Разнообразното хранене

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Разнообразното хранене

Мнение от steeN » 07 Фев 2018, 9:39

Като се говори за умерено, се пропуска, че като го правиш всеки ден в продължение на години, това вече не е умерено Умерено може да е примерно един път в седмицата, един път в месеца :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Разнообразното хранене

Мнение от cmdkick » 07 Фев 2018, 11:50

Добре, след като изчетох допълнително информация из нета, може би ми промени до някъде мнението за млякото, особено това което се продава в магазините, но със сигурност няма да го изключа от менюто си на 100%, просто ще имам 1 на ум.

Мисля че вече и двамата си смучем от пръстите за да кажем нещо за плодовете, ясно е че имат въглехидрати които в не премерени количества не са препоръчителни, но имат витамини и фибри които е 100 пъти по добре да си набавите чрез тях от колкото синтетични такива.
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Разнообразното хранене

Мнение от vladobate » 07 Фев 2018, 12:28

Колегата efren го е обяснил добре. Сирене ако ви се хапва за предпочитане козе такова. И не е идеята въобще да се откажете от такива продукти , а да се поддържа алкално-кисел баланс на приеманата храна , ето тук и един отговор на темата защо разнообразно хранене. В нета е пълно с информация ето ей така от първо търсене , примерно : http://www.izvorite.com/smf/index.php?topic=4046.0 .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Разнообразното хранене

Мнение от cmdkick » 07 Фев 2018, 13:45

Абе темата отначало тръгна в посока едва ли не че млякото и плодовете изобщо не трябва да се докосват. Което в крайна сметка се оказа че не е така.
Tires are evil - destroy them all ...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разнообразното хранене

Мнение от efren » 07 Фев 2018, 14:53

cmdkick написа:Добре, след като изчетох допълнително информация из нета, може би ми промени до някъде мнението за млякото, особено това което се продава в магазините, но със сигурност няма да го изключа от менюто си на 100%, просто ще имам 1 на ум.

Мисля че вече и двамата си смучем от пръстите за да кажем нещо за плодовете, ясно е че имат въглехидрати които в не премерени количества не са препоръчителни, но имат витамини и фибри които е 100 пъти по добре да си набавите чрез тях от колкото синтетични такива.


Аз лично за плодовете нищо не съм казал освен статистиката, мен не ми действат отрицателно, но просто не можем да слагаме всички под общ знаменател. Темата беше точно за това - дали всеки човек, в зависимост от гените си не трябва да яде много по-ограничен кръг от храни. Иначе ако ме питаш дали харесвам шоколад (вече само натурален), пържоли, плодове и дали преди да откажа млякото, като влезех в супермаркет купувах по 5 вида синьо и 5 вида жълто сирене - това е друга тема.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Разнообразното хранене

Мнение от Rainbow » 07 Фев 2018, 15:06

spower написа:...


Колега аз като ектоморф с А кръвна група, след статиите в сайта ти, направо се отчаях и ме отказваш от всякакви опити за развитие на мускулна маса :mhihi:

Кофти генотип, спрямо групата не трябва да ям никакво месо, вземи... :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Разнообразното хранене

Мнение от acho.rs » 08 Фев 2018, 7:50

Млякото е отрова, плодовете са вредни :bowdown:
Всъщност и водата в вредна - пълна е с микроби и поемането на 10 литра спокойно може да те убие - така че не прекалявайте с водата момчета - можете да умрете от това :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Разнообразното хранене

Мнение от Jordana » 08 Фев 2018, 8:57

Мдаа ..и въздуха го подминахме но той е изключително вреден и замърсен с фини прахови частици и още куп гадости . Но както казват - това което не успее да ни убие ни прави по-силни :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Разнообразното хранене

Мнение от spower » 08 Фев 2018, 11:39

Rainbow написа:
spower написа:...


Колега аз като ектоморф с А кръвна група, след статиите в сайта ти, направо се отчаях и ме отказваш от всякакви опити за развитие на мускулна маса :mhihi:

Кофти генотип, спрямо групата не трябва да ям никакво месо, вземи... :mhihi:

Колега, имаш шанс спокойно :) просто пак стигаме до въпроса с калориите, като се вдигнат и като се вкарат необходимите белтъчни макар и част от растителни източници + неутралните животински продукти нещата се случват.
Има една жена без да цитирам имена състезателка с А кръвна група, брутална прилича на мъж! :paranoid: Стероидите си казват своето :)
Но ако се абстрахираме от това, пак може дори и чисто вегански, на което аз съм противник, но нека обясня.
Попаднах на един американец веган трениращ фитнес. Този човек на хранене поема около 800 калории, по 6 банана в шейк още треволяци, ядки, соево мляко и растителен протеин. На следващото му хранене беше включил леща и варива. Много е спорен въпроса със Соята, която толкова я препоръчват за А кръвна група... богата е на белтъчини, но предвид отношението и' към естрогена бих я загърбил.
За съжаление човек не може да избяга от гена си, въпроса е да се чувства добре в кожата си да бъде жизнен. Идеята на храненето според кръвните групи е да се дадат максимално приемливите за организма храни, като това е превенция за бъдещи и настоящи заболявания.
И нека не забравяме, че културизма не е спорт за здраве, а просто бизнес създаден от чичо ни Сам /грешка Джо Уидър/ :mhihi:
Пиши ми на ЛС може да измисля нещо за теб :bchug:
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10418
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Разнообразното хранене

Мнение от Leon » 08 Фев 2018, 11:50

steeN написа:Като се говори за умерено, се пропуска, че като го правиш всеки ден в продължение на години, това вече не е умерено Умерено може да е примерно един път в седмицата, един път в месеца :)
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ето го ключа от палатката ;)

efren написа:Някои колеги по-горе споменаха за хранене според кръвната група. Според мен много скоро ще дойде времето на храненето според генома.


Вече има такива изследвания, дори в България. Влязока първо в спортната медицина. Тестът е към 700лв, но открива доста интересни неща и спасява на практика неспасяеми хора с тежки заболявания, причинени от години неадекватно хранене. Познавам една лекарка, която се занимава с това и вече има 2-3 случая на хора с преброени дни от куп болести и тежко затлъстяване, които се връщат към кажи-речи нормален живот.

А за млякото 100% подкрепям. И един потребителси съвет - меки сирена и кашкавали с плесени и дълъг срок на зреене яжте по изключение, направо съсипват чревната флора. Да, по долината на Лоара ядат много, но те са еволюирани с тях над хиляда години, а ние с бацилур булгарикус.

Jordana написа:Мдаа ..и въздуха го подминахме но той е изключително вреден и замърсен с фини прахови частици и още куп гадости . Но както казват - това което не успее да ни убие ни прави по-силни :mhihi:

Въздухът не зависи от нашия избор, освен да сменим локацията. Храната е избор, който правим по няколко пъти на ден и влияе с натрупване. А като увреждаме сбе си, увреждаме децата и внуците, защото им създаваме вредни хранителни навици, които те ще предадат на своите деца. По тая схема за 200г. човечеството е загърбило половин милион години еволюция.
Never mistake motion for action...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разнообразното хранене

Мнение от efren » 08 Фев 2018, 12:32

Има и съкратен генетичен спортен панел за 350 лв (от личен опит). Млякото го бях спрял 2-3 месеца по-рано и генетичните изследвания потвърдиха решението ми напълно.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Разнообразното хранене

Мнение от Venko » 08 Фев 2018, 15:34

Ето за това става дума!
Няма по-голям съдник/съветник от самия организъм.
Никакви докторе, хапчета, диети, глухарчета не могат да му противоречат... и не трябва!

Като ги видя тука у моло - големи мъже обядват една салата с минерална вода. Жени по 40кг ядат салата без зехтин или сол щото са дебели, а нямат 30мин да сготвят на децата си, та ги водят тях на пица на парче или дюнер. Що за идиотизъм е нападнал човечеството?

Като малък ме плющяха с филии със сланина, пуешки яйца пържени в един лакът олио, мекици, баници, печени ярета/агнета, колехме свини всяка година и през цялата година се яде свинско от буркани. На масата се слага салата в ролята си на салата, а не на основно ястие и хората хапват от нея ако пожелаят.
Колко тави с печени пилета с ориз с по един пръст олио в тавата сме омели. Колко цигански баници (олио с шарена сол в/у филия хляб).

Гледам обща снимка на съучениците ми, когато завършвахме 8ми клас. Има само едно пълно дете, всички останали сме едни хулигани и калпазани по 50-60кила.
Елате сега да ги видите, да видите за какви безформени лешпери става дума. Седят по цял ден, мушат фаст фуд или играят на компютрите. Завършат университети и след още 2г започват да ядат салати и да пият минерална вода, защото така повелява обществото. И ние сме яли пържено, мазно, захар (Бога ми обезгазирахме колата със захар) обаче ние не се спирахме по цял ден. Футбол, гоненица, стражари апаши, волейбол, колелета.... луди бяхме и организмът си искаше енергията.

Проблемът не е в разнообразното хранене, а в еднообразния живот.

Ще каже някой - отрови се продават по магазините, ами ще се продават като има кой да ги купува. Ще се продават като нямаме потребление на собственото си земеделство и искаме йогурт вместо заквасеното кисело мляко на бабата от близкото село.


Нервирам се, защото майка ми работи с деца от 30 години и такова чудо не е било.
Изтровиха ни първо ментално и ние самите почнахме да се тровиме физически.



ПП: И целия тоя цирк е за пари, за голямото ламтене. Щото йогурта е модерен, цветен, подсладен и ще го купуваме. Щото чипсът (има чипс!?) е с различни вкусове и ще купим него, но няма да опържим един тиган картофе с домашно овче сирене щото ще станеме дебели от пърженото. А като станеме дебели ходиме на фитнес, купуваме екипировки, ходиме на доктори и купуваме лекарства, а ония се гушат и гушат.

ПП2: Верно се нервирАх... само докато го пиша.


FuRoRR написа:Толкова епитети бях готов да ползвам в тая тема, ама ще съм сдържан.Баба ми бог да я прости доживя до 98 години с вечеря от 200 грама сланина , 100 грама хляб и 100 грама мастика. Ядеше си редовно сладко и си беше фиданка.
Кокошката на село си я преритваше от време на време щото и се пречка , та не мога да кажа че е била щастлива. Прасето умря с нож забит във врата. А краставиците и доматитата бяха пръскани със пестициди от селскостопанския самолет и син камък от мен като малък +-40 години финни прахови частици и чиста нефтена атмосфера от лукойла .
Та в тоя ред на мисли на село по спомен всеки ден закуската беше лютеница,сирене и препечени филии обяда беше пилешка супа от мисирката Колю ,а вечерята -пържени саламчета и луканки от прасето Сашо в слънчогледово олио.
Тук-там мъждукаха яйца ,ако бабата не ги беше счупила в момента на производството.
С риск да обидя всички диетолози в тая тема , вие драги господа до колко години смятате да живеете с тия глухарчета и маруля ? Какви са тия диети и с какво помагат ?
Аз съм си едни здравословни 110 кила ,работя на бюро ,но редовно мъкна торби с цимент и карам РК1. Заедно с тва често свалям скоростни кутии на ръка. Сексуалния живот ми е супер , та може да съм "дебел" ама пак ми връзват. На лекар не съм ходил от 4 години. Всичко тва се подхранва от тебеширено кисело мляко , полуготови храни от фризерите на Lidl и мазни дюнери от будката пред работа.

Аз лично съм на мнението - Ако ти се яде , яж , ако ти се пие , пий. Всичко друго еволюира в една нова форма на човешкото развитие характерна с трети полове, феминизъм и лиготия.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Разнообразното хранене

Мнение от cmdkick » 08 Фев 2018, 16:22

И какво конкретно и обобщено искаш да кажеш? Да мааме мазно пържено свинско, тесто и захар колкото можем да изядем ли? Коментирано е 100 пъти тинейджърите имат огромен метаболизъм комбинирано с това че по цял ден бяхме на вън и не се спирахме нормално да не качиш и 1 кг. а е имало и дни в които буквално забравяхме че трябва да се яде и ядеш чак в 9-10 вечерта, това че сме го правили означава ли че е полезно? Направи го сега като си в съвсем друг режим и само гледай резултатите колко ще ти харесат.
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Разнообразното хранене

Мнение от ivoaudi » 08 Фев 2018, 16:33

ДЪЛБООООООООК ПОКЛОН пред Венко за този пост! Наааааааай-сърдечно приканвам всички потребители на този така хубав форум да го прочетат внимателно. След което пък, да не подскачат изкуствено като ощипани моми, а добре да се замислят преди да реагират първосигнално. А пък и защо да не си го окачат на стената, че в него що истина има......
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Разнообразното хранене

Мнение от Venko » 08 Фев 2018, 16:36

Вероятно бабите и дедовците и те имат "огромен метаболизъм". Или пък родителите ми.
Това с маането не знам къде го прочете.

Сега като съм в "друг режим" правя същото, което правех като дете - ям това, което организмът ми поиска, а за резултатите, да, харесват ми. Ако ти не правиш това, а правиш това, което обществото преценява за полезно, то тогава на теб харесва ли ти?

cmdkick написа:И какво конкретно и обобщено искаш да кажеш? Да мааме мазно пържено свинско, тесто и захар колкото можем да изядем ли? Коментирано е 100 пъти тинейджърите имат огромен метаболизъм комбинирано с това че по цял ден бяхме на вън и не се спирахме нормално да не качиш и 1 кг. а е имало и дни в които буквално забравяхме че трябва да се яде и ядеш чак в 9-10 вечерта, това че сме го правили означава ли че е полезно? Направи го сега като си в съвсем друг режим и само гледай резултатите колко ще ти харесат.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook