Къща с. Владая

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Къща с. Владая

Мнение от Мордехай » 18 Яну 2018, 21:08

Тая къща много ми се струва ремонтирана и достроена стара. Дъщеря ми беше няколко години на детска градина там и навсякъде имаше такива къщи, които от съборетини ги преправяха. Не си ли я построиш сам, после можеш много да се ядосваш. Единствената стара къща, която си струваше да преправя и да не я събарям беше на един от художниците на Тодор Живков, просто бяха вложени много материали и някой е бил влюбен в Некерман.
За съжаление строителството в България е много сиво. За един всичко е бяло, а за друг - сиво. Всичко зависи от връзките, правилните хора и кое как се тълкува.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Къща с. Владая

Мнение от speeder88 » 18 Яну 2018, 21:23

Това е другото! На bum като съм чел мненията за строежите му и за законите... :puke:
Баща ми се занимава с проектиране и като ми разправя... :puke:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 18 Яну 2018, 21:28

Мордехай написа:Единствената стара къща, която си струваше да преправя и да не я събарям беше на един от художниците на Тодор Живков, просто бяха вложени много материали и някой е бил влюбен в Некерман.

За елита някога е строено И мислено как да се строи. :yes:

Лошото, е че тва са някакви супер единични случаи.

Останалото е пълен леш, строено с квото има и както дойде.

Оная "кооперация" дето я бутнаха моите приятели първия етаж беше на 2.20 на плоча. Как да го оправиш тва ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Къща с. Владая

Мнение от Мордехай » 18 Яну 2018, 21:51

Да, тая "кооперация" беше много зле, просто не мога да си представя човек с разсъдък да построи такова нещо. Иначе мястото е много хубаво, от тази височина има прекрасен изглед. Проблема според мен е, че не е както при твоето място голямо свободно пространство, а около него има много къщи и повечето пушат директно в лицето на бъдещата му къща, а и недостига на вода през лятото най-вече и евентуално тока. Аз затова веднъж я гледах, докато я продаваха и въобще не ми направи впечатление, даже се чудех кой луд я е купил. Този човек ми направи обаче много добро впечатление и се надявам да се справи с всички проблеми, аз веднага му ги казах, за да ги обмисля и да има време за преценка. Човекът много ми заприлича на Ричард Гиър в онзи филм "Съмърсби", и някак си ме спечели.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 18 Яну 2018, 22:39

Хаха ше му кажа на Ричард Гиър :mhihi:

Ентусиаст е :yes: Аз вярвам, че ще се оправи :D
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къща с. Владая

Мнение от Bogat-Beden » 18 Яну 2018, 23:58

Неудобства си има на село и диви съседи,но пък и в самата София каква селендурщина от "местни" 1во/2ро поколение има, не е истина.. Морално недъгави комплексари, които не харесват живота си и това,което виждат в огледалото и като крив уй, дето все космите му пречат- все друг им е виновен..И само злобеят и мишкуват.
Народът на село е масово примитивен, но без претенции...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Къща с. Владая

Мнение от Мордехай » 19 Яну 2018, 0:40

Прости хора има навсякъде, но към селяните сме предубедени някак си.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къща с. Владая

Мнение от pampo » 19 Яну 2018, 0:48

ukelichko написа::OT: Като гледам горните обяви и като един виден северозападен "пустинЯк", не мога да не възкликна:
- Ората у кВи къщи живеАт, а ние кВи лЕсици дереме. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Тва трябва да го има на всяка страница :bowdown: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 19 Яну 2018, 0:59

speeder88 написа:Оффф много съм прост! Изобщо не догледах, че всекидневна и т.н. е на втория етаж. Като цяло доста добри мнения изложихте дори и само по обява! :yes:

Колега, търсене на парцел и строеж обмислял ли си?


Оооо това беше първоначалната ми идея. Беше ми много мерак за дървена сглобяема къща алмост пасивна. Да се топля със свещ да ми е шумоизолирано и като ме друса витошкия разлом да се обръщам да спя на другата страна :mhihi: Е те за тях колко четох не е истина, дървените къщи са супер енергийно ефективни, земетръсно устойчиви, много по леки и стават за строеж в по-неблагоприятна земя. В България термити няма та са направо супер. Да ама булгар знае друго той там американски ,швейцарски и норвежки инженери писали книги,измислили всичко и му дали упътване няма му казват какво да прави. За него еи "това" не вижда смисъл в него, за това не го прави. Казват му ползват се само неръждаеми винтове за конструкцията - ааа ти знаеш ли че ако са обикновени ще спести 500 кинта на къща за какво да са такива те и тия ще си изкарат. Дървените плоскости да са под определен % влага преди да се обработват -аааа че какво им е така 2 къщи направил 2-ра година става още не са паднали ама на 10-тата не се знае. И още и още но просто ме мързи да пиша вече. :drinking:

Като цяло стигнах до извода че този тип строителство е много хубаво и много ми харесва и допада, но за да се построи такъв тип къща в България трябва до такава степен да разбираш (защото няма технически надзор грамотен в този тип строителство) че ако разбираш толкова ще си я построиш сам. Аз имам 1000 неща на главата и само и строител не искам да ставам :lol: Чета до толкова че да знам какво искам, защо го искам и дали го искам.

Няма фирма за такива къщи в България ,която да не съм прочел много лоши неща за нея или е много нова още или направо са я давали по господари на ефира.

Аз още не мога да повярвам че в с.Владая на някакви метри от София тока спира това кои век сме. Аз интернет оптика съм тръгнал да търся ле ле ле. На едната ми баба селото Смилец 50 години не и е спирал тока и водата става за пиене. Даже 3 фазен ток има :kuku: и казан за ракия има в селото даже :drink:
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Къща с. Владая

Мнение от hell's angel » 19 Яну 2018, 3:34

По едно време бяха модерни разни IT села. Слагай пръста на картата и почвай нов проект. Гледай да има вода, пък за трафопост и оптика все ще сберете групово някой лев :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 19 Яну 2018, 8:57

Кво предлагаш? бмвповер село да направим ли :mhihi:

Може да стане много добре :yes:

Само един със сОбаро ни трябва ако някой затъне по ливадите да си имаме щатен човек за теглене, че иначе много срам из фейса :mhihi:

Ranchev написа:...

След доста четене из нета стигнах до същия извод за дървените къщи.
По-бързо е и лесно да направиш енергийно ефективна къща, но няма знание по въпроса,
то и с другото май знание няма много :mhihi: ама там поне няма да ти изгние къщата след 6-7г.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Къща с. Владая

Мнение от Cyberloner » 19 Яну 2018, 9:54

За дървените конструкции и крепежите има една приказка - ако го правиш за себе си, ползваш винтове и пирони, ако го строиш за тези след теб - правиш сглобки ;)
Причината е, че дървото е жив материал и се променя според влагата и температурата през отделните сезони. Когато е захванато с метални сглобки, металът не може да следва тези движения и след Х години дървото започва да се цепи около пирона/винта. Пироните обикновено си ги избутва. Поради тази приичина, ако искаш да направиш нещо от дърво и то да просъществува без проблем няколко века, гледай да е с дървени сглобки, а не пирони и винтове.

П.П. Сега се сетих, че тук има една къща, която ми казаха, че била дадена на ЧСИ. Помня преди години живееше някаква там, която се изпокара с всичките съседи, но от няколко години къщата си стои празна. Ето тук е:
https://goo.gl/maps/5VTPq9FUxfR2 тази с двата навеса имам предивд, не старата висока къща.
Ако ти е интересно може да потърсиш информация кой и за колко я продава. Като съм минавал съм виждал че е обзаведена(поне кухнята) и то доста прилично.

Тази старата и виската вероятно също се продава, но там нямам идея какво е положението.

Отнонос селото - гледайте да има река да има къде да се студи бирата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 19 Яну 2018, 16:48

K_Ilkov написа:Кво предлагаш? бмвповер село да направим ли :mhihi:

Може да стане много добре :yes:

Само един със сОбаро ни трябва ако някой затъне по ливадите да си имаме щатен човек за теглене, че иначе много срам из фейса :mhihi:

Ranchev написа:...

След доста четене из нета стигнах до същия извод за дървените къщи.
По-бързо е и лесно да направиш енергийно ефективна къща, но няма знание по въпроса,
то и с другото май знание няма много :mhihi: ама там поне няма да ти изгние къщата след 6-7г.


Това си е идея, ще бъде първото в света. Ще има само широки кръгови, гаражи по-големи от къщите,1 голяма поляна с кафе и храна за сбирки,50 автоморги и 1 заварчик да прави ШПЕРОВЕ :clap:
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Къща с. Владая

Мнение от inspite » 19 Яну 2018, 17:28

Къщата в Панчарево я разобличихте, като 90-ка бивш десняк, с въртяни поне 200к, саден пакет и заминал дпф... :lol: ХАХА :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Къща с. Владая

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2018, 19:21

inspite написа:Къщата в Панчарево я разобличихте, като 90-ка бивш десняк, с въртяни поне 200к, саден пакет и заминал дпф... :lol: ХАХА :lol:


BMW power > CIA+MI6+FBI+NSA+КГБ+ДАНС накуп :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook