Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DaGa » 25 Дек 2017, 16:46

inspite написа:Ние сме в същите като квадратура стаи. С 2 дайкина. Сложихме ги това лято. Взехме най-скъпите, с wifi, с смарт сензор, дистанционно управление и т.н. От софклима, които се водят май официални предатавотели. Монтажа беше идеален.Чисто, подредено и бързо. Първа зима е, но според сметката са сравнително икономично. В София сме.Според моите изисквания са ужасно тихи. Моя съвет е каквата и марка да е, да е от официален вносител/представиш с монтаж , предварителен оглед и т.н.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk
То оставаше да няма дистанционно :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MartinP » 28 Дек 2017, 19:01

Аз също се оглеждам за едни климатици,но съм много скептично настроен,в момента имам 1 такъв купен преди 5г. под нулата не топли изобщо а се изръсих не малко пари ,за румънските стар лайт гледам имат страхотни ревюта а и не са много скъпи пък и имат SCOP -4 .Пишете и моделите на климатиците от които сте доволни :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от pinko_23 » 28 Дек 2017, 23:07

ДАЙКИН който и да вземеш нема да сбъркаш имам 3 и съм много доволен.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Oblivion » 29 Дек 2017, 19:07

Малко update : Обиколих днес няколко места и спрямо бюджета ми и желанието да е марка Дайкин повечето ме съветват към следните 2 модела респективно хол/спалня :

- FTXM35M/RXM35M интелигентна сплит система Дайкин, серия професионал NEW R32 - 14000 BTU ( Като повечето в този клас са 12000) Машината се водила висок клас модел 2016 и А+++ с SCOP : 5,1 и 19мин 45 мах нива на шум. ( сравнение с тези в класа си на хартия показателите изглеждат добри ) Също така този модел го дават до 35 кв.м демек имам +5 кв.м запас което на теория би следвало да е в +.

Относно работния диапазон -15c до +18 няколко пъти попитах нужно ли е да се гледа машина до -25 твърдят, че -15 е напълно достатъчно и при много ниски температури климатика не се спира и нямало проблеми :roll:


За спалнята: FTXP25K3/RXP25K3 серия комфорт New R32 9000 BTU

Водил се висок клас но една идея просто по-бюджетен SCOP e 4,61 шумът е 20/26/33/40. Отоплява до 20 кв.м пак имам лека резерва в кубатурата.


По-високите серии и класове правени в Япония ми обявават цифри по 3400-4000 лв бройката което надскача много бюджета ми.


Набързо погледнах няколко модела на митсубиши в този клас и не видях на хартия нищо по-добро единствено някакви екстри от сорта на сензор за движение/ интелигентно око там квото е :mhihi:.


На пръв поглед мисля, че мога да ги спазаря двата с включен монтаж на цена от сорта 3200-3300 лв. Какво мислите? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 29 Дек 2017, 20:50

Първо че FTXM35M/RXM35M не е 14ка а 12ка по жаргонната класификация на магазинерите . 14ка е FTXM42M . Освен че е накичен със куп екстри като WiFi , връзка със сградна мрежа , интелигентно око :mhihi: , седмичен таймер , тих режим на външно тяло WTF ? ....не виждам никаква разлика от аналогичните по цена мицубиши .
Второ - те всичките изглеждат отлично на хартия с малката разлика че тия модели дайкин са нови за българския пазар и климатични условия . R32 не вещае нищо хубаво за потребителя в бъдеще и за мен това е минус а не плюс .
Аз лично не мога да препоръчам тия модели на дайкин защото нямам достатъчно практически наблюдения върху работата им в зимни условия . От друга страна пък търговеца докато стои в магазина и чете за параметрите им може да е достигнал до някакви други изводи . Във всеки случай не са лоши климатици , за 2000лв бройката няма как да сбъркаш много при тая марка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nikola59 » 30 Дек 2017, 1:37

Oblivion написа: Относно работния диапазон -15c до +18 няколко пъти попитах нужно ли е да се гледа машина до -25 твърдят, че -15 е напълно достатъчно и при много ниски температури климатика не се спира и нямало проблеми :roll:

Тези които са произведени в Япония са на 110V (побългаряването с автотрансформатори и други врътки не бих си го причинил), аз лично такъв не бих взел каквито и параметри да има. Ще взема отношение по горният абзац от поста ти: Това което ти твърдят не е истина защото лично съм го изпитал през тези 5 год. С това дето са ти го казали им кажи да се "гръмнат". При нормална зима (не като сегашната) климатик се пуска като застудее и се гаси пролетта. Отделно не искам да задълбавам какво е КПД-то на компресори разчетени до -10-15 и тези до -25 когато задържи времето една седмица на -20. Та с Daikin( подов модел е моя ) при определени климатични условия (може и -2 да е... голяма влажност и леден вятър примерно) толкова лед се събира за отрицателно време във външното тяло, че леда дори веднъж щеше да опре в перката. Сега новите модели външни тела на Daikin незнам как са, но на старите има само един отвор около 20мм., а разстоянието от основата до питата няма и 10мм. Та при "особените" климатични условия няма никакъв шанс водата при дефрост да се оттече, а от там следва обледеняване и "побъркване" от дефрости. Е.. може някоя година това да не стане, то е достатъчно един-два пъти и ще разбереш за какво става на въпрос :mhihi: Тогава добре че тялото ми е на терасата та топлата вода оправяше проблема периодично. Не ми се мисли за тези на които външните тела са на място където няма достъп. Та тези 1-2 пъти ме принудиха да сложа нагревател и реших проблема завинаги. И имeнно затова в моя предишен пост написах защо препоръчвам машина на -25. И пак ще напиша - сега ако избирах бих взел Mitsubishi без да се замисля. Поне при модела които посочих в предният пост няма тъпото конструктивно недомислие с малкия отвор (и при болшинството модели) - всичко отдолу под цялата пита е свободно за оттичане.
Не бързай с избора, все пак се прави дългосрочна инвестиция - има и други места където може да намериш адекватни мнения. Успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.05.2007
Местоположение: пловдив

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от bat kir4o » 30 Дек 2017, 9:48

За по голямата стая си купи FTX50 Дайкин чешки,ще останеш доволен ;)
карам спокойно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от kikko » 30 Дек 2017, 10:16

Вземи Дайкин и няма да сбъркаш. Като студент работих монтажник във фирма занимаваща се основно с Дайкин и недоволни клиенти не е имало, освен това си монтирах един на село и отоплява перфектно помещението и при големи студове.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Tenata » 30 Дек 2017, 10:46

bat kir4o написа:За по голямата стая си купи FTX50 Дайкин чешки,ще останеш доволен ;)

Аз съм с такъв, помещението е 45 кв. Вече втора година не съм имал проблем нито зима нито лято. Живея в Пловдив ако има значение.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от FaceOff » 30 Дек 2017, 14:39

Автора на темата да се вслуша в съвета на Никола! Дайкина правил лед почти до перката.. да ти еб@ и дайкина.
Преди четири години в двете спални сложих бюджетни модели Дженерал/Фуджитсу 12-lmca , но по-стария модел, който е малко по-изпъкнал, не тънък като новия. Около 1350лв беше цената. Пускат се наесен и се гасят лятото. Единия е на южна фасада, но той засега само поддържа около 20 градуса в стая, която не се ползва. Другия е на северозападна фасада, подложен на ужасни ветрове зимата, в старата част на Овча купел, където е поне 1-2 градуса по-студено от центъра, и с много повече сняг. Жена ми (като повечето) е зиморничава и спим на много топло, аз по гащи и повечето време отвит. Лед по външното тяло не съм виждал, е, заскрежава понякога, но дефроста се оправя сам. Единствено миналата зима, когато две седмици не се качи над -10 градуса, от дефростите се натрупа малко лед, който явно беше обхванал тампоните на компресора, и започна да бучи и предаваше вибрации по стойките и стената, но след като се сетих какво се случва, и го полях с малко топла вода се оправи.
В хола(заедно с трапезария и бокс, доста квадрата) също съм с Дженерал/ Фуджитсу, Нокрия 18, но там е друга бира, трудно може да се сравни с друг климатик, или ако може , другия ще е на двойна цена.
Най-грубо казано, климатиците в момента са Митсубиши, Дженерал/ Фуджитсу, Фуджи..

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

The last M40 driver
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 8.06.2007
Местоположение: село София
Кара: e31-1 и е31+1

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от La4u » 02 Яну 2018, 16:36

Аз съм доволен от Тошиба, серия suzumi. Имам 10-ка и 16-ка. На 3 години са, а още са на същата цена
Като цяло - дайкин, тошиба , дженерал. Което и да вземеш - няма да сбъркаш.
На мен лично дайкините не ми допадат на дизайн.
(<OO \ (||||)(||||) / OO>)

А главния въпрос е : докога в редиците на ЗАКОНА ще се допускат хора , които нямат никакъв умствен багаж,които са взели изпита за полицай,който се състои в забиването на 20см пирон в букова дъска само с глава?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MartinP » 05 Яну 2018, 18:02

Някой да има впечатления от Daikin FTXB35C / RXB35C

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 05 Яну 2018, 19:58

Чешка или турска сглобка , или мешано както дойде . Малко шумни външни тела , в допустими граници но една идея по-шумни . При ниски външни температури чести дефрости , абсолютно нормален климатик за парите си . Доста време са на пазара вече като модел , това е абсолютния минимум при дайкин - дъното като качество , което не трябва да се минава при тая марка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от MartinP » 05 Яну 2018, 20:25

И аз така прочетох за честите дефрости някои споменават на всеки 30 мин.значи няма да го бъде този модел.В магазина ми предложиха да сложа Mitsubishi или Fujitsu една идея били по комфортни,по безшумни ,не можах да им запомня моделите: Fujitsu-то 1350 с монтаж, Mitsubishi -то 1450 за 12ска става дума

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от ///Mechov » 07 Яну 2018, 10:01

Дайкина не е никак лош , но зависи от къде ще го вземеш , каква сглобка е и за къде е предназначен. Аз ползвам такъв от няколко години и проблеми никакви . Брат ми е с такъв от една година и ми казвал , че при него има чести дефрости. Питах един приятел дето се занимава само с климатици и той ми обясни , че Дайкин - едни и същи модели се произвеждат за разлучни региони , т.е северна и централна Европа , средиземноморските страни като Италия , Гърция , Испания ... и за Азия. Разликата между моя и на брат ми е , че моя е с по-масивни топлообменници - двуредов е , а на брат ми е едноредов . Моя е сглобен в Чехия , а на брат ми само на кашоните пише Чехия , на всякаде по самия климатик му пише Малайзия . За това като идеш в магазина искай да видиш външното тяло . Скокото повече топлообменници е , толкова по-добре .
п.п. Аз с моя до -20тина не съм имал ядове , въпреки , че на книга го дават до -15.
send from NOKIA 650 powered by MOBIKOM

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook