Къща с. Владая

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 15 Яну 2018, 10:05

Здравейте колеги, обмислям закупуването на къща в с.Владая. Къщата е стара но мисля да и направя Оооооосновен ремонт отвън и отвътре. Това което ми притеснява е локацията. Пътя не ме притеснява а градския транспорт едва ли, или дано да не го ползвам никога. Молбата ми е ако някои живее там или има преки наблюдения да ми пише на лично или в темата за каквото и да било което се сети. Всеки + и - имат своето значение за наклоняване на везната.

Това което съм прочел до момента и разбрал но ме притеснява макар и да не знам до каква степен засяга всички и колко задълбочен е проблема:

-Проблеми с тока спира прекъсва не-постоянно напрежение
-Проблеми с качеството на водата
-За сега не съм намерил качествен доставчик на интернет

Като цяло сме в 21век и макар и обичащ спокойствието не се виждам без ток и интернет.

Благодаря предварително за всяка информация :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къща с. Владая

Мнение от meha » 15 Яну 2018, 10:28

Ако е в по-горните квартали имай предвий,че зимата дори да си и с 4х4,понякога може да се катериш пеша нагоре :evil: Чистят се главните улици ,другите разбутваш сам. Тока и водата вече си разбрал ,за интернета има доставчик и не е проблемен,но телевизията е малко смотана откъм канали.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къща с. Владая

Мнение от pampo » 15 Яну 2018, 10:30

Голям минус според мен е наличието на планина от източната и южната страна на Владая. Съдейки по Княжево, ще е много усойно и студено там през голяма част от годината. Нека се изкажат местни жители, ако има, по този въпрос...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 15 Яну 2018, 10:52

meha написа:Ако е в по-горните квартали имай предвид,че зимата дори да си и с 4х4,понякога може да се катериш пеша нагоре :evil: Чистят се главните улици ,другите разбутваш сам. Тока и водата вече си разбрал ,за интернета има доставчик и не е проблемен,но телевизията е малко смотана откъм канали.

Има ли надежда това с тока да се оправи близко бъдеще ?

pampo написа:Голям минус според мен е наличието на планина от източната и южната страна на Владая. Съдейки по Княжево, ще е много усойно и студено там през голяма част от годината. Нека се изкажат местни жители, ако има, по този въпрос...

Къщата е почти до главната улица но далече от реката. Ориентирана е почти перфектно на юг ходих там преди седмица. Към 10:00 сутринта я напичаше слънцето и планината не пречеше или имаш друго предвид?
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 11.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мфил
Детайли за колата: 120D

Re: Къща с. Владая

Мнение от Evanko » 15 Яну 2018, 10:55

Много мръсен въздух. Владая е нещо, като котловина и всичкия дим от печките седи над селото. Да не забравяме и пътя от Перник, който също е доста натоварен.
Това Галактиката е голема работа, фактически!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Къща с. Владая

Мнение от Knoxville_ » 15 Яну 2018, 10:58

10 часа е много рано според мен. Ако имаш възможност, отиди към 13-14 да видиш как е положението със слънцето. Като нищо може да се окаже, че ще я напича по 4-5 часа на ден в добрия случай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Къща с. Владая

Мнение от bum_bum » 15 Яну 2018, 11:49

Тя къщата може да е ориентирана на юг ама като е на северен склон на планината все тая. В 10 часа е ОК ама зимата към 2-3 денят свършва.

Токът и водата на много места, където можеш да си купиш къща са така. Решението е генератор и хидрофор/филтри.

Отделно това, което го казаха с въздуха. Почти цяла София е така в една дупка и виждаш какво става зимата.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2018, 12:05

Владая е кофти локация според мен.
Пиша го според моите виждания и това, което съм мислил и проучвал. Дано някой не се засегне :D

- Усойно. Това няма как да се поправи за разлика от нета, тока и водата :D
- Мръсен въздух. Чел и чувал съм дори някакви теории, че въздушните течения отнасят на там мръсния въздух от София понеже се получавала някаква "фуния" м/у планините ... Колко е вярно, не знам.
- Достъп и трафик. Перникопотока не е за подценяване. Тази посока е вързана с ежедневно движение от близките населени места към София, отделно при празници уикенди и лятото от там минава и трафик за Гърция. Вярно облекчено е много спрямо преди, но си е натоварено.

Лично бих търсил имот на примерно 10км по-далече, но с по-бърз достъп.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 13' Audi A6 3.0TFSI Stage 1

Re: Къща с. Владая

Мнение от HDI » 15 Яну 2018, 12:23

Владая е от западната страна на Витоша и не бих казал, че е по-усойно от Бояна/Драгалевци/Симеоново, даже напротив. Инфраструктурата не е толкова зле, но има много стръмни баири, които са трудно проходими дори с джип зимата. Има множество еко-пътеки и планината е на 1 ръка разтояние. Ако къщата не е в близост до главния път е79 и не е дълбоко в гората из стръмните баири си заслужава ако е на добра цена. Имам познати от там и не съм чувал да се оплакват от ток и интернет - има си всичко. Няма голям магазин наоколо. Голям минус е, че всичко живо се топли на твърдо гориво и зимата не е много приятно да мирише на кюмур като се разхождаш :) .

Ако аз трябваше да избирам, бих се насочил към рударци/кладница, но те са по-далече от София и градския транспорт е малко по зле ако ще се ползва. Има доста добри предложения там, изцяло южен склон, че даже и на малко по-ниски цени.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Къща с. Владая

Мнение от BMW_POWER » 15 Яну 2018, 13:03

Бившият ми шеф живее там от 15 години. Не знам на колко години си, Колега, но има и други проблеми. Достъп до работа, училища, не дай си Боже до болница. Ако имаш деца, които да трябва всеки ден да се возят до София, филмът е голям. За мен трафикът и транспортът са проблем номер едно. Отделно княжевци редовно блокират движението. А пътуването Владая - Перник - София изобщо не е приятно.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Къща с. Владая

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 15 Яну 2018, 13:40

Защо искаш да си купиш къща в владая точно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 15 Яну 2018, 13:58

Evanko написа:Много мръсен въздух. Владая е нещо, като котловина и всичкия дим от печките седи над селото. Да не забравяме и пътя от Перник, който също е доста натоварен.

Цяла София е котловина не очаквам въздуха в Владая да е като на рилските езера. На много места прочетох че бил мръсен въздуха като на още толкова прочетох че бил много чист. Последно кое е вярно не знам няма ли някъде в общината уред за измерване фини прахови частици да го видя с очите си.

Knoxville_ написа:10 часа е много рано според мен. Ако имаш възможност, отиди към 13-14 да видиш как е положението със слънцето. Като нищо може да се окаже, че ще я напича по 4-5 часа на ден в добрия случай.

Ами къщата е на сравнително открито място. Може да не съм прав но ако планината се пада от източната страна къщата е с южно разположение (говора за страната с най-много прозорци) и слънцето изгрява от изток и залязва на запад ако сутрин в 10 слънцето напича къщата би трябвало да е тъка целия ден или поне тъка мисля. Ще проверя към 13-14 както каза за по-сигурно.
bum_bum написа:Тя къщата може да е ориентирана на юг ама като е на северен склон на планината все тая. В 10 часа е ОК ама зимата към 2-3 денят свършва.

Токът и водата на много места, където можеш да си купиш къща са така. Решението е генератор и хидрофор/филтри.

Отделно това, което го казаха с въздуха. Почти цяла София е така в една дупка и виждаш какво става зимата.

Стига де отчайваш ме какво толкова и има на водата - ама айде хидрофор филтри пак е сравнително поносимо решение на проблема. Ама да ми спира тока постоянно нямам как да го изтрая камо ли да си взимам генератор освен ако не е някои мега смарт да се включва сам и да не разбирам че е спирал тока. Някак си не ми се вижда готино да си купя пералня и сушилня примерно за 5 бона и да изгорят от ниско напрежение или спиране на тока за 2 години. Пък за кухненските уреди да не говорим или климатиците дето са чувствителни към тези работи. Направо започвам да се отказвам.

K_Ilkov написа:Владая е кофти локация според мен.
Пиша го според моите виждания и това, което съм мислил и проучвал. Дано някой не се засегне :D

- Усойно. Това няма как да се поправи за разлика от нета, тока и водата :D
- Мръсен въздух. Чел и чувал съм дори някакви теории, че въздушните течения отнасят на там мръсния въздух от София понеже се получавала някаква "фуния" м/у планините ... Колко е вярно, не знам.
- Достъп и трафик. Перникопотока не е за подценяване. Тази посока е вързана с ежедневно движение от близките населени места към София, отделно при празници уикенди и лятото от там минава и трафик за Гърция. Вярно облекчено е много спрямо преди, но си е натоварено.

Лично бих търсил имот на примерно 10км по-далече, но с по-бърз достъп.


Щом си проучвал може ли да те помоля да споделиш тук или на лично някаква литература която сметнеш че би ми била полезна. Също тъка ако имаш предложения за локация също би ми било полезно. Аз четох за Витошкия разлом тия дни и съм шокиран ама ще се направя че не съм го прочел. :banghead:

HDI написа:Владая е от западната страна на Витоша и не бих казал, че е по-усойно от Бояна/Драгалевци/Симеоново, даже напротив. Инфраструктурата не е толкова зле, но има много стръмни баири, които са трудно проходими дори с джип зимата. Има множество еко-пътеки и планината е на 1 ръка разстояние. Ако къщата не е в близост до главния път е79 и не е дълбоко в гората из стръмните баири си заслужава ако е на добра цена. Имам познати от там и не съм чувал да се оплакват от ток и интернет - има си всичко. Няма голям магазин наоколо. Голям минус е, че всичко живо се топли на твърдо гориво и зимата не е много приятно да мирише на кюмур като се разхождаш :) .

Ако аз трябваше да избирам, бих се насочил към рударци/кладница, но те са по-далече от София и градския транспорт е малко по зле ако ще се ползва. Има доста добри предложения там, изцяло южен склон, че даже и на малко по-ниски цени.


Има голям магазин специално проверих на центъра много добре зареден е и може да се плаща с карта което е добре. Едно хубаво нещо да има :clap: Миризмата на въглища не ме притеснява хич стига да знам че въздуха е по-малко вреден от колкото в София. Ама това не знам как да го проверя. "Само предполагам че е по-не вредно от изгорелите газове на VW 1,9TDI :lol: "

BMW_POWER написа:Бившият ми шеф живее там от 15 години. Не знам на колко години си, Колега, но има и други проблеми. Достъп до работа, училища, не дай си Боже до болница. Ако имаш деца, които да трябва всеки ден да се возят до София, филмът е голям. За мен трафикът и транспортът са проблем номер едно. Отделно княжевци редовно блокират движението. А пътуването Владая - Перник - София изобщо не е приятно.


За пътуването съм абсолютно съгласен. Правих си експеримент онзи ден ходих в 7 сутринта и тръгнах от там към София в 8:10. До околовръстното 20 мин. ми отне. И общо 40 мин до Sopharma Towers не знам това много ли е малко ли е. Като се има предвид че аз си правя джигитски номера с минаване от дясно от ляво пререждане на светофара най-отпред от другата лента и тъка нататък , когато не е много крайно грубо и не пускам камикадзе мод. Просто винаги работата ми е била на 15 мин или по-малко от вкъщи и много рядко съм висял в задръствания когато има инцидент или някой мизерен депутат му правят ескорт....
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 29.04.2009
Местоположение: с.Владая
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 тдс
Мечтае да кара: настрани
Детайли за колата: Само шпер.

Re: Къща с. Владая

Мнение от mitio ochite » 15 Яну 2018, 14:22

Проблем са стръмните улици през зимата, а те са 70процента от всички, рядко се стига до почистването им, тока си спира когато си иска, аварии има постоянно, говореше се за резервно захранване но не знам докъде е реализирано.Има училище, има си Фреш маркет, строителен магазин, детска градина, читалище, за въздуха честно казано научих от групите че бил замърсен над нормите, през целия си живот тука мислех че е чист. Има проблем с домовите кражи, но сравнен със софийските квартали е по малък.Пътуването сутрин е ужасно посока София, много е трафика в тази отсечка, дефилето е доста усойно и това често е предпоставка за ПТП.Ако имаш въпроси питай, до болка ми е ясно всичко тук.;)

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 15 Яну 2018, 14:24

Ranchev написа:
K_Ilkov написа:Владая е кофти локация според мен.
Пиша го според моите виждания и това, което съм мислил и проучвал. Дано някой не се засегне :D

- Усойно. Това няма как да се поправи за разлика от нета, тока и водата :D
- Мръсен въздух. Чел и чувал съм дори някакви теории, че въздушните течения отнасят на там мръсния въздух от София понеже се получавала някаква "фуния" м/у планините ... Колко е вярно, не знам.
- Достъп и трафик. Перникопотока не е за подценяване. Тази посока е вързана с ежедневно движение от близките населени места към София, отделно при празници уикенди и лятото от там минава и трафик за Гърция. Вярно облекчено е много спрямо преди, но си е натоварено.

Лично бих търсил имот на примерно 10км по-далече, но с по-бърз достъп.


Щом си проучвал може ли да те помоля да споделиш тук или на лично някаква литература която сметнеш че би ми била полезна. Също тъка ако имаш предложения за локация също би ми било полезно. Аз четох за Витошкия разлом тия дни и съм шокиран ама ще се направя че не съм го прочел. :banghead:

Чак литература ... :lol:
Чел съм из нета и тук там където имам познати и приятели съм подпитвал :mhihi:

За Габра например бях попаднал на информация, че е имало уранов рудник и има уранова жила там ...
Има из нета геоложки проучвания за урановите жили около София.

Личното ми виждане:
Имам предпочитания към източните околия на София ... След Елин Пелин към Горна Малина в частност ...
Подбалкана е много бързо и ненатоварено трасе.
Подгумер и околните села също ми харесват.

Ако западната част е цел, след Банкя, и след Божурище мисля не е зле Гурмазово, Пожарево.

Полите на Витоша, Герман, Лозен са с кофти изложение и те и доста скъпи ...

Ама не съм живял в ни едно от тия та с живи данни не мога да се ангажирам :mhihi:
Последна промяна K_Ilkov на 29 Яну 2018, 11:51, променена общо 1 път
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 15 Яну 2018, 14:38

mitio ochite написа:

Ще ти пиша на лично !

K_Ilkov написа:
Ranchev написа:
K_Ilkov написа:


Лозен ми харесва но цените там са :shock: :shock: :shock: Другите днес ще ги погледна. Не ми беше идвала идеята да гледам посока подбалканската сега ще го направя.
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook