Къща с. Владая

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къща с. Владая

Мнение от steeN » 28 Яну 2018, 20:04

Don_Diego написа:Въздуха е зле защото няма вятър, а няма вятър в града защото масово застрояват всички райони откъдето влизат въздушните течения към града. За потвърждение: разходете се до Бонсови поляни над Горна баня и ще видите цял нов квартал :banghead: . А уж е район дето вездесъщия БАН е обявил за местност през която влиза свеж въздух в София


София е в температурна инверсия... няма нищо общо със застояването. Просто кофти място. Същия проблем го има в други големи градове по света (най-известно е в Лос Анджелис).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Къща с. Владая

Мнение от bavarec » 28 Яну 2018, 20:40

K_Ilkov написа:
Аз съм чел че е имало трасета, които са били забранени за строителство на високи сгради именно заради въздушните течения минаващи през София.


Къде точно да е забранено ? Във висок Лозенец или в Орландовци(примерно).

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 28 Яну 2018, 20:59

Не каза като какъв го твърдиш, че няма значение?

Аз ще се постарая да намеря как и къде е било забранено.
Ти ще ми кажеш ли как реши че няма значение?

едит

http://epicenter.bg/article/archive/20466/11/33

Тук има достатъчно имена и факти за хора занимавали се с този проблем. Даже не съм и задълбавал в темата ...
Ще се радвам да разбера ти като какъв определяш действията по поддържане на въздушните течения като ненужни?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Къща с. Владая

Мнение от Knoxville_ » 28 Яну 2018, 21:17

DLVasilev написа:
Knoxville_ написа:Зле.

Въздуха или София? :mhihi:
По темата за въздуха онзи ден се смях, че пред моя блок строят още 3 блока 6 етажни без 1 кв.м зелена площ буквално от тротоар до тротоар даже и без паркоместа. После що имаме мръсен въздух. Сигурно е само заради старите дизели :mhihi:


Колегата пита за въздуха.
Аз София си я харесвам винаги :ok:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 28 Яну 2018, 21:19

Аз лично най я харесвам като има 3-4 дена празници :mhihi:

Иначе с въздуха положението е трагично на строителната площадка ... ъъъ таковата де, София ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 2.03.2003
Местоположение: Банкянец

Re: Къща с. Владая

Мнение от bavarec » 28 Яну 2018, 21:46

K_Ilkov написа:Не каза като какъв го твърдиш, че няма значение?

Ще се радвам да разбера ти като какъв определяш действията по поддържане на въздушните течения като ненужни?

Колега изопачаваш ми думите и вкарваш нови.

Аз казах че, строителството не може да спре въздушните течения, респективно вятъра.

Добре.Твърдя като най-обикновен човек.Защо трябва да съм някакъв.Въздушните течения са природни явления,породени от циклоните.С какво построяването на един квартал ще повлияе на вятъра?
Аз както помня 40+ години в София(и не само) и навсякъде където е строено вятъра си е духал и сега си духа.
Сега от този линк ти който постна,виждам каво имаш впредвид.Но това вече си е друга тема.
Последна промяна bavarec на 29 Яну 2018, 6:11, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Къща с. Владая

Мнение от hell's angel » 28 Яну 2018, 21:58

K_Ilkov написа:Не каза като какъв го твърдиш, че няма значение?

Аз ще се постарая да намеря как и къде е било забранено.
Ти ще ми кажеш ли как реши че няма значение?

едит

http://epicenter.bg/article/archive/20466/11/33

Тук има достатъчно имена и факти за хора занимавали се с този проблем. Даже не съм и задълбавал в темата ...
Ще се радвам да разбера ти като какъв определяш действията по поддържане на въздушните течения като ненужни?

Повечето мнения в тая тема, така или иначе, са от слушателското място. Та - що се д'рАпате ?
Знам, че си обективен 'ма я разконспирирай, да речем - "геодезически проучвания" :mhihi: По принцип, добре звучи :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Къща с. Владая

Мнение от Cyberloner » 28 Яну 2018, 23:47

Нещата с вятъра(по-скоро бриз/течение) и стрителството са малко по-рзлични. Сгради, освен ако не са постоени плътно една до друга трудно могат чисто физически да спрат въздушното течение. Ако са спазени нормите за отстояние, от съседни сгради т.н. няма никакъв шанс. Могат леко да повлияят, локално, около себе си, обрзувайки някое и друго завихряне но нищо повече. За разлика от зелените площи(разбирайте дървета като в борисовата градина и ловния парк), сградите се нагрват от слънцето, не поемат прахови частици, а почвата под тях е уплътнена и не поема дъждовната вода. При нагряване на паважи, пътища и тротоари, през лятото, се появява въздушни потоци, базирани на температурната разлика, които могат да спрат или намалят естетвеното, хладно течение от планината. Затова Витошния клин, както и другите паркове, първоначално са мислени точно да стигат до центъра на града, за да може естественото течение от планиата да си върши работата.

Като съчетаем с факта, че София е в котловина, с унищожаването на тези зелени площи няма начин да не се стигне до момент в който през летните дни температурата ще е 35-40-45 и повче градуса, независимо дали си на сянка или на слънце - просто имаш една голяма бетонна площадка, която се нагрява и отразява светлина. Зимата пък е обратното - всичко е изстинало зверски, в планината въздуха е чист и въпреки по-малката си плътност се нагрява, но в града прахоляка е наситил въдуха и слънцето нагрява само горните слоеве, а за краткото време на греене(денят е къс) не може да стигне до бетона и да го загрее, за да започне конвекцията, което пък не позволява на прахоляка да отиде където и да било и той става все повече в по-ниските части на грда(преди 10-12 годиин помня как целия град беше цял месец в мъгла) и единственото, което може да оправи нещата е поява на циклон от някъде, който да предизвика вятър.

Дори в момента ако погледнете картата със замърсяването ще видите, че докато по-високите части на града са зелени(демек чисти) то ниските са си все още порядъчно замърсени.
Последна промяна Cyberloner на 29 Яну 2018, 9:06, променена общо 1 път

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 29 Яну 2018, 8:53

:yes:

hell's angel написа:Знам, че си обективен 'ма я разконспирирай, да речем - "геодезически проучвания" :mhihi: По принцип, добре звучи :mrgreen: :ok:

Възможно е и да съм сбъркал някое понятие, от което не разбирам ...
Гледам да чета и да се интересувам, дори и от теми, по които не съм специалист ... Нямам против да ме поправиш :dunno:
Ама ти предпочиташ да ме тролнеш :winky: :mhihi:

hell's angel написа:Повечето мнения в тая тема, така или иначе, са от слушателското място.

Давай тия от първо лице щом имаш ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Къща с. Владая

Мнение от hell's angel » 29 Яну 2018, 9:22

Глупости, само Стинката го троля :mrgreen: За толерастия апелираАх (с пример за обратното), че не интересно ръфането на по 3 страници във всяка тема...
Ubi dubium, ibi libertas

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 29 Яну 2018, 9:43

кАжи за геодезията и геологията кво обърках за да е информативно и за мен и за други :yes:

За толерастията не обещавам ама заради тебе ще се постарая поне малко :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Къща с. Владая

Мнение от hell's angel » 29 Яну 2018, 11:00

Не е чак толкова важно :mrgreen: Геодезистите са ония с латите, теодолитите, GPS-те и проекциите, барабар с маркшайдерите - не им се отдават проучвания на полезни изкопаеми. Геолозите, геофизиците и другата свързана с тях паплач ги правят тия неща.
Ubi dubium, ibi libertas

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Къща с. Владая

Мнение от K_Ilkov » 29 Яну 2018, 11:56

:yes:

Поправих се в мнението, което некомпетентно съм плеснал :mhihi: ,
ето и статия по въпроса да не се чудят всички останали за кво си ме подхванал 10 страници по-късно :ok:

https://dariknews.bg/novini/komentar/ra ... fiq-714422

из нета го има и проучването по въпроса като документ, който се вълнува
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 16.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Всичко с гуми !
Мечтае да кара: постояно с пълен резервоар !
Детайли за колата: Vw passat,
Audi a3,
Bmw e36,
Bmw e60,
Mitsubishi Evo X
Everyday S204 C220 :(

Re: Къща с. Владая

Мнение от Ranchev » 14 Фев 2018, 13:45

K_Ilkov написа:Колега, кво става, как върви избора?


Наканих се реших се да я купувам единия понеделник се обадих на брокера каза ми 2-ри оглед най-рано в четвъртък. Задействах нещата уговорих се с хора и в сряда в 6 ми звъна брокера да ми каже че някои си оставил стоп капаро.
Много се изнервих, първо как някой остава капаро като най-рано оглед можеше в четвъртък и 2-ро бахти малкия шанс някой пак да иска да купи същата къща с срок от 2 седмици при условие че обявата седеше от 3 месеца. От тогава нищо не съм гледал. Аз тъкмо бях измислил кое как къде ще става + ще я плащам директно и някои си за 1000 лева стоп капаро ги дал да чака 2 седмици да го одобрят за кредит :censored: :censored: :censored: Както и да е брокера ужким щеше да ми се обади при финализиране на сделката или отпадне (заради кредита) не ми се обади тия дни му звъннах продали са я ! Мръсни пе**ли умрели брокери лъжливи не стига че ще гушне едни 5000лв за това че се е разкарал до 10 къщи ами трябва за всяко нещо да им се моля, има нагли ми викат може ли да ме вземеш от еди къде си или после да ги оставя. Няма един дето да не ме е излъгал и все са първи приятели от много години със собствениците ,които винаги са строителни инженери а когато им задам някой въпрос и ми мълчат. :bang:
Съжалявам за километричните постове :mrgreen:

"не съм богат ,за да купувам евтино"


SKYPE

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Къща с. Владая

Мнение от cod-cdbp » 14 Фев 2018, 13:55

Брокер, отдавна е обидна дума :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook