Зарядно за акумулатор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от hell's angel » 02 Фев 2018, 17:23

Cyberloner написа:няма да имаш проблеми, но акумулатора няма да е 100% зареден. Ще е на около 85-90% максимум.


Седи си закачен на лидълско зарядно, нямащо функция за АГМ. Ясно че няма да е зареден на 100%, пък и не съм го мерил до колко го добутва. Ще разчитам, че ще си го дозарежда колата, щом не е проблем.
vld написа:Иначе и аз имам едно от лидълското, купих го на майтап, но работи перфектно, има си функция за АГМ, можеш да си оставиш колата с месеци закачена на него иняма проблем.
По едно време си бях зарязал е36цата закачена на него повече от половин година, спирачките и бяха блокирали и едвам я раздвижих, но акумолатора беше в топ състояние :mhihi:

Това с дисплея ли е с АГМ функция ?
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от acidburn-525tds » 02 Фев 2018, 19:37

Аз преди 4,5 години си реставрирах едно руско зарядно, малко е шумно, но зарежда мъртъвци без проблем. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от plradev » 02 Фев 2018, 19:56

hell's angel написа:
Cyberloner написа:няма да имаш проблеми, но акумулатора няма да е 100% зареден. Ще е на около 85-90% максимум.


Седи си закачен на лидълско зарядно, нямащо функция за АГМ. Ясно че няма да е зареден на 100%, пък и не съм го мерил до колко го добутва. Ще разчитам, че ще си го дозарежда колата, щом не е проблем.
vld написа:Иначе и аз имам едно от лидълското, купих го на майтап, но работи перфектно, има си функция за АГМ, можеш да си оставиш колата с месеци закачена на него иняма проблем.
По едно време си бях зарязал е36цата закачена на него повече от половин година, спирачките и бяха блокирали и едвам я раздвижих, но акумолатора беше в топ състояние :mhihi:

Това с дисплея ли е с АГМ функция ?

Мойто е без дисплей, а със светодиодите и режима за АГМ акумулатори е четвъртия (този със символа "снежинка") за зареждане в студени условия 14,7в 3,8А
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 02 Фев 2018, 20:00

hell's angel написа:
Cyberloner написа:няма да имаш проблеми, но акумулатора няма да е 100% зареден. Ще е на около 85-90% максимум.


Седи си закачен на лидълско зарядно, нямащо функция за АГМ. Ясно че няма да е зареден на 100%, пък и не съм го мерил до колко го добутва. Ще разчитам, че ще си го дозарежда колата, щом не е проблем.
vld написа:Иначе и аз имам едно от лидълското, купих го на майтап, но работи перфектно, има си функция за АГМ, можеш да си оставиш колата с месеци закачена на него иняма проблем.
По едно време си бях зарязал е36цата закачена на него повече от половин година, спирачките и бяха блокирали и едвам я раздвижих, но акумолатора беше в топ състояние :mhihi:

Това с дисплея ли е с АГМ функция ?

Без дисплей, от най първите, режима за АГМ е със снежинката както е писал колегата, ама и на другия режим си го зарежда, аз скоро четох книжката и рабрах, че има специално за АГМ :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от sean-john » 02 Фев 2018, 20:08

И моето е Лидълско ,но от тези с дисплея,доволен съм като цяло единственото което ме дразни супер много е точно невъзможността да зареди паднал 12В акумулатор.Под ~9 волта ли е пиши го бегал с това зарядно... (по спомен).В мазата имам един акумулатор където прекара 1 цяла зима отвън на снега и това му е втора,но държи 5 волта иска ми се да го пробвам да го заредя,но лидълкото не му пуска ток и това е...

С адаптер от някакъв уред 12в и 1-2 ампера няма ли да му качи тока до към 10-11 волта? Или не стават така нещата :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 02 Фев 2018, 21:19

Намери му място в купето и като запалиш го вържи с два кабела да цоца в движение....
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от hell's angel » 02 Фев 2018, 21:32

vld написа:Без дисплей, от най първите, режима за АГМ е със снежинката както е писал колегата, ама и на другия режим си го зарежда, аз скоро четох книжката и рабрах, че има специално за АГМ :mhihi:

Леле майко :mhihi: :oops: Аз го имам същото и не съм разбрал - нещо пишеше зимен режим, бързо зареждане ала-бала :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от STEVAL » 02 Фев 2018, 21:50

Преди няколко дни трябваше да зареждам доста паднал акумулатор с Лидълското зарядно. Първоначално зарядното не искаше да започва да зарежда. Стоя 24 часа и нищо - не включи. Имах под ръка втори зареден акумулатор. Вързах двата акумулатора с кабели и включих слабия към зарядното. Зарядното започна веднага да зарежда. Та такава е схемата при мен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от sean-john » 03 Фев 2018, 12:02

KPETEH написа:Намери му място в купето и като запалиш го вържи с два кабела да цоца в движение....


Ще го пробвам това,имам едни останали кабели с щипки от станция за подаване на ток тамън ще влязат в употреба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Cyberloner » 04 Фев 2018, 17:35

sean-john написа:С адаптер от някакъв уред 12в и 1-2 ампера няма ли да му качи тока до към 10-11 волта? Или не стават така нещата :mhihi:


Тая работа се прави по друг начин :) взимаш един читав акумулатор и го закачаш в паралел на този( все едно даваш ток) след това закачаш и зарядното на проблемния акумулатор. След около минута откачаш читавия акумулатор и оставяш зарядното да си зареди падналия ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от sean-john » 04 Фев 2018, 18:24

Закачих падналия акумулатор към работеща кола за 20-тина минути от ~5 волта стана 9,но зарядното на Лидл не поиска да го зареди пак :censored: ,утре ще го закача за още 20-тина мин. и дано стане... не че ми трябва,но ако може да се спаси се файда :mhihi: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KUMHO » 07 Фев 2018, 12:55

sean-john написа:С адаптер от някакъв уред 12в и 1-2 ампера няма ли да му качи тока до към 10-11 волта? Или не стават така нещата :mhihi:


Стават стават :mhihi: Аз ползвах зарядно за лаптоп ( има копче за 15В и 19В ) . Меря на 15 волта ампеража и гледам 5А :shock: , умрял акумулатор за една вечер го напълни и си запалих сутринта като пич :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от pimpo » 07 Фев 2018, 15:13

Номера с компютърно захранване става, НО проблема е, че може да презаредиш акумулатора, защото той няма автоматика, която да изключи при достаигане на някакво напрежение. Иначе хубавото е, че тока е константен (колкото максимално дава адаптера) и лесно се смята колко ток си "вкарал" в акумулатора. И в сравнение с "умните" зарядни, зарежда по-бързо.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Cyberloner » 07 Фев 2018, 19:14

pimpo написа:Номера с компютърно захранване става, НО проблема е, че може да презаредиш акумулатора, защото той няма автоматика, която да изключи при достаигане на някакво напрежение. Иначе хубавото е, че тока е константен (колкото максимално дава адаптера) и лесно се смята колко ток си "вкарал" в акумулатора. И в сравнение с "умните" зарядни, зарежда по-бързо.

да, само дето при зареждане с постоянен ток и сметки с калкулатор не се зарежда на 100%, защото след достигнае на едно ниво акумулатор започва т.нар "absorbtion charge" при което трябва малък ток, за да може да се дсотигне 100%, ако токът е по-голям отколкото акумулатора може да поеме започва да бълбука ;)

отделно при зареждането имаш % загуба(обикновено 20-30) и сметките съвсем отиват на кино :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 9.07.2004
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E39 528I
Мечтае да кара: ///Мъ 5

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KUMHO » 08 Фев 2018, 8:48

Cyberloner написа:
pimpo написа:Номера с компютърно захранване става, НО проблема е, че може да презаредиш акумулатора, защото той няма автоматика, която да изключи при достаигане на някакво напрежение. Иначе хубавото е, че тока е константен (колкото максимално дава адаптера) и лесно се смята колко ток си "вкарал" в акумулатора. И в сравнение с "умните" зарядни, зарежда по-бързо.

да, само дето при зареждане с постоянен ток и сметки с калкулатор не се зарежда на 100%, защото след достигнае на едно ниво акумулатор започва т.нар "absorbtion charge" при което трябва малък ток, за да може да се дсотигне 100%, ако токът е по-голям отколкото акумулатора може да поеме започва да бълбука ;)

отделно при зареждането имаш % загуба(обикновено 20-30) и сметките съвсем отиват на кино :)


Идеята е , че може да се ползва за извънредни ситуации , а не като основно зарядно за акумулатра . А и докато вдигне акумулатора до към 12-13в започва доста грее . След като си двигне волтажа си изтива и държи , но едвали е много добре за зарядното.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook