Зарядно за акумулатор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 21 Фев 2018, 17:34

Лекичко се превъзнасяте, пишело да се разкача, пише ама всъщност не пише. :mhihi:
Моето го имам от много време сигурно повече от три години, зареждал съм си алумулаторите има няма 10 пъти през това време, давал съм го на приятели, оставял съм си втората кола по половин година закачена на него в контакта, абсолутно винаги зареждането е ставало без да се откача акумулатора от колата.
Какво повече мога да искам от нещо което съм купил ей така на майтап?
Дори скоро рабрах, че има режим специално за АГМ :mhihi:
Което съвсем съвсем го прави идеално за непрофесионална употреба :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от BMWAudioLab » 21 Фев 2018, 17:40

Jordana написа:Лидълското и стек зарядното нямат нищо общо , некоректно е да се сравняват по показател цена и функционалност . Горното е лидълското долното стека.

Тези снимки ти ли ги прави? Какво има на гърба на платката на Лидълското зарядно?

Видимо в хардуера има разлики, но това не винаги е показателно, а и не виждам защо сравнението по показател функционалност да е некоректно.
Щом и двата производителя са обявили еднакви или близки параметри, едни и същи функции на изделията точно тогава е добре да се сравнят по показатели функционалност и цена, за да се определи тяхната ефективност и ефикастност.
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2018, 17:41

Направете опит да запалите колата, докато зарядното е вързано. Аз съм го правил с CTEK-а, интересно ми е с вашето какво ще стане...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 21 Фев 2018, 17:43

dextuar написа:Направете опит да запалите колата, докато зарядното е вързано. Аз съм го правил с CTEK-а, интересно ми е с вашето какво ще стане...

Пробвай да си удариш главата в стената, аз съм го правил, интересно ми е на теб кво ще ти стане.... :ok:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2018, 17:46

KPETEH написа:
dextuar написа:Направете опит да запалите колата, докато зарядното е вързано. Аз съм го правил с CTEK-а, интересно ми е с вашето какво ще стане...

Пробвай да си удариш главата в стената, аз съм го правил, интересно ми е на теб кво ще ти стане.... :ok:

И 100 пъти да си я ударя, LIDL-ското захранване няма да взема :winky:

А сега някой с реален достъп/ не рандом трол/ до това захранване, нека да го тества, нали и без това е само 35 кинта и отдавна сте ги прежалили :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Knoxville_ » 21 Фев 2018, 17:47

И колата да е Дачия или някоя стара Е90-ка :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от host » 21 Фев 2018, 17:49

Хората имащи пари за Дачия не си купуват LIDL-ски зарядни, да не се залъгваме ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 26.11.2005

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от BMW_dreamer » 21 Фев 2018, 17:51

Едно си баба знае, едно си плямпа, оня прецакан другия преебан....Алгоритъма за зареждане на какъв и да е акумулатор е известен от има няма полвин век, реализации бол, стек не са открили топлата вода. Заминал акумулатор се съвзема за малко с най обикновен токоизправител без филтриращи кондензатори, просто пулсациите на напрежението имат десулфатизиращ ефект, при стек Recond режима е точно това.
Ако имаш М3 в гаража и бръмчиш само лятото, през зимата закачаш СТЕК-а директно и си свиркаш, лидълското не става, не помни режими.
Ако имаш М3 в гаража и бръмчиш само лятото, през зимата може да си свалиш акумулатора и може да го закачиш към каквото си искаш, лидъл, метро, практикер, фантастико, стек, пържола, абсолютно всички процесорни зарядни се справят перфектно с заряда и поддържането на батерията, само дето някой не помнят при загуба на захранване и толкова.
Ако акумулатора е паднал до положение лидълското да не почва заряд, акумулатора е за скраб, а собственика тъпанар, зарядното съвсем умишлено не зарежда акумулатори под определен волтаж.
Лидълското също се модифицира елементарно и при включване тръгва в зимен режим, та за тия дето не са им леви ръцете и могат да откачат една клема е идеално, за собствениците на щоуруми, автокъщи и колекционерите естествено стека е без аналог.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 21 Фев 2018, 18:03

dextuar написа:
KPETEH написа:
dextuar написа:Направете опит да запалите колата, докато зарядното е вързано. Аз съм го правил с CTEK-а, интересно ми е с вашето какво ще стане...

Пробвай да си удариш главата в стената, аз съм го правил, интересно ми е на теб кво ще ти стане.... :ok:

И 100 пъти да си я ударя, LIDL-ското захранване няма да взема :winky:

А сега някой с реален достъп/ не рандом трол/ до това захранване, нека да го тества, нали и без това е само 35 кинта и отдавна сте ги прежалили :ok:

Значи твърдиш, че като запалиш колата с зарядното вързано още за нея има риск да се преебе зарядното ли?! Ти случайно ли го направи или нарочно? КАжи честно! Уникален си баце!
п.с.Аз имам лидълско, само че не си зареждам колата с него, ми акумулатора.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от Dextuar » 21 Фев 2018, 18:12

KPETEH написа:
dextuar написа:
KPETEH написа:
dextuar написа:Направете опит да запалите колата, докато зарядното е вързано. Аз съм го правил с CTEK-а, интересно ми е с вашето какво ще стане...

Пробвай да си удариш главата в стената, аз съм го правил, интересно ми е на теб кво ще ти стане.... :ok:

И 100 пъти да си я ударя, LIDL-ското захранване няма да взема :winky:

А сега някой с реален достъп/ не рандом трол/ до това захранване, нека да го тества, нали и без това е само 35 кинта и отдавна сте ги прежалили :ok:

Значи твърдиш, че като запалиш колата с зарядното вързано още за нея има риск да се преебе зарядното ли?! Ти случайно ли го направи или нарочно? КАжи честно! Уникален си баце!
п.с.Аз имам лидълско, само че не си зареждам колата с него, ми акумулатора.


Много ясно, че случайно!

KPETEH написа:Уникален си баце!

'Па ти не си!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от vld » 21 Фев 2018, 18:13

dextuar написа:Направете опит да запалите колата, докато зарядното е вързано. Аз съм го правил с CTEK-а, интересно ми е с вашето какво ще стане...
Аз съм я палил няма проблем, просто се изключва.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от KPETEH » 21 Фев 2018, 18:15

dextuar написа:Много ясно, че случайно!

Кога пак ще пробваш? Направи клип...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от plradev » 21 Фев 2018, 18:17

Аз друго не мога да разбера.
За зарядните е ясно... премиум марките зареждат без риск за модулите закачен акумулатор за инсталацията, лидъла е фейк.
А с каква диагностична апаратура четете и ровите по колите си. Професионална с оригинален софтуер за ХХХХлв или с кабел от али експрес и софт от замунда?
Аз лично с никаква, защото не вдявам, ама за обща култура питам
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от DoesNot » 21 Фев 2018, 18:41

dextuar написа:
KPETEH написа:
dextuar написа:Направете опит да запалите колата, докато зарядното е вързано. Аз съм го правил с CTEK-а, интересно ми е с вашето какво ще стане...

Пробвай да си удариш главата в стената, аз съм го правил, интересно ми е на теб кво ще ти стане.... :ok:

И 100 пъти да си я ударя, LIDL-ското захранване няма да взема :winky:

А сега някой с реален достъп/ не рандом трол/ до това захранване, нека да го тества, нали и без това е само 35 кинта и отдавна сте ги прежалили :ok:

Правил съм го, нищо не стана. Lidl-ското за парите си върши работа. Дозареждам си акумулаторите зимата :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Зарядно за акумулатор

Мнение от hell's angel » 21 Фев 2018, 19:22

Сигурно 10 пъти съм палил, минава в режим на зареждане - нищо му няма на зарядното. И с диагностика съм ровил, докато е включено - нищо не се дъни. На бенца по-скоро му гърмят модулите като му сваля акумулатора, от зарядното нищо не му се е случвало. :mrgreen:
Джордански - 'земи :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook