Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Помощ при избор на климатик

Мнение от Oblivion » 22 Дек 2017, 10:19

Здравейте, предстои ми закупуването на два климатика хола е 30 кв/м 80 куб.м. Спалнята е 15 кв/м 40 куб.м

Апартамента е ново строителство а дограмата е средно качество. Препоръчаха ми марката Дайкин (била мерцедеса при климатиците) :mhihi:

Дайте насоки какъв инверторен климатик да търся като марка и модели :help: Бюджета е до 3500лв за двата ( +,- 200лв.) , изискванията ми са: Качествени и доказани модели/енергоспестяващи и не на последно място безшумни ( особенно за този в спалнята). Разбира се да има и опция за управление през телефона/таблет и wi-fi.


Към момента съм набелязал на тошиба daisekai 8 13000 btu А+++ , Дайкин ftxm35m/rxm35m 14000 btu A+++

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от cerberus » 22 Дек 2017, 10:41

За Дайкин съм съгласен, че е марката за момента. А с тоя голям бюджет, бих препоръчал да е с вътрешно тяло, което се монтира ниско, като този примерно: daikin-fvxs35f rxs35l3-professional. Eстествено, ако интериора и житейската философия го позволяват :D
Малко по-начесто се чистят филтри, за сметка на това за отопление е уникален. Духа от долу топло, а на охлаждане от горе. В следствие на което прави уникална конвекция на въздуха в помещението, в следствие пък на което, е по-икономичен от тези с горно вътрешно тяло при еднакви други парамтри. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от nikola59 » 22 Дек 2017, 11:03

Oblivion написа:Здравейте, предстои ми закупуването на два климатика хола е 30 кв/м 80 куб.м. Спалнята е 15 кв/м 40 куб.м

Апартамента е ново строителство а дограмата е средно качество. Препоръчаха ми марката Дайкин (била мерцедеса при климатиците) :mhihi:

Дайте насоки какъв инверторен климатик да търся като марка и модели :help: Бюджета е до 3500лв за двата ( +,- 200лв.) , изискванията ми са: Качествени и доказани модели/енергоспестяващи и не на последно място безшумни ( особенно за този в спалнята). Разбира се да има и опция за управление през телефона/таблет и wi-fi.


Към момента съм набелязал на тошиба daisekai 8 13000 btu А+++ , Дайкин ftxm35m/rxm35m 14000 btu A+++

С Дайкин само че подов съм вече 5-та година, не че не върши работа, но сега ако купувам ще взема Mitsubishi. И се замисли да вземеш такива които са на -25, че и двата модела които си посочил са на -15 което в определени ситуации под нулата ще имаш проблеми с дефростите, независимо от марката. На моя се принудих да му слагам нагревател със съответното управление и т.н
Погледни този модел за хола ти: Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ ZUBADAN -25ºС. За спалня защо не помислиш за еднин конвертор? Климатик едва ли ще те устрои ако държиш да няма шум - винаги ще го има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от astrapower » 22 Дек 2017, 11:10

За toshiba-та -ОК, ама има доста по-добри варианти от Daikin-a. Бяха сила преди години, но сега качеството е посредствено, не че другите са върха, но все пак. Има добри модели на Fulitsu, General и Fuji, сходни са и с много малка разлика в цената.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 11:12

Daikin твърдо. Ползвам два такива от 2008 г., предишни модели, железни са. Тествани до към -20, никакви грижи, никакви обледенявания за да изискват външна намеса, никакви нагреватели, климатика сам си се справя. Най-високата сметка за ток съм плащал 170 лв. в най-студената зима, + всичко останало в апартамента, което е включено също. Долу горе за толкова пари ги купих и тогава. Проблема днес е, че всичко е масово от Китай и Тайланд, та малко с едно наум. Гледай дали е тежко външното тяло. Доскоро обмислях да ги сменя с втора употреба произведени са японския пазар, на 110 в. там какви клими има, европейските версии само могат да мечтаят. Качеството на изработка е съвсем друго.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от astrapower » 22 Дек 2017, 11:18

Бро железни са тези които ползваш ти, но сам казваш че са от 2008-ма година. Сега не седят точно така нещата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 11:20

Да, сигурно. Славата, престижа и реномето не са даденост. Но все пак, Daikin. Да си отваря очите колегата и да не си купува от бюджетните серии.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от (bubsa) » 22 Дек 2017, 11:49

От 4 години използвам Фуджицу и мога да кажа само суперлативи за него!Нямам идея колко ток гори,но сметка над 60лв не съм плащал никога.Пуска се в средата на Ноември и се изключва края на Март.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Z3Ro* » 22 Дек 2017, 13:25

Аз също съм с Фуджицу от 2008 година досега. Работи безотказно, като е тестван и на -25, когато преди две години температурите останаха около -20 близо цял месец. Досега съм викал техник само да го провери веднъж и да го почисти - нищо нямаше за правене. По мои наблюдения в големите студове гори около 80 лева. Последната ми сметка е 105 лева, като всичко у нас досега беше на ток. Неудобството е, че в студа често размразява и след това духа силно, съответно целият прах е във въздуха. Затова от онзи ден съм на газ, че чавето не понася прах и вятър вътре... Моделът на моя климатик беше нещо от сорта на ASYA B, но едва ли сега имат нещо такова... Търси хиперинверторен модел, ако искаш икономия и безотказна работа...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от v_p_m » 22 Дек 2017, 13:45

Oblivion написа:Здравейте, предстои ми закупуването на два климатика хола е 30 кв/м 80 куб.м. Спалнята е 15 кв/м 40 куб.м

Апартамента е ново строителство а дограмата е средно качество. Препоръчаха ми марката Дайкин (била мерцедеса при климатиците) :mhihi:

Дайте насоки какъв инверторен климатик да търся като марка и модели :help: Бюджета е до 3500лв за двата ( +,- 200лв.) , изискванията ми са: Качествени и доказани модели/енергоспестяващи и не на последно място безшумни ( особенно за този в спалнята). Разбира се да има и опция за управление през телефона/таблет и wi-fi.


Към момента съм набелязал на тошиба daisekai 8 13000 btu А+++ , Дайкин ftxm35m/rxm35m 14000 btu A+++

Попълваш въпросника от 1-ва страница https://forum.setcombg.com/всичко-за-климатиците/58647-избор-на-климатик-2017-a.html и хората ще ти кажат какво да вземеш, тествани са
Бюджета ще ти е достатъчен , най- доброто в момента е Mitsubishi Heavy и разновидностите с Fuji в името, дайкина го забрави , съвет от мен вземи една марка за 2-те места.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от firstduo93 » 22 Дек 2017, 15:20

Дайкина са добри ама гледай да не си купиш китайски такъв , в БГ е пълно с търгаши :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 22 Дек 2017, 17:13

Драскай ги от списъка всичките дето си ги писал особено тушибите , дайсекаи майсекаи все тая скапана бълвоч са всичките . Мицубиши е марката щом искаш тихи машини . Всеки един модел който вземеш ти влиза в таргета без най -ниския DM/VA моделите . WiFi модула при някои е наличен при други се добавя отделно така че може да се сложи допълнително . Другото което е изключително важно е монтажа , това е не по-малко важно от марката за добрата работа на климатика защото като го монтират некадърници все едно си хвърлил 3500 на вятъра .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от inspite » 25 Дек 2017, 13:26

Ние сме в същите като квадратура стаи. С 2 дайкина. Сложихме ги това лято. Взехме най-скъпите, с wifi, с смарт сензор, дистанционно управление и т.н. От софклима, които се водят май официални предатавотели. Монтажа беше идеален.Чисто, подредено и бързо. Първа зима е, но според сметката са сравнително икономично. В София сме.Според моите изисквания са ужасно тихи. Моя съвет е каквата и марка да е, да е от официален вносител/представиш с монтаж , предварителен оглед и т.н.

Sent from my Lenovo A2020a40 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от NGneer4eto » 25 Дек 2017, 14:35

Аз препоръчвам Fujitsu или General. На практика е едно и също с разлика 20-30 лв, но в гаранцията мисля Fujitsu са с по-добри условия. Препоръчвам серия LT-най-доброто и икономично, но бюджетът може да не ти стигне. Мисля, че в LU, което е малко по-нисък клас, но значително по-евтино може и да се вместиш. Икономични са и тихи. Като есктри по дистанционното не са нищо особено, но като се замисля, аз освен температурата и вентилатора друго не барам. Тези климатици са насочени повече към функционалност, отколкото дизайн, светлинни ефекти и други излишни простотии.
Имам приятели, работещи в тази сфера и за Daikin казват, че по-често правят проблеми от Фуджицуто. Правят ги в Чехия мисля.
Така или иначе 3500лв не мисля, че ще ти стигнат за два Дайкина, освен ако не си фирма.
И още нещо - от която и марка да избираш, спирай се на по-върховите модели! Освен, че предлагат по-голяма икономия и се влагат по-качествени материали. Колкото по-голямо е външното тяло, по-добре.
И още - не пести пари за тава! Много е важно за зимата и на тавата да сложат пластмасова тръба, а не тесен маркуч(и това съм виждал). И не на последно място 4 гумени тампона, за да може и ти и съседите да спят! 15-20 лв са, ама са безценни за съня. Заради едни дебили над мен, дето им се свидят 20 лв. сега по студовете едвам спя нощем от бръмчене. Даже мисля викна някой да монтира тампоните, без да ги питам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 25 Дек 2017, 15:07

С "върховите" модели няма да се получи а е леко безсмислено щото няма кой знае какво да получи от най-скъпите . В тоя бюджет върховия вариант е 2 бр мицубиши 12 SF/VE серия с монтажа тъкмо 3200 двата , 3 години гаранция . Ако му се дават пари отгоре за финтифлюшки ще получи разни мърдащи клапи и капаци от дистанционното , тъпи безсмислени сензори , каталитичен филтър, дисплей или някакъв супер дупер дизайн - все неща дето нямат никаква връзка с отоплението охлаждането .
Климатика не е мебел или аксесоар в дома , след 6-7 години амортизацията и износването е на лице ако до тогава не е гръмнал . Маха се стария като дефектира и се слага нов , в тия скъпиге машини съвсем малък процент от дефектите подлежат на ремонт в разумни ценови граници .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook