xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за БМВ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Dextuar » 09 Яну 2018, 14:17

Gqbriel написа:
Tenata написа:
dextuar написа:
andy написа:Сподели тогава как е усещането и най вече при заключване на торка още от 1 предавка.

Няма го провлачването и кашкавалено чувство. Както по-горе писах, аз съм ръчка и нямам достатъчно опит на кола автомат, но определено колата става друга - доста по-пъргава, ддз доближава се до ръчката доста.


офф топ:
Не си мислете че с ръчка се сменя по-бързо от съвременен автомат.

6хп не е zf8 ;) нали


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тъкмо щях да напиша същото :yes: Може да се види и в каталожните данни 0-100 при Е90 ръчка/автомат и при F30, при новите автомата наистина е доста по-добре

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от astrapower » 09 Яну 2018, 14:25

Не откривам на сайта да се поддържа моята кутия "GA6HP-26Z", та пуснах едно запитване да видим какво ще отговорят разработчиците.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Dextuar » 09 Яну 2018, 14:28

astrapower написа:Не откривам на сайта да се поддържа моята кутия "GA6HP-26Z", та пуснах едно запитване да видим какво ще отговорят разработчиците.

Не всички излизат в онази таблица. Най-добре закачи приложението и виж дали ще ти даде, че има налична версия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от astrapower » 09 Яну 2018, 14:32

Точно го инсталирах и ще видя какво поддържа :)

ПС: Е иска интерфейса да е включен...довечера ще видя значи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Dextuar » 09 Яну 2018, 14:36

astrapower написа:Точно го инсталирах и ще видя какво поддържа :)

ПС: Е иска интерфейса да е включен...довечера ще видя значи.

Да, това е така, защото проверява хардуерна версия на кутията с базата данни. Ако там ти излезе, може смело да го слагаш :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от astrapower » 09 Яну 2018, 14:37

Определено е така :) Ще споделя в последствие какво се случва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от astrapower » 09 Яну 2018, 15:05

Явно няма съпорт все още за Х3, ето и директния отговор:
Hi,

 

unfortunately, we do not support the BMW X3 vehicles. Support is planned for Q2/2018.

 

You can check for support at our website www.xhpflashtool.com with the vehicle finder and always get the latest news at our Facebook page: www.facebook.com/xhpflashtool and our Youtube Channel: www.youtube.com/c/xhpflashtool

 

Regards



Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Mollov » 09 Яну 2018, 16:43

Дано наистина да има разлика, че ми липсват едни 200 коня в усещането за вървеж... и трябва да ги компенсира :D :D :D :mhihi:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от vld » 11 Яну 2018, 13:00

andy написа:Сподели тогава как е усещането и най вече при заключване на торка още от 1 предавка.
Усещането е, че този безкраен момент н поли съединител от втора до 3та а по някога и до края на трета изчезва.
Колата тръгва на първа минава на втора и за момента той е отключен, после го заключва набор още малко и минава на 3та и така нататък.
Мога да демонстрирам как е на живо :)

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от andy » 12 Яну 2018, 10:18

Да споделя че вече и аз "чипосах" кутията. Резултатите наистина са положителни. Кутията включва като нова. При студено тръгване нещата доста са подобрени. Няма го това "провлачване". Потеглявнето на 1 скорост винаги, наистина е уникално, като превключването 2>1 и 1>2 изобщо не се усеща.

Тествах първо stage 3 v2.0 (последната) и после stage 2 v2.0 (пак последната).
Има осезаеми различия между двете.
На stage3 на S малко след около 2100об/мин си включва на 6 (с оригинални софт включва чак след 250км/ч), т.е. карате все на 5.
На stage2 на S минава на 6 на по-високи обороти (около 2800об/мин), което лично на мен ми допада повече.
На stage2 и в трите режима D/S/M минава на 1 предавка, на stage3 на М си остава на 2.
На stage3 на M при downshift си дава газ като сменя (REV-MATCH), което допълнително придобива спортен характер превключването, което е и с 50% по-кратко от stage2.
И още други неща, като не на последно място е показването на предавките в режим D и S, което ме кефи и винаги съм се чудил защо БМВ го нямат все още дори и на последните 8 степенни кутии, а ВАГ го имат от ранната 2004 г. при DSG кутията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Gqbriel » 12 Яну 2018, 10:22

andy написа:Да споделя че вече и аз "чипосах" кутията. Резултатите наистина са положителни. Кутията включва като нова. При студено тръгване нещата доста са подобрени. Няма го това "провлачване". Потеглявнето на 1 скорост винаги, наистина е уникално, като превключването 2>1 и 1>2 изобщо не се усеща.

Тествах първо stage 3 v2.0 (последната) и после stage 2 v2.0 (пак последната).
Има осезаеми различия между двете.
На stage3 на S малко след около 2100об/мин си включва на 6 (с оригинални софт включва чак след 250км/ч), т.е. карате все на 5.
На stage2 на S минава на 6 на по-високи обороти (около 2800об/мин), което лично на мен ми допада повече.
На stage2 и в трите режима D/S/M минава на 1 предавка, на stage3 на М си остава на 2.
На stage3 на M при downshift си дава газ като сменя (REV-MATCH), което допълнително придобива спортен характер превключването, което е и с 50% по-кратко от stage2.
И още други неща, като не на последно място е показването на предавките в режим D и S, което ме кефи и винаги съм се чудил защо БМВ го нямат все още дори и на последните 8 степенни кутии, а ВАГ го имат от ранната 2004 г. при DSG кутията.


Много добро инфо ,само не разбрах това с оставането на 2 при stage 3...тръгва от 2ра предавка ли имаш предвид?
A и друго - сигурен ли си,че кутията никога не минава на 6та предавка преди максимална скорост - тва малко не го вярвам....
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Dextuar » 12 Яну 2018, 10:26

andy написа:Да споделя че вече и аз "чипосах" кутията. Резултатите наистина са положителни. Кутията включва като нова. При студено тръгване нещата доста са подобрени. Няма го това "провлачване". Потеглявнето на 1 скорост винаги, наистина е уникално, като превключването 2>1 и 1>2 изобщо не се усеща.

Тествах първо stage 3 v2.0 (последната) и после stage 2 v2.0 (пак последната).
Има осезаеми различия между двете.
На stage3 на S малко след около 2100об/мин си включва на 6 (с оригинални софт включва чак след 250км/ч), т.е. карате все на 5.
На stage2 на S минава на 6 на по-високи обороти (около 2800об/мин), което лично на мен ми допада повече.
На stage2 и в трите режима D/S/M минава на 1 предавка, на stage3 на М си остава на 2.
На stage3 на M при downshift си дава газ като сменя (REV-MATCH), което допълнително придобива спортен характер превключването, което е и с 50% по-кратко от stage2.
И още други неща, като не на последно място е показването на предавките в режим D и S, което ме кефи и винаги съм се чудил защо БМВ го нямат все още дори и на последните 8 степенни кутии, а ВАГ го имат от ранната 2004 г. при DSG кутията.

Много добре го описа :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от andy » 12 Яну 2018, 10:33

Gqbriel написа:
Много добро инфо ,само не разбрах това с оставането на 2 при stage 3...тръгва от 2ра предавка ли имаш предвид?
A и друго - сигурен ли си,че кутията никога не минава на 6та предавка преди максимална скорост - тва малко не го вярвам....


Да на stage3 САМО в режим М при спиране остава на 2 предавка. На D и S минава на 1 предавка.

Сигурен съм за 6 предавка че е така при Е60 LCI 535d. Dа споделя че на 8 степенната на Ф10 535Д 2014г пак не минава на 8. На Х6 пак същия мотор 313коня но 2016г си минава на 8 в режим S при доста ниски обороти - под 3000.
Явно са с различни версии на софуера. При последните две споменати коли в режим М не минава на по-горна предавка. Така е и при stage3 в режим М.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от Gqbriel » 12 Яну 2018, 10:36

andy написа:
Gqbriel написа:
Много добро инфо ,само не разбрах това с оставането на 2 при stage 3...тръгва от 2ра предавка ли имаш предвид?
A и друго - сигурен ли си,че кутията никога не минава на 6та предавка преди максимална скорост - тва малко не го вярвам....


Да на stage3 САМО в режим М при спиране остава на 2 предавка. На D и S минава на 1 предавка.

Сигурен съм за 6 предавка че е така при Е60 LCI 535d. Dа споделя че на 8 степенната на Ф10 535Д 2014г пак не минава на 8. На Х6 пак същия мотор 313коня но 2016г си минава на 8 в режим S.
Явно са с различни версии на софуера. При последните две споменати коли в режим М не минава на по-горна предавка. Така е и при stage3 в режим М.

Е тва ако е така е мега тъпо...при 340 си минава на 8ма и на 120км е на некви смешни обороти...но за 535д би трябвало да си е на 6та..тествал ли си при 150примено да смениш на DS и после да бутнеш лоста за една нагоре - аз когато се съмнявам на коя предавка е точно така тествам..ако ти качи на 6та значи си е била на 6...но иначе мега простотия ако си прав - това не го знаех!

Сега те разбрах за М (както предполагах) :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: xHP Flashtool - Ремап на автоматични скоростни кутии за

Мнение от andy » 12 Яну 2018, 10:49

Пиша за режим DS, но понеже в stage1/2/3 вече си пише само S1/2/3/4/5/6 не си ме разбрал.

А това което съм го описал за оригиналните софтове в режим DS е така.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook