Разплащане с карта - дискусия и анкета

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За и против за разплащане с карта

За
106
76%
Против
34
24%
 
Общо гласове : 140
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от acho.rs » 03 Фев 2018, 21:03

bum_bum написа:
acho.rs написа:да не се плати 10% данък (макар че може и 5% и пак е законно ама карай)


Я кажи как се плащат 5% корпоративен данък и е законно, че аз плащам 15% като балък.

Понеже оборотът ми е малък като си сметна тоя данък + социалните глупости отивам на едни 30% ама айде.. И не крия нищо.

... Дивидент...
И да не бъркаме осигуровки с данък печалба. То е ясно у нас е противоестествено да плащаш осигуровки и да а искаш социална политика ама... Не визирам тебе, просто имам малко по-широк поглед кой плаща и кой не. А може и да имам комплекс че аз си плащам като поп, пък мразя някой да ми се хили и вика - "зиам поече, ама да не съм тъп да плащам, знаеш как е"или "да не съм малоумен да плащам данъци" и после същия да реве как нямало пари за нищо. Темата стана широка, а резултата от анкета е категоричен. Поздрави на всички

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от steeN » 03 Фев 2018, 23:10

Denmark написа:
steeN написа:На мен ПИБ (дето я чакате да фалира) ми прати карта по пощата (щото изтече) до щатите преди 6-7 години още... така че какви глупости пак си говрим тук не ми е ясно.


не че е свързано с темата, но на мен досега винаги са ми отказвали, само лично в офиса можело...като цяло много мразя да трябва да се разкарвам до някакви места за банални поводи. Тука преди няколко години бях теглил заем без даже да ходя до банката.


Нямам идея защо са ти отказали...

https://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_B ... Tariff.pdf

страница 29, долу

Изпращане на карта с експресен куриер на адрес в чужбина по молба на клиента
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2018, 11:58

acho.rs написа:
bum_bum написа:
acho.rs написа:да не се плати 10% данък (макар че може и 5% и пак е законно ама карай)


Я кажи как се плащат 5% корпоративен данък и е законно, че аз плащам 15% като балък.

Понеже оборотът ми е малък като си сметна тоя данък + социалните глупости отивам на едни 30% ама айде.. И не крия нищо.

... Дивидент...
И да не бъркаме осигуровки с данък печалба.


Не те разбрах за дивидента, но той се плаща след печалбата. Т.е. първо плащаш 10% върху печалбата щеш-нещеш. Имаш и срок да го направиш. После плащаш и 5% дивидент като решиш да ги изтеглиш от банката.

Аз не ги бъркам осигуровките с данък печалба ама в крайна сметка пак ми излизат от джоба и за малките фирми България всъщност не е тоя данъчен рай за който я спрягат.

Т.е. с малък бизнес държавата отхапва такова парче от печалбата, че реално е много, много по-добре да си продавач в мола на същите пари и поне няма да мислиш утре ако нямаш Х лв оборот какво ще ядеш на края на деня.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Владо » 04 Фев 2018, 13:27

Това е вярно... Много внимателно трябва да се смята, щото наистина с осигуряването нещата загрубяват, тази година още малко даже....
Има врътки да си свалиш облагаемата стойност, включително напълно измамни, но осигуряването си е константа.
бум, няма ли шанс да минеш на патент, да те водят някъде на минимална или близко до нея... верно цървулско идва деба... :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2018, 13:56

Не, не попадам в тези дейности по които мога да се регистрирам да плащам патентен данък. Осигурявам се на половин работен ден от известно време, щото дори и разликата в плащането от половин до пълен ми стана значителна на последък.

Преди 2 години имах доста по-значителен оборот и там пък съвсем тежко беше. Данък печалба се внася авансово. Регистрирах се по ДДС. Три ревизии ми правиха през три месеца с една камара документи и глупости.. Ако нямаш работа никой не го ебе как се оправяш с данъците. Ако имаш те скъсват от бюрократични процедури, та не ти остава време да се занимаваш с основното си занятие. Те така е.

Абе явно и на тоя бизнес ще му окачвам катинара в близките месеци.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Jordana » 04 Фев 2018, 17:14

Има доста клошари с мерак да станат собственици на разни бизнеси , нямат нищо против да издават и генерално пълномощно някой да им движи нещата като придобият тлъстия доходоносен бизнес :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от alekangg » 04 Фев 2018, 17:51

На мен не ми е ясно, защото като си платя с ПОС в магазина, се издават два касови бона..почти 2-3 пъти по-бавно е цялото плащането сравнено с чужбина. У нас първо въвеждат сумата, после чакаш доста повече докато мине транзакцията и накрая чакаш два касови бона..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от drago_pavlov » 05 Фев 2018, 9:16

Владо написа:14,5... 10 процента данък + още 5 на дивидента.... общо 14,5...

Дивидентът е друга бира и не е задължително да се разпределя.
Специалиста по всичко обясняваше, че може да се плати данък 5% вместо 10:
acho.rs написа: да не се плати 10% данък (макар че може и 5% и пак е законно ама карай)


alekangg написа:На мен не ми е ясно, защото като си платя с ПОС в магазина, се издават два касови бона..почти 2-3 пъти по-бавно е цялото плащането сравнено с чужбина. У нас първо въвеждат сумата, после чакаш доста повече докато мине транзакцията и накрая чакаш два касови бона..

Тук чакат обратна връзка от банката - ако няма наличност не минава транзакцията.
В чужбина вероятно не е така.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Владо » 05 Фев 2018, 9:54

Не съм обърнал внимание... отговорих на друг колега...

И в чужбина прави връзка. Моят опит навън градира... в обратна посока :banghead: ... Преди 10 години във Финландия даже не искаха пин на пос-а. Сега, освен пин, потвърждаваш и покупката с отделно натискане. Става дума за дебитни карти!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от drago_pavlov » 05 Фев 2018, 10:06

Владо написа:И в чужбина прави връзка.

При последното ми ходене в щатите, преди да си тръгна си платих хотела с карта. Преди полета отидох до банката да си изтегля парите и им казвам "всичко по сметките", а те ми дадоха с $400 повече от очакваното, колкото беше хотела. След около 2 седмици сметката ми стана на -$400.
Вероятно сега ме издирват за банкови измами :mhihi:

Тук каквото и да платя с карта на секундата излита от сметката.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от andy » 05 Фев 2018, 10:17

И тук не е така. Много пъти при плащане в метро и на други места, сумата стои блокирана в сметката ми и след 2-4 дни се освобождава. Това се прави с цел сигурност, поне така ми обясниха от банката.
Същото се случва и в Европа. Аз се връщам и в продължение на 1 седмица една по една ми се освобождават сумите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от steeN » 05 Фев 2018, 14:04

Това е вероятно да спестяват такси като групират транзакциите. Има различни видове транзакции. Едва е да ти блокират сума по картата без да я изтеглят... всеки ден или на всяки няколко дни "settle the transaction".

https://en.wikipedia.org/wiki/Authorization_hold
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от TNT » 05 Фев 2018, 22:11

Какво ви е мнението за SkimProt ? Работи ли реално ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от ben_g » 06 Фев 2018, 1:08

Работи за скриване на магнитната лента на картата, за да не може да се чете от там, а само от чипа (освен ако картата ти не е безконтактна). Ползвах го, докато не трябваше да сменя картата.. Ако не теглиш често от банкомати няма особен смисъл, защото POS терминалите у нас на 99% ползват чипа, или безконтактна опция ако картата го поддържа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от acho.rs » 06 Фев 2018, 8:08

TNT написа:Какво ви е мнението за SkimProt ? Работи ли реално ?

Някакви хитри индивиди използват страховете на заблудени/подведени хора, за да изкарат някой лев - не е за първи, няма да е и за последен път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook