Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от drevnia » 17 Яну 2018, 10:28

Според мен климатика е само за лятото, ама тва си е мое мнение де

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 7.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: S62B50

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Evkata » 17 Яну 2018, 14:05

Колеги аз съм с Mitsubishi MSZ-Z40LS-W 20ска в стая 40кв.м. Напоследък започна доста често да размразява външното тяло , вчера например през 30 минути се случваше да размразява , а преди не беше така . Направил съм го на 24 градуса и на макс вентилация . Някакви идеи.. :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от andy » 17 Яну 2018, 14:20

Нормално е при тази влажност и ниска температура. Прави го често за да не се стигне до цялостно обледеняване на външното тяло и после няма оправия. Това е едното нещо с което скъпите климатици превъзхождат евтините - да не замръзват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Tenata » 17 Яну 2018, 14:24

Evkata написа:Колеги аз съм с Mitsubishi MSZ-Z40LS-W 20ска в стая 40кв.м. Напоследък започна доста често да размразява външното тяло , вчера например през 30 минути се случваше да размразява , а преди не беше така . Направил съм го на 24 градуса и на макс вентилация . Някакви идеи.. :dunno:


При мен е също 40 кв. общо помещение, а режима ми е 23 градуса и минимален вентилатор.

Пробвай със средна или минимална мощност на вентилатора.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от v_p_m » 17 Яну 2018, 15:04

Tenata написа:
Evkata написа:Колеги аз съм с Mitsubishi MSZ-Z40LS-W 20ска в стая 40кв.м. Напоследък започна доста често да размразява външното тяло , вчера например през 30 минути се случваше да размразява , а преди не беше така . Направил съм го на 24 градуса и на макс вентилация . Някакви идеи.. :dunno:


При мен е също 40 кв. общо помещение, а режима ми е 23 градуса и минимален вентилатор.

Пробвай със средна или минимална мощност на вентилатора.

При мен обема е една идея по-малък а режима е 21-22° и еко мод :) и размразява 1 на 4-5 дена(поне докато съм там)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от andy » 17 Яну 2018, 15:25

Колкото е по-висока зададената температура + високата влага и ниската външна, толкова по-често влиза в дефрост климатика. На 30 мин е най-честия режим.
Други фактори освен споменатите са и слаба изолация на помещението, често отваряне на вратата (ако другите помещения не се отопляват), прозореца, вентилатора на МАХ, не редовно почистване на вътрешно и външно тяло.

С две думи много са факторите, които зачестяват дефроста на един климатик.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от vld » 17 Яну 2018, 16:32

Fujitso General серия Luca, ползвам аз и ги препоръчвам, икономични и ефективни. Ползвам ги за отопление на етаж от къща с площ 130кв.м. , четири 12ки, държа вратите отворени навсякъде освен нощем на спалните. Миналата зима в най големия студ най високата сметка за тях беше под 200лв.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от FaceOff » 17 Яну 2018, 17:11

Evkata написа:Колеги аз съм с Mitsubishi MSZ-Z40LS-W 20ска в стая 40кв.м. Напоследък започна доста често да размразява външното тяло , вчера например през 30 минути се случваше да размразява , а преди не беше така . Направил съм го на 24 градуса и на макс вентилация . Някакви идеи.. :dunno:


Колега, от колко време имаш този климатик, той не е ли доста стар модел? Ако до сега е работил нормално, може би има нужда просто от профилактика - дори и да се чистят редовно филтрите, ламелите на вътрешното тяло също се зацапват и дори задръстват, много е вероятно и външното тяло да е за чистене (веднъж се учудих колко буклук може да извадя от едно външно тяло, вярно обаче, че беше монтиран само на метър от земята), също може да е и за фреон..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MartinP » 17 Яну 2018, 17:25

vld написа:Fujitso General серия Luca, ползвам аз и ги препоръчвам, икономични и ефективни. Ползвам ги за отопление на етаж от къща с площ 130кв.м. , четири 12ки, държа вратите отворени навсякъде освен нощем на спалните. Миналата зима в най големия студ най високата сметка за тях беше под 200лв.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Това ли е ? гледам има хубави характеристики

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 7.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: S62B50

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Evkata » 17 Яну 2018, 17:56

Климатика го сложих миналата зима , вкаран от япония (втора употреба затова е стар модел) казаха ми че работи на 200V . Не размразяваше толкова често, а и тогава си беше на 24гр. Помещението е къща с изолация 5см и пвц дограма и климата е на втория етаж на терасата на завет , южно монтиран . Филтрите ги чистих преди седмица и ламелите на вътрешното тяло си бяха чисти . В момента влажността навън е 100 % (адска мъгла) но е 5 градуса и не е спирал цял ден , а проблемите започват когато започне да пада около нулата.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от vld » 17 Яну 2018, 18:07

MartinP написа:
vld написа:Fujitso General серия Luca, ползвам аз и ги препоръчвам, икономични и ефективни. Ползвам ги за отопление на етаж от къща с площ 130кв.м. , четири 12ки, държа вратите отворени навсякъде освен нощем на спалните. Миналата зима в най големия студ най високата сметка за тях беше под 200лв.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Това ли е ? гледам има хубави характеристики

Изображение
Да това са, чудя се защо толкова много внимание се отдава на размразяването, моите размразяват през няколко часа за по десетина минути само когато е минус 10 и по малко, иначе не ги виждам на по високи температури.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MartinP » 17 Яну 2018, 18:15

Гледам някои си слагат нагреватели на външното тяло дали ще помага за по малко дефрости

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от FaceOff » 17 Яну 2018, 19:07

vld написа:Да това са, чудя се защо толкова много внимание се отдава на размразяването, моите размразяват през няколко часа за по десетина минути само когато е минус 10 и по малко, иначе не ги виждам на по високи температури.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Ами, защото е читав климатика.., други марки, дори и за тия пари, могат да те побъркат от дефрости.. Имам климатик, който отоплява 50кв (и вратата към коридора почти постоянно седи поне малко отворена) и за четири зими, дефростите, които съм виждал се броят на пръсти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от astrapower » 17 Яну 2018, 21:11

MartinP написа:
vld написа:Fujitso General серия Luca, ползвам аз и ги препоръчвам, икономични и ефективни. Ползвам ги за отопление на етаж от къща с площ 130кв.м. , четири 12ки, държа вратите отворени навсякъде освен нощем на спалните. Миналата зима в най големия студ най високата сметка за тях беше под 200лв.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk


Това ли е ? гледам има хубави характеристики

Изображение

С такова Fujitsu съм в спалнята серия LUC/A 12-ка. Машината е читава и доста тиха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от georgi_1986 » 16 Ное 2018, 21:17

Колеги, предложете климатик 9ка за спалня, като от особено значение да е максимално безшумен?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook