Куче уби дете, осиновяват кучето

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кой трябва да понесе наказателна отговорност за смъртта на детето?

Родителите
26
47%
Роднините(собственици на кучето)
22
40%
Природозащитниците
7
13%
Някой друг
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 55
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от streetz » 02 Фев 2018, 20:21

Кучето се евтаназира, а мангалите отиват на съд (и собственика на животното, и безотговорните родители). Баси драмата стана за едно куче ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от efren » 02 Фев 2018, 20:34

Binev_OuT написа:Това е поредния случай в който се оглеждаме в родната действителност :no:
Първо някякво дете ходи безпризорно насам натам без никой да го потърсва
Поле имаме куче което е гледано при нелепи условия , без внимание , без възпитание ...
Тази животинка седи по цели месеци вързана там , натрупана енергия , глад и какво ли не... някой да си представи за какво става дума?
От участващите в случилото се , единствения който НЕ е виновен е кучето!Стопанина и родителите са за съд!
Българина няма култура за нищо!
В една свястна държава населена с добър матРЯл нито кучето щеше да е гледано по този начин, нито това дете щеше да се размотава по чуждите дворове!
А пък за медиите да не споменавам - КОЙ ИМ КАЗА ЧЕ ТОВА Е ПИТБУЛ?Пишеше го в паспорта ли ... или на родословието ....?
Малоумни хора , малоумни медии , малоумна държава!!!


Така твърдят помиярозащитниците:

https://m.facebook.com/PAW-Pazardjik-An ... 483313391/
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от Binev_OuT » 02 Фев 2018, 20:37

И ....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от efren » 02 Фев 2018, 20:39

Binev_OuT написа:И ....


Sent from my iPhone using Tapatalk


Нали са експерти по кучета и знаят всичко за тях?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от Binev_OuT » 02 Фев 2018, 20:41

Те не са никакви експерти , тия са поредните кърлежи цоцащи от некой фонд!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от efren » 02 Фев 2018, 20:45

Binev_OuT написа:Те не са никакви експерти , тия са поредните кърлежи цоцащи от некой фонд!


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз залагам на немски кинти... но може и да бъркам. Далавера си е да имаш чувства на заплата.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от Exclusive89 » 02 Фев 2018, 21:57

efren написа:
KPETEH написа:Отговорност за опазване на собствените ни деца носим само ние!


В смисъл сега трябва да осъдим родителите на детето?

ДА!
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от alx » 02 Фев 2018, 22:14

Exclusive89 написа:
efren написа:
KPETEH написа:Отговорност за опазване на собствените ни деца носим само ние!


В смисъл сега трябва да осъдим родителите на детето?

ДА!


загубили са дете. и циганче да е- дете е. шока за родителите е огромен. затова мисля, че да се съдят родителите може да е малко дебелашко. затова и казах "по осмотрение на прокурора", но мисълта ми беше, че най- добре ще е да ги оставят на мира...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от drago_pavlov » 02 Фев 2018, 22:49

alx написа:загубили са дете. и циганче да е- дете е. шока за родителите е огромен.

Явно си загубил представа за този животински вид...
Това са същества, които режат крайници на деца, за да будят съжаление и да са по-успешни в просията.
Държат бебета при минусови температури напикани цял ден на улицата, за да реват повече и да им пускат повече стотинки...
Тия трябва да ги кастрират още при първия им допир със здравеопазването.
Не да ги съдят после...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от acho.rs » 02 Фев 2018, 23:16

drago_pavlov написа:
alx написа:загубили са дете. и циганче да е- дете е. шока за родителите е огромен.

Явно си загубил представа за този животински вид...
Това са същества, които режат крайници на деца, за да будят съжаление и да са по-успешни в просията.
Държат бебета при минусови температури напикани цял ден на улицата, за да реват повече и да им пускат повече стотинки...
Тия трябва да ги кастрират още при първия им допир със здравеопазването.
Не да ги съдят после...

Аре сега - пумияри са си по принип, но и от нащо племе има доста индивини които се занимават, с не особено красиви неща като - пребиване на хора, ограбване на пенсионери, насилствено склоняване към проституция на момичета, вкл. системно пребиване и изнасилване, пласиране на хероин... включетелно и на високово ниво- системно разграбване на държавата, ограбване на пенсионни фондове и тн и тн. Та да ти кажа, алх понякога има малко по-безпристрастно мнение. Ние сме прекалено тесногръди на някои теми, всъщност на почти всички теми ... освен дачии в БМВ форума :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от ylaine » 04 Фев 2018, 19:20

Харесва ми колко адекватни мнения прочетох по този наистина сложен случай. Нека да оставим настрана, че става въпрос за цигани, защото ако си кажа мнението трябва да ме баннат!
Така -
1во - детето, на 3 години е! Не можем да обвиняваме него, каквото и да е правило на кучето. Мисля, че всички сме съгласни.
2ро - родителите му - да, те носят вина, че не са го наблюдавали и са допуснали това да се случи. Но, нека не забравяме, че може да се случи на всички! Всеки може да изтърве от поглед детето си по един или друг начин. И няма какво да се лъжем, че не е така! За мен е абсурдно да се търси от тях наказателна отговорност. Та те са загубили детето си! Представяте ли си? Да загубите детето си, по подобен начин и да ви осъдят?!
3то - собственикът на кучето.. какво за него?! кучето е в двора му и е вързано. Какво повече да направи? Може и да е пуснато.. това е неговият двор!
4то - кучето.. има много оправдаващи фактори, но все пак е убило човек (в случая не точно).. и въпреки, че за това може да се обвинява собственика му, мисля че то трябва да бъде приспано.. както каза един колега, щом веднъж го е направило..
Значи аз не крия, че съм голям кучелюбец, и съответно имам куче, дори две. Също така за мен в много случаи кучешкия живот е много по-ценен от човешкия, в смисъл, че има прекалено много хора които.. сещате се.
Като чета в последно време е много "модерно" ловците да убиват домашни кучета. И се чудя на тия псевдо природозащитници защо за тези случаи не вдигат шум и не се борят да осъдят убийците, ами се борят за това куче?! Както се казва WTF, то е убило човек, а ония изроди за кеф избиват домашни кучета! Дано не ми се случи подобно нещо, но ако някой нарочно ми убие кучето, ако се сдържа да не го убия на момента, ще гледам да няма свидетели и напълно хладнокръвно и с кеф ще го убия! А, ако ме хванат, хванат! Та, такъв човек съм!
Но нека гледаме трезво на нещата. Ако по някакъв начин, мое куче убие човек (не че мога да си го представя да стане, но ако стане), колкото и да го обичам, и да го имам за член от семейството и т.н., директно го водя да го приспят, точка!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от ylaine » 04 Фев 2018, 19:35

Също така, никой не обърна внимание на мнението на един колега, че по кучето и на около е нямало кръв. Или предполагаме, че мангалите, които видимо са държали кучето гладно и жадно, са го изкъпали след като им е убило детето?! Или снимките на кучето са стари, които мангалите са качвали у фейса, за да се хвалят що за питбулище имат?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от Jordana » 04 Фев 2018, 19:51

Какви природозащитници какви 5 лева ? Домашните кучета какво общо имат с природата ? Домашни животни развъждани за кеф , за работа и за лов на други диви животни . Къде в природата се срещат догове , немски овчарки или питбули че ми е интересно ?!!
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от chucky » 12 Фев 2018, 18:50

Изображение
поздрав за автора на темата :winky:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Куче уби дете, осиновяват кучето

Мнение от N.Mihaylovski » 25 Фев 2018, 16:03

Ще разделим темата на 2 отделна за ЛОВ
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook