Къща с. Владая

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къща с. Владая

Мнение от pampo » 15 Яну 2018, 14:49

За въздуха можеш да проверяваш ето този сайт. Тук много хора са си купили уреди за измерване и качват данни в реално време. Всички шестоъгълници са отделни станции за замерване на въздуха.
Лесно се вижда, че където има римско гето въздухът е най-прецакан, щото тея орки горят всичко неудошевено. Иначе кИмура най-много прецаква въздуха зимата. Лятото във Владая гаранция ще е много по-чист отколкото в София...
https://airsofia.info/

Не знам къде точно се намира къщата, но самата Владая е заобиколена от изток и юг от планина. Това виждам на гугъл мапс. Гаранция отоплението и проблемите с мухала са по-неприятни от някой южен склон. Бояна/Драгалевци/Сиемоново бяха споменати, и също имат този проблем...

Карпузица и Горна Баня са по-добре разположени от гледна точка изложение, но инфраструктурата поне на ГБ е покъртителна. Цените за сметка на това, са като за центъра на София...
Аз лично съм се спрял на Банкя, но и там цените са брутални, та пада едно избиране сериозно...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Къща с. Владая

Мнение от Borymeckata » 15 Яну 2018, 14:56

Vra4anin написа:Че ти по-добре ела у Враца да живееш, ... Доваждай :)

След тази реклама и на мен ми се прииска да заживея щастливо в китния балкански градец... :bowdown: :bowdown:
Имам готини колежки-врачанки, и служебен автобус до Козлодуй - кво му трябва на човек повече... Враца, чакай ме!
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2018, 15:18

Както винаги Врачанина е с нестандартно предложение :mhihi:

Ако се удължи пробега до час опциите са безкрайни практически, но и живота ще ти мине в пътуване ...

За такова съм фен на Боснек, по-малко и диво (нямам предвид от Враца :mhihi: ), но от по-хубавата страна на Витоша :D

Vra4anin написа:телевизия S Music. :banghead: :ok:

:mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Къща с. Владая

Мнение от Knoxville_ » 15 Яну 2018, 15:30

То и до Владая не е сигурно, че ще се вмести в 1 час :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Къща с. Владая

Мнение от 3186 » 15 Яну 2018, 15:39

То и в Бургас можеш да живееш и да пътуваш за 1:38ч като оня джигит :ok:

Иначе по темата - и аз се оглеждам за земя край София, за евентуален строеж някой ден, но не бих избрал Владая, а по-скоро източните селца.
Последна промяна 3186 на 15 Яну 2018, 15:40, променена общо 1 път

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2018, 15:40

Стига тъпизми ;) ...

Knoxville_ написа:То и до Владая не е сигурно, че ще се вмести в 1 час :ok:


:dunno:

Ranchev написа:Правих си експеримент онзи ден ходих в 7 сутринта и тръгнах от там към София в 8:10. До околовръстното 20 мин. ми отне. И общо 40 мин до Sopharma Towers не знам това много ли е малко ли е.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Къща с. Владая

Мнение от Knoxville_ » 15 Яну 2018, 15:44

3186 написа:То и в Бургас можеш да живееш и да пътуваш за 1:38ч като оня джигит :ok:

Иначе по темата - и аз се оглеждам за земя край София, за евентуален строеж някой ден, но не бих избрал Владая, а по-скоро източните селца.


Изображение

:ok: :ok: :ok:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2018, 15:49

Vra4anin написа:Гледайте след 2:03 :ok:

Веднъж и ти нещо интересно да пуснеш :mhihi: :yes: :bowdown:

3186 написа:източните селца.

:yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Къща с. Владая

Мнение от Venko » 15 Яну 2018, 16:16

Тоя салам го ядох преди 2 години и нещо.
Минах през Симеоново, Бистрица, Драгалевци, Бояна, Рударци, Княжево, Казичане, Божурище, Мировяне, Владая и финиширах в Иваняне.
В Симеоново, Драгалевци, Бояна, Бистрица денят свършва много бързо, хората са много озлобени, краде се на поразия, много мутряги с жипари, баири колко щеш и отгоре. Не си представих как ще пусна дечурлигата по тея улици един ден (ако е казал оня отгоре де). Също не си представих що за дренажи трябва да имаш, когато се сурне всичкото вода от Витоша напролет. Вечерите и нощите там ми се сториха много коварни откъм климат. Мега жега през деня и студ през нощта. Шибнато ми идва.

Княжево - мега баирите... един ден тоя квартал може да стане целия на ски писти.
Рударци - много далече ми дойде, а и авто потока в тая посока е свинщина.
Казичане, Божурище и Мировяне са като фурни. Мега жега и нищо не помръдва от нийде. Мангалите са на ниво в Казичане особено.
Владая не ми хареса заради локацията. Много баири и денивелацията на някои места е трагична. Първите 2/3 реда къщи, които са до главния път трябва да са населявани или от глухи или от луди.

Иваняне няма какво да го хваля. От 2 години живея там и не си спомням да е имало драми като изключим една непрогледна мъгла за 12 часа. Бачкам в мол България и шофирам 30-40мин до офиса. Кефаджийско каране. Имаме 3 магазина, едно частно училище (жипарите налазиха и там). Жителите са масово над 45-50г. Спокойни и добри. Лошото е, че почнаха да регулират земите м/у селото и Люлин. Първият блок цъфна. Пътят към селото е като тапа, т.е непреходен. Демек ако нямаш работа в Иваняне не влизаш в селото, което спестява много шумотевица и газове. Пътищата са чисти. Фитнес ни сложиха на мегдано и елха за коледа ни накичиха. Абе идилия...


Авторе, скачай смело, където сърцето те влече. Не се заслушвай много много по форуми и глупости. Все пак ти разкешваш и ти ще живееш там.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Къща с. Владая

Мнение от Е.Димитров » 15 Яну 2018, 16:29

:OT:
В Горни Лозен гледам оферти, не са чак толкова зли цените, колебаят се около 120-160к евро.
Като се има в предвид, че да се ремонтира някаква стара къща, да се укрепи и всички глупости, като нищо може да ти легне 50-60к лева минимум.
И това няма да е финала.

Тоя регион , освен това е лесен за придвижване към София, можеш да се придвижиш с колата до първата спирка на метрото, и после цяла София е твоя.
Трябва и да знаеш, за какво ще ползваш къщата.
Ако искаш за отмора и удоволствие след работа и кеф, добре е една къща да е на равно място, в подножието на планината, но на равно, осветено от слънцето място. Да си правиш барбекю, да си каниш приятели на моравата, да се печеш...Владая мисля че не е точно такова място. Все пак, направи си сметка, кредит, това онова, извади минусите, прибави плюсовете и вземи нещо, което да ти носи удовлетворение през следващите поне 20 години.

http://gorni-lozen.holmes.bg/pcgi/home. ... E%E7%E5%ED

http://gorni-lozen.imoti.info/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Къща с. Владая

Мнение от madafaka_donkele » 15 Яну 2018, 17:01

Ем..хОбава тема :mhihi: Записвам се да гле'ам, ама, като сте подхванали и другите места да питам - тва Карпузица в ъгъла между околомръсното и Цар Борис как е, като локация? Мангасари има ли? Краде ли се много?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Къща с. Владая

Мнение от 520i » 15 Яну 2018, 17:10

madafaka_donkele написа:тва Карпузица в ъгъла между околомръсното и Цар Борис как е, като локация? Мангасари има ли? Краде ли се много?


Манго още го няма там, ама се краде на поразия. Една Каптива замина за 2 нощувки оставана пред гаража, а и в къщата влизаха веднъж.
Отделно няма пътища, дупки яко на всякъде, дренажа е под всякаква критика, зима-лете, целите улици са в локви.

Аз лично, за къща щях да гледам само и единствено Банкя (Иваняне), Бистрица, Железница, пък дори и с. Плана малко по-нагоре. Трябва да си луд да отидеш във Владая, лично мнение
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2018, 17:18

520i написа:Бистрица, Железница, пък дори и с. Плана малко по-нагоре.

Много чанч е пътя от-до там.

Имам приятел в Плана.
Супер природа, но е за човек искащ да се откъсне и по възможност да не слиза всеки ден до мравуняка.
Всеки ден от там до града си е малко мазохизъм, а зимата и повече ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Къща с. Владая

Мнение от 520i » 15 Яну 2018, 17:22

Не знам, аз роднина имам там и си живее целогодишно човека. През седмица ходя на барбекю у тях и от бул. България до там съм за 30 мин, без никакъв зор да си давам. Сигурно за зимата си прав, тегавичко ще е, ама за тея пари, толко, иначе в Бояна :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2018, 17:27

520i написа:Не знам, аз роднина имам там и си живее целогодишно човека. През седмица ходя на барбекю у тях и от бул. България до там съм за 30 мин, без никакъв зор да си давам. Сигурно за зимата си прав, тегавичко ще е, ама за тея пари, толко, иначе в Бояна :mhihi:

В какъв ден и час?

С радост бих инвестирал парите за къща в Бояна в къща другаде и апартамент в София :mhihi:
или вместо апаратмент гориво до края на живота ми да ходя до къщата :mhihi:

Между другото имам колега живеещ в Бояна, казва че няма нищо общо с някогашната Бояна ...
Бояна, Драгалевци и Симеоново се застроиха много вкл. с кооперации ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook