Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 31 Дек 2017, 9:25

Аз нормален ли съм? Бие ли ме съчмата? Добре ли съм с главата? Хлопа ли ми дъската? Имам ли връзка с кораба-майка? Духовете говорят ли ми?

Вероятно всеки от нас, поне веднъж в живота си, си е задавал някой от горните въпроси относно своето ментално здраве. Нека всеки да сподели по какъв повод е ставало това. Може да бъде полезно за останалите, в смисъл да се успокоим, че има и други... Разбирате - не само аз се съмнявам, дали не съм превъртял...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Мордехай » 31 Дек 2017, 9:42

Според мен на всеки нормален, средноинтелигентен или по-интелигентен човек понякога му е минавало през акъла дали е нормален, дали го бие съчмата и подобно. Сигурен съм, че на прост, тъп пияница и ненормалник няма да му дойде на акъла такова нещо никога.
Не мисля, че човек различен в своята индивидуалност е ненормален.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 31 Дек 2017, 10:05

Да не ме обвините, че ви провокирам да се излагате, а аз гледам само гледам сеира - ще дам своя принос.

Това са снимки от хола ми - кефят ме стари японски касетофони, от периода 1980 - 1985 година:
Изображение

Изображение

Както виждате - сглобил съм специален дървен стелаж, на които да ги подреждам. Имам още един такъв стелаж, в случай, че колекцията се разрасне. Естествено, всички работят. По някаква причина - кефят ме такива с по две антени. Всички са настроени на една станция и са включени в мрежата - когато се върна от работа, си пускам един от тях да свири... Да кажем, че това е донякъде нормално - хората колекционират какви ли не неща, защо не и стари касетофони? Обаче...

Преди няколко дни се хванах да си подредя гаража, и внезапно... се оказах с още една колекция... Дори не знам как да я нарека...:
Изображение

Въздушната пушка не я гледайте - просто съм я закачил на стената, за да не събира прах по ъглите. А останалите неща... може ли се да каже, че са оръжия за ръкопашен бой? Или оръжия за ръкопашен бой и битови предмети, които могат да се използват като оръжия за ръкопашен бой? Примерно - какво бихте искали да имате подръка, ако внезапно ви нападнат докато пиете бира в гаража? Аз никога не съм имал интерес към ръкопашния бой (въпреки, че като се замисля - имам в библиотеката ръководство за втора бойна степен по СРБ...) и никога не съм имал намерение да събирам такива оръжия - как се получи това... :dunno: :dunno: Когато си погледнах стената на гаража ме осениха първите съмния - дали все още съм нормален, или... не съвсем?
Последна промяна Borymeckata на 31 Дек 2017, 10:49, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Мордехай » 31 Дек 2017, 10:33

Безсмислено се филмираш, има хора дето са наистина зле или по-точно силно вманиачени. На мен дворът ми до скоро приличаше на автокъща. Имам и десетина колела, даже не ги броя, всяко за различен вид каране, няма да споменавам и други неща. Поне като видях снимки от мазето на Бмвпауара от Канада и се поуспокоих малко за колелетата. На жена ми съм казал, че половината не са мои, а ги пазя на приятели, че няма къде да ги държат, не че ѝ пука особено.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от ogata » 31 Дек 2017, 10:35

Мене ми беше мания, да си права сам колите, щото се напарих от компетенции.
И реших да си направа сервиз, където да си щипя само моите си бмв-та и разни проекти на приятели, без да сменям съединители, накладки и т.н на сульо и пульо.
Идеята е че съм изкарал страшно много работа в кофти условия, клякане, навеждане, без подходящи инструменти, на студено и исках тва да спре. Исках сега да съм на топло зимата, да имам подемник, за да не се вра в канал, да имам жираф, за да не се чудя тоя мотокар как да го вкарам тука ся ... и сякви условия. Реших и да имам топла вода, защото зимата да се миеш със студена след 8 часа работа на студ си е приключение ...
Реших го миналата година по това време, започнах със събиране на инструменти и февруари започнах да действам.

За радост в един имот на баща ми имаше точното място в едно хале, та това спести доста пари.

Бих казал, че на 90% съм готов.
Остана само да си прекарам въздух от основният компресор, че за момента разкарвам един маркуч, да си наредя платната за инструменти по стените и да измета едно хубаво, че все не ми остава време. А, да. И да си купя едно читаво менгеме и шмиргел. Отне много време, отне и 4ри пъти повече средства от колкото бях планирал, което доведе и до забавянето, но вече е кеф да се работи.

Хронология в снимки.

Тук зад мен и камиона имаше пространство 9x6 метра, което беше пълно с трици и които почнах да разкарвам миналият януари.
Изображение

Освободи се площ.
Изображение

И почна да се прави конструкцията.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Последната снимка с подемника и празното помещение е от преди 4 месеца. Сега вече има работни маси и други шукарии, но спрях да снимам, защото исках да го нащракам като е завършено вече :) .

Изображение

Та така, сега можех да карам некой нов X за тая сума, но неее ... напълно нормално звучи да имам съоражение на стойността на 10тина супер читави е34ки, където да си правя е28цата :D
Последна промяна ogata на 31 Дек 2017, 10:39, променена общо 1 път
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Дек 2017, 10:36

Тези неща Боримечка са за оная тема какво трябва да правим ако започне война или за онези предавания за края на света, в смисъл оцеляване. Иначе аз не виждам нищо ненормално в това, освен ако не решиш да ги ползваш ей така за да решаваш спорове и кавги.
Иначе аз имам един странен навик, ако има две дистанционни на масата, то задължително трябва да са идеално успоредни. Ще си кажете, че е лесно защото просто ги допираш и толкова, да, ама не. Аз съм си решил, че трябва да има около сантиметър между тях и да са идеално успоредни. :mhihi: Едното винаги е по-голямо от другото, по-голямото задължително е отдясно, а разстоянието в долната част(тоест вертикално)винаги е по-малко от това в горната. :mhihi: Същата работа е с приборите, пак си ги нагласям под разни ъгли, ако пък слагам нещо на правоъгълна маса, понякога гледам мислено ако задам една посока на часовниковата стрелка, то разстоянието до първия край на масата да е най-малко, следващото по-голямо, следващото по-голямо и 4-тото най-голямо. :mhihi: Много обичам ако видя котка да спи да я наглася както мисля, че е най-добре за нея. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Та виждам смисъл в разни безсмислени наглед неща, но иначе не съм суеверен от сорта да не минавал някой пред колата или черна котка и т.н.
Та може да се каже, че понякога за много хора ще ми хлопа цялото дюшеме. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Мордехай » 31 Дек 2017, 10:45

О, за подреждането и аз си имам мании, веднъж докато карах камиона все ме глождеше, че съм си оставил отверката наобратно в сандъка за инструменти и спрях да си я оправя. После другите шофьори от конвоя ме питаха що съм спирал, а мен вече ме беше срам да им кажа.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от ukelichko » 31 Дек 2017, 10:48

Borymeckata написа:Аз нормален ли съм? Бие ли ме съчмата? Добре ли съм с главата? Хлопа ли ми дъската? Имам ли връзка с кораба-майка? Духовете говорят ли ми?

Вероятно всеки от нас, поне веднъж в живота си, си е задавал някой от горните въпроси относно своето ментално здраве. Нека всеки да сподели по какъв повод е ставало това. Може да бъде полезно за останалите, в смисъл да се успокоим, че има и други... Разбирате - не само аз се съмнявам, дали не съм превъртял...

Случва се понякога да си задавам такъв въпрос. Често и други ме питат :mhihi: За нашите географски ширини не е препоръчително, някой да мисли различно от стадото, защото неминуемо започват да го смятат за чалнат. особено пък сега, както съм на село, трябва много да се внимава с различните колекции, ако не състоят от фризери пълни с месо, бурета пълни с вино или мазета, пълни с буркани :mhihi: . За касетофоните :yes: :bowdown: :bowdown: :bowdown: За това в гаража.........ами аз като дърт палаткаджия имам значително по-богата колекция, но ми е под леглото, което докарва до лудост и истерия половинката ми.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 31 Дек 2017, 10:59

Ето, темата има вече положителен ефект - успокоих се донякъде... :yes: :yes: Да си оборудваш цял сервиз, за да си ръчкаш по колата - колегата е доста по-напред с маниите, респект... :bowdown: :bowdown:

Да не кажете, че ви баламосвам - ето, намерих си ръководството по СРБ:
Изображение

Изображение

Изображение

Пак казвам - не съм агресивен и не смятам да се бия с никого, дори винаги се стремя да избягвам всякакви конфликти. Обаче като гледам снимката от гаража, ми хрумва, че нямам нунчако... Някой виждал ли е да се продава, или трябва да си направя?


И още нещо да споделя - никога не съм могъл да разбера тая мания по татуировките. Виждал съм хора целите нашарени и само се чудя - защо си причиняват това? Да даваш пари, да губиш време и да търпиш болка, заради... защо, наистина? Но май само аз така ги виждам нещата, а всичките ми познати смятат, че татусите са мно'о яки, разби'иш ли!
Последна промяна Borymeckata на 31 Дек 2017, 11:08, променена общо 3 пъти
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от (bubsa) » 31 Дек 2017, 11:03

Тука е ясно,че нормални няма :mhihi:
Жената често ми нятяква,че се паля по разни неща като малко дете :oops:
Обичам да си купувам инструменти и при всеки удобен случай си заприходявам по нещо и скоро ще имам достатъчно за автосервиз и за някоя строителна бригада!Строителните машинки съм ги ползвал по 1 път,а инструментите за колите по 2-3 пъти годишно,най-много.
Въдици бях събрал толкова много,че миналата зима като разпродадох 80% от тях и разните принадлежности към тях след смятането на еконтските бележки сумата възлизаше на 4800лв.Колко съм дал за тях е по-добре да не смятам :kuku:
То не бяха и ракети за тенис,ски екипировка,планинска екипировка,колелета...и още доста хобита,които съм практикувал по макс 2-3 пъти и се отказвам :mhihi:
Поне с колите съм се спрял от известно време и освен необходимите неща не се занимавам с излишни начинания,че и там чашата беше взела да прелива.
Другата ми голяма краста са камионите.Там ако сметна колко пари съм забол за ксенони,маси,лампички,мокети,кожи,музики,радиостанции и още куп глезотии не знам къде ще му излезне края :mhihi: Едни от първите неща които правя с тях е да ги разглобя на съставни части в кабината и да се премахне прахта в таблото и при бушоните!Това ми е нещо като фобия!Преди 2-3 месеца като ходих да ми слагат джи пи ес човека беше много учуден как бушонното ми табло е по-чисто от арамтурното табло на колата му :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Jordana » 31 Дек 2017, 11:09

Тоя учебник не се е продавал никога по книжарниците :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от msi200 » 31 Дек 2017, 11:23

Ако даден човек има някакви психични отклонения, самият той е последния, който ще ги осъзнае :mhihi:

В този ред на мисли, пробвайте да обясните на някой с Хонда или Тойота тънкостите на БМВ-оунършипа и наблюдавайте как в очите им се надига тих ужас :):) ... А дали с БМВ-тата нямаме малко мазохистични наклонности?
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от ukelichko » 31 Дек 2017, 11:26

Преди два дни видях едно електрическо пиано Ямаха в Технополис и почувствах някакъв непреодолим стремеж, да си го купя. Не мога да свиря на пиано, разбира се. Не мога да свиря на никакъв инструмент, но не знам какво ми стана и вече два дни не спирам да мисля за това пиано, ли синтезатор ли, не го знам как точно се води. Естествено, като споделих с компанията, всички сериозно ме помислиха за луд, с изключение на щерката, която също иска такова пиано. И тя не може да свири на пиано, но каза, че винаги е искала да има. Не знам как ще завърши тази работа. Всъщност знам. Преди десетина години си купих така една електрическа китара и след това беше голяма мъка, докато я продам.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Borymeckata » 31 Дек 2017, 12:11

(bubsa) написа:Тука е ясно,че нормални няма :mhihi:
Жената често ми нятяква,че се паля по разни неща като малко дете :oops:
Обичам да си купувам инструменти и при всеки удобен случай си заприходявам по нещо и скоро ще имам достатъчно за автосервиз и за някоя строителна бригада!


Ох, точно темата за инструментите се надявах да избегнем, но... май няма начин. При мен е някаква мания - не мога да се прибера у дома без да домъкна някое желязо. Преди малко слизах в гаража и щракнах няколко снимки. Значи това са ми само раздвижните ключове, само в този гараж (без другите гаражи, в колата, из други къщи и апартаменти, без тези, които съм раздал и изгубил... Естествено, и в гаража имам няколко касетофона - да слушам радио:
Изображение

Изображение


А това са ми само клещите, които събрах из гаража - при същите условия, които съм написал за ключовете:
Изображение

Изображение


Дрелките ги броих до към 8 (може да пропускам някоя) и менгеметата са ми горе-долу толкова, само че е абсурд да ги събирам на едно място. Като се замислиш - колко ключа, комбинирани клещи, дрелки и менгемета му трябват на човек, дори и ако ежедневно работи с тях? Искам да кажа - може би има някаква "здравословна" бройка на тези неща, над която вече влизаш в "ненормалната" зона и трябва да се замислиш за менталното си здраве. Обаче колко е тази бройка... :dunno: :dunno:?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кушетката на Фройд, или DIY психоанализа.

Мнение от Jordana » 31 Дек 2017, 12:17

ukelichko написа:Преди два дни видях едно електрическо пиано Ямаха в Технополис и почувствах някакъв непреодолим стремеж, да си го купя. Не мога да свиря на пиано, разбира се. Не мога да свиря на никакъв инструмент, но не знам какво ми стана и вече два дни не спирам да мисля за това пиано, ли синтезатор ли, не го знам как точно се води. Естествено, като споделих с компанията, всички сериозно ме помислиха за луд, с изключение на щерката, която също иска такова пиано. И тя не може да свири на пиано, но каза, че винаги е искала да има. Не знам как ще завърши тази работа. Всъщност знам. Преди десетина години си купих така една електрическа китара и след това беше голяма мъка, докато я продам.

Аз така си купих китара преди 7-8 години ....инвестицията не бе голяма затова няма да я продавам . Обикновена куха ямаха , вероятно някаква червена лампичка е светнала в оня момент кога бях влезнал в музикалния магазин :mhihi:
Последна промяна Jordana на 31 Дек 2017, 12:21, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook