Блокиране на реклами

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Блокиране на реклами

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 14:27

Здравейте колеги. Един такъв софтуерен въпрос. Наскоро инсталирах приложението AdBlock+, като опит да огранича показването на всевъзможни реклами в разни уебсайтове. Ползвам програмата в комбинация с IE11, на Windows 10 Pro x64. Откакто я сложих, IE започна да крашва, да блокира, от друга страна, някои сайтове започнаха да се зарежда осезателно по-бързо (представям си с какво рекламно съдържание са натоварени). Та въпросът ми е, някой ползва ли този или подобен софтуер и дали има подобни проблеми.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Блокиране на реклами

Мнение от Kroki » 22 Дек 2017, 14:34

Използвам този + още Flash Block. Сайтовете да се зареждат по-бързо е нормално. Но Chrome не крашва. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Блокиране на реклами

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 14:51

От това се опасявах, че трябва да сменя бразузъра. Chrоme не ми харесва хич, новия Edge никак, пък за другите да не говорим. Благодаря колеги, ще го мисля явно.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Блокиране на реклами

Мнение от cod-cdbp » 22 Дек 2017, 14:56

Vra4anin написа:Какво не ти харесва в хром ?



Че потребява 1,7GB памет в момента с отворени пет таба :|
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Блокиране на реклами

Мнение от nikola59 » 22 Дек 2017, 14:57

Elesar74 написа:Здравейте колеги. Един такъв софтуерен въпрос. Наскоро инсталирах приложението AdBlock+, като опит да огранича показването на всевъзможни реклами в разни уебсайтове. Ползвам програмата в комбинация с IE11, на Windows 10 Pro x64. Откакто я сложих, IE започна да крашва, да блокира, от друга страна, някои сайтове започнаха да се зарежда осезателно по-бързо (представям си с какво рекламно съдържание са натоварени). Та въпросът ми е, някой ползва ли този или подобен софтуер и дали има подобни проблеми.

Adguard за всички браузъри като отделна програма ползвам вече 2-ра година - без аналог и в момента. Закупих вечен лиценз след като се убедих за какво става на въпрос от един от руските им дистрибутори за по малко от $10 тогава, сега гледам леко са вдигнали цената... Изтегли и го пробвай и ще забравиш какво е реклама :D И защо IE11 като си има Edge??? Мозила, Хром, Опера, Vivaldi но не и IE11...
cod-cdbp написа:
Vra4anin написа:Какво не ти харесва в хром ?

Че потребява 1,7GB памет в момента с отворени пет таба :|

1,7GB??? :mrgreen: Зависи на какво си попаднал, може и да "копаеш" дори без да знаеш с някои сайтове вече :mrgreen:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Блокиране на реклами

Мнение от Kroki » 22 Дек 2017, 15:04

cod-cdbp написа:
Vra4anin написа:Какво не ти харесва в хром ?



Че потребява 1,7GB памет в момента с отворени пет таба :|

Като имаш 16 не е болка за умиране. :D Но да, товари си бая, особено когато имаш 20-30 слайда отворени.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Блокиране на реклами

Мнение от cod-cdbp » 22 Дек 2017, 15:17

Kroki написа:
cod-cdbp написа:
Vra4anin написа:Какво не ти харесва в хром ?



Че потребява 1,7GB памет в момента с отворени пет таба :|

Като имаш 16 не е болка за умиране. :D Но да, товари си бая, особено когато имаш 20-30 слайда отворени.


Е имам 16, но не пречи да ме дразни безобразно.... Отделно че и процесора и видеото не смогват, въпреки че са били топ компоненти...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Блокиране на реклами

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 15:28

nikola59 написа:
Elesar74 написа:Здравейте колеги. Един такъв софтуерен въпрос. Наскоро инсталирах приложението AdBlock+, като опит да огранича показването на всевъзможни реклами в разни уебсайтове. Ползвам програмата в комбинация с IE11, на Windows 10 Pro x64. Откакто я сложих, IE започна да крашва, да блокира, от друга страна, някои сайтове започнаха да се зарежда осезателно по-бързо (представям си с какво рекламно съдържание са натоварени). Та въпросът ми е, някой ползва ли този или подобен софтуер и дали има подобни проблеми.

Adguard за всички браузъри като отделна програма ползвам вече 2-ра година - без аналог и в момента. Закупих вечен лиценз след като се убедих за какво става на въпрос от един от руските им дистрибутори за по малко от $10 тогава, сега гледам леко са вдигнали цената... Изтегли и го пробвай и ще забравиш какво е реклама :D И защо IE11 като си има Edge??? Мозила, Хром, Опера, Vivaldi но не и IE11...
cod-cdbp написа:
Vra4anin написа:Какво не ти харесва в хром ?

Че потребява 1,7GB памет в момента с отворени пет таба :|

1,7GB??? :mrgreen: Зависи на какво си попаднал, може и да "копаеш" дори без да знаеш с някои сайтове вече :mrgreen:


35 лв. е в момента, ще я пробвам и ако става, вземам я. Благодаря. IE11, работи добре с Java, а пък аз ползвам много активно е.подпис. Другото е просто свикване.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Блокиране на реклами

Мнение от nikola59 » 22 Дек 2017, 15:42

Elesar74 написа:
nikola59 написа:
Elesar74 написа:Здравейте колеги. Един такъв софтуерен въпрос. Наскоро инсталирах приложението AdBlock+, като опит да огранича показването на всевъзможни реклами в разни уебсайтове. Ползвам програмата в комбинация с IE11, на Windows 10 Pro x64. Откакто я сложих, IE започна да крашва, да блокира, от друга страна, някои сайтове започнаха да се зарежда осезателно по-бързо (представям си с какво рекламно съдържание са натоварени). Та въпросът ми е, някой ползва ли този или подобен софтуер и дали има подобни проблеми.

Adguard за всички браузъри като отделна програма ползвам вече 2-ра година - без аналог и в момента. Закупих вечен лиценз след като се убедих за какво става на въпрос от един от руските им дистрибутори за по малко от $10 тогава, сега гледам леко са вдигнали цената... Изтегли и го пробвай и ще забравиш какво е реклама :D И защо IE11 като си има Edge??? Мозила, Хром, Опера, Vivaldi но не и IE11...
cod-cdbp написа:
Vra4anin написа:Какво не ти харесва в хром ?

Че потребява 1,7GB памет в момента с отворени пет таба :|

1,7GB??? :mrgreen: Зависи на какво си попаднал, може и да "копаеш" дори без да знаеш с някои сайтове вече :mrgreen:


35 лв. е в момента, ще я пробвам и ако става, вземам я. Благодаря. IE11, работи добре с Java, а пък аз ползвам много активно е.подпис. Другото е просто свикване.

Спри се че ще се набуташ ако купуваш от официалният им сайт. И тази цена е за лиценз за една година. Изтегли от официалният сайт пробната версия - ако ти хареса и решиш да си я купиш: 649 рубли за един PC(около $11) струва вечният им лиценз тук: https://allsoft.ru/software/security/in ... b/adguard/ 799 рубли за 1PC+1android. От сайта лично съм купувал така че е проверен. Сега около нова година може и отстъпки да се появят и цената да падне още...
А виждам че и тук у нас си имат дистрибутор също на много добра цена: http://softkey.bg/catalog/program_ver.p ... 01#o788304
Има и малки нюанси - лицензите за 1PC се води Adguard 6.0 Стандарт, а и този за 1PC+Android - Adguard 6.0 Премиум
- за стандарт: Стандартная лицензия включает: — обновление баз 1 раз в неделю; — защиту от рекламы; — защиту от вредоносных сайтов; — защиту от трекинга; — родительский контроль.
- за премиум: Премиум лицензия включает: — стандартную + мобильную защиту; — приоритетную техническую поддержку; — ежедневные обновления баз; — родительский контроль; — защиту от рекламы; — защиту от вредоносных сайтов; — защиту от трекинга
Премиума е по добре от стандартният лиценз заради обновяването на база данни на филтрите.
Последна промяна nikola59 на 22 Дек 2017, 16:09, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Блокиране на реклами

Мнение от cmdkick » 22 Дек 2017, 16:08

Рамта е евтина, процесор пауъра е скъпо, Хром пести CPU за сметка на RAM, аз по-хубаво от това не знам как може да е. Нито лисицата нито МС го докарват, ако сте гледали таск мениджърите се вижда че Хром процеса се дели на 4/8 под процеси а останалите си стоят в един. Ама то е ясно че има хора които на и на Бугати/Ролс и тнт намират кусури, така че...
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Блокиране на реклами

Мнение от cmdkick » 22 Дек 2017, 16:16

Всъщност сега гледам и лисицата е почнала да ги дели, ама Хром пак са напред.

Untitled.png


Иначе да Adguard-a си го ползвам постоянно, само когато въвеждам някаква "ценна" информация тогава не искам никакви "man in the middle"-и.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Tires are evil - destroy them all ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Блокиране на реклами

Мнение от c04 » 22 Дек 2017, 16:48

С adblocker ultimate съм, на мозилата, ппц няма проблеми. Само някои сайтове не зареждат докат` не го изключа, ама то си е от тях като те засекат :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Блокиране на реклами

Мнение от Zagy » 22 Дек 2017, 16:53

Ghostery също върши работа, но си иска малко настройки.
Si non confectus, non reficiat.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Блокиране на реклами

Мнение от MartinP » 22 Дек 2017, 18:14

Ползвам ад блок вече доста години ,доволен съм ,блоква рекламите до 90 % в повечето случаи на мозилата имам 25-30 страници на опера пак към толкова и няма грам лаг (16 гб рам)

защо ползваш ИЕ може да има пропуски в сигурността и по принцип си е бъгав

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Блокиране на реклами

Мнение от vixx » 23 Дек 2017, 16:58

Аз до скоро го правех с това: https://pi-hole.net

Обаче изисква да го инсталираш на нещо (като распбери пи) и това нещо да работи постоянно.
Блокира почти всички реклами за всички устройства в локалната мрежа, само видео рекламите в ютуб понякога не успява. Понеже не позволява на никакви реклами да ти товарят връзката, всички сайтове започват да се отварят по-бързо.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook