За "цъкането", смартфоните и cell хората

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Venko » 22 Дек 2017, 19:29

Абе колеги,

някой може ли да обясни каква е тая мания да се цъка постоянно на телефон?
Ще подлудея вече, а не виждам оправия.
Работя в бизнес сгради последните 7-8 години и съм видял много неща, но напоследък нещата почват да излиза от контрол тотално.

Всеки ден се возя в асансьори, които обслужват 20 етажа бизнес сграда. ПРЕД и В асансьорите е пълно с хора, цъкащи на смартфони. Няма мъже, жени, добре или зле облечени, няма алабала. Седят прегърбени и все едно получават команди за дишане. Никой не се интересува какво става около него, кой минава, кой какво казва. Може да му прилошее на човек да падне на земята - никой няма да му обърне внимание, но по чатовете и фейсбуците всички ще разберат, че някой е припаднал на асансьорната площадка на 13 етаж примерно.

В общите пространства в офиса виждам хора, които хапват сандвичи или пушат цигари или пийват кола алабала - никой с никой не си говори! Седят 4-5 човека на една маса и си цъкат по телефоните. Баси майката :no: .

В момента работя близо до мол, по етажите на мола бродят хора със смартфони в ръка и цъкат. Вдигат поглед самo, за да не се прибият по ескалаторите. Когато се редят на опашка за храна - цъкат, като седнат да ядат - цъкат, на прибиране към офисите - цъкат. :shock:

По общите пространства - по пейките седят хора и цъкат.

Във фирмата ми - човешки ресурси не поздравяват колегите, но покани в linkedin валят от яко цъкане. :shock:

Влизам по интервюта - кандидатите идват и си слагат телефона на масата... за чий мукар бе пишлеме....
Влизам по срещи - клиенти, колеги, всички влизат и слагат по един телефон на конферентната?!


Та викам да пусна една тема тука да си сверя часовника. Може пък и аз да съм пропуснал нещо, ама в момента ми се струва, че това е вид обезумяване и изкореняване на всичко, на което човешката раса залага от стотици години, за да общува.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват


Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от c04 » 22 Дек 2017, 20:11

Мания,мания...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Bogat-Beden » 22 Дек 2017, 20:13

Има пристрастяване, определено.
Аз самият с телефона ставам и лягам. Лошото е , че поне първият час след ставане и поне час -два преди лягане е най-добре да нямаш допир до електроника.
Обяснявам си го това явление, не го оправдавам, ама съм част от картинката. Изключение правя само, когато общувам с хора- не го и поглеждам .
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от alozavar » 22 Дек 2017, 20:17

Изтрих си мобилната версия на ФБ преди 3 месеца- най-доброто ми решение оттогава :lol: По принцип, разбирам, когато си сам и имаш да убиеш време в транспорт/чакаш някъде, но аз лично се улових, че през 20мин "цъкам безцелно" в тоя шит, когато съм навън сам :no: Оттогава само на компютъра, ако не си пусна компютъра- няма ФБ, животът не свършва :ok: Отвратително е, ако сте няколко човека и постоянно някой дзее в телефона си, но за щастие не ми се случва често. Да не говорим като се храниш/шофираш/вършиш някаква работа колко "положително" се отразява на процеса телефона :dummy: Като цяло е тегаво положението, особено ФБ е денонощна простотия, Instagram и Twitter са доста по-приемлив вариант.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от bum_bum » 22 Дек 2017, 20:23

Аз разцъквам като съм някъде за по-дълго време и няма какво да правя ама в колата или асансьора чак...

Ако се заседя по-дълго някъде и се чудя какво да правя си отварям книга и си чета.

Не познавам хора с които като седна на кафе си ровят в телефоните. Дори познавам трима, които изобщо нямат фейсбук :mhihi:

И един, който наскоро се предаде- да си признава тук в темата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от shlosera » 22 Дек 2017, 20:36

90% са във фейса постоянно, разбирам нещо смислено да правят... Последно време даже почвам да се чудя дали аз съм ненормален, че нямам фейсбук, ама съм гледал чат пат в тоя на жената и само простотия блика от там та не съжалявам. Мислех заради разните купува продава да си направя, обаче един приятел 5 пъти пзарува от там 5 пъти или боклук или връщаме пратка, та и затова няма да го ползвам :-D

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: За

Мнение от (bubsa) » 22 Дек 2017, 20:47

bum_bum написа:Аз разцъквам като съм някъде за по-дълго време и няма какво да правя ама в колата или асансьора чак...

Ако се заседя по-дълго някъде и се чудя какво да правя си отварям книга и си чета.

Не познавам хора с които като седна на кафе си ровят в телефоните. Дори познавам трима, които изобщо нямат фейсбук :mhihi:

И един, който наскоро се предаде- да си признава тук в темата.

Виновен :oops: Ама нещо не ме грабва :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от turbonetic » 22 Дек 2017, 20:51

То ако спрат тоя фейс ще стане лудница.Едно време беше на мода да се снимат по-кенефите в баровете,кафетата ,а сега на мода е да снимаш какво ядеш и задължително да си тагнат в кръчмата пък дали си там или ,не си на кой му пука важното е да има лайкове :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Jordana » 22 Дек 2017, 21:03

Ха ха ха ...явно има и нормални хора . Ами свиквайте , нищо друго не му остава на човек в тоя случай . Отдавна го коментирахме това някъде по темите .... Виждал съм често куриозни ситуации когато двамата в семейството си цъкат с часове на телефоните седнали един до друг без да обелят дума . Аз лично имам и ползвам само ел. поща , не ползвам нищо друго въпреки че имам в къши 3 компютъра и няколко таблета и смартфони .Съвсем умишлено избягвам комуникация по подобен начин . Дори напоследък забелязвам още по отвратилена тенденция - хората дори не искат да си говорят нормално по телефона , постоянно питат за възможен начин на диалог чрез писане само и само да не се проведе разговор . Това е ужасяващо защото означава че тоя който иска да си чати вместо да говори се отказва от прекия диалог защото явно това му нарушава възможноста да бъде онлайн и да чати едновременно на няколко фронта и второ , нещо което може да се разреши с едноминутен разговор се превръща в безконечно писане на безсмислени текстове но това се предпочина :shock: След години вероятно хората няма да могат да говорят , ще издават само нечленоразделни звуци но ще обменят информация през фейса и ще въвеждат текст със скороста на картечница ....
Последна промяна Jordana на 22 Дек 2017, 22:07, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от ~Мишо~ » 22 Дек 2017, 21:33

Venko написа:... това е вид обезумяване и изкореняване на всичко, на което човешката раса залага от стотици години, за да общува.

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от sixstraight » 22 Дек 2017, 21:52

Аз си цъкам на тела игри и сондирам за интересни части за коли които ме вълнуват, фейсбук имам ама не го ползвам на лаптопа ми е. До 2014 бях със нокиа 6310и естествено всички ми се подиграваха, но ми се наложи заради работа да имам достъп до интернет непрекъснато и сега вече съм модерен със смартфон. По принцип смартфоните могат да се използват за доста по-значими неща от фб, но хората са зомбирани от това нещо :shock:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от Borymeckata » 22 Дек 2017, 22:06

Готина тема, поздравления на автора! И аз съм си мислил да пусна подобна с работно заглавие "Телефонисти 24/7" или нещо подобно... Моите колеги са същата работа - уж бачкат нещо на компа, а телефончето е курдисано до клавиатурата и едната ръка е все на него, търкат ли търкат с пръста... И аз не разбирам какво толкова интересно става в тоя Сурат-тефтер, ама щом ги тегли хората...

Моят телефон е с копчета, нямам интернет на него, даже в апартамента си нямам рутер... Имам на служебния комп, но с ограничения (без Ю-Туба, ФБ и други такива), и у дома през уикенда. Със "социални мрежи" изобщо нямам контакт, влизам само в специализирани форуми - този, за антикварни предмети и милитария и за стара електроника (Сандъците). Чета новини, проверявам какво ново има в Продавалника и Базара, чета исторически статии и, понякога пазарувам и... общо взето, това е... Прекарвам в мрежата по час - два на ден и си мисля, че и това е прекалено... Като цяло - не мисля, че съм пропуснал нещо важно, като живея без ФБ.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от cmdkick » 22 Дек 2017, 22:25

Аз до някъде подкрепям тези хора, защото на телефона избираш какво да гледаш/следваш/пишеш а в реалния живот има доста хора/ситуации/разговори които не искам да виждам. Има хора които като видя вдигам телефона и такива при които го смъквам...
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: За "цъкането", смартфоните и cell хората

Мнение от cmdkick » 22 Дек 2017, 22:37

Имайте предвид че щом някой си цъка на телефона, без да говори или води смислен/кратък чат значи му е скучно. Както се казва, правете повече неща които ви карат да забравите за телефона си.

Аз като умирам от скука и няма какво да правя не излизам от телефона, ама като правя някое от хобитата си не го поглеждам с часове даже затварям на входящите и съм сигурен че всички тия които виждата по улиците са същите просто умират от скука когато са в асансъора, когато са чакали преди срещите, когато висят в задръствране, когато няма какво да си кажеш с човека до теб и още хиляди други причини... Айде че не съм влизал в Инста скоро...
Tires are evil - destroy them all ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook