Разплащане с карта - дискусия и анкета

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За и против за разплащане с карта

За
106
76%
Против
34
24%
 
Общо гласове : 140
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от drago_pavlov » 02 Фев 2018, 21:08

Данчо виждАл касови бележки само от кауфланд, ама тръгнал да обяснява как е в щатите и Япония :mhihi:
Чак му е смешно, че може да съществува някаква връзка между бакшиш и карта...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Jordana » 02 Фев 2018, 21:09

Не става явно въпрос дали е редно или по-добре , а просто за някакъв отработен принцип на работа приемлив за всички . Точно това куца при наште мераци да сме модерни и фешън с пластиката .Нямам нищо против картите , но да се забранява кеша и агресивно да се налага безкешовото плащане е вече пресилено . Аз съм против , ако ще да ми се продънят джобовете от монети . Иначе като счупя касичката на детето кво да ги правя тия ? :mhihi:
Чак му е смешно, че може да съществува някаква връзка между бакшиш и карта...

Сигурно на карта ги пускат че да може да се "осветлят" такива доходи и на края да си декларират приходите сервитьорките . Смешно е че още не сме минали на тая система , проституките и те откога чакат да забранят кеша и да почнат на карта да си получанат кинтите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от steeN » 02 Фев 2018, 21:25

Не бе човек, не можеш ли да си представиш свят, в който имаш избор?

Ако ти е кеф го плащаш с картата... ако ти е кеф плащаш с картата и даваш бакшиша кеш... ако искаш и цялото плащаш кеш. Никой не ти се бърка как точно да го плащаш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от acho.rs » 02 Фев 2018, 23:03

steeN написа:Не бе човек, не можеш ли да си представиш свят, в който имаш избор?

Ако ти е кеф го плащаш с картата... ако ти е кеф плащаш с картата и даваш бакшиша кеш... ако искаш и цялото плащаш кеш. Никой не ти се бърка как точно да го плащаш.

Време е да си признаеш, че водиш таен кръстоносен подход срещу банковата система :mhihi:
Сега сериозно - световете в които няма ограничения са - амазонски и африкански племена, както и тук-тамЕ в джунглите на Папуа-Нова Гвиеня.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от steeN » 02 Фев 2018, 23:29

Да например в САЩ, Германия, Великобритания, Швейцария и още няколко други бананови републики няма лимит за кешовите разплащания :mhihi: but what do I know...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от bavarec » 02 Фев 2018, 23:52

Предстои :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от acho.rs » 03 Фев 2018, 10:35

steeN написа:Да например в САЩ, Германия, Великобритания, Швейцария и още няколко други бананови републики няма лимит за кешовите разплащания :mhihi: but what do I know...

За какво им е да имат - там укриването на данъци и мътни сделки не са главната мъжка гордост. В БГ 90/100 от фирмите се изкарват на загуба или приход-разход се изравнява, да не се плати 10% данък (макар че може и 5% и пак е законно ама карай). Дори ми се струва, че при бизнес със 100% българско участие и над 90 от търговеца укриват.
Не че в белия свят са честни самаряни, но все пак... Също там ти изпращат дебитната карта по пощата, ама познай защо това не може да стане тук - други особености на третия свят....

А всъщност какъв е тоя тъп спор - кой появилите прави междуфирмени разплащания с кеш?


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от efren » 03 Фев 2018, 11:24

acho.rs написа:
steeN написа:Да например в САЩ, Германия, Великобритания, Швейцария и още няколко други бананови републики няма лимит за кешовите разплащания :mhihi: but what do I know...

За какво им е да имат - там укриването на данъци и мътни сделки не са главната мъжка гордост. В БГ 90/100 от фирмите се изкарват на загуба или приход-разход се изравнява, да не се плати 10% данък (макар че може и 5% и пак е законно ама карай). Дори ми се струва, че при бизнес със 100% българско участие и над 90 от търговеца укриват.
Не че в белия свят са честни самаряни, но все пак... Също там ти изпращат дебитната карта по пощата, ама познай защо това не може да стане тук - други особености на третия свят....

А всъщност какъв е тоя тъп спор - кой появилите прави междуфирмени разплащания с кеш?


Искаш да кажеш, че там се укриват по-малко данъци и осигуровки, в смисъл там няма нелегални работници, или работници, които работят на 6 часа по документи, а всъщност са на 6-дневна работна седмица по 9 часа (защото аз познавам такива в германски предприятия), или там не укриват данъци?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от efren » 03 Фев 2018, 11:41

Колкото до изпращането на картата и третия свят... нещо си се объркал, има банки, които изпращат по куриер, Пощенска и БАКБ със сигурност изпращат по куриер.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от steeN » 03 Фев 2018, 12:40

acho.rs написа:
steeN написа:Да например в САЩ, Германия, Великобритания, Швейцария и още няколко други бананови републики няма лимит за кешовите разплащания :mhihi: but what do I know...

За какво им е да имат - там укриването на данъци и мътни сделки не са главната мъжка гордост. В БГ 90/100 от фирмите се изкарват на загуба или приход-разход се изравнява, да не се плати 10% данък (макар че може и 5% и пак е законно ама карай). Дори ми се струва, че при бизнес със 100% българско участие и над 90 от търговеца укриват.
Не че в белия свят са честни самаряни, но все пак... Също там ти изпращат дебитната карта по пощата, ама познай защо това не може да стане тук - други особености на третия свят....

А всъщност какъв е тоя тъп спор - кой появилите прави междуфирмени разплащания с кеш?


Просто коментирам поредния тъп етатистки аргумент. “Ако си искал свобода да отидеш в Сомалия.” Аз проблем с банките нямам никакъв. Банките са просто бизнеси, които предлагат услуга.

На мен ПИБ (дето я чакате да фалира) ми прати карта по пощата (щото изтече) до щатите преди 6-7 години още... така че какви глупости пак си говрим тук не ми е ясно.

*етатизъм - Политичeско движение или доктрина, според която държавата трябва да се намесва директно, по повече или по-малко силов начин, в икономическия и социален живот.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от bum_bum » 03 Фев 2018, 13:47

acho.rs написа:да не се плати 10% данък (макар че може и 5% и пак е законно ама карай)


Я кажи как се плащат 5% корпоративен данък и е законно, че аз плащам 15% като балък.

Понеже оборотът ми е малък като си сметна тоя данък + социалните глупости отивам на едни 30% ама айде.. И не крия нищо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от drago_pavlov » 03 Фев 2018, 15:05

А защо пък 15?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Владо » 03 Фев 2018, 15:37

14,5... 10 процента данък + още 5 на дивидента.... общо 14,5...

Не разбирам за какво спорите в тая тема, честно.... Обиколил съм доста, на някои места нямаш никакъв шанс да се разплащаш с карта, на други не съм и виждал валутата... та така.
Като удобство, с карта ми е по-лесно. Плащал съм и един сникърс с карта, никой не ме гонил или гледал лошо.
У нас нещата са в смесен вариант още. Просто има места, дето с карта само може бая да огладнеете :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от steeN » 03 Фев 2018, 17:31

Аз не споря кое е по-добро или лошо, а че не е работа на някакви държавни бюрократи да ни казват, с какво може и не може да плащаме.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Разплащане с карта - дискусия и анкета

Мнение от Denmark » 03 Фев 2018, 20:35

steeN написа:На мен ПИБ (дето я чакате да фалира) ми прати карта по пощата (щото изтече) до щатите преди 6-7 години още... така че какви глупости пак си говрим тук не ми е ясно.


не че е свързано с темата, но на мен досега винаги са ми отказвали, само лично в офиса можело...като цяло много мразя да трябва да се разкарвам до някакви места за банални поводи. Тука преди няколко години бях теглил заем без даже да ходя до банката.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook