Измама ли е това?Къде е уловката?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от немо » 22 Дек 2017, 21:17

bioz написа:Те първо няма да ти преведат цялата сума а няколко дллара да се радваш. После като им ги върнат твоя пейпал ще е с баланс -. И докато не го оправиш забравяш за пейпал до живот.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

Я поясни,че нещо не вдянах->по тая схема:ще платя с пейпал и ще пратя хора да вземат стоката продавачът естествено няма да даде стоката ако не му е преведена на 100% сумата.Така че няма как да си на "-" според мен....
Пейпал ,доколкото знам,блокират за някакъв период парите,преведени от купувача в сметката на продавача,и ако след тоя период няма възражения от страна на купувача сумата се "разблокира".
Това ли е същността на тая измама?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от bum_bum » 22 Дек 2017, 21:23

Явно да. На мен един път ми блокират, друг път не.

Даже сега имах получена сума, която си изтеглих в банката и оня писна че иска да връща закупеното. Тия ми направиха баланса на минус и блокираха акаунта.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от NGneer4eto » 22 Дек 2017, 22:52

Хаха.

Това почти със сигурност са някакви африканци. Даже услужливо ти предлагат да ти кажат как да си направиш акаунт и да си дадеш банковата сметка.

"If you don't know how to create a PayPal account or You don't know how PayPal works. Ask me and I shall gladly explain to you how PayPal works. I will send you a YouTube video that will show you how to register your PayPal account and how to withdraw money from your PayPal account to your Bank account conveniently. OK?"

Следващата стъпка - сигурно ти пращат линк към тяхна дублираща страница на Paypal и с удоволствие ти крадат колкото може повече пароли. Лошото е, че като пратят такъв мейл на 1000 човека, няколко риби ще клъвнат и ще им източат сметките до шушка.
На мен примерно постоянно ми спамят АБВ-то с някакво съобщение, че имам пробив в акаунта на Paypal и трябва да цъкна на еди кой си линк и да си вкарам паролата за да потвърдя, че съм аз. Това вярно е баш за риби, ама някой може и да се хване. Добре, че нямам Пейпал и даже не се замислих дали е истина. А е-мейлът на изпращача беше направо смехотворен.
Абе като цяло хората с по-ниска интернет хигиена доста страдат от тези работи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от bum_bum » 22 Дек 2017, 23:20

NGneer4eto написа:АБВ-то с някакво съобщение, че имам пробив в акаунта на Paypal и трябва да цъкна на еди кой си линк и да си вкарам паролата за да потвърдя, че съм аз.


На тия поне половината им пароли са събрани от мен, от рода на qjtemihuq и т.н..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от Stoqnov_1979 » 22 Дек 2017, 23:58

Вчера получих SMS от номера,от който Еконта си пращат съобщенията,че имам наложен платеж.
В него пишеше,че някакъв имал интерес към моя обява в ОЛХ и си беше оставил същия този мейл Vladimir Demirov <demirov3434@gmail.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от MartinP » 24 Дек 2017, 12:19

С една дума ти прехвърлят парите по пейпал прибират ти колата след седмица този който е пращал парите отваря един диспут и от пейпал му връщат парите ти си оставаш без кола :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от Фидел Кастро » 24 Дек 2017, 13:10

Колеги темата се разви в много интересна насока и бих желал да попитам знаещите съвсем конкретно наистина ли PayPal може да се превърне в своеобразен бумеранг и вместо положителна да изиграе крайно отрицателна роля за една от страните? :shock:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от bum_bum » 24 Дек 2017, 15:31

Щом си получател Пейпал винаги е рисков начин да си получиш парите. Цялата услуга работи в полза на далия парите. И в 90% от случаите изобщо не се задълбават в случката. Много хора има изгорели от схеми там.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от alx » 24 Дек 2017, 22:37

Далаверата точно при тази схема отдавна не е в отказване на стоката и продавача да увисне. Пейпал се научиха и тия номера за големи стоки- коли, мотори, лодки и т.н не минават. Идеята е, че те търсят хора без пейпал. Видеото което ще ти пратят е вирус. Не е линк а обикновено програма “да видиш видеото”... от там ако ти е ниска интернетната хигиена изгаряш с банкова сметка и т.н.

Аз като част от Експеримент в моята компания съм изпращал подобен имейл до 40к човека. Получих 248 легитимни отговора- и това са хора които са били тренирани на интернет хигиена. Правете си изводите.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 24 Дек 2017, 23:10

Тоя лъже още с написаното че е живял в Америка защо не е написал Юнайтед Стейтс или US.Както би се изразил един човек от там.
Нещо се пробват да те изпържат с пари по добре не се занимавай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Измама ли е това?Къде е уловката?

Мнение от NGneer4eto » 25 Дек 2017, 11:03

alx написа:Далаверата точно при тази схема отдавна не е в отказване на стоката и продавача да увисне. Пейпал се научиха и тия номера за големи стоки- коли, мотори, лодки и т.н не минават. Идеята е, че те търсят хора без пейпал. Видеото което ще ти пратят е вирус. Не е линк а обикновено програма “да видиш видеото”... от там ако ти е ниска интернетната хигиена изгаряш с банкова сметка и т.н.

Аз като част от Експеримент в моята компания съм изпращал подобен имейл до 40к човека. Получих 248 легитимни отговора- и това са хора които са били тренирани на интернет хигиена. Правете си изводите.


Точно за това си мислех и аз. Викаш си тия може да са някакви измамници, ама дай да видя от любопитство каква е въдицата и направо се хващаш на уловката. Обикновено има съобщение, че Флаш плеъра трябва да се ъпдейтне или ти трябва някакъв кодек за да пуснеш видеото и като приемеш си до там. А по-вероятно както казваш направо изпълним файл с прикачен вирус. Обикновено хората бързат доста в ежедневието като цъкат на компа автоматично и много хора се усещат веднага след като потвърдят пускането на програмата. Въпрос на половин секунда, но фатална.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook