Глоба касова бележка за винетка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 9.08.2006
Местоположение: София - Монтана
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Глоба касова бележка за винетка

Мнение от masimo » 19 Яну 2018, 13:50

Здравейте колеги,

Моля споделете от личен опит. При спиране и проверка от КАТ и липса на касова бележка за винетката каква е глобата и има ли такава. Винетния стикер е изряден и оригинален иначе с изрязък.

Благодаря и поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от drago_pavlov » 19 Яну 2018, 13:51

Никога не са ми искали касова бележка.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от speeder88 » 19 Яну 2018, 15:01

Нали ги отразяват в система? Нали въвеждат ДКН когато я купуват? Да хванат да проверят куките за к'во става въпрос! Ше пазим бележки ние за с'ве!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от andy » 19 Яну 2018, 15:36

КАТ не са данъчен орган че да имат право да изискват касова бележка. Само малкия отрязък евентуално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 87
Регистриран на: 9.08.2006
Местоположение: София - Монтана
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от masimo » 19 Яну 2018, 16:15

Благодаря за отговорите.

Тогава за какво е цялата политика с въвеждането на регистрационния номер на касовите бележки тогава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от predel » 19 Яну 2018, 16:27

Защото винетка се издава за определен автомобил и за да не си менкате винетката от кола на кола ;)
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Батман » 19 Яну 2018, 16:44

Прочете раздел ХХ от ЗДвП, моля!


(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство по начин, възпрепятстващ повторното му ползване при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от 520i » 19 Яну 2018, 16:47

andy написа:КАТ не са данъчен орган че да имат право да изискват касова бележка. Само малкия отрязък евентуално.

И аз така си мислих, ама съм ял дървото. От тогава винаги си пазя касовата бележка в подлакътника ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Alex1990 » 19 Яну 2018, 17:08

Ами следния казус, баща ми има телкс и му се полага винетка, но вече не шофира особено, на касовата бележка евентуално ще пишат неговия рег номер, но мислим да я лепна на моята кола, как стават нещата, дали ще ме нарисуват :dunno: :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Батман » 19 Яну 2018, 18:40

На разписката вписват номер, който им посочваш когато я вземаш, поне последните няколко пъти при мен така се получи!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Club BMW » 19 Яну 2018, 18:48

Батман написа:Прочете раздел ХХ от ЗДвП, моля!


(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство по начин, възпрепятстващ повторното му ползване при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.


В Чл. 10а., ал. 5 от "Закон за пътищата" ясно пише кое, пред кого, какво удостоверява...


"(5) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) При заплащане на винетната такса се издава ценна книга, наречена "винетка", която удостоверява правото на ползване на републиканските пътища, като:
1. винетката се състои от две части; първата част е оформена за еднократно залепване в долния десен ъгъл на вътрешната страна на предното стъкло на пътното превозно средство и е осигурена срещу фалшифициране със защитни знаци; тя има и предназначението да удостоверява плащането на винетната такса пред контролните органи; втората част във вид на талон се съхранява от водача на пътното превозно средство и служи за доказателство за платена винетна такса при издаване на безплатен винетен стикер в случаите на счупване или кражба на предното стъкло на автомобила, както и при производствен дефект на винетния стикер;"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: E39 S62B50

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Slu4ainiK » 19 Яну 2018, 21:23

Alex1990 написа:Ами следния казус, баща ми има телкс и му се полага винетка, но вече не шофира особено, на касовата бележка евентуално ще пишат неговия рег номер, но мислим да я лепна на моята кола, как стават нещата, дали ще ме нарисуват :dunno: :dunno:


Каква касова бележка ти дават изобщо от общината ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Alex1990 » 20 Яну 2018, 8:39

Slu4ainiK написа:
Alex1990 написа:Ами следния казус, баща ми има телкс и му се полага винетка, но вече не шофира особено, на касовата бележка евентуално ще пишат неговия рег номер, но мислим да я лепна на моята кола, как стават нещата, дали ще ме нарисуват :dunno: :dunno:


Каква касова бележка ти дават изобщо от общината ?

Не знам, за първа година ще вземе винетка баща ми

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 18.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 320d '03
Мечтае да кара: E39 S62B50

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Slu4ainiK » 20 Яну 2018, 10:14

Alex1990 написа:
Slu4ainiK написа:
Alex1990 написа:Ами следния казус, баща ми има телкс и му се полага винетка, но вече не шофира особено, на касовата бележка евентуално ще пишат неговия рег номер, но мислим да я лепна на моята кола, как стават нещата, дали ще ме нарисуват :dunno: :dunno:


Каква касова бележка ти дават изобщо от общината ?

Не знам, за първа година ще вземе винетка баща ми


Дават ти само винетния стикер нищо друго и се записва под номера на колата, която е взета. Реално при проверка полицията ще установи, че ти я караш на друга кола ако някой тръгне да се занимава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Глоба касова бележка за винетка

Мнение от Батман » 20 Яну 2018, 10:59

Club BMW написа:
Батман написа:Прочете раздел ХХ от ЗДвП, моля!


(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г., доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да залепи валиден винетен стикер за платена винетна такса съгласно чл. 10, ал. 1, т. 1 от Закона за пътищата в долния десен ъгъл на предното стъкло на моторното пътно превозно средство по начин, възпрепятстващ повторното му ползване при движение по републиканските пътища и да премахва незабавно винетния стикер след изтичането на неговата валидност. Водачът на моторно пътно превозно средство е длъжен да предоставя при необходимост валиден документ, доказващ плащането на съответните такси в съответствие с тарифата и наредбата по чл. 10, ал. 6 от Закона за пътищата.


В Чл. 10а., ал. 5 от "Закон за пътищата" ясно пише кое, пред кого, какво удостоверява...


"(5) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 39 от 2011 г.) При заплащане на винетната такса се издава ценна книга, наречена "винетка", която удостоверява правото на ползване на републиканските пътища, като:
1. винетката се състои от две части; първата част е оформена за еднократно залепване в долния десен ъгъл на вътрешната страна на предното стъкло на пътното превозно средство и е осигурена срещу фалшифициране със защитни знаци; тя има и предназначението да удостоверява плащането на винетната такса пред контролните органи; втората част във вид на талон се съхранява от водача на пътното превозно средство и служи за доказателство за платена винетна такса при издаване на безплатен винетен стикер в случаите на счупване или кражба на предното стъкло на автомобила, както и при производствен дефект на винетния стикер;"


(4) (Доп. - ДВ, бр. 101 от 2015 г., в сила от 22.12.2015 г., доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) Винетната такса се заплаща от собственика или ползвателя на пътното превозно средство след деклариране на регистрационния му номер, който се отбелязва в платежния документ.

Нещо много противоречия стават в Закона..
всеки може да си го тълкува, както си иска и да си глобява по собствени размисли и страсти :dunno:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar

Последни теми
Facebook