Разплащане с карта - дискусия и анкета

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За и против за разплащане с карта

За
106
76%
Против
34
24%
 
Общо гласове : 140
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от alekangg » 13 Фев 2018, 13:14

Малко равносметка за последните дни.
При ползване на правилната карта на правилното място в огромното интернет пространство от събота до днес съм спестил 150 евро при купуване на 12 отделни самолетни билета. Общата сума на билетите трябваше да е 450+евро, ако се купят от авиокомпаниите или от някоя нормална търсачка, а аз платих 300 евро. Кой е губещия по веригата не ме интересува, но аз не съм. Преди месец за 6 билета спестих други 150евро, тоагва платих под 50% от стойността им.

И това е няколко пъти годишно, доволен съм на фона, че плащам общо 30-40лв годишно за картите.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от efren » 17 Фев 2018, 22:16

alekangg написа:Малко равносметка за последните дни.
При ползване на правилната карта на правилното място в огромното интернет пространство от събота до днес съм спестил 150 евро при купуване на 12 отделни самолетни билета. Общата сума на билетите трябваше да е 450+евро, ако се купят от авиокомпаниите или от някоя нормална търсачка, а аз платих 300 евро. Кой е губещия по веригата не ме интересува, но аз не съм. Преди месец за 6 билета спестих други 150евро, тоагва платих под 50% от стойността им.

И това е няколко пъти годишно, доволен съм на фона, че плащам общо 30-40лв годишно за картите.


Не можах да разбера - смяташ, че можеш да платиш на някой в чужбина през интернет кеш или нещо подобно? Нормално е в интернет да плащаш с карта, даже не се сещам за друг начин.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от alekangg » 17 Фев 2018, 22:19

Аз се сещам за банков трансфер, paypal.
В случая мога да дам пример, че можех да платя и тук, примерно в офис на airbg, ама с плащане с карта, спестявам 50-60лв на билет.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от efren » 18 Фев 2018, 0:01

alekangg написа:Аз се сещам за банков трансфер, paypal.
В случая мога да дам пример, че можех да платя и тук, примерно в офис на airbg, ама с плащане с карта, спестявам 50-60лв на билет.


Пак не те разбрах, твоя paypal с кешовица ли работи, че моя все карта ми иска :dunno: ? Банковия трансфер не мисля да го коментирам... мислех, че обсъждаме съвременни методи за плащане в интернет.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от alekangg » 18 Фев 2018, 13:28

efren написа:
alekangg написа:Аз се сещам за банков трансфер, paypal.
В случая мога да дам пример, че можех да платя и тук, примерно в офис на airbg, ама с плащане с карта, спестявам 50-60лв на билет.


Пак не те разбрах, твоя paypal с кешовица ли работи, че моя все карта ми иска :dunno: ? Банковия трансфер не мисля да го коментирам... мислех, че обсъждаме съвременни методи за плащане в интернет.

Ти много неща не разбираш и нямам намерение да обяснявам, но ти ми обясни факт, как при плащане в кеш в офис на ЦКБ, в офис на бгер или в официалния сайт на бгер, билета ми е на една цена, а при плащане в друг сайт е на друга и кой точно губи в случая. Едно е ясно, че аз печеля. Нарочно давам пример с бгер.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от steeN » 18 Фев 2018, 23:21

Според мен пропускате основната идея, че всеки вид разплащане си има предимства и недостатъци.
И принудителното налагане, на който и да е вид е тъпотия.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от efren » 19 Фев 2018, 1:19

alekangg написа:
efren написа:
alekangg написа:Аз се сещам за банков трансфер, paypal.
В случая мога да дам пример, че можех да платя и тук, примерно в офис на airbg, ама с плащане с карта, спестявам 50-60лв на билет.


Пак не те разбрах, твоя paypal с кешовица ли работи, че моя все карта ми иска :dunno: ? Банковия трансфер не мисля да го коментирам... мислех, че обсъждаме съвременни методи за плащане в интернет.

Ти много неща не разбираш и нямам намерение да обяснявам, но ти ми обясни факт, как при плащане в кеш в офис на ЦКБ, в офис на бгер или в официалния сайт на бгер, билета ми е на една цена, а при плащане в друг сайт е на друга и кой точно губи в случая. Едно е ясно, че аз печеля. Нарочно давам пример с бгер.


То и няма как да обясниш, че смяташ paypal за някаква алтернатива на плащането с карта. Paypal е плащане с карта.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от vixx » 19 Фев 2018, 2:32

efren написа:Paypal е плащане с карта.


Не е. Изобщо не ти трябва карта (освен за верификация на акаунта) за да се разплащаш, нито е нужна за да получаваш плащания.
Ако нямаш никакви пари в акаунта си, тогава като плащаш ще се изтеглят от картата ти, ама само тогава.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от efren » 19 Фев 2018, 2:44

vixx написа:
efren написа:Paypal е плащане с карта.


Не е. Изобщо не ти трябва карта (освен за верификация на акаунта) за да се разплащаш, нито е нужна за да получаваш плащания.
Ако нямаш никакви пари в акаунта си, тогава като плащаш ще се изтеглят от картата ти, ама само тогава.


Последно обсъждаме го от гледна точка на потребителя или на търговеца? Какъв процент от потребителите на paypal имат пари по акаунта си и ако нямам пари по акаунта ги вземат от картата, ама карта ми не трЕбва :shock: . Колегата alekangg дали е имал пари в акаунта като е плащал самолетните билети или е бил в хипотезата "...ама само тогава"?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Jordana » 08 Ное 2018, 4:36

Доста интересна тема в един друг форум по въпроса .
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/286690-Източена-карта-по-интернет
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от nikola59 » 09 Ное 2018, 2:10

Jordana написа:Доста интересна тема в един друг форум по въпроса .
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/286690-Източена-карта-по-интернет

От много години членувам и там и ме досрамя да се включа в посочената тема като я видях когато се появи.
Тази тема е пълен "шит" и то точно в такъв форум - все едно, че чета data-a преди 10 год. - специално за тази тема. То когато няма мозък в задклавиатурното устройство какви ли не причини ще се измислят... Гаранция никога няма, но има елементарни правила които не се спазват, да не говорим колко от там които са писали в темата ползват платен антивирусен софтуер, как са си активирали OS, как са си активирали офиса дето ползват, колко "кракнати" програми са накачили и т.н... а... и колко са с рутнати телефони и ред други неща. После такива теми се появяват - нищо ново :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Jordana » 09 Ное 2018, 12:03

То това е ясно по презумция в България - който плаща винаги е виновен , да си е отварял очите . Аз затова предпочитам да плащам в кеш за да не съм виновен . Държа само празни дебитни карти в които внасям само при неизбежни плащания с карта . Но явно и това вече не е гаранция че няма да бъда виновен задето ползвам карта .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от alekangg » 20 Окт 2019, 9:22

Анкетата е повече от показателна или 75% предпочитат картите дори в страна трета глуха с огромна сива икономика и с плащане пари на ръка.
Има бъдеще и светлина в тунела.

Да са живи и здрави картите, аз съм много доволен, като освен, че е супер удобно, ами си спестявам не малки суми годишно, като използвам една или друга карта когато е необходимо.
Кредитните също вече поговловно връщат къде 1, къде 2 % и ако имаш добра финансова култура и не се стига да плащаш лихви, реално поне таксите по тези карти се избиват с лекота, а може и на + да си.

Иначе това с точенето на картите е голяма легенда, вече дори у нас картите могат да се замразяват и няма как да се изтегли-източи нещо, обаче има и случаи когато точат и направи сметки без карти, как се застраховате от тях?? Държите сухото под душека ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Фидел Кастро » 20 Окт 2019, 9:42

alekangg написа:Кредитните също вече поговловно връщат къде 1, къде 2 %

Моята от ДСК е с 1%, но вече начисляват премията само веднъж - в края на годината.
Можеш ли да посочиш банка, чиято карта има постоянен cash back 2% и повече? Изключвам някои временни промоции.
До средата на миналата година ДСК имаха поне 3 промоции годишно, като ти връщаха определена сума за покупка на група стоки посочени в условията. Обаче повече от 15 месеца няма никаква промоция. Явно затегнаха коланите след многото обири на техни банкомати. :confused:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от alekangg » 20 Окт 2019, 9:48

Над 2% не знам да има. Аз имам една на ДСК Уиз, която ми връща 2% от всичко и 4% от купуване на билети с Уиз, като отделно ми подарява членство към АК-та което струва 120лв. Връщането е пак към Уиз, на мен ми е много полезна защото пътуваме доста.

Не знам колко е удачна за други хора, но дори 1% да връщат се избиват със сигурност всички видове такси за годината. Едни 700-800лв да се харчат на месец от нея пак са поне 90лв на година, а самата карта е 40-50 лв на година

Иначе временни има и доста по-сериозни, примерно 8% при покупки от Фантастико с Дайнърс, това е поне 3 пъти в годината.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook