Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Don_Diego » 01 Яну 2018, 17:15

vixx написа:Имам и друг дерт. Гнус ме е от пръсти на крака, дори само като ги погледна. Не знам защо.


Аз пък умирам за хубави дамски крачета :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 01 Яну 2018, 17:33

Ей, набито око има Колежката... Темата за хладното оръжие е безкрайна, това ми е (беше) една друга мания. По принцип всичко от тази област стоеше у дома, но като взехме малкия, забелязах, че проявява нездрав интерес към оръжията... И се наложи да ги сваля в гаража. Това са две български саби:

Изображение

Горната е войнишка, боен кавалерийски палаш "Орел", обр. 1889, производство на WKC, Солинген:
Изображение

Изображение

Долу е офицерска парадна обр. 1905, с вензела на Фердинанд I. И тя е солиненска, но е произведена от друга фирма. Темляците не ги гледайте, горният е новодел и двата не са закачени "по устав".


Нещо е станало със снимките, които бях накачил в мрежата... Ето една малка част от манлихеровите ми щикове:
Изображение

Изображение

Всъщност щиковете са доста повече... Опасявам се, че ако ги накача на стената в гаража, ОСБ-плоскостите няма да издържат... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Chertigrad » 01 Яну 2018, 17:39

е това е страхотно...много готино!
А я спирай снимките, че ше земат да ни затворат в некоя тиха и спокойна лудница аахахааха :D :bowdown: :D
Teodora

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 01 Яну 2018, 18:25

Да бе, само аз признавам психически отклонения, а останалите гледат сеир и си траят - не е честно...

Ето намерих две снимки на всичките си манлихерови щикове - тук са 20 парчета, но съм ги снимал преди години и сега трябва да са повече... Всъщност няма два еднакви - има войнишки и подофицерски, различни модели и години, различни производители и маркировки... Това е доста сложна тема, малко хора биха отделили време, средства и усилия да навлязат в толкова специфична и "тясна" тема - щикове за пушки Манлихер...
Изображение

Изображение

Освен манлихеровите, имам и няколко маузерови, а и други щикове... абе нали ви казах - темата е много обширна... :wave: :wave:
Excellent! Steven is my name!

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от N.Mihaylovski » 01 Яну 2018, 18:29

Човек, сега няма да спя, страхотни са, аз имам само 3, реставрирал ли си ги ?
само Заги да види глей кво става :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 01 Яну 2018, 18:39

Почти не съм ги пипал, търсил съм ги да бъдат в качество... Най-много да съм раздвижил някой бутон или да съм тръкнал с месинговата четка някое ръждиво петно. Всичко по шиковете си е автентично, дори от лопусите нямам новодели.

Дал съм си голям зор да намеря литература и друга информация - готов да споделя с колеги, ако има и други откачени на тема българска милитария.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от ukelichko » 01 Яну 2018, 20:24

Аз като цяло съм неподреден и в работилницата ми е като след нападение от талибани, но много държа на точното време и дата. Не знам в къщи как се появиха няколко календара, на които стриктно, понякога точно в 00.00 часа прехвърлям датата. На часовник не уйдисах и сега търкаляам едно кварцово
Тисо, което май се оказа най-точно от всичко, което съм имал. Не че е някакъв шедьовър, просто по случайност работи много точно. Винаги съм искал като нормалните хора и аз да си купя механичен часовник, но нямам шанс, освен ако не се изръся за нещо свръх скъпо. Отделно имам една много гадна фобия. Направо изтръпвам, когато видя някой да се надвесва от тераса или някъде от високо. Интересното е, че самият аз не се страхувам от високо и нямам никакъв проблем да работя на скелета, стълби или под мен да е някаква бездна. Но видя ли някой до мен да прави същото, направо изтръпвам, замръзвам, минават ми топли и студени вълни и ме побиват тръпки.
Е изповядах се и ми стана много по-леко. :D :D :D Айде успешна 2018-та на всички форумци.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от vld » 01 Яну 2018, 21:13

Borymeckata написа:
N.Mihaylovski написа:Момчета, започвам да се притеснявам за психичното ви здраве, ...

Аз пък започнах да се успокоявам за своето... :mhihi: :mhihi: Хубаво е да знаеш, че и други хора имат същите проблеми... и въпреки това си живеят нормално... надявам се... :mhihi: :mhihi:

Ето, снимал съм ви гаража с инструментите - да видите, че са подредени. Защото имам чувството, че половината форум няма да може да спи заради подредбата на клещите... :
Изображение

Изображение

Я като сте такива маниаци - снимайте вашите гаражи, да видим как са наредени!


Но това с инструментите е само върха на айсберга. В тъмните недра на подсъзнанието се надигат зловещите вълни на манията, заплащваши за погълнат и последното островче на здравия разум... Ууу - хуууу...!!


Човек, аз ако ти снимам моя гараж, сигурно ще ме помислиш за луд :mhihi:
При мен също има табла за инструменти тезгях шкафове с чекмеджета и прочие, но постоянно е в работен хаос всичко.
Много рядко подреждам, даже като подредя после ми е терсене да си намирам каквото ми трябва.
Най интересното е, че въпреки безпорядъка знам всяко нещо къде съм го оставил и го намирам с един поглед.
Ако се завърти някой да ми подреди бюрото например после по един месец не мога да си намеря нещата....
Иначе много мразя да видя неподреден компютър, това примерно изключително много ме дразни.
Както и не добре конфигуриран такъв...
Като отворя конфигурационен файл и в него има една камара коментирани редове и два три действащи направо изтръпвам :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от acer » 01 Яну 2018, 22:44

В психологията се обяснява разликата м/ж хората които обичат реда и хаоса.. води са че е по-добре да си от вторите, по-близко е до стоицизма.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Jordana » 02 Яну 2018, 19:48

Мен друго ми стана интересно след тия купища клещи чукове и ками .....защо при жените липсват такива наклонности за събирачество на железа ? Има ли някаква физиолигична увреда в мъжкия мозък ? Принципа че монтьор - събира инструменти , хирург - скалпели , банкер -монети не е баш верен . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от K_Ilkov » 02 Яну 2018, 20:12

Според мен няма връзка между професия и увлечение към инструменти и железор.

Жените и те трупат некви неща, колко обувки са му нужни на човек ебаси ..., без Врачанина :mhihi:
Но и жените се движат от други неща генерално, нека не разваляме тази хубава тема за нашите си проблеми :mhihi:

Благородно, май :mhihi: , завиждам на Боримечката за подредения гараж, колекцията също е впечатляваща, моя е пълен батак или по-скоро склад.

DSC_0247.JPG


Постоянно правя некви рафтове и все по-зле става :mhihi: , та събирателството не ми е чуждо ... тая разполовена е60-ка от подписа си иска своето :mhihi:

Обаче ме амбицира и за 2018 си поставям за цел да вкарам ред в нещата :yes: поне малко :mhihi:
Ще снимам и аз живот и здраве туй онуй :D

едит: ето тука от некъФ момент дето съм си подреждал повтарящите се :mhihi:

Untitled.jpg


Ogata - пълен пе'ерас' с тоя сервизен проект, завиждам съвсем неблагородно :mhihi: :bchug: Евала човек, наистина :bowdown:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна K_Ilkov на 02 Яну 2018, 20:30, променена общо 1 път
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Яну 2018, 20:16

Боримечка, имам бе, 2 броя на 3.5 и на 9.5. Та не ме дразни и мен безпорядъка. Обаче когато е царящ такъв с неща, които не може да се оправят, просто защото някой след теб ги връща пак така. :mhihi: Обаче с поста си там исках да ти кажа, че когато нещо е наредено, то тогава вече ме боде в очите как е направено едва ли не до половина. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от ukelichko » 02 Яну 2018, 21:00

Jordana написа:Мен друго ми стана интересно след тия купища клещи чукове и ками .....защо при жените липсват такива наклонности за събирачество на железа ? Има ли някаква физиолигична увреда в мъжкия мозък ? Принципа че монтьор - събира инструменти , хирург - скалпели , банкер -монети не е баш верен . :dunno:

Е точно сега гледам колекцията на моите две жени в семейството. Има гримове и мазила за около 20 години напред. Мога спокойно да открия някакво малко магазинче с наличната стока. В първите работни дни най-вероятно се очакват още доставки, за допълване на колекцията.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 03 Яну 2018, 9:37

Jordana написа:Мен друго ми стана интересно след тия купища клещи чукове и ками ..... Принципа че монтьор - събира инструменти , хирург - скалпели , банкер -монети не е баш верен . :dunno:

Да, няма пряка зависимост. Имам познат, доктор по геодезия (?!?), който събира стари геодезични инструменти - показвал ми е една стая у тях, пълна с теодолити, нивелири, лати, жалони, призми и други такива. Но аз пък съм строител - би трябвалио да събирам мистрии, отвеси, мастари, тухли и керемиди, но... никакъв интерес нямам към такива "артефакти". Всъщност аз нищо не "събирам" в смисъл на колекция. Клещи и други инструменти съм купувал през годините, просто защото съм мислил, че някога ще ми потрябват. Също и менгеметата, и дрелките... Касетофоните и другата стара електроника също не са колекция в истинския смисъл, а просто отделни предмети, които ме кефят. Щиковете ми са най-близо до понятието "колекция", но пак не бих ги нарекъл така, за момента са просто тематична сбирка...

Познавам хора, които събират доста странни неща. Един познат събира български джобни ножчета. Друг - прибори за бръснене - бръсначи, четки, каиши, самобръсначки, ножчета... Познавам един, който събира стари катинари и брави за врати, даже преди време го бях ощастливил с някаква интересна (за него) ръждива брава, която изкъртих от бараката на селската ни къща. Той ги почиства, смазва и ги нарежда у дома си... Познавам и друг психопат, който събира... информация за хора, които не ядат определени храни. Има данни за човек, който не яде грах и за друг, който не яде домати... Шантава работа... :kuku: :kuku:

Мислил съм си да започна да събирам... кой ще познае? Чукове! Сега всеки ще си каже - е колко чука ще събереш, десетина... Обаче като се замислиш - ето една бърза класификация на чуковете:

Според масата на чука: от 100 гр. до 10 000 гр.;
Според материала на чука: стоманени, гумени, пластмасови, дървени, алуминиев (за пържоли), мисля дори, че има и месингови...
Според материала на дръжката: дървена, стоманена, алуминиева, фибростъкло, друга пластмаса...;
Според предназначението: шлосерски, обущарски, каменарски, дърводелски, кофражен, има също алпинистки чукове и други специализирани... Има дори специални чукове за убиване на животни, има и боен чук (виж филма Смело сърце), имаше и вълшебен чук (който поправя всичко) в една игра...

А сега си представете всички възможни комбинации - страхотна колекция може да стане. За момента се въздържамн да тръгна по тази пързалка, но не се знае докога... :wave: :wave:
Последна промяна Borymeckata на 03 Яну 2018, 22:12, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Knoxville_ » 03 Яну 2018, 10:07

msi200 написа:
В този ред на мисли, пробвайте да обясните на някой с Хонда или Тойота тънкостите на БМВ-оунършипа и наблюдавайте как в очите им се надига тих ужас :):) ... А дали с БМВ-тата нямаме малко мазохистични наклонности?


Аз затова започнах да чета и пиша предварително :ok: Един вид да си намеря мястото по-лесно :ok:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mirko0

Последни теми
Facebook