Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 17 Ное 2018, 0:08

Парите имат ли значение ? Ако не , то високия клас на мицубиши и дайкин е твоя климатик . Примерно Мицу MSZ FH25 ZUBADAN или Daikin Перфера FTXM-M . В общи линии всичко над 25 дцб се чува ако е спалня , въпроса да не е някакво дразнещо . При тези поне има разни технологии за разпръскване на въздуха в температурни зони и оптимизирана конвекция , на ниската скорост са практически безшумни .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Сондьора » 17 Ное 2018, 0:34

Аз отоплявам 85кв ...2 спални с хол, с един климатик и конвектор в най-далечната спалня( всичко е отворено, спалнята с конвектора се затваря нощем и се пуска).Климатика е на промоция преди 10г...та повече от 200 кинта не съм виждал при вън -10, климатика не се гаси от зависи, но Ноември-Март нон стоп, няма ТЕЦ .
Та някак си да слагаш климатик за спалня само...незнам. Ако си някъв юг лятото охлаждане ОК.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от georgi_1986 » 17 Ное 2018, 9:23

За лятото ще се използва главно, зимата имам конвектори. Бюджета е около 1500лв и за сега съм се спрял на този климатик долу на който му дават 19dB. Някой има ли същия да даде мнение?

https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mi ... las-a.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от alekangg » 17 Ное 2018, 9:56

19db, малко пресилено, ама вероятно ще е тих

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 17 Ное 2018, 12:04

Тия ги продавам с монтаж на 1500 без да са в промоция намалени от нещо си . На малките мощности трите +++ са малко измамни тъй като лесно се постигат , този е до - 10 външна . SF25VE е 1300лв и по добър вариант за отопление . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от georgi_1986 » 17 Ное 2018, 12:53

Jordana написа:Тия ги продавам с монтаж на 1500 без да са в промоция намалени от нещо си . На малките мощности трите +++ са малко измамни тъй като лесно се постигат , този е до - 10 външна . SF25VE е 1300лв и по добър вариант за отопление . :mhihi:

MSZ-AP25VG найстина ли е по-безшумен от SF25VE както го дават по документи, защото на мен тази характеристика ми е най-важна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 17 Ное 2018, 15:25

MSZ-AP25VG го дават 19 дцб на ниската скорост другия 21 , обаче MSZ-AP25VG превърта минимално 5 кубика на час а другия 3 което за мен лично е по добрия вариант тъй като при тия климатици шумът идва главно от свистенето на въздуха по решетките и турбината вътре . 20 дцб е практически тишита , шепот или работа на часовник . Разликата от 2дцб е само при първата най ниска степен на вентилатора , на другите степени са еднакви . SF25 има гарантирана работа на отопление -15 , другия е до -10 затова считам че е по добър за отопление . Ако става въпрос наистина за тих абсолютно безшумен климатик това е MSZ FH25 ZUBADAN, въздуха се разпределя на две отделни секции и има специален режим комфорт за разпръскване на въздуха . И двата климатика са отлични , просто разликата от 300лв е напълно излишна .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Е.Димитров » 19 Ное 2018, 11:13

Аз си сложих климатик на Дайкин, "Перфера" 12 ска и рекламата му беше, че е много тих.
Трябва да кажа, че наистина е тих, даже на дистанционното му свети "борче" , когато е в тоя режим.
Доволен съм, топли бързо и безшумно спална от 22 квадрата.
За съжаление, цената на която го придобих и ми го поставиха надхвърля с около 500 лева бюджета на колегата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от ukelichko » 23 Ное 2018, 9:24

Как е положението с климатиците в момента? Моети Фуджицу 24-ка инвертор нещо си загуби фреона за втори път. За София не е трагедия, но за дълбоката провинция си е приключение. Да монтират много хора знаят, но да го ремонтира никой не се наема. Миналата година след 9 години работа го допълниха с 800 грама и се предполагаше, че е нормално да загуби толкова през годините. Да де, но след месец работа този сезон пак загуби фреона. Лятото съм го пускал един път. Офертата от най-близките които се наемат да го видят, е да си заплатя демонтаж, монтаж и таранспорт два пъти, което е 300 кинта, да го надуват една седмица и да си заплатя и ремонта. Не споменаха за уред за откриване на фреон. За тях било от топлообменниците, не от връзките. Ако не искам да си търся друг. Кой? Ако е да ми го продаде и да го монтира ще си счупи краката, ама за извънгаранционен ремонт никой не иска. Е не, не ми се дават пари за ремонт със съмнителен изход. Направо нов. Навремето си купих един от по-скъпите. Сега съм раздвоен. Дадох 3200 с монтажа. Не изкара и 10 години. Вярно, не съм имал проблеми с него до миналата пролет. Не съм и смятал, ако разделя парите на годините, през коя година съм бил на печалба спрямо един конвектор от 150 кинта. Защото за охлаждане и една девятка дърво щеше да ми върши работа. То и за отопление се вмествах в 12-ка или макс 18-ка, но тогава такъв имше в наличност в сакапаната провинция при единственият майстор, който се наемаша да го монтира зимата. Та как стоят нещата с климатиците/ Ориентирал съм се към някаква серия Нордик на Фуджицу. Някакви мнения? Или да си купя някой евтингяс ( виждал съм доста безшумни) за малко пари и да го подпирам с конвектора. така като се спомине, ще ми е през ****** Или парно на пелети. Или да ми стане през кОра и да подкарам зимата с конвекторите и да не се занимавам с глупости.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 23 Ное 2018, 10:31

Уреди за откриване на фреон ...бла бла бла глупости на търкалета . Надува се цялата система с азот на 50 бара и ще си покаже . Има някои пропуски стават само със топене във вана . Може да е пробито вътрешното тяло , може да е пробито външното , може от гайки , заварки , монтаж един куп неща са . В най лошия случай може да е спукан и комперсор , тогава го изхвърляш целия климатик . Може да се оправи с едно идване на адреса в общи линии . Вероятно са ти пратили некви некадърници щом е пълнен вече един път без да открият пропуск . Цената минималната за такова нещо е около 250лв с фреона но това е по договаряне , и зависи от обема на работа . Може и повече да поискат ако излезе нещо допълнително и според километрите . Това за кой регион е ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от ukelichko » 23 Ное 2018, 11:06

В Лом е. Ами пълниха го, вакуумираха го преди това, всичко си беше ок. Надуване с азот, сваляне, слагане и всичко това с неизвестен край. :( :( :( Има ли смисъл да го оправям, като мога да извадя на момента, без да ме сбърка една двойка за някакъв нов. И на това мога ли така да му взема някакви пари за части, колкото да покрие монтажа на новия. И без това ми трябва по-малък. Какво за Фуджицу Нордик, че много му се точа?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 23 Ное 2018, 16:56

Стария ако наближава десет години няма смисъл от нови инвестиции , слагаш новия и се решава проблема . Ако се оправи колко ще работи още е божа работа но ако смяташ че не е амортизиран и е ползван малко може да се ремонтира . Нордика става , гледай да си отговаря на помещението и да се монтира с 3 метра тръби минимум . Запас поне 10% , смяташ по 60 вата топлинна мощност на кубик . При минус 10 това дето го пише на етикета пада с 30%
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от georgi_1986 » 06 Дек 2018, 19:32

Jordana написа:MSZ-AP25VG го дават 19 дцб на ниската скорост другия 21 , обаче MSZ-AP25VG превърта минимално 5 кубика на час а другия 3 което за мен лично е по добрия вариант тъй като при тия климатици шумът идва главно от свистенето на въздуха по решетките и турбината вътре . 20 дцб е практически тишита , шепот или работа на часовник . Разликата от 2дцб е само при първата най ниска степен на вентилатора , на другите степени са еднакви . SF25 има гарантирана работа на отопление -15 , другия е до -10 затова считам че е по добър за отопление . Ако става въпрос наистина за тих абсолютно безшумен климатик това е MSZ FH25 ZUBADAN, въздуха се разпределя на две отделни секции и има специален режим комфорт за разпръскване на въздуха . И двата климатика са отлични , просто разликата от 300лв е напълно излишна .

Колега, при двата варианта AP25 и SF25 до каква степен оказва влияние дължината на тръбния път? Ако е по-малък от 2м. препоръчва ли се навиване на тръбите зад външното тяло като охлюв или се процедира по друг начин?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 06 Дек 2018, 20:23

Навиваш ги зад климатика , под 2м не е препоръчително , самия климатик е предвиден да работи с такъв дълъг тръбен път . От 3 до 5 метра , това са най често използваните дължини .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от ukelichko » 06 Дек 2018, 21:03

Идва някакъв специалист да ми види Фуджицуто и като го пуснах и като се отприщи на работа, не е истина. Оня все пак източи фреона и чудо, пълен си беше. Кой ми бил казал, че няма фреон? Ами специалистите на които продиктувах грешката по телефона. Решихме да чакаме, да спре и да покаже грешка. И така няколко часа и бутилка ВискИ и нищо. Накрая установихме, че този климатик е обладан от зъл дух и си сипхме по една бира. Отиде си майстора, Фуджицуто си работи и не ще да чуе. И така две седмици. Реших, че ми се разминало и с парите за нов климатик се зареших с един Макбук Еър. Исках Про, ама много пък са им дебели цените. И миналата нощ в просъница установявам, че не съм сам под завивката. Някак си едното куче се беше намъкнало, другото пък беше под завивката на жена ми. В стаята нечовешки студ. Климатика мига някаква грешка като за някакъв си "current trip". Нека си мига, пари няма, обаче има Мак. Даже ябълката му свети с някаква бяла светлина. Свети, ама не топли. :D
Ползвах жокер от сервиз на Фуджицу в Обединеното кралство, където работи на един приятел кумът му и отговорът беше: Се**и у него. Изтръсках каквото има по джобовете и счупих касичката на децата и понеже искам да си взема климатик от местен дилър, имам две опции: Дейкин или Митсубиши. Кое да избера? И двете машини са с някакви супер - дупер параметри и по документи при -20 биха направили в нас жега като в пъкъла, а лятото такъв студ щяли да произвеждат, че ме е страх, да не ми замръзнат чешмите и да ми се спука някоя тръба.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TheDriver

Последни теми
Facebook