Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 06 Мар 2019, 8:34

Теоретично би трябвало да са леко по високо КПД при много ниски температури пимерно под -18 градуса . Практически при такъв кочан и изобщо под -15 е добре да се изключи климатика и да се мине временно на друго отопление . За потребителя практически единствения "бонус" е по високата цена .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Exclusive89 » 06 Мар 2019, 9:06

Jordana написа:https://www.bittel.bg/p/mitsubishi/invertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz-sf50-ve-muz-sf50-ve
Взимай докато има , SF серията се заменя с по скъпите нови модели на R32 . Това са последни бройки отлични климатици на добри цени .Имай само в пред вид че външното тяло е огромно , трябва да имаш място за монтаж .

Благодаря колега :yes: иначе ще се ползва предимно за охлаждане, а през зимата се прибирам много рядко (най-много за седмица две) Мисля да я монтирам на стълбището м/у втория и третия етаж (мезонет), къщата има външна изолация и покрива е изолиран с двойна каменна вата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от skoti79 » 06 Мар 2019, 17:46

Jordana Кой от двата е за предпочитане, че утре ще взимам:

Fujitsu ASHG18KLCA/AOHG18KLTA
или
ASHG18LFCA

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 06 Мар 2019, 18:59

Генерала естествено ASHG18LFCA .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от skoti79 » 18 Мар 2019, 8:18

Jordana написа:Генерала естествено ASHG18LFCA .


Взех го, доволен съм, здраво работи и затопля бързо.
Благодаря за съветите :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от georgi_1986 » 08 Ное 2019, 11:59

Здравейте, във всекидневната ми се повреди климатика хайер 18ка. Сега трябва да избера нов с бюджет около 2000лв. Спрял съм се на Mitsubishi Electric MSZ-AP50VG / MUZ-AP50VG. Стаята е 36-7кв. Какво друго бихте предложили за този бюджет?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от blacksapphire » 08 Ное 2019, 12:02

georgi_1986 написа:Здравейте, във всекидневната ми се повреди климатика хайер 18ка. Сега трябва да избера нов с бюджет около 2000лв. Спрял съм се на Mitsubishi Electric MSZ-AP50VG / MUZ-AP50VG. Стаята е 36-7кв. Какво друго бихте предложили за този бюджет?



Перфектен е. Миналата есен сложих същия, коефициентите му са най-добрите в тоя ценови диапазон. Никакви проблеми и в най-големия студ, топли около 40кв хол. 5.90м/7м/ 2.75 височина

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от georgi_1986 » 08 Ное 2019, 20:02

А прави ли често дефрос без да има нужда?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от blacksapphire » 08 Ное 2019, 20:19

Предната серия *50 със стария фреон R410 има подобен проблем, доколкото съм чел преди да сложа този. Не е изключван от ноември до март общо взето и на най-тихия режим не можеш да разбереш, че работи. Не ми е направило впечатление да влиза в дефрост излишно често.

Да не им правя реклама, но ако си клиент на виваком... може да си ползваш картата за лоялност 10-15% отстъпка има във Ви-макс, което си е прилично на 2 бона. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от georgi_1986 » 11 Ное 2019, 18:58

blacksapphire написа:.

Благодаря.
Имам един въпрос към колегата Jordana.
Сравнявам ME AP50VG и ASHG18LFCA. General-a има по-добър минимум и максимум на отопление, по-добър COP, много по-добър при - 10гр. 5.9kw, докато ap50vg е доста по-малко. Пък в същото време ap50vg е А++ с годишен Ел. Разход на отопление 1250 kWh, другия е клас само А, пък с по добри параметри и годишен Ел разход почти двоен 2130 kWh. От къде идва тази разлика, може би убягва нещо или сметките са ми грешни?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 11 Ное 2019, 19:55

Мицубишито е нов модел , с R32 наследник на старата SF серия . Икономичен тих климатик с отлични параметри , два ++ не се срещат често при 18 000 BTU . Параметрите и на двата са много близки , малко над 6 квт отдаване което е нормално за 18ка . Генерала е стар модел на 410 , доста сериозен доказан климатик . Разликата в консумацията е от компресорите фреона и оразмеряването , моя избор е мицубишито заради по тихата работа като цяло и ниската консумация . Но пък при генерала мощност има в излишък ако става въпрос за някакви проблемни помещения и климат . AP50 е турско , за ASHG18 не знам какво производство са . Въпрос на вкус и козметика е в общи линии кой от двата . Има разлика в цената от почти 200лв нагоре при генерала , което си е 10% и не е малко . Поне на първи преглед такива цени виждам , и другото интересно е че тия AP не им е сезона така че ако има някъде наличност ще е късмет :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Dextuar » 11 Ное 2019, 20:26

А какво ще кажеш за този модел?

https://vimax.bg/hiperinvertorni-klimat ... las-a.html


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 11 Ное 2019, 21:59

Не ми отваря браузъра от линка :mhihi:
По принцип тия фуджитсу генерали без значение , стават всичките в цени над 1300 -1400 лв и без LUCA моделите с моторизираните капаци . Евтините варианти шумят отвратително и вътре и вън , мръзнат зимата а тия по 2к с моторния капак са някаква безобразна цигания . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от blacksapphire » 11 Ное 2019, 22:59

IMG_20191111_225420.jpg
IMG_20191111_225357.jpg
IMG_20191111_225249.jpg
Jordana написа:Мицубишито е нов модел , с R32 наследник на старата SF серия . Икономичен тих климатик с отлични параметри , два ++ не се срещат често при 18 000 BTU . AP50 е турско , за ASHG18 не знам какво производство са .:dunno:


Само вътрешното е турско, казанът отвън е тайландски. И той е много тих.

Също имай предвид, че вътрешните на мицу 12 и 18 са с еднакви размери, та е доста прибран и красив. :yes: Също и гаранцията е повече.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 2.04.2020
Пол: Жена

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от ivelina.987 » 02 Апр 2020, 10:03

Здравейте, може ли да ме посъветвате кой от тези два климатика да избера, тъй като не съм много наясно, а искам да закупя за родителите ми. Благодаря предварително!
https://пишадипломнаработазаСЕО.ком и https://казахамичетакасеправи.ком

bum_bum: дай некой лев да ти оправят сеото, не се цигани така бе дейва. :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook