билд - http://www.autobild.de/bilder/ladegerae ... tml#bild10
p.s. да се сравниш това с лидълското от 5 лева е несериозно.

И какво точно му е по доброто на тоя стек?
Освен петорната цена :mhihi:
Съжалявам но това не е айфона на зарядните и само защото е стек да му се плащат едни пари :mrgreen:
Мерил съм показателите на лидълското от 35лв. тока е колкото е написан, напрежението също е колкото е написано, има режим за обикновен акумулатор има и за АГМ, има и за 6v батерии на мотоциклети, както и режим да си закачиш колата та да го включиш в контакта и да си седи така с месеци и всичко работи по описания начин тествано лично от мен.
Какво повече ще ми даде един стек?
Отговора е много лесен "нищо" ;)


Нищо, надали :) Аз лично заложих на СТЕК-а основно защото има 5г. гаранция. Ти и на акумулатор МОНБАТ като замериш тока и напрежението са като написаните, ама надали ще изкара колкото оригинален BANNER или EXIDE, дет са ти го турили в багажника на БМВ-то едно време и струва пак петорно ;) :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от host » 20 Фев 2018, 16:21

Колеги за какво пак трябва "мерене" да има в тема която въобще не й е това насочеността?

Добре, CTEK възтановява последния режим на заряд след спиране на тока от мрежата. Това е важна функция която LIDL зарядното няма. Колеги с дълъг престой в гараж, ще си направят извода. Това е полезно инфо.

Защо трябва сега да се заяждаме и ядосваме за глупости? И аз имам LIDL-ско бях яко на зор, прочетох, че работи коректно, свърших си работа. После още 4 коли им зареждах и няма проблеми.

За парите си (!) става, че има по-добри има и човек е добре да прочете какво може и не може преди да си купи всеки продукт.

За акумулаторите и тва колко карат ... най-много кара оригиналния ... защо ... защото излиза с кола с изцяло изправна захранваща и разходваща система.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 20 Фев 2018, 16:34

b00st написа:
vld написа:
b00st написа:Ползвам само CTEK MXS 5.0 от 2г. насам. Изключително качествено зарядно :yes:
И според ауто билд - http://www.autobild.de/bilder/ladegerae ... tml#bild10
p.s. да се сравниш това с лидълското от 5 лева е несериозно.

И какво точно му е по доброто на тоя стек?
Освен петорната цена :mhihi:
Съжалявам но това не е айфона на зарядните и само защото е стек да му се плащат едни пари :mrgreen:
Мерил съм показателите на лидълското от 35лв. тока е колкото е написан, напрежението също е колкото е написано, има режим за обикновен акумулатор има и за АГМ, има и за 6v батерии на мотоциклети, както и режим да си закачиш колата та да го включиш в контакта и да си седи така с месеци и всичко работи по описания начин тествано лично от мен.
Какво повече ще ми даде един стек?
Отговора е много лесен "нищо" ;)


Нищо, надали :) Аз лично заложих на СТЕК-а основно защото има 5г. гаранция. Ти и на акумулатор МОНБАТ като замериш тока и напрежението са като написаните, ама надали ще изкара колкото оригинален BANNER или EXIDE, дет са ти го турили в багажника на БМВ-то едно време и струва пак петорно ;) :bchug:


Хубаво де това е нещо супер неангажиращо има 3 години гаранция и е на една пета от цената на стека, нали се сещаш че 5 по 3 е доста повече от едно по 5, а и реално на това зарядно няма какво да му стане нито от работа нито от време, м ожеш да го скапеш само ако го удавиш, но даже и тогава не е сигурно защото има ип65 или 66 ли беше...
Общо взето е доста надеждно нищо че е ефтино.
За акумулаторите пак не бих се съгласил на 100% с твърдението ти, защото ОЕМ акумулаторите се произвеждат по различен начин от тези които се предлатаг на пазара за автърмаркет консумативи.
Дефакто един Ексайд от БМВ издържа 10 години, но един Ексайд от магазина изкарва максимум 5-6 и то при идеални условия.
Монбат също изкарва 5-6 години без проблем.
99% от случаите когато един акумулатор се скапва обикновенно проблема е в колата на която се кара, я има утечка, я не се кара редовно и тн.
Аз от личен опит примерно мога да кажа, че за мен Монбат е по надежден от БОШ, защото от няколко закупени акумулатора Монбат нито един не се е повредил при мен, а колата за която е бил купен е палила с него много повече от 4-5 години, докато с БОШ два пъти ми се е случвало да се скапе месец след изтичане на гаранцията....
Няма подходящ монбат иначе бих си купил що пък не гаранция има ако се скапе ще го сменят.
Не че нещо ама завода в монтана бичи яко за ЕУ една малка част от производството му е предназначена за вътрешния пазар, ако бяха толкова зле колкото ги изкарват едва ли щяха да има толкова много работа.
Не е коректно всичко българско да се отрича с лека ръка..., доста части за автомобили се правят у нас, доста софтуер се пише за най-различни модули на най-премиум марките автомобили.
С други думи останалите страни като австрийци , американци и германци, "не са с по два чифта мъде" :mhihi:

П.С. оригиналните акумулатори изкарват повече защото плочите с които се произвеждат и разтоянието м/у тях е по голямо ;)
Или просто за тях не се пести матрял, не се правят от счетоводители и тн. и тн.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от preki » 20 Фев 2018, 16:42

А аз да попитам, понеже не влизам много-много в Лидл. Това зарядно там продава ли се постоянно или трябва да чакаш да го пуснат в брошура или на промоция?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 20 Фев 2018, 16:55

preki написа:А аз да попитам, понеже не влизам много-много в Лидл. Това зарядно там продава ли се постоянно или трябва да чакаш да го пуснат в брошура или на промоция?
Няма го постоянно и обикновено като го пуснат изчезва за първия ден в по оборотните магазини.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от nikola59 » 21 Фев 2018, 2:37

За статистиката за оригиналните : На старата E46-ца фейс от 2002г. смених оригинален Bosch през 2013 - на 11години. На тази в момента оригиналният беше Exide AGM - сменен септември м.г - точно на 7г. и 2 месеца. Изводите си ги правете сами. Явно с течение на годините качеството повсеместно намалява.... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Фидел Кастро » 21 Фев 2018, 6:48

preki написа:А аз да попитам, понеже не влизам много-много в Лидл. Това зарядно там продава ли се постоянно или трябва да чакаш да го пуснат в брошура или на промоция?

Опитай през работно време на клиентския телефон 080014141. Понеделник до петък: 8:30 - 18:00 ч., Събота: 10:00 – 16:00 ч.
На 2 пъти са ми казвали дали и къде има това, което търся. Ако го няма никъде очаквай промоция. По принцип често го пускат. :lol:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Jordana » 21 Фев 2018, 8:12

Много митове и легенди циркулират в тая тема .
Първо , китайския аналог на оригиналния продукт макар и да изглежда същия на външен вид не е същия . Дори изпълнен с подобна елементна база и схемно решение , не е същото защото тия зарядни са с контролер който управлява заряда и кода който се ползва в оригиналния не е същия като в оригиналния това можете да бъдете сигурни . Китайците са царе на тия имитации , но не значи 100% идентичност .
Второ , имам два бош силвър вече 5 години са на колите като и двата многократно са се разреждали до нула по различни причини . И двата си работят перфектно до момента . Същото обаче рядко ми се е получавало с боклукчави марки акумулатори , та затова си мисля че качеството на изработка при сериозните производители е различно от никнещите като гъби всяка година разни брандове със странни имена .
Иначе тоя стек го разгледах , изглежда читаво зарядно .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от hell's angel » 21 Фев 2018, 8:57

Не знам, аз стек 5-ца не намирам по-евтин от 170-200лв. За свойте 35лв. Лидълското е по-добър вариант. Даже и с гаранция няма да му търся - директно заминава в кофата и купувам друго. На всяка кола, мога да сложа по 1 и ще ми останат 2-3 за резерва :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 21 Фев 2018, 8:59

Ама сигурно не са ти е90-ки колите, ти се невиди и мизерника :mhihi:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2018, 9:00

hell's angel написа:Не знам, аз стек 5-ца не намирам по-евтин от 170-200лв. За свойте 35лв. Лидълското е по-добър вариант. Даже и с гаранция няма да му търся - директно заминава в кофата и купувам друго. На всяка кола, мога да сложа по 1 и ще ми останат 2-3 за резерва :mrgreen: :mhihi:

Ако прецака някой от модулите, на тях ще им търсиш ли гаранцията :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от don_gori » 21 Фев 2018, 9:05

Тцтц добре че са тея скъпите зарядни, че от тея евтините модули не останаха здрави по колите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook