xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за БМВ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Dextuar » 07 Фев 2018, 14:48

dpopov написа:На мен ми е интересно като се прави интервенцията при дилър и се качи, примерно stage 3 на кутията. Ако искам да мина на stage 2, пак ли трябва да отделя време и да се видя с дилъра или мога сам да си ги сменям stage-овете?

Да, трябва. Ако искаш да сменяш много често, по-добре е да си го направиш през потребителското приложение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от dpopov » 07 Фев 2018, 15:09

dextuar написа:
dpopov написа:На мен ми е интересно като се прави интервенцията при дилър и се качи, примерно stage 3 на кутията. Ако искам да мина на stage 2, пак ли трябва да отделя време и да се видя с дилъра или мога сам да си ги сменям stage-овете?

Да, трябва. Ако искаш да сменяш много често, по-добре е да си го направиш през потребителското приложение.


Не мисля. Благодаря за информацията!
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от nero_ » 07 Фев 2018, 15:19

dpopov написа:На мен ми е интересно като се прави интервенцията при дилър и се качи, примерно stage 3 на кутията. Ако искам да мина на stage 2, пак ли трябва да отделя време и да се видя с дилъра или мога сам да си ги сменям stage-овете?

Да, трябва да посетиш дилъра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от @2bar » 07 Фев 2018, 21:27

andy написа:
Хаос написа:
@2bar написа:G30 550d, което доста го "разкарвахме" по различни писти....ми при него ритане нямаше....та по - скоро това ритане идва от кутията, която не е в час...

"Софтуера" на кутията ѝ казва кога и с каква скорост да притисне фрикционите. Оттам идва и ритането.
Ритането в съвременен автомат се възприема от производителя като нежелано, но плавното превключване износва фрикционите бързо, маслото разнася фините частици фрикцион и притискател навсякъде, клапаните в блока на управлението се запушват и кутията дава фира.
При това дава фира по-бързо, ако е била натискана продължително.
Стандартно кутията няма кой знае колко охлаждане, и това, което най-много я мори е прегряването или последователните превключвания на пълна газ. За да няма ритане фрикционите изравняват скоростта на двата вала, обаче се загряват много при всяко превключване на скорост. Бързо прегряват и съответно прегарят, оттам се и разрушават по-бързо.
Оттук следва, че "ритането" не значи, че кутията не работи правилно, а че превключва по-бързо.

Всичко това не са мои разсъждения, а анализи на хора, които си вадят хляба с поправка на скоростни кутии на всякакви М-ки. Ето видео за кутията на последните Х5/6М
https://youtu.be/JhhDW6o5MSA


:bowdown:
Много точно написано. Мислех да го пиша, но щяхме да влезем в полемика с някои колеги. Мазното превключване износва повече пакетите, както си го описал. :bchug:


ся трябва да те цакам с твоят лаф за мечките и гората.

лошо няма да се води полемика, то това е и идеята на цялата работа. Лично аз съм за конструктивни спорове, но никога не мога да приема нещо на доверие, защото някой бил казал, че е така.

Специално с падането на разхода извънградско ми се вижда доста странно - извънградско обикновенно си на 6та предавка и това е всичко. След като софтуера променя само ск. кутия, как да падне разхода? Лично за мен е или грешка в измерването или влияние на други фактори - температура, налягане на гумите, вятър (попътен или не) и много други работи. Или под извънградско разбираме различни неща.

В градско да падне разхода звучи логично, само не мога да си представя, че от БМВ могат толкова лошо да оптимизират двигателят, че да е възможно падане на разхода с 1,5 литър.

А за съвременните автомати - изискването идва от клиентите, а не от производителите. Ако клиента не акцептира ритане при смяна на предавките, и произоводителят е убеден, че няма да има успех с продажбите, правят така кутията, че да не рита. За плавното износване или ритането никой не може да каже, кое е по - вредно. Зависи, как кутията е проектирана и изчислена. Ако превключването на предавките е плавно има повече триене, но така или иначе съединители са изчислени за това триене, работят в масло, което е доста по - благоприятно, отколкото на сухо. Ако има удари в предавките, тези удари се пренасят и на съединителите и които удари могат да доведат до това, че самите фрикционни дискове се чупят. Всичко се предава и по веригата назад и там също дават фира някои възли. Надявам се, че все пак има и някои, които са смятали съединители, поне те ще ме разберат.

И от тук следва, че ако кутията не е ритала и започне да рита, значи има проблем. И както написах, при G30 550d не риташе, което и се очаква от клиентите днешно време, значи така трябва и да е. Ако има някой, при който е ритала, може да се включи в дискусията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от bioz » 07 Фев 2018, 23:12

@2bar написа:...


А не смяташ ли, че производителя го интересува главно да си продаде колата такава каквато ще се харесва на клиента и да си изкара 5 годишната гаранция без да го интересва после какво се случва с кутията? Даже напротив по-добре е да се счупи след гаранционния период се се печели повече. Много хора смятат, че щом нермския инжинер е направил дадено нещо така значи това е най-доброто решение, да ама не знае, че отдавна колите се произвеждат по усмотрение на маркетинг специалисти и счетоводители и държавни регулации.

Аз също съм чувал от майстори на автоматични ск кутии, че когато кутията е настроена да "рита" живота и се удължава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от andy » 08 Фев 2018, 8:28

andy написа:
Само да споделя че 8 степенния автомат на стоково 535д или на М50д рита в ръчен режим, като stage 3.



Това са чисто нови коли, а не на половин милион като повечето тук.

п.с. онзи ден ми се отдаде възможност да покарам (пак нова) Х6 М. В D режим включва супер мазано и на много ниски обороти качва горна предавка. Като се мине в режим МТМ с кастъм настройки, освен че гърми при всяко превключване (на D го няма) и рита и в двете посоки на превключване, като нагоре е адски (цялата колата подскача). Знам че кутията е SMG и съединителите са сухи, но що ли са го направили така от БМВ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, F21 120xd

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от dmblagoev » 08 Фев 2018, 10:18

Здравейте, да се включа и аз, от събота съм със stage1 на Е91 330xd 2007. Колата съм я карал само градско, движа се по едни и същи маршрути и в едни и същи часове на деня. Колата я имам от 04.2012, и мога да кажа, че я познавам много добре. Разход от 11.5-12 съм виждал преди години (когато трафика беше друг) и то само лятото. Кутията сменя мазно, сменя по-рано и държи по-ниски обороти. Усетих и разлика при изкачване и спускане.


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Хаос » 08 Фев 2018, 12:55

@2bar написа:Ако има удари в предавките, тези удари се пренасят и на съединителите и които удари могат да доведат до това, че самите фрикционни дискове се чупят.

Ko?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Dextuar » 10 Фев 2018, 20:39

Ето какво са написали и от xHP по въпроса, като цяло не се препоръчва постоянно каране на S/M режим, но това важи и за стоковия софтуер на кутията.

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от @2bar » 10 Фев 2018, 23:19

dextuar написа:Ето какво са написали и от xHP по въпроса, като цяло не се препоръчва постоянно каране на S/M режим, но това важи и за стоковия софтуер на кутията.


Това за стоковият софтуер ми стана интересно - къде го пише, че не се препоръчва постоянно каране на S/M режими?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Gqbriel » 10 Фев 2018, 23:21

@2bar написа:
dextuar написа:Ето какво са написали и от xHP по въпроса, като цяло не се препоръчва постоянно каране на S/M режим, но това важи и за стоковия софтуер на кутията.


Това за стоковият софтуер ми стана интересно - къде го пише, че не се препоръчва постоянно каране на S/M режими?

От опит - кутията не и харесва дългото караме на тези режими..(мое наблюдение)като държа да вметна,че кутията е поддържана както трянва и никога не е дала признак на лоша смяна ,забавяне или нещо такова


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от @2bar » 10 Фев 2018, 23:29

Gqbriel написа:
@2bar написа:
dextuar написа:Ето какво са написали и от xHP по въпроса, като цяло не се препоръчва постоянно каране на S/M режим, но това важи и за стоковия софтуер на кутията.


Това за стоковият софтуер ми стана интересно - къде го пише, че не се препоръчва постоянно каране на S/M режими?

От опит - кутията не и харесва дългото караме на тези режими..(мое наблюдение)като държа да вметна,че кутията е поддържана както трянва и никога не е дала признак на лоша смяна ,забавяне или нещо такова


Sent from my iPhone using Tapatalk


И какво точно не й харесва на кутията?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Gqbriel » 10 Фев 2018, 23:53

@2bar написа:
Gqbriel написа:
@2bar написа:
dextuar написа:Ето какво са написали и от xHP по въпроса, като цяло не се препоръчва постоянно каране на S/M режим, но това важи и за стоковия софтуер на кутията.


Това за стоковият софтуер ми стана интересно - къде го пише, че не се препоръчва постоянно каране на S/M режими?

От опит - кутията не и харесва дългото караме на тези режими..(мое наблюдение)като държа да вметна,че кутията е поддържана както трянва и никога не е дала признак на лоша смяна ,забавяне или нещо такова


Sent from my iPhone using Tapatalk


И какво точно не й харесва на кутията?

Шашва се на моменти и почва д а сменя странно предавките..


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от @2bar » 11 Фев 2018, 0:13

Въпросът ми беше по - скоро реторичен. Това,че твоята кутия се шашка, не означава, че всички са така.

И общо взето можеш ли да си представиш, че някой производител на автомобили ще сложи едно копче в колата и ще напише в упътването да не го натискаш :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за БМВ

Мнение от Gqbriel » 11 Фев 2018, 0:16

@2bar написа:Въпросът ми беше по - скоро реторичен. Това,че твоята кутия се шашка, не означава, че всички са така.

И общо взето можеш ли да си представиш, че някой производител на автомобили ще сложи едно копче в колата и ще напише в упътването да не го натискаш :kuku:

Човек,не те разбирам - ти освен заяждане и опит да си интересн в тая тема друга не виждам...
Последно ти какъв си - всезнаещ бог на кутиите или ..аз до тук освен безумни коментари,друго не виждам - заяждаш се за всичко,та сподели кой си точно - проектираш скоростни кутии ли какво..
Обшо взето - тинейджърска история

Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook