Връчване на НП на пострадал

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.07.2013
Пол: Мъж

Връчване на НП на пострадал

Мнение от momchilg » 28 Дек 2017, 13:58

Здравейте
Август месец, докато бях паркирал, ме блъсна лице на 16 години с колата на баща си, която нямаше нито ГО, нито преглед. Дойде КАТ, написаха му два акта и свалиха номерата на колата му. Нямам каско и отидох в Гаранционния фонд, където след 3 месеца ми отказаха плащане, защото има образувани две НП, но не са връчени. Виновния няма талон, който да му бъде взет, едва ли ще отиде доброволно до КАТ-София да си вземе двете НП в следващите 2 години.
Подадох молба до КАТ-София като лице търсещо обещетение да получа препис от тези двете НП-я, но ми беше отказано, защото не са връчени и не са влезли в сила.
Отговора от КАТ-София

Изображение

ЗАНН Чл. 58.
(1) Препис от наказателното постановление се връчва срещу подпис на нарушителя и на поискалия обезщетение.
(2) Когато нарушителят или поискалият обезщетение не се намери на посочения от него адрес, а новият му адрес е неизвестен, наказващият орган отбелязва това върху наказателното постановление и то се счита за връчено от деня на отбелязването


Мога ли на основание чл. 58 ал. 2 от ЗАНН да поискам да ми бъдат връчени лично на мен, да се подпиша и да влязат в сила? Или да чакам КАТ-София да се сетят, че може да връчат НП и служебно, при ненамиране на виновния? ГФ ми казах, че нищо не могат да направят, да си пусна жалба и ако до 3 месеца не връчат НП-я, пак ще ми откажат. И после пак... Иначе да се съдим за 700 лв няма смисъл, едва ли има нещо на негово име, което да му взема. А и глобите ще бъдат поне 700-800 лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Връчване на НП на пострадал

Мнение от barty » 28 Дек 2017, 15:11

Според мен се консултирай с подходящ адвокат.
Ако той подхване нещата по подходящ начин и отсрещната страна види "дебелия" може и да ти платят.
Т.е. директно при виновника и баща му.
Ако ли не на съд.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Връчване на НП на пострадал

Мнение от Фидел Кастро » 30 Дек 2017, 12:53

Колега, според мен тези от Гаранционният фонд прилагат някакви юридически хватки и наистина трябва да хванеш адвокат. Аз направо се хващам за главата защо въобще го има този фонд?? Всички които пишем тук му отчисляваме част от премията за ГО за да имаме спокойствие от незастраховани типове.
На първо четене защо не се обадиш тук:
http://www.azpt.org/bg/%D0%97%D0%90-%D0 ... 0%B8%D1%8F
или тук:
http://www.bazk.org/
Вторите по неофициални данни са си чиста адвокатска кантора и/или сдружение. Все пак първоначално никой няма да ти поиска пари и ще ти дадат поне някаква насока.

Извинявай за въпроса, но това цигане ли беше или подрастващ лумпен син на едни от онези 80% за които говореше проф. Иво Христов?? :mhihi:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook