За "цъкането", смартфоните и cell хората

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от slatanic » 22 Окт 2018, 21:03

Kindle в комбинация с Читанка и си готов!Отделно има и други места ама докато прочетеш тия има време.Един живот горе-долу! :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Borymeckata » 23 Окт 2018, 7:33

Моята е такава: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=277569&start=4455#p4404673
Към 250 лева струваше. Тия на Киндл поддържат само няколко формата ел. книги и паметта им е сравнително малка. Има доста други марки - Kobo, Nook и др. За електронна книга бих препоръчал следното:

- Да поддържа възможно повече формати, задължително epub, също djv и fb2 са полезни, вкл. doc и pdf. За различните формати има различни възможности - да си маркираш текст, да си пишеш бележки и др.;
- Задължително да е с... не знам как точно се казва, "замръзващ" екран - много пести батерията;
- Не е излишно да се поинтересуваш колко шрифта има, и колко от тях - с кирилица;
- Преценяваш дали ти трябва подсветка на екрана или не, но ако ще има - да може да се изключва и регулира;
- Преценяваш дали ти трябва wi-fi (моята има, но още не съм го ползвал);
- Преценяваш дали искаш тъч-скриин или ще прелистваш с копчета (моята има и двете);
- Хубаво е да има и калъф - не са евтини, а така или иначе ще трябва да си купиш. За някои става универсален калъф за таблет, зависи от размера.
- Ако само ще четеш - не ти трябва много висока разделителна способност на екрана, 800 х 480 за мен е достатъчно;
- Пак ако ще го използваш само за четене (без музика и картинки) - не ти трябва много голяма памет, за книги 4Гб са достатъчни. Моята има 8Гб памет, набутал съм в нея всички книги, които някога съм чел, искал съм да прочета или е можело да прочета и пак не съм напълнил и 2 гб.

Разбира се, всичко написано по-горе е субективно, друг човек може да има други изисквания... :dunno: :dunno:
Книгите ги намирам предимно в Моята библиотека (както е казал Колегата), но имам и доста на doc и pdf, затова ми е важно да поддържа и тези формати.
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Georgi_G » 23 Окт 2018, 9:56

Borymeckata написа:Моята е такава: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=4&t=277569&start=4455#p4404673

Може ли точния модел, че и аз се озъртам за нещо подобно?

пп. Май го намерих, Bookeen saga 6" ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Borymeckata » 23 Окт 2018, 10:58

Да, май е това. Има го в различни цветове, но аз си избрах нещо по-неутрално... Като е светъл калъфа, по лесно се цапа из чанти и джобове, но пък и силикона лесно се чисти. Не съм ползвал други такива устройства, но това ми пасна и засега съм доволен. Ама виж и други марки, има всякакви...

Сега му разгледах характеристиките - пише, че има слот за микро SD карта, но не съм забелязал такова нещо. Ако наистина има - трябва да е някъде под калъфа, аз не съм го свалял...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от drago_pavlov » 23 Окт 2018, 11:22

Borymeckata написа:Даже може да впечатлиш някоя интелектуална мацка (трябва да има и такива де, нали... :dunno: ), да те пита какво четеш и да я разбиеш с Камю, Бертолд Брехт, Оскар Уайлд, Сартр и други такива класици.

Пред мацките само един класик вАжи и това е Паоло Коелио (или грамотно написано Paolo Koelio) :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Bogat-Beden » 23 Окт 2018, 14:50

drago_pavlov написа:
Borymeckata написа:Даже може да впечатлиш някоя интелектуална мацка (трябва да има и такива де, нали... :dunno: ), да те пита какво четеш и да я разбиеш с Камю, Бертолд Брехт, Оскар Уайлд, Сартр и други такива класици.

Пред мацките само един класик вАжи и това е Паоло Коелио (или грамотно написано Paolo Koelio) :mhihi:
И Хорхе Букай :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Jordana » 23 Окт 2018, 15:37

Пало кой ..??? Доколкото знам BCM тренда в тая работа с мацките е с най голяма тежест :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от grnka » 04 Ное 2018, 12:42

Borymeckata написа:Е, значи нямам никакъв шанс да стана ФБ-звезда... Никога не съм падал и не съм се блъскал, а моторът ми е 95% стоков - сamo опитно око може да оцени "тунинга"...

Изображение

Изображение

Изображение


завиждам благородно за моторчето. много е хубаво

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от grnka » 04 Ное 2018, 12:53

относно темата,
член съм на това общество от 2003 година. бил съм читател от 2001 още от клубовете на дир.бг. очаквах с нетърпение съборите всяка неделя за да пием едно кафе и да си приказваме за любимата марка. сега? всичко е във фейса. нещо което започна като шега преди повече от 10 години вече управлява живота ни и това ме вбесява.
-пиши ми във фейса да се разберем за утре
-не може ли просто да ти звънна??!
и така.
при моята работа не е нужно да си онлайн постоянно. фейсбук и инстаграм стоят в лаптоп. даже мейл не проверявам. смартфончето е едно хиаоми 4а от брат ми. звъннене и ГПС. даже и интернет банкиране не ползвам от телефона. и така..
лек ден стари другари :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Моджо » 08 Ное 2018, 16:13

:OT: Малии, някой помни ли го чата на "Дир-а" и събиранията..бахти какво беше готино особено в началото
Хм,хм...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: streetz

Последни теми
Facebook