Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от stick_it » 28 Дек 2017, 15:22

Здравейте, :wave:

От известно време съм се загледал в "китове" за малки работещи двигателчета. Водят ги Engine Kits. Ето няколко примера за какво говоря:

Интересно - https://www.youtube.com/watch?v=xpsul0qz6gc
Интересно - https://www.youtube.com/watch?v=voBZP6AUOx4
Не чак толкова интересно - https://www.youtube.com/watch?v=mHkJaJW7C2k

Разликата между първите два и третия е, че третия реално не функционира, ами всички части се задвижват от електромоторче, и само симулират работата на двигателя. На мен лично първите два варианта са ми по-интересни, но нито на БГ пазара мога да намеря подобен продукт, нито в ebay. Последния вариант (най-скучния) го има в ebay за между 30-50лв, което е ОК, но ми се ще да намеря нещо по-реално.

В доста от коментарите хората пишат че преди (60те-70те години) е имало много такива китове и са били доста разпространени, но към 80те години са спрени. Интересува ме дали някой тук си спомня да е имало такова нещо в България, дали в момента има, и като цяло дали знае от къде може да се закупи. Като цяло, най-интересни са ми моделите базирани на двигатели за автомобили или мотори. Трябват ми за образователна цел.

Който му е интересно - има много много клипове в youtube, кой от кой по-интересен. Доста от моделчетата дори имат throttle и вадят много приятен звук :bang:

В крайна сметка, ако не намеря нещо интересно, ще купя последния вариант. Той също има доста чарколяци и може да се добие представа как работи двигателя, но пък нито вади звук, нито има rpm control. (Вади звук от говорителче)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от drago9205 » 28 Дек 2017, 16:33

Аз в нас имах един малък двигател, който реално е за макет по авиомоделизъм (като ученик бащата е ходил на такива курсове и са изостанали някакви чаркаляци из гаража). Подобен е на този от първият клип, но по-голям. Мисля, че все още могат да се намерят такива и че все още има такива кръжоци. Ето малко снимки от гугъл на такива

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от m.dimitrov1992 » 28 Дек 2017, 17:24

На пьрвия клип, като му махнеш батерията което дава ток на свеща ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от cod-cdbp » 28 Дек 2017, 17:25

m.dimitrov1992 написа:На пьрвия клип, като му махнеш батерията което дава ток на свеща ?



Не му трябва - тя е само за да повиши температурата в камерата първоначално.
Двигателят е компресионен т.е. малко или много двутактов .
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от BMW_POWER » 28 Дек 2017, 17:48

Колега, за какви двигателчета говорим? Хоби клубовете имат всичко. Ако търсиш точно определен двигател, тогава може да е по-тегаво. Първият производител, който ми излезе е

http://saito-engines.info/index.html
https://www.hobbytown.com/gas-rc-cars/c ... 38&lg=fk19

Пари да имаш :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от stick_it » 28 Дек 2017, 18:14

Да, тези от RC количките ги знам, но те обикновено не са направени че да могат да се разкостят и после да се сглобят обратно. Аз търся нещо което е направено точно с този замисъл - сам да си го сглобиш и да за хоби/учебна цел. Че дори и упътване да има ще е перфе. :lol: Този последния от оригиналния ми пост има. Като цяло, засега май той е най-добрия вариант.

BMW_POWER написа:http://saito-engines.info/index.html
https://www.hobbytown.com/gas-rc-cars/c ... 38&lg=fk19

В първия сайт нещо не мога да се ориентирам за поръчка, цена и повече детайли какво точно им представлява продукта. Втория има двигателчета, но те са за RC количките и не са напълно разглобяеми и подходящи за учебна цел (според мен)

drago9205 написа:Подобен е на този от първият клип, но по-голям. Мисля, че все още могат да се намерят такива и че все още има такива кръжоци

Такъв като от първия клип бих си взел - да, но не намирам. Намерих цели самолетчета и съответно и на части, но двигателите им са неразглобяеми :(

Явно като гледам няма точно това което търся avaliable на пазара. Или поне не е популярен продукт. Ако някой реши да произвежда и продава според мен би било печеливш бизнес :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от m.dimitrov1992 » 28 Дек 2017, 20:05

cod-cdbp написа:
m.dimitrov1992 написа:На пьрвия клип, като му махнеш батерията което дава ток на свеща ?



Не му трябва - тя е само за да повиши температурата в камерата първоначално.
Двигателят е компресионен т.е. малко или много двутактов .


Хммм значи работи с дизел или работи докато не изстине ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от Jordana » 28 Дек 2017, 23:28

Има най различни мотори , като почнеш от 0.8 сс до 50 100 кубика и повече . Това не са "китове " нито делфини или тюлени а работещи двигатели . Първия мотор е с подгревна свещ , във свеща има спирала която се загрява до бяло при подаване на ток и тя запалва горивото . Когато запали тази спирала вече остава нагрята само от горивния процес , ток не и трябва . Това практически е двутактов дизел , работи с керосин и други добавки и масла . Има такива които палят от компресията , горивната камера е раздвижна с контрабутало и пали от високата компресия но в горивото има диетилов етер , има с искра по класическата конфигурация . Има със сгъстен въздух , има и турбовитлови и турбореактивни . Второто видео е на мотор който е видно къстъм изпълнение просто за кефа . Стендов мотор колкото да си го пускаш за кеф . Третото видео е на подобен макет имитация . Подобни са и работещите стърлинг парни двигатели настолни модели . Работещи двигатеи с вътрешно горене може да се купят от магазини да моделизъм авио авто корабо и т.н
Не са универсални в куплирането към модела , затова трябва да е ясно за какво ще се ползва .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от cod-cdbp » 29 Дек 2017, 0:07

m.dimitrov1992 написа:
cod-cdbp написа:
m.dimitrov1992 написа:На пьрвия клип, като му махнеш батерията което дава ток на свеща ?



Не му трябва - тя е само за да повиши температурата в камерата първоначално.
Двигателят е компресионен т.е. малко или много двутактов .


Хммм значи работи с дизел или работи докато не изстине ?


Не. Смес от етер и рициново масло е. 8)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от Jordana » 29 Дек 2017, 0:22

Със етер и рицин работят компресионните , това колибри е със свещ и му трябва керосин и рицин плюс малко етер . Ако е само етер му трябва компресия да запали а то няма контра бутало за тая работа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от stick_it » 29 Дек 2017, 9:48

Jordana написа:Това не са "китове " нито делфини или тюлени а работещи двигатели.

На мен ми е ясно че са работещи двигатели, но ако не кит или делфин, ти как би нарекъл нещото което търся? :D Комплект / Строител / Конструктор? Защото все пак мен ме интересува точно такъв кит/сет/макет, който идва с всичките му нужни части за да бъде сглобен и да работи, че дори и с инструкции. В първото видео показват всичките части, но не и как да се сдобиеш с тях. Иначе - самото видео е достатъчна инструкция.

Jordana написа:Работещи двигатеи с вътрешно горене може да се купят от магазини да моделизъм авио авто корабо и т.н

Добре, супер - дай ми линк за пример. Интересува ме главно за кола или мотор, независимо от цилиндрите и т.н. Също, ако има някъде такива като от първото видео, но готов кит/сет/макет/комплект/строител/конструктор - също ме кефят и бих взел. Ако имаш конкретно инфо от къде мога да намеря ще съм много благодарен :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от Jordana » 01 Яну 2018, 8:56

Заповядай
https://shop.steldi.com/index.php?route ... ry&path=57
http://www.myhobby.bg/accessories/dvg.html
https://www.ebay.co.uk/sch/Petrol-Nitro ... w=rc+motor
Не знам за какво точно ти трябва това моторче , но имай пред вид че не става за в къщи да го палиш . Вдигат безобразен шум и пушеци . Това е само за поляната навън . Опасни са особено с металните пропелери , и не палят толко лесно колкото е на киното :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от FuRoRR » 01 Яну 2018, 17:51

Характерното на тоя вид моделизъм е че излизаш да бръмчиш с нагласата, че ще имаш 50 минути подготовка, 10 минути каране и 4 дни ремонт на модел/мотор.
Заедно с това помисли дали можеш да намериш човек способен да настрои подобен мотор и дали можеш да го тормозиш на всяко трето излизане да идва за донастройка.(в общи линии обучението за да можеш да боравиш с подобна осичка отнема повече от 3 месеца.)
Двигателя се настройва при промяна на температурата с 5 градуса и при определена влажност. Понякога и при различни партиди гориво, и абсолютно задължително при смяна на надморска височина.
Както казваше учителя ми по моделизъм - отиваме да просвирваме(настройваме) а не да караме.
Ако след всичко това не съм успял да те откажа започваш да ровиш за нитро RTR модели в стелди, алиекспрес и ибей , снабдяваш се със апаратура, запалка и няколко литра гориво и търсиш някой стар моделист който да те научи как да си караш модела струващ колкото един нов iPhoneX.
Накратко ... купи си дрон.

Ако поста ми звучи грубо и все пак решиш да влизаш в кючека , изчакай годинка за да ми кажеш колко не съм бил прав. :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от cod-cdbp » 01 Яну 2018, 17:57

FuRoRR написа:Характерното на тоя вид моделизъм е че излизаш да бръмчиш с нагласата, че ще имаш 50 минути подготовка, 10 минути каране и 4 дни ремонт на модел/мотор.
Заедно с това помисли дали можеш да намериш човек способен да настрои подобен мотор и дали можеш да го тормозиш на всяко трето излизане да идва за донастройка.(в общи линии обучението за да можеш да боравиш с подобна осичка отнема повече от 3 месеца.)
Двигателя се настройва при промяна на температурата с 5 градуса и при определена влажност. Понякога и при различни партиди гориво, и абсолютно задължително при смяна на надморска височина.
Както казваше учителя ми по моделизъм - отиваме да просвирваме(настройваме) а не да караме.
Ако след всичко това не съм успял да те откажа започваш да ровиш за нитро RTR модели в стелди, алиекспрес и ибей , снабдяваш се със апаратура, запалка и няколко литра гориво и търсиш някой стар моделист който да те научи как да си караш модела струващ колкото един нов iPhoneX.
Накратко ... купи си дрон.

Ако поста ми звучи грубо и все пак решиш да влизаш в кючека , изчакай годинка за да ми кажеш колко не съм бил прав. :yes:


Къде си учил занаята? АЗ преди много много години ходех в НДД.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Работещи Кит/Макети на двигатели (Engine Kit) - От Къде?

Мнение от FuRoRR » 01 Яну 2018, 18:23


Къде си учил занаята? АЗ преди много много години ходех в НДД.

Учих при Георги Янев в Бургас в клуба по Авио/ракетомоделизъм и 2 години корабомделизъм при Маргарита Петкова. Беше в периода 2006 - 2012 Карах кордоваци F2A и F2D
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook